چاپ خبر
ثبت نام از 1 ارديبهشت 92 /

آغاز ثبت نام متقاضیان انتقالی و مهمانی دانشجویان برای سال تحصیلی 93-92 دانشگاه ها

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : ثبت‌نام متقاضیان مهمانی و نقل و انتقال دانشجویی از روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و دانشجویان متقاضی باید با مراجعه به سامانه خدمات آموزشی سازمان دانشجویان نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : سامانه ثبت درخواست متقاضیان انتقالی تا روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 92 فعال خواهد بود، بنابراین دانشجویان برای ارسال درخواست خود تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارند.

دانشجویانی که متقاضی مهمانی و یا انتقال در سال تحصیلی آینده هستند، باید در مدت اعلام شده نسبت به ثبت درخواست خود، تنها در سامانه خدمات آموزشی اقدام کنند،چرا که این فرصت تنها یک بار در سال است.

همچنین پس از ثبت درخواست دانشجویان، دانشگاه مبدا تا 15 تیرماه 92 فرصت بررسی اطلاعات دانشجو و اعلام رای خود دارد که در نهایت دانشگاه مقصد نیز پس از آن تا پایان مرداد ماه فرصت بررسی خواهند داشت که در صورت عدم موافقت با درخواست دانشجو از طرف دانشگاه‌های مبداء و یا مقصد، هر کدام از دانشگاه‌ها باید دلایل عدم موافقت با درخواست دانشجو را اعلام کند.

اعلام شرایط مهمانی دانشجو

بر اساس این گزارش دانشجویانی که قصد مهمانی مبنا را دارند در صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد، می‌توانند پس از اعلام قبولی از سوی سازمان سنجش و یا در حین تحصیل در دانشگاه مبدأ با کسب حداقل 85 درصد نمره آخرین فرد قبول در همان رشته در دانشگاه مقصد برای دانشگاه‌های گروه دو تا شش، کسب حداقل 90 درصد برای دانشگاه‌های گروه هفت و کسب حداقل 95 درصد نمره آزمون سراسری آخرین فرد پذیرفته شده در همان رشته در دانشگاه مقصد برای دانشگاه‌های گروه هشت مهمان مبنا شوند.

همچنین در صورتی که دانشجو حداقل یک نیمسال تحصیلی را در دانشگاه یا موسسه مبدأ با میانگین کل حداقل 13 گذرانده باشد، می‌تواند تقاضای مهمان شدن کند که مدت مهمانی می‌تواند تا چهار نیمسال برای مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیمسال تحصیلی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته ادامه یابد. پس از آن دانشجو باید یا به دانشگاه مبدأ بازگردد و یا با احراز شرایط مندرج در این آیین‌نامه تبدیل به میهمان دائم شده و یا به دانشگاه مقصد منتقل شود.

لازم به ذکر است که دانشجویان دانشگاه پیام‌نور برای مهمان شدن در مراکز و واحدهای آن دانشگاه، نیاز به کسب حداقل میانگین را ندارند.

در همین راستا در صورتی که سکونت دائمی خانواده دانشجو در نزدیکترین محل به دانشگاه مقصد باشد، دانشگاه‌ها باید درصورت احراز یکی از شرایط ازدواج دانشجوی دختر (در زمان دانشجویی) در صورتی که محل اشتغال دائم همسر دانشجو، قبل از ازدواج، در نزدیک‌ترین محل به دانشگاه مقصد باشد، فوت یا معلول شدن سرپرست خانواده، در زمان دانشجویی به طوری که وی به تشخیص مراجع قانونی به عنوان کفیل خانواده شناخته شود، بیماری خاص دانشجو به تایید مراجع ذیصلاح و معلولیت موثر دانشجو که در زمان دانشجویی صورت گرفته باشد، با مهمانی دانشجو موافقت کند.

همچنین دانشجوی مهمان در صورت کسب معدل میانگین بالاتر از 13 در دو نیمسال متوالی در دانشگاه مقصد، می‌تواند با موافقت دانشگاه‌های مبدأ و مقصد و یا رای کمیسیون مرکزی بررسی موارد خاص مهمان دائم شود.

