چاپ خبر

ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور / نکات بسیار مهم انتخاب واحد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور از ۱۱ بهمن ماه لغایت ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۰ ادامه خواهد داشت / نکات بسیار مهم انتخاب واحد

توجه        توجه

دانشجویان عزیز ، لطفا” با دقت انتخاب واحد کنید – به محض انتخاب واحد ، منوهای سایت به دلیل بدهی شهریه غیر فعال می شود . پس در انتخاب واحد خود دقت کنید


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : انتخاب واحد نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور از روز  ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۰ آغاز و تا ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۰ از طریق سایت گلستان به نشانی http://reg.pnu.ac.ir انجام خواهد شد.

با مراجعه به سایت گلستان پیام نور می توانید از تاریخ و ساعت دقیق مراجعه خود به سایت گلستان برای انتخاب واحد مطلع شوید.

مدت زمان انتخاب واحد برای هر دانشجو ۷۲ ساعت می باشد


توجه : ممکن از در زمان ورود به قسمت انتخاب واحد با خطای زیر مواجه شوید:

حداقل واحد قابل اخذ در ترم رعایت نشده است

دلیل این خطا این است که باید حداقل ۵ واحد انتخاب کنید. در هر صورت به خطای نمایش داده شده توجهی نکنید و در همان حال چند دقیقه صبر کنید تا لیست دروس انتخاب واحد برایتان نمایش داده شود و انتخاب واحد خود را انجام دهید.

ویا ممکن است با خطای زیر مواجه شوید :

سر ترم شما در ترم جاری تولید نشده است

این خطا نیز به دلیل ثبت نکردن سرترم رشته شما در سایت گلستان  توسط مرکز می باشد که برای رفع این مشکل باید با مرکز خود تماس و یا به انجا مراجعه کنید تا مشکل شما را رفع نمایند.


۱- انتخاب واحد بر اساس نوبت دهی در سایت گلستان انجام خواهد شد،لذا توصیه می شود دانشجویان در روز اول انتخاب واحد(۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۰) با ورود به سایت گلستان از زمان دقیق انتخاب واحد خود مطلع شوند.

۲- تاریخ حذف و اضافه ۶ اسفند ماه ۱۳۹۰ لغایت ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۰ خواهد بود.

۳- به دانشجویان توصیه می شود قبل از انتخاب دروس خود،ابتدا از سر فصل دروس رشته خود و نیز منابع درسی آگاهی کامل حاصل نمایند.( موکدا به دانشجویان توصیه می شود چنانچه کتابهای درسی خود را از دانشجویان ترمهای قبل تهیه می کنند حتما آنها را با وضعیت منابع درسی رشته خود تطبیق دهند.)


لیست ارائه دروس  و جدول منابع درسی تمامی مقاطع پیام نور سال تحصیلی ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور

۴-مسئولیت عدم رعایت پیشنیاز و سقف واحد حتی در صورتی که سیستم به دانشجو اخطار ندهد به عهده دانشجو می باشد و دانشجویان موظف به رعایت آن هستند.و دانشجویان ملزم به رعایت این بند می باشند. (پیش نیاز ها و هم نیاز ها در قسمت لیست ارائه دروس ذکر شده اند)

*دانشجویان ترم آخر بشرط فراغت از تحصیل می توانند بدون رعایت پیش نیاز ها و هم نیاز ها انتخاب واحد نمایند.

۵- دانشجویانی که سنوات تحصیلی آنان به پایان رسیده حق انتخاب واحد ندارند و برای تعیین تکلیف خود به کارشناس رشته مراجعه نمایند.

۶- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که از معافیت  تحصیلی استفاده می نمایند حداکثر ۱۲ نیمسال و برای بقیه ۲۰ نیمسال می باشد.

۷- با توجه به تغییرات پیش آمده در دروس عمومی،دانشجویان قبل از انتخاب دروس عمومی لیست و شرایط این دروس را از قسمت زیر دقیقا مطالعه نمایند.

اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجو باید بگذراند

۸- حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم جدید بر اساس معدل ترم قبل شما می باشد. (با توجه به معدل ترم قبل خود بر اساس جدول زیر انتخاب واحد کنید)

معدل ترمی حداکثر واحد قابل انتخاب
زیر ۱۲ حداکثر ۱۲ واحد
بین ۱۲ تا ۱۷ حداکثر ۲۰ واحد
بالای ۱۷ حداکثر ۲۴ واحد
پایگاه خبری دانشجویان پیام نور :: PNUNA.COM

* دانشجویان عزیز ملاک انتخاب واحد شما معدل ترمی نیمسال اول ۹۱-۹۰ می باشد.

* با توجه به قطعی نبودن نمرات در زمان انتخاب واحد معدل معیار اعلام شده، معدل واقعی دانشجو نمی باشد لذا دانشجو موظف است در زمان حذف و اضافه مجدداً به سایت گلستان مراجعه و با توجه به معدل معیار جدید انتخاب واحد خود را بررسی نماید.

* دانشجویانی که به هر دلیل ( اعم از مرخصی تحصیلی – عدم حضور در کل امتحانات ترم قبل و … ) فاقد معدل ترم قبل می باشند , انتخاب واحد خود را  بر اساس معدل آخرین ترم تحصیلی خود انجام دهند.

* دانشجویان ترم اخر بشرط فراغت از تحصیل اگر معدل ترمی شان مشروط و کمتر از ۱۲ باشد به شرطی می توانند بیشتر از ۱۲ واحد انتخاب کنند که معدل کلشان از ۱۲ بیشتر باشد.


راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

برای انتخاب واحد باید به طریقه زیر عمل کرد:

– به سایت http://reg.pnu.ac.ir بروید ( توجه داشته باشید دسترسی به سایت انتخاب واحد گلستان فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر – مرورگر اصلی ویندوز – امکان پذیر می باشد)

– پس از مشاهده صفحه ورود به سیستم نام و کلمه عبور خود را به صورت زیر وارد نمایید:

* نام عبور : ۹ رقم اول شماره دانشجویی
* کلمه عبور : شماره شناسنامه
تذکر : در صورت عدم ثبت شماره شناسنامه کلمه عبور برابر نام عبور خواهد بود.

۱-نحوه اطلاع از تاریخ دقیق ثبت انتخاب واحد:

کلیه دانشجویان گرامی می توانند برای اطلاع از زمان  دقیق ثبت نام خود پس از ورود به پروفایل خود در سیستم گلستان , با کلیک برروی گزینه ( ثبت نام >عملیات ثبت نام >ثبت نام اصلی ) از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوند در صورتیکه زمان ثبت نام دانشجو فرا نرسیده باشد پس از ورود دانشجو به فرم ثبت نام زمان ثبت نام به صورت خطا به دانشجو اعلام می گردد.

۲-نحوه ثبت نام:

دانشجو می توانید پس ازورود به سیستم با طی مسیر زیر نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نماید:

ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی

الف) انتخاب درس از جدول پایین فرم :
در این جدول لیست دروس ارائه شده توسط مرکز با توجه به رشته دانشجو نمایش می یابد.برای انتخاب یک درس کافی است برروی درس در جدول پایین فرم کلیک کنید تا درس به جدول بالای فرم منتقل وانتخاب شود .

ب) بررسی وضعیت دروس انتخابی:
برای بررسی وضعیت دروس انتخابی می توانید از کلید« بررسی تغییرات» در پایین فرم استفاده کنید.در صورت وجود هر گونه خطا در درخواست دانشجو نظیر تداخل امتحانی و نظایرآن هیچ کدام از دروس قابل ثبت نخواهد بود.

ت) ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات»
ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات»پس از انتخاب و بررسی دروس می توانید نسبت به ثبت دروس در دست ثبت نام با کلیک بر روی کلید اعمال تغییرات اقدام نمایید.

ج) رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز
رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز براساس  برنامه ۹ ترمه رشته مربوطه الزامی و عدم رعایت در این موارد موجب حذف درس از انتهای برگه انتخاب واحد وحتی در زمان فراغت از تحصیل خواهد شد.

د) انتخاب دروس باید بر اساس کد درس ،رشته و گروه مربوطه انجام شود واخذ درسی خارج از این موارد قابل پذیرش نخواهد بود.

