چاپ خبر
مخبردزفولی خبر داد:

تعیین تکلیف تمام رؤسای دانشگاه تا مهرماه/ تشریح جزئیات نظارت بر اجرای نقشه جامع علمی

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : مخبردزفولی با اعلام اسامی رؤسای دانشگاه که در جلسه کمیته انتخاب رؤسا تعیین تکلیف شدند،‌ گفت: تکلیف دانشگاه‌هایی که هنوز با سرپرست اداره می‌شوند تا مهرماه مشخص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : فارس – محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست خبری صبح امروز در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلساتی که کمیته تعیین رؤسای دانشگاه داشته است تعدادی از رؤسا مشخص شدند.

وی افزود: بر این اساس اکبر حاجی‌زاده مقدم رئیس دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل، عبدالله عطایی رئیس دانشگاه نهاوند (ویژه خواهران)، علیرضا عسگری رئیس دانشگاه هنر شیراز، حسین گلچینی رئیس دانشگاه گنبد کاووس، محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی، بهرام خوشنویسان رئیس دانشگاه صنعتی قم، عبدالرحیم قنوات رئیس دانشگاه شیراز، محمدهادی ایمانیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، علیرضا امیرتیموری رئیس دانشگاه آزاد واحد رشت، کیومرث نیازآذری رئیس دانشگاه آزاد واحد ساری، عباس شیخ‌الاسلامی رئیس دانشگاه آزاد واحد مشهد، حمزه سارویی رئیس دانشگاه آزاد شیراز، علیرضا نظام آبادی رئیس دانشگاه آزاد واحد اراک شدند.

به گفته مخبردزفولی تعداد باقیمانده رؤسای دانشگاه نیز تا مهرماه تعیین می‌شود.

وی در رابطه با عدم حضور رئیس هیأت نظارت بازرسی شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسات این کمیته، گفت: دوره ریاست رئیس هیأت نظارت بازرسی تمام شده و انتخابات آن نیز شهریورماه برگزار می‌شود ولی با توجه به اینکه رأی اعضای کمیته تعیین رؤسای دانشگاه اجماعی است عدم حضور یکی از اعضا خللی در آراء ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل ما جلسات کمیته را برگزار کردیم تا دانشگاه‌ها سریعتر به ثبات برسند.

وی افزود: البته مواردی از رؤسای دانشگاه نیز در این کمیته مطرح شده و اعضا به اجماع نرسیدند که یا وزیر ذی‌ربط می‌پذیرد که فرد را تغییر دهد یا در صورت اختلاف نظر مجدد در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار می‌گیرد.

وی گفت: سرعت وزارت بهداشت در تعیین رؤسای دانشگاه بیشتر از وزارت علوم بوده است ولی رؤسای دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم نیز تا پایان مهرماه تعیین می‌شود و مدت غیرقانونی سرپرستی افرادی که بیش از 6 ماه سرپرست دانشگاهی بودند هم با اجازه شورا حل می‌شود.

مخبردزفولی اضافه کرد: کمیته تعیین رؤسای دانشگاه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که ممکن است تشکیل کمیته موافق و مخالفانی در شورا داشته باشد ولی مصوبه شورا و قانونی است و اگر اعضای شورا نظری هم داشته باشند می‌توانند مطرح کنند تا با تصمیم‌گیری تمام اعضا تغییرات اعمال شود.

*چگونگی نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اجرای نقشه جامع علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در رابطه با گفتمان‌سازی نقشه جامع علمی کشور که مقام معظم رهبری نیز بر آن تأکید دارند از رسانه‌ها کمک می‌خواهیم و درخواست داریم در این مسیر ما را یاری کنند.

وی افزود: البته پس از تذکرات مقام معظم رهبری توجه بیشتری به گفتمان‌‌سازی داشتیم و من قرار است این هفته در اجلاس اساتید بسیجی دانشگاه‌ها نیز این مسئله را مطرح کنم.

وی افزود: اجرای نقشه جامع علمی بر عهده ستاد راهبری نقشه نیست بلکه پیگیری و نظارت آن بر عهده ستاد است ولی در همین مدت نقشه جامع علمی به یک نگاه باورمندانه بین مسئولان و تا حدی نخبگان تبدیل شده است.

مخبردزفولی گفت: تعیین برنامه عمل هر حوزه علمی اولویت ما بوده است به طوری که در حوزه‌های هوا فضا، سلول‌های بنیادی و گیاهان دارویی نقشه راه را تعیین کردیم.

وی اضافه کرد: در حوزه گیاهان دارویی قرار است از 70 هزار با کمک وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت به 500 هزار هکتار گیاه دارویی برسیم.

وی ادامه داد: احیای طب سنتی در دستور کار ما قرار دارد.

مخبردزفولی گفت: ستادهای معاونت علمی نیز ذیل نقشه جامع علمی تشکیل شده است. به گفته وی به زودی سند نهایی محیط زیست و میکروالکترونیک نیز تصویب می‌شود و اقدامات ما در دهه آینده را مشخص می‌کند.

*اقدامات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه فضای مجازی

مخبردزفولی با بیان اینکه شورای عالی فضای مجازی مسئولیت فضای مجازی را بر عهده دارد، گفت: ما در این حوزه ورود نکردیم ولی به دلیل مسئولیت کلان فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوعات فرهنگ را حتی در حوزه مجازی نیز پیگیری می‌کنیم همانطور که موج افزایش جمعیت از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شد یا در بحث اسباب‌بازی‌ها و نوشت‌افزار بومی فرهنگ‌سازی کردیم، در بازی‌های رایانه‌ای بنیاد ملی این بازی‌ها راه‌اندازی شد و در زمینه عفاف و حجاب هم بارها اعلام کردیم که دستگاه‌های دارای امکانات به طور اثباتی وارد این مقوله شوند و از ظرفیت شهرداری تهران در نمایشگاه‌ها استفاده کردیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: البته در مسائل مربوط به سبک زندگی باید تلاش کنیم، ذیل برنامه مهندسی فرهنگی شورا ستادی پیش‌بینی شده که امیدواریم در مدت کوتاه آینده آن را تشکیل دهیم که ریاست این ستاد بر