نحوه پرداخت شهریه برای متقاضیان مهمانی

بر اساس آیین‌نامه نقل و انتقالات، دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌ها در دوران مهمانی، ملزم به پرداخت شهریه مطابق تعرفه دانشجویان نوبت دوم و دانشجویان موسسات و دانشجویان نوبت دوم دانشگاه‌ها در طول دوره مهمانی، ملزم به پرداخت شهریه ثابت به موسسه یا دانشگاه مبدأ و کل شهریه ثابت و متغیر به موسسه یا دانشگاه مقصد هستند و مدرک فراغت از تحصیل دانشجوی مهمان، در هر صورت توسط دانشگاه مبدأ صادر می‌شود.

شرایط نقل و انتقال دانشجو

انتقال دانشجو به دانشگاه دیگر، مشروط به کسب معدل بالاتر از میانگین معدل دانشجویان ورودی‌های همان سال و همان رشته در دانشگاه مقصد، در مدت حداقل سه نیمسال متوالی مهمانی برای مقطع کارشناسی پیوسته و دو نیمسال متوالی برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

انتقال دانشجویان دانشگاه پیام نور بر اساس نواحی پنج‌گانه و انتقال از ناحیه بالاتر به ناحیه هم تراز و پایین تر بلامانع است.

در صورت انتقال، واحدهای گذرانده شده دانشجو در دانشگاه مبدأ که نمرات آن‌ها 12 و یا بالاتر است، پذیرفته می‌شود و پذیرفتن واحدهای با نمره کمتر از 12، برعهده دانشگاه مقصد خواهد بود.

مدرک فراغت از تحصیل دانشجوی انتقالی توسط دانشگاه مقصد صادر می‌شود و انتقال دانشجو در طول مدت تحصیل، در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار مجاز است.نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 شهریور 1392

  مدارک لازم جهت انتقال دایمی از دانشگاه پیام نورمبدا به پیام نور مقصد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 شهریور 1392 :

  پر کردن فرم انتقالی و ضمیمه کردن مشکلاتتون.

 2. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 8 شهریور 1392

  با سلام
  دانشجوی ترم 2 کارشناسی پیام نورقم هستم میخواستم درخواست مهمان موقت رو برای واحد تهران جنوب بدهم ولی در سایت گلستان قسمت درخواست مهمانی برای من نیست
  تاریخ درخواست مهمانی تا 16 شهریوره پس چرا برای من باز نمیشه خواهش میکنم کمکم کنید خیلی فوریه .
  باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 9 شهریور 1392 :

  سلام
  درخواست مهمان و انتقالی به مراکز تهران ممنوع می باشد

 3. نویسنده دیدگاه : محمدی - در تاریخ : 17 شهریور 1392

  با سلام من می خواهم در درخواست منو انتقال ومهمان را ثبت کنم ولی متاسفانه پیغام می دهدشما ثبت نام کردید من فقط انتخاب واحد نمودم خواهشمندم راهنمایی بفرمایید من چکونه انتخاب هایم را حذف کنم دانشگاه اصلا جوابگو نمی باشد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 18 شهریور 1392 :

  سلام
  بله وقتی انتخاب واحد کرده اید دیگر قاد به ثبت درخواست مهمان و انتقالی نیستید دوست عزیز

 4. نویسنده دیدگاه : رکسانا - در تاریخ : 21 شهریور 1392

  سلام من ÷یام نور هشتگرد مدیریت اجرایی قبول شدم
  اگر فرم اشتغال داشته باشم میتونم انتقالی بگیرم؟
  یا مهمان بشم؟
  مثلا کرج شهریار یا تهران؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 شهریور 1392 :

  سلام
  انتقالی و مهمان به مراکز تهران ممنوع می باشد

 5. نویسنده دیدگاه : اسماعیل - در تاریخ : 22 شهریور 1392

  سلام.یه سوال داشتم اینکه دانشجوهایی که واسه رشته های بدون آزمون قبول شدن میتونن به شهر خودشون انتقالی بگیرن؟اگه میتونن انتقالی بگیرن لطفا شرایطش رو بگین.ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 شهریور 1392 :

  سلام
  باید حداقل 1 ترم بخوانند و بعد اگر شرایط رو داشتن می توانند انتقال بگیرند. برای انتقالی باید یک دلیل قانع کننده داشته باشید مثل مشکل جسمی – مریضی یا یک مشکل که مورد قبول واقع شود

 6. نویسنده دیدگاه : فاطمه جلیلیان - در تاریخ : 24 شهریور 1392

  من در نیمسال92-93 از طریق آزمون سراسری در واحد لواسانات پیام نور پذیرفته شدم. آیا از ترم اول امکان انتقال به واحد تهران جنوب وجود دارد؟ با توجه به اینکه مهلت ثبت نام از 30 شهریور شروع می شود باید چه کار کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 شهریور 1392 :

  خیر در ترم اول امکان درخواست مهمان و انتقالی نیست و باید حداقل 1 ترم بگذرانید.