تذکرات:

توجه۱:عدم کلیک بر روی گزینه «اعمال تغییرات » به منزله حذف انتخاب واحد است.

توجه۲:وجود خطا برای یک یا چند درس مانع ثبت سایر دروس است. بنابراین لازم است در صورت وجود خطا دروس خطا دار را حذف و سایر دروس را ثبت کنند.

مراحل۳٫۲٫۱ به طور متوالی و چندین بار برای هر دانشجو قابل انجام است،بنابراین به دانشجویان گرامی پیشنهاد می گردد ابتدا نسبت به ثبت دروس بدون اشکال خود اقدام نموده و سپس وضعیت سایر دروس خود را مشخص کنند.

۳-مشاهده نتیجه ثبت نام و وضعیت شهریه:

برای مشاهده نتیجه ثبت نام و وضعیت مالی میتوانید پس از ورود به سیستم و با کلیک بر روی گزینه ( ثبت نام>گزارشهای ثبت نام>ثبت نام >گزارش۱۰۱ ) نسبت به مشاهده نتیجه ثبت نام و وضعیت مالی خود اقدام نمایید.

۴-نحوه درخواست مرخصی:

برای ثبت نام مرخصی می توانید پس از ورود به سیستم با کلیک بر روی گزینه ( آموزش > دانشجو> درخواستها >تقاضای مرخصی تحصیلی برای یک ترم) صفحه مربوطه راباز کنید.در این صفحه در قسمت عملیات،محل«توضیح» به طور مختصر علت مرخصی را اعلام فرمایید.سپس دکمه«بررسی تغییرات»را از پایین صفحه کلیک فرمایید.و درصورت عدم مشکل دکمه«اعمال تغییرات »را کلیک فرمایید

۵-نحوه مهمان شدن:

برای مهمان شدن در مرکز لازم است ابتدا به مرکز / واحد مبدا مراجعه نمایید تا کارمند مربوطه در صورت موافقت نسبت به صدور مجوز اقدام نمایند .پس از ثبت درخواست مهمانی توسط واحد مبدا،این درخواست توسط واحد مقصد قابل مشاهده و تائید است.تنها پس از تائید واحد مقصد امکان ثبت نام دانشجو در محل جدید وجود دارد. ( خود دانشجو باید بعد از پر کردن فرم مهمان در مرکز نیز درخواست خود را دوباره در سایت گلستان ثبت نماید)

۶- نحوه پرداخت شهریه:

کلیه دانشجویان مکلفند با استفاده از اطلاعات گزارش۱۰۱ نسبت به واریز وجه ثبت نام از طریق شعب بانک صادرات اقدام نمایند.


تقویم تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۱-۹۰ توسط یکی از بازدیدکنندگان عزیز به صورت فایل وررد و زیبا برای استفاده شما دوستان طراحی شده که می توانید از لینک زیر دریافت کنید . (با تشکر از Erfan S-S-P عزیز )

دریافت تقویم تحصیلی نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نورنظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : elham - در تاریخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۰

  باسلام.میخواستم منویه راهنمایی بکنید.اینکه اگرکسی ۲۴واحدازکل واحدهاش مونده باشه میتونه دراین ترم به عنوان ترم اخرتمام این ۲۴واحدروبدون رعایت پیش نیازوهم نیاز برداره؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۰ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  اگر معدل کلش بالای ۱۲ باشد بله می تواند بدون رعایت پیش نیاز و …. تا سقف ۲۴ واحد اخذ کند

 2. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  من با اینکه پایان ثبتنام رو زدم هزار بار تازه روز بعدش هم راحت باز حذف اضافه ش کردم تو گزارش ۱۰۱هم انتخاب واحد با موفقیت انجام شده بود این گلستان دیونه ست نترسید راحت هرکاری خواستی بکنید گزینه هاش الکی هستن برا کلاس گذاشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  نمره ریاضی من شد ۴.۴۳ ایا برای محاسبه معدل همین نمره ملاک است چون با این نمره مشروط میشوم شنیدم که نمره زیر ۷ را در معدل گیری ۷ محاسبه می کنند

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  بله محاسبه می شود.
  قبلا” به اینصورت بود ولی این قانون خیلی وقت هست برداشته شده