 7. نویسنده دیدگاه : هدی - در تاریخ : 24 شهریور 1392

  با توجه به اعلام وزیر علوم مبنی بر بی قید و شرط بودن انتقالی در نیمسال 92-93 انتقالی به واحد های تهران در دانشگاه پیام نور به چه صورت می باشد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 شهریور 1392 :

  فعلا انتقالی و مهمان به مراکز تهران همچنان ممنوع می باشد البته در پیام نور

 8. نویسنده دیدگاه : احمد - در تاریخ : 24 شهریور 1392

  سلام 17 مهر جواب نیمه متمرکز میاد اگه یه شهری روزانه قبول شدم می تونم از پیام نور درخواست انتقالی بدم و برم شهری دیگه همزمان با اون رشته روزانه اونجا توی پیام نور همون شهر ادامه پیام نور رو هم بدم حتی یه شهری که در محدود استان خودم نباشه و باید برم یه استان دیگه لطفا زود جوابم را دهید؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 شهریور 1392 :

  سلام
  بله میتونید ولی خوب انتقالی به همین راحتیا نیست و باید حتما یک دلیلی قانع کننده مثل مشکل جسمی – مریضی چیزی داشته باشید تا با انتقالی موافقت شود.

 9. نویسنده دیدگاه : احمد - در تاریخ : 24 شهریور 1392

  دوباره سلام
  دانشگاه روزانه قبول شدن خودش دلیل قانع کننده ای نیست واسه انتقالی؟ ممنون که خیلی زود جواب رو دادید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 شهریور 1392 :

  سلام
  خیر این که دلیل نمیشه و بعد جواب میدن این مشکل شماست دیگه!!! باید حتما دلیل قانع کننده باشد نه این چیزا!!

 10. نویسنده دیدگاه : کیانا - در تاریخ : 24 شهریور 1392

  چه راهی واسه مهمانی موقت در تهران است خواهش میکنم کامل کمکم کنید من دانشجوی برق دولتی اصفهان

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 شهریور 1392 :

  کلا مهمان و انتقالی به مراکز پیام نور تهران ممنوع می باشد

 11. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 25 شهریور 1392

  سلام،خسته نباشید
  من دانشجوی رشته علوم تربیتی دانشگاه پیام نور واحد گرمسار هستم (بدون آزمون) و یک ترم خوانده ام با توجه به اینکه متاهل و صاحب دو فرزند هستم آیا می توانم درخواست انتقالی یا مهمان شدن به واحد لواسانات یا پردیس بدهم ….؟ در صورت امکان چه زمانی باید برای درخواستم مراجعه کنم…؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 شهریور 1392 :

  سلام
  مهمان و انتقالی به مراکز تهران ممنوع می باشد.
  باز هم به مرکزتان درخواست بدید ضرری ندارد

 12. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 25 شهریور 1392

  سلام
  من در کنکور 92 مجاز به انتخاب رشته شدم ولی چون همه رشته ها را تهران زدم چیزی قبول نشدم آیا احتمال قبولیم در تکمیل ظرفیت برای پیام نور هست… ممنونم از راهنماییتون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 شهریور 1392 :

  سلام
  فکر نمیکنیم تکمیل طرفیتی در کار باشد

 13. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 25 شهریور 1392

  سلام دوباره
  ممنون که جواب سوالم را دادید
  چه جوری باید درخواست بدم؟؟؟ میشه راهنماییم کنید؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 شهریور 1392 :

  سلام
  به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست بدید دیگه!!!