 4. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام
  من نتونستم انتخاب واحد کنم مشه در حذف واضافه انتخاب واحد کنم؟ ممنون

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  مشخص نیست. ولی احتمالا” این کار میسر هست
  در ضمن صبور باشید احتمال تمدید انتخاب واحد زیاد است

 5. نویسنده دیدگاه : jj - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  سلام.آیا با فشردن دکمه پایان ثبت نام در حذف و اضافه می توان درسی را حذف یا اضافه کرد؟با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  بله می توانید مشکلی ندارد

 6. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  یکی پیدا نمیشه جواب منو بده؟؟؟
  تو حذف واضافه میشه انتخاب واحد کرد؟؟؟؟ من زمان انتخاب واحد رو از دست دادم

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  دوست عزیز تا وقتی به خودتان زحمت ندهید و چندتا نظر بالاتر را نخوانید خیر کسی پیدا نمی شود به شما جواب دهد.

 7. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  اگر دانشجویی در مهلت مقرر نیمسال دوم ۹۰-۹۱ دانشگاه پیام نورانتخاب واحد نکرده باشد آیا در زمان حذف واضافه می تواند انتخاب واحد نماید؟ لطفا جواب رو بگذارید روی سایت . متشکرم .

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  مشخص نیست. باید صبر کنید تا حذف و اضافه. احتمالا” این امکان وجود داشته باشد

 8. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  از این که خیلی سریع سوالات دانشجویان رو جواب میدید واونا رو از نگرانی در میارید سپاسگزارم .
  فقط یک سوال : این پاسخ ها جواب های کارشناسی کارشناسان است یا جواب دانشگاه پیام نور؟
  از زحمات وخدمات فوق العادهای که به دانشجویان پیام نور در این سایت ارائه میفرمایید سپاسگزاریم .
  خدا خیرتون بده…

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  برخی جوابها بر اساس قوانین دانشگاه می باشد و برخی دیگر نیز از مسئولین پیام نور پاسخ داده می شود.

 9. نویسنده دیدگاه : نازنین - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  منم با اقای محسن واقعا موافقم مثلا قرار بود بعد ازاینکه پایان ثبتنامو بزنیم دیگه کاری نتونیم کنیم ولی الان هرکاری بخوایم میتونیم کنیم بااین قوانینشون فقط میخوان مارو بترسونن ولی ممنون که این شهامتو بمنم دادید ازهمه ممنون وبخصوص این دوست عزیز چون من خیلی استرس داشتم ولی وقتی نظر ایشونو خوندم کاملا ریلکس شدم اروزی موفقیت براتون دارم

 10. نویسنده دیدگاه : لیلا - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  سلام.
  زمان انتخاب واحده منو روز ۲۱ام سایت اعلام کرده بود ولی امروز که خواستم انتخاب واحدمو انجام بدمنوشته بود که زمان انتخاب واحد تموم شده. حالا من باید چیکار کنم خواهشا زود جواب بدین مرسی

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  دوست عزیز انتخاب واحد تا ۲۰ بوده و اینکه شما میگید ۲۱ برای شما زده کمی حرفهای شما شک برانگیز است.

  صبر کنید تا تعطیلی ها تمام شود به احتمال زیاد انتخاب واحد تمدید خواهد شد .
  و اینکه احتمال زیاد در حذف و اضافه هم می توانید انتخاب واحد کنید