 14. نویسنده دیدگاه : سعید - در تاریخ : 25 مهر 1392

  ضمن عرض خسته نباشید.
  من دانشجوی رشته برق پیام نور اهواز هستم.
  ودانشگاه پیام نور شهر خودمان(بهبهان)این رشته را ندارد.
  آیا می توانم از دانشگاه پیام نور اهواز به دانشگاه آزادبهبهان
  مهمانی بگیرم.
  باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 مهر 1392 :

  سلام
  وقتی رشته شما را ندارد چظور میخواید مهمان بگیرید؟؟
  خیر باید حتما رشته و حتی گرایش شما را داشته باشد

 15. نویسنده دیدگاه : Alireza - در تاریخ : 20 آذر 1392

  سلام.
  اطمینان دارم که سوالم بعد ازمطالعه دقیق صفحات و پرسش و پاسخهاست پس لطفا حذف نکنید. سوالم اینه:حال که تعیین حوزه امتحانی فقط برای دانشجویان ارشد است اگر کسی محل کارش تهران باشد یا به هر دلیلی اعم از سکونت،تحصیل همزمان و… قادر به شرکت در امتحانات در دانشگاه شهرستان قبولی اش نباشد تکلیفش چیست؟
  سوالم درواقع یک سوال ترکیبیست حاوی نکات زیر:
  1.انتقالی و مهمانی به تهران تقریبا غیرممکن است.
  2.اگر غیر ممکن نباشد نیازمند دلیل محکم است حال آنکه دلیل دانشجو شاید برای خودش قانع کننده باشد نه دانشگاه.مثل تحصیل همزمان.
  3.آیا مهمانی اضطراری باتوجه به بالاتربودن رتبه ی دانشگاههای تهران امکانپذیر است؟
  و…
  پس لطفا بفرمایید تکلیف چیست؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 آذر 1392 :

  سلام
  برای ارشد تعیین محل آزمون برای تهران و نواحی آن مشکلی ندارد ولی برای کارشناسی حتما باید درخواست بدید که اول توسط مرکز مبدا تایید شود و بعد توسط مرکز مقصد.
  موافقت و رد درخواست ها کاملا بستگی به نظر مراکز دارد

 16. نویسنده دیدگاه : Alireza - در تاریخ : 21 آذر 1392

  سلام مجدد و تشکر ازشما
  آیا زمان اقدام برای مهمانی اضطراری همان زمان مهمانی معمولی یعنی اردیبهشت ماه است؟
  و اینکه چون مهمانی اضطراری فقط برای یک ترم است برای ترم بعد از آن چه باید کرد؟
  فرض کنید با مهمانی اضطراری بنده در ترم مهر موافقت شود، برای ترم بهمن چه باید کرد؟ برای ترمهای بعد چطور؟
  با آرزوی توفیق برای شما

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 آذر 1392 :

  سلام
  دوست عزیز مهمان اضطراری فرق دارد با مهمان موقت (معمولی) و هیچ ربطی به هم ندارند. مراجعه کنید به تفویم آموزشی دانشگاه

 17. نویسنده دیدگاه : Alireza - در تاریخ : 22 آذر 1392

  سلامتی پشتیبان عزیز صلوات
  اللهم صل علی محمد و آل محمد
  سپاسگزار

 18. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 26 آذر 1392

  سلام
  من خواستم مهمان موقت بگیرموای با این اخطار مواجه شدم
  به دلیل ثبت نام دانشجو در ترم مورد نظر، امکان درخواست انتقال به صورت مهمان به واحد دیگر وجود ندارد

  حالا باید چیکار کنم ترم قبل خواستم مهمان دائم بگیرم ولی دیر شد کل مدارک رو ضمیمه کردن ولی تارخ گذشت و تایید نکردن
  این ترم میخوام مهمان موقت بگیرم که اینو نوشت
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 27 آذر 1392 :

  سلام
  دوست عزیز طبق تقویم آموزشی جدید درخواست مهمان برای نیمسال بعد از 1 دی ماه آغاز می شود

 19. نویسنده دیدگاه : نسترن - در تاریخ : 7 دی 1392

  سلام ‘گفتین طبق تقویم آموزشی جدید درخواست انتقالی و مهمان از 1دی شروع میشه ولی نگفتین تا چند روز فرصت برای درخواست داریم؟
  ممنون.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 دی 1392 :

  سلام
  قبل از ارسال نظر دوست عزیز جستجو کنید:
  اصلاحیه تقویم آموزشی نیمسال دوم ۹۳-۹۲ پیام نور در خصوص ثبت تغییر رشته، ثبت مهمان

 20. نویسنده دیدگاه : siroos - در تاریخ : 9 دی 1392

  سلام
  اگر از کارشناسی فراگیر انصرف بدم و دوباره شرکت کنم میتونم تطبیق بدم واحد های گذشته رو؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 10 دی 1392 :

  سلام
  دروسی که شرایط تطبیق رو داشته باشند بله می توانید تطبیق دهید.