 11. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام و عرض تبریک فرا رسیدن۲۲ بهمن ماه:با عنایت به نزدیک شدن زمان اعلام نتایج آزمون فراگیر دی ماه ۹۰چند سوال از حضور محترمتان داشتم۱:در مورد شیوه آموزش محور مجازی اولا دوستان در نظرات خود اعلام کرده اند که کدهای ۹۰یا۹۹ مربوط به انتخاب مجازی برای آنها باز شده است با توجه به اعلام انتخاب رشته محل در مقطع ارشد براساس اولویت انتخابی لکن شخصی اولویت اولش که شیوه مجازی بوده قبول نشده و اولویت بعدی که شیوه آموزش محور یا پژوهش محور است قبول شده باشد احتمال باز شدن کدهای مجازی برای وی نیز وجو ددارد؟۲:بعنوان مثال شخصی ارشد حسابداری قشم قبول شده باشد و هنگام انتخاب واحد کد مجازی واحد بهشهر نیز برای وی ارائه گردیده باشد برای آزمون باید به واحد بهشهر عزیمت کند یا همان واحد قشم نیز می تواند آزمون پایان ترم خود را بدهد؟۳:نحوه دادن نمره میانترم در شیوه مجازی چگونه می باشد؟۴:نحوه ارائه دروس چگونه است آیا بصورت خودخوان می باشد یا بصورت عادی؟؟باتشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۱ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  ۱- بله
  ۲- احتمالا” برای آزمون های مجازی باید به همان مرکزی مراجعه کرد که درس مورد نظر را از آن واحد انتخاب کرده اید.
  ۳ و ۴ – هم به صورت خوادخوان و هم به صورت عادی ارائه می شود. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به :
  http://lms.pnu.ac.ir/

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  سلام علیکم ببخشید دروسی که تاییدنهایی شدن قبول شدی رفت مرکز هم تایید کرد حالا چه همزمان پیشنیاز رو رعایت نکرده باشی ولی مرکز تایید زده باشه یعنی مشکلی دیگه نیست حله ؟؟؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  الان مشکلی نمی گیرند. بعد هنگام فارغ التحصیلی که دروس شما را چک می کنند میبینن مثلا” پیش نیاز یک درس رو رعایت نکردن و اون درس رو حذف می کنند و بعد به خاطر همان یک درس مجبور هستید یک ترم دیگر بخوانید.

 13. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  ممنون نازنین خانم باید از پشتیبان تشکر کنی که جرات اینکارا رو به ما داده!آدم تا خطر نکنه تجربه پیدا نمیکنه.من از اول که پیام نور اومدم چشم به این گلستان خورد گفتم سایتش عجیبه و عجیبش هم میکنیم چیزا جالبی داره بعضی گزینه هاش نگاش کنی ترسناکه بزنی روش بعد که بزنی تازه متوجه میشی برا کلاس گذاشتن نمونه ش همون پایان ثبتنام!با تشکر از همه دوستان بخصوص برا پشتیبان.

 14. نویسنده دیدگاه : روزبه - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  سلام یکی از دوستای من مهلت انتخاب واحدش بیت و یکم بود . از دیروز میره تو سایت نوشته اخرین مهلت ثبت نام بیستم بوده . یعنی چی اینا الان چیکار باس کنه ؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  صبر باشید. احتمالا” فردا مهلت تمدید خواهد شد و احتمال زیاد هم در حذف و اضافه امکان انتخاب واحد می باشد

 15. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام و خسته نباشید خدمت پشتیبان محترم
  با توجه به اینکه تمرات تایید شده و جلوی اونها قبول نوشته شده پس ایا زمانی که نمرات میانترم باز شدبا وارد کردن نمرات میانترم احتمال تغییر در انها وجود داره؟
  با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  بله. چون از طرف مرکز تایید شده امکان باز کردن نمرات به درخواست استاد وجود دارد

 16. نویسنده دیدگاه : kamal - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام وخسته نباشید میشود در ترم تابستان از دروس پایه نیز برداشت؟یا فقط دروس عمومی را باید برداریم؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  دروسی که در تابستان ارائه می شوند هنوز مشخص نیست.

 17. نویسنده دیدگاه : ابراهیم - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  زمان تشکیل کلاس اکثر واحدها مشخص نیست.تا کی معلوم میشه؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  این واحدها و مراکز هستند که برای تشکیل کلاسها تصمیم گیری می کنند

 18. نویسنده دیدگاه : ابراهیم - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  اگه میشه جواب منو سریع بدید من که ثبت نام نکردم چیکار کنم؟ میشه مرخصی رد کنم؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  صبر کنید احتمال تمدید شدن انتخاب واحد فردا هست. در ضمن احتمال زیاد در حذف و اضافه هم امکان انتخاب واحد وجود دارد.

 19. نویسنده دیدگاه : مسعود - در تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام دانشجوی ارشد رشته ادبیات هستم دروس افتاده را همین ترم بردارم یا به ترم های بعدی موکول کنم

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  هم می توانید دروس افتاده را اخذ کنید هم دروس دیگر را البته به شرط رعایت پیش نیاز

 20. نویسنده دیدگاه : سمیه - در تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  من این ترم از انتخاب واحد جا ماندم و متاسفانه زمانی که وارد سایت شدم زمان ثبت نام من به پایان رسیده بود.
  حال چه کار کنم؟
  یعنی این ترم حذف می شوم؟
  چه راهی وجود دارد؟
  کمکم کنید خواهش می کنم.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  دوست عزیز هم اکنون انتخاب واحد باز است و می توانید انتخاب واحد کنید. به سایت گلستان جهت انتخاب واحد مراجعه کنید

 21. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  سلام.ببخشید من رشته کامپیوتر نرم افزارم.تو سایت گلستان رو تربیت بدنی ۲ کلیک میکنم مینویسه برای نظام شما فاقد پیشنیاز است یعنی میشه بگیرمش؟؟تربیت ۱ پاس نکردم.سرچ کردم نبود

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  بهتر است لیست ارائه دروس را دریافت کنید و از روس لیست ارائه دروس انتخاب واحد کنید

 22. نویسنده دیدگاه : maryam - در تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  باسلام
  قانون مشمول ۵-۰-۰۰-۰۰-۰۰-۳۱۱۱-۳۱۱۱ یعنی چی؟
  من ورودی ۸۵ هستم نمره درسهائی که افتادم در معدل تاثیر دارد؟
  من درس مالیه عمومی را انتخاب کردم و لی در برگه ثبت نام خودخوان درج شده است کد درس ۰۱-۰۹۰-۱۸-۱۲ من ترم قبل هم همین مشکل را داشتم من نمیخوام این درس را بصورت خود خوان بردارم باید چیکارکنم کد دیگری نیست ؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  مربوط میشه به اینکه از معافیت تحصیلی استفاده می کنید یا خیر.
  خیر.
  به مرکزتان مراجعه کنید.مرکزتان خودخوان یا عادی بودن دروس را تعیین میکند

 23. نویسنده دیدگاه : Bita - در تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  من ۲ ترم نتونستم بیام دانشگاه البته شهریه را تمام و کمال پرداخت کردم. الان برای این دو ترم گذشته چه کاری می توانم انجام دهم؟
  می توانم مرخصی رد کنم؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  اگر شهریه را پرداخت کرده اید که برایتان مرخصی رد شده. اگر شهریه ثابت این ۲ ترم را پرداخت نکرده اید باید به مرکزتان مراجعه کنید تا برای شما تصمیم گیری کنند

 24. نویسنده دیدگاه : سمیه - در تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  من امروز ازتون سوال کرده بودم که از ثبت نام جا مانده ام و شما فرموده بودید الان می تونم ثبت نام کنم.
  اما وارد سایت و گزینه ثبت نام که شدم پیغام خطای زیر را نشان می دهد:
  وضعیت فعلی شما غیر فعال است. امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد
  من نمی توانم ثبت نام کنم؟؟؟
  :(

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  به مرکزتان مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند و مشکل را برطرف کنند. کاری از دست شما بر نمی آید

 25. نویسنده دیدگاه : اسعد - در تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

  باسلام من تازگی پول واریز کردم چه مدت طول میکشد تا آن را ثبت کنند وسایت انتخاب واحد باز شود

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  از زمان واریز شهریه بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد

 26. نویسنده دیدگاه : سیامک - در تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام
  ۴ ترم مشروطی ایا اخراج میشود

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  خیر. پیام نور اخراجی به دلیل مشروطی فعلا” ندارد.

 27. نویسنده دیدگاه : مرسا کاملا افسرده - در تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

  سلام خدمت پشتیبان عزیز
  من ترم دوم هستم ترم اول رومشروط شدم یعنی ۹واحد افتادم
  تاحلاهم دراین مدت زمان تحصیل هیچ درسی رونیفتاده بودم بنابراین اصلا نمیدونم دروس ریزشی یعنی چی وچراتوگلستان نوشته درخواست امتحان مشروطین.دروس ریزشی.تک درس؟
  توروخداواسم توضیح بدین وراهنماییم کنین
  یه دنیاممنون اززحمات بی پایان شما

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  دروس ریزشی دروسی هستند که بیش از ۷۰ درصد دانشجویان کل کشور در ان درس نمره مردودی آورده باشند.
  مسیر “درخواست امتحان مشروطین.دروس ریزشی.تک درس ” این مسیر بررای ثبت نام درس تکدرس – دروس ریزشی و دروسی که خارج از منبع طراحی شده اند می باشد.
  دروس خارج از منبع اعلام شده ولی هنوز دروس ریزشی اعلام نشده.