 21. نویسنده دیدگاه : پونه - در تاریخ : 24 فروردین 1393

  سلام و عرض خسته نباشید..ممنون از راهنمایی های خوبتون
  من موندم چرا باید دانشجوی مهمان شبانه محسوب بشه و شهریه بده. خب شاید یکی از دلایل مهمان شدنش مشکل مالی باشه که تو رفت و آمد به دانشگاه مبدأ داره خیلی ظلمه بخدا. اون کسی که این قانون رو گذاشته صداش از جای گرم بلند میشه..من که نمی بخشمش……

 22. نویسنده دیدگاه : ایدا - در تاریخ : 17 تیر 1393

  با سلام . من از دانشگاه پیام نور واحد شهریار در خواست انتقال برای مهمان شدن در واحد تهران غرب دادم و این درخواست تایید شد .ولی بعد در سایتی خوندم که شهریه 2 برابر محاسبه می شود . آیا این قضیه صحت دارد ؟ و آیا امکان بازگشت به دانشگاه قبلی خودم هست ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 تیر 1393 :

  سلام
  دوست عزیز برای اینکه سرچ کردن رو فرا بگیرید در بالای سایت نوار آبی رنگی هست که روی آن قسمت سرچ سایت موجود است. در قسمت سرچ سایت بزنید “شهریه مهمان”
  قبل از ارسال هرگونه نظر اول به این صورت جستجو کنید خیلی سریعتر و راحتر به نتیجه خواهید رسید.

 23. نویسنده دیدگاه : مطلق - در تاریخ : 9 شهریور 1393

  سلام
  من ترم آخر کاردانی کامپیوتر هستم و میخوام مهمان بگیرم
  مهلتش تا کی هست ؟
  تا چندم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 9 شهریور 1393 :

  سلام
  ترم اخر مهمان گرفتن ممنوع می باشد

 24. نویسنده دیدگاه : محیا - در تاریخ : 18 شهریور 1393

  سلام
  من دانشجوی دانشگاه همدانم.وانتقالی زدم برای دانشگاه تهران
  الان جواب مهمانی وانتقالی همه دوستام اومده به جز من وتو سایت وزارت علوم نوشته درحال بررسی .سوالم اینه اگه دانشگاه مبدا موافقت نکرده باشه دانشگاه مقصد میشه درحال بررسی کردن باشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 18 شهریور 1393 :

  سلام
  مشخص نیست. باید از دانشگاهتان پیگیری کنید.

 25. نویسنده دیدگاه : samane - در تاریخ : 18 شهریور 1393

  من بازرگانی فریمان قبول شدم و میخوام مهمان داعم مشهد بگیرم. تورو خدا بگید کجا برم تو سایت فریمان رفتم چیزی ندیدم.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 شهریور 1393 :

  به مرکز خود مراجعه کنید و درخواست دهید. البته اگر تازه ورودی هستید باید 1 ترم بگذرانید

 26. نویسنده دیدگاه : فرزانه - در تاریخ : 19 شهریور 1393

  با سلام و خسته نباشید.من درخواست مهمان دادم ولی شهر مقصد که نجف آباده باهام مخالفت کرده دانشجو پرستاری فیروز آباد هستم و به این مهمان شدن احتیاج دارم تهران بهم گفتن میتونی الان سایت نقل و انتقالات که باز شده شهرتو عوض کنی چون ظرفیت نجف آباد پر شده من نمیدونم چطور شهرمو تغییر بدم فردا هم تهران تعطیله که زنگ بزنم ببینم چطور میتونم اینکارو کنم فردام آخرین مهلتشه و سایت فقط فردا بازه اگه راهشو بلدید خواهش میکنم کمکم کنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 شهریور 1393 :

  سلام
  اگر دانشجوی پیام نوز هستید فقط باید از طریق سایت گلستان اقدام به ثبت مهمان کنید. اگر سایر دانشگاه ها هستید باید از طریق دانشگاهتان پیگیری کنید.