 28. نویسنده دیدگاه : رئیسی - در تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  چرا به اعتراض درمورد سوالات درس جغرافیای خاک ها رشته جغرافیای شهری که خارج ازمنبع طرح شده بود رسیدگی نشد؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  حتما” اعترض مورد نظر تایید نشده

 29. نویسنده دیدگاه : asaad - در تاریخ : ۲۵ بهمن ۱۳۹۰

  باسلام ما میتوانیم با مجازی ها واحد درسی برداریم واگر امکان دارد درمورد مجازی ونحوه کلاس وامتحانش راهنمایی فرمایید بازم متشکرم

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  اگر ارشد هستید بله.
  برای اطلاعات بیشتر در مورد مجازی مراجعه کنید به :
  http://lms.pnu.ac.ir/

 30. نویسنده دیدگاه : سحر - در تاریخ : ۲۵ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  خسته نباشید.من ترم آخرم.تقریبا هرترم نسبت به ترم ورودیه خودم شاگرد اول بودم.حتی دو ترم در کل دانشگاه بالاترین معدل را داشتم.ولی هیچ وقت تخفیف شهریه به من تعلق نگرفته.چند بار هم با آموزش دانشگاه مطرح کردم ولی گفتند بخشنامه ای در این خصوص ندارند.واقعا این ترم در پرداخت شهریه کم اوردم.راهی هست من این ترم تخفیف شهریه داشته باشم.لطفا جواب بدید.ممنون

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  در خصوص دانشجویان رتبه اول کشوری مشمول ارائه تسهیلات و تخفیف شهریه ، با توجه به این که  مطابق آخرین آیین نامه مربوط ، رتبه کشوری ملاک عمل است، بنابراین  نیازی به مکاتبه و اعلام از سوی مرکز استانی نمی باشد و بر اساس آیین نامه مذکور ، بعد از پایان هر نیمسال تحصیلی ، دانشجویان رتبه اول ۲ نیمسال گذشته،برای بهره مندی از تسهیلات مذکور به مدیریت مالی معرفی می شوند .

 31. نویسنده دیدگاه : سینا - در تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  با تشکر از سایت بسیار عالی و بروزتان و فعال برای پاسخ به
  سوالات ما دانشجویان . من یکی از درسوم رو سیستم گلستان ۹.۳۳ زده و فقط به خاطر یک سوال رد شدم آیا راهی وجود دارد که این درس رو قبول شوم؟
  با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۶ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  متاسفانه خیر راهی ندارد

 32. نویسنده دیدگاه : عليرضا رضايي - در تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۰

  با سلام خدمت شما و تشکر از زحمات شما
  اینجانب دو ترم پیش چون ۱۷ واحد تا فارغ التحصیلی داشتم با مجوز ترم آخری آموزش کل واحدها ی مانده بدون رعایت پیش نیاز انتخاب و و به غیر از دو درس بقیه را پاس نمودم

  ۱-آیا با توجه به اینکه با افتادن ۲ درس ترم آخری بودن بنده کنسل شد واحدهایی که بدون رعایت پیش نیاز در آن ترم (با مجوز)پاس نموده ام موقع فارغ التحصیلی به مشکل بر می خورد؟
  ۲-ایا راه میانبری (معرفی به استاد ویا …)جهت خلاصی از این ۲ درس وجود دارد؟ با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  ۱- خیر
  ۲- خیر. اگر یک درس بود میشد به صورت تکدرس اخذ کرد. ولی چون بیشتر از یک درس هست در صورتی می توانید به صورت معرفی به استاد اخذ کنید که از دروس مربوط ۳ بار نمره مردودی کسب کرده باشید

 33. نویسنده دیدگاه : ana - در تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۰

  سلام.خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون.