 27. نویسنده دیدگاه : negin - در تاریخ : 21 آبان 1393

  سلام من از دانشگاهی که بودم مهمان شدم به دانشگاه شهر خودم چون ازدواج کردم و یک ترم بعد یعنی دومین ترم مهمانی ام باردار شدم ودر اون ترمی که باردار بودم معدلم 12 شد چطور میتونم انتقال دایم بگیرم؟ دانشگاه مقصد خیلی اذیتم میکنه. من که نمیتونم بچه و شوهرمو بذارم برم یه شهر دیگه درس بخونم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 آبان 1393 :

  سلام
  فقط باید دانشگاه مبدا و مقصد موافقت کنند!!

 28. نویسنده دیدگاه : arshia - در تاریخ : 5 آذر 1393

  سلام واحد عملی را می شه الکترونی برداشت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 آذر 1393 :

  سلام
  خیر

 29. نویسنده دیدگاه : حامد - در تاریخ : 6 آذر 1393

  سلام من دانشجوی ترم سه هستم .من ترم قبل برا مهمانی درخواست دادم وبا مهمانیم موافقت شد و رفتم .ولی الان میخوام دوباره برم ی دانشگاهی ک ب خونمون نزدیکتره .ایا میشه دوباره درخواست بدم و شرایطش چطوره .ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 آذر 1393 :

  سلام
  باید درخواست لغو مهمان بدید تا بررسی و موافقت شود

 30. نویسنده دیدگاه : حامد - در تاریخ : 6 آذر 1393

  یعنی باید دوباذه ی ترم دیکه برم دانشگاه قبلیم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 آذر 1393 :

  دوست عزیز اگر مهمان دائم گرفته اید دیگر نمی توانید به جای دیگر تغییر دهید
  باز هم باید به مرکز اصلی خود مراجعه کنید و درخواست دهید شاید موافقت شد

 31. نویسنده دیدگاه : حامد - در تاریخ : 7 آذر 1393

  شرمنده ک ایقد مزاحمتون میشم.من از دانشگاه زابل مهمان موقت برا دو ترم رو دانشگاه خلیج گرفتم.الان هم دانشگاه خلیجم ولی میخوام برم دانشگاه بهبهان.هرچه از اموزش سوال میکنم جواب درست حسابی نمیدن.لطفا اگه میشه راهنماییم بکنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 آذر 1393 :

  اگر مهمان موقت هست باید مهمان موقتتون تمام شود و برای نیمسال بعد اقدام به درخواست مهمان برای دانشگاه مورد نظر جدیدتون رو به مرکزتان بدهید

 32. نویسنده دیدگاه : نیما - در تاریخ : 15 آذر 1393

  با سلام.من اردیبهشت ما درخواست مهمانی دادم و موافقت شده و ترم مهرماه رو در دانشگاه مقصد گذروندم میخواستم بدونم ترم بعدی هم باید درخواست بدم یا درخواست در اردیبهشت ماه برای دو ترمه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 آذر 1393 :

  سلام
  خیر برای هر نیمسال باید جداگانه درخواست بدهید

 33. نویسنده دیدگاه : یگانه - در تاریخ : 1 دی 1393

  باسلام من مهمان دایم گرفتم و ترم دیگه ترم اخرمه میتونم تودانشگاه مقصد ترم اخرم رو بگذرونم؟15 واحد بیشتربرام نمونده نهایتا چندتا واحد درصورت موافقت نکردن میتونم دانشگاه مقصدبگذرونم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 1 دی 1393 :

  سلام
  اگر مهمان دائم گرفته اید و پیام نور هستید تا پایان تحصیلتون میتونید در دانشگاه مقصد باشید. در مورد سایر دانشگاه ها اطلاعی نداریم.