  سایت پیام نور همدان ۲ هفته است که باز نمیشد اما الان ۲ روزه که اصلا آدرسی ازش نیست.با دانشگاه تماس گرفتم قرار بود دیروز درست بشه ولی بازم نشد. به نظرتون برای برنامه کلاسی برم دانشگاه بهم برنامه میدن یا بازم تماس بگیرم؟ممنونم.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  بله اگر مراجعه کنید احتمال زیاد برنامه را به شما میدهیند. ولی بازم بستگی به مسئولین مرکزتان دارد

 34. نویسنده دیدگاه : نازلی - در تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۰

  سلام وخسته نباشید.
  پشتیبان گرامی خواستم از حضور محترمتون سوال کنم که حداکثر طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور چند ترمه؟
  قبلا چندین بار این سوال رو تو همین قسمت ازتون پرسیدم ولی جوابی دریافت نکردم،ممنون میشم جوابمو بدید.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  حداکثر سنوات تحصیلی برای کارشناسی ارشد ۳ سال می باشد

 35. نویسنده دیدگاه : سحر - در تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۰

  سلام
  ممنون از جوابتون
  شرمنده متوجه نشدم،منظور شما از رتبه کشوری اینه که در کل کشور رتبه اول کسب کنیم یا در دانشگاه؟چون من در دانشگاه خودم رتبه اول شدم.
  باز از این همه صبر به خرج دادن شما برای جواب دادن به سوالهای ما ممنون

  پاسخ پشتيبان در تاريخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ :

  سلام
  جوری که اعلام شده کشوری می باشد

امکان نظر دادن نیست - نظرات این خبر توسط پشتیبان غیر فعال می باشد

 • قوانین و آیین نامه های دانشگاه پیام نور
 • راهنما و آموزش های تصویری برای دانشجویان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۹ آذر ۱۳۹۴ | کد خبر : 29340

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

آغاز ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد سال ۹۵ (نوبت شانزدهم) پیام نور / دانلود دفترچه

آغاز ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد سال ۹۵ (نوبت شانزدهم) پیام نور / دانلود دفترچه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت شانزدهم سال ۱۳۹۵ دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور آغاز شد / دانلود دفترچه ثبت نام

۹ آذر ۱۳۹۴ | کد خبر : 29337

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز سومین مهلت معرفی به استاد نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

آغاز سومین مهلت معرفی به استاد نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : طبق تقویم آموزشی دومین مهلت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور از امروز ۹ آذر ماه ۹۴ آغاز شده است.

۸ آذر ۱۳۹۴ | کد خبر : 29297

لینک مشاهده اسامی پذیرفته شدگان/

نتایج پذیرفته شدگان بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۴ پیام نور اعلام شد

نتایج پذیرفته شدگان بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۴ پیام نور اعلام شد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : نتایج نهایی پذیرفته شدگان بدون آزمون پذیرش بهمن ماه ۹۴ دانشگاه پیام نور (بر اساس سوابق تحصیلی) اعلام شد / مدارک لازم جهت ثبت نام

۸ آذر ۱۳۹۴ | کد خبر : 29265

کارشناسی ارشد/

آغاز مهلت ثبت تعیین محل آزمون نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور / نکات مهم

آغاز مهلت ثبت تعیین محل آزمون نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور / نکات مهم

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : مهلت ثبت درخواست تعیین محل آزمون نیمسال اول ۹۵-۹۴ دانشجویان در سایت گلستان دانشگاه پیام نور آغاز شد.

۲۴ آبان ۱۳۹۴ | کد خبر : 28584

مقطع کارشناسی /

آغاز مهلت درخواست مهمان اضطراری نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور / نکات مهم

آغاز مهلت درخواست مهمان اضطراری نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور / نکات مهم

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : مهلت درخواست مهمان اضطراری مقطع کارشناسی برای نیمسال اول ۹۵-۹۴ دانشگاه پیام نور آغاز شد / نکات مهم

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ | کد خبر : 24798

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۵-۹۴ پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

اضافه کردن آيدي ياهو پشتيبان جهت اطلاع از اخبار پيام نور

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top