 34. نویسنده دیدگاه : fereshte - در تاریخ : 1 اسفند 1393

  سلام
  من میخوام برای سال بعد انتقالی بگیرم در حال حاضر 1ترم گذروندم با 14واحد و این ترمم 20 واحد گرفتم میخواستم بدونم بغییر از پیام نور تهران ک میگین امکان انتقالی وجود نداره دیگه کجا میشه انتقالی گرفت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 2 اسفند 1393 :

  سلام
  هر جایی که شما بخواهید می توانید

 35. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 8 خرداد 1394

  سلام میخاستم ببینم تقاضای مهمان برای سال 94 کی شروع میشه و تا کی وقت داره

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 خرداد 1394 :

  سلام
  مشخص نیست هنوز تقویم آموزشی سال تحصیلی بعدی اعلام نشده

 36. نویسنده دیدگاه : غزال - در تاریخ : 20 خرداد 1394

  سلام.من ورودی بهمن 93 رشته مدیریت بازرگانی هستم میخواستم ببینم میتونم برای این ترم که پیش رو دارم مهمان بشم ساری.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 خرداد 1394 :

  سلام
  بله می توانید

 37. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : 5 مرداد 1394

  سلام خسته نباشید .من 3ترم متوالی مهمان گرفتم بدلیل رفت و امد و کمک حال کخارج خانواده میباشم .بازهم میتونم مهمان بگیرم هنوز ترم 4 هستم میرم ترم 5

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 مرداد 1394 :

  سلام
  بله می توانید

 38. نویسنده دیدگاه : امیر جعفرپور - در تاریخ : 22 شهریور 1394

  سلام من دانشجوی رشته مکانیک مرکز اموزش عالی فیروز ابادم به دلیل بیماری مادرم میخواهم به پیام نور انتقالی بگیرم اما دانشگاه مبدا با درخواست من بدلیل تعداد دانشجویان زیاد برای انتقالی از این دانشگاه وکم شدن دانشجو مخالفت میکند ایا این کارشان قانونی است

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 شهریور 1394 :

  سلام
  خیر این موضوع کاملا دست دانشگاه شماست و حق موافقت و یا مخالفت رو دارند.

 39. نویسنده دیدگاه : امیر جعفرپور - در تاریخ : 22 شهریور 1394

  اگر باز هم مدرک قانونی دال بر انتقالی به پیام نور به دانشگاه ارایه و ان وقت مخالفت کردن چه اقدامی انجام دهم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 شهریور 1394 :

  باز هم کاملا دست خود دانشگاه می باشد موافقت یا مخالفتش

 40. نویسنده دیدگاه : سعید - در تاریخ : 18 مهر 1394

  سلام ورودی94میباشم وبه دلیل مشکلات خانوادگی میخاهم ترم بعدمهمانی بگیرم ایامن میتوانم مهمانی بگیرم راهنمایی کنید متشکرم.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 18 مهر 1394 :

  سلام
  باید درخواست دهید ببینید دانشگاه های مبدا و مقصد موافقت میکنند یا خیر

 41. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 17 آبان 1394

  با سلام .من قبولی نیمسال اول 95-94دانشگاه یزد هستم .رفت وآمد برام خیلی سخته واز لحاظ روحی نیز دچار مشکل شده ام آیا با این دلیل می توانم در خواست مهمان شدن برای نیمسال دوم را بدهم (به دانشگاه صنعتی یا خود دانشگاه اصفهان) واز کی وچگونه باید اقدام بکنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 آبان 1394 :

  سلام
  باید به دانشگاهتان درخواست دهید تا توسط دانشگاه بررسی و تصمیم گیری شود

 42. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 17 دی 1394

  با سلام .من ترم اول مهمان گرفتم الان میخوام انتقال دایم بگیرم.باید ازکجا درخواست بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 دی 1394 :

  سلام
  به مرکز خود مراجعه کنید و درخواست دهید

 43. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 6 شهریور 1395

  سلام.خسته نباشید.
  من درخواست مهمانی دادم تو سایتم با درخواستم موافقت کردن اولش گفتن شهریه نمیگیرن ولی بعدش گفتن شهریه میگیرن میتونم از درخواستم انصراف بدم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 شهریور 1395 :

  سلام
  در صورت مهمانی شهریه افزایش پیدا میکند
  به مرکز مقصد درخواست دهید تا مهمانی شما را لغو کنند و بعد نیز از مرکز مبدا بخواهید تا مهمانی را لغو کند.باید در همین بازه زمانی مهمانی این کارو انجام دهید

 44. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 7 شهریور 1395

  سلام.ببخشید .منظورتون از بازه زمانی کیه؟ینی قبل از انتخاب واحد؟ینی باوجودثبت درخواستم وموافقت با ان توسط مبدا ومقصد میتونم تا قبل از انتخاب واحد انصراف بدم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 شهریور 1395 :

  سلام
  یعنی بازه زمانی درخواست مهمان دوست عزیز

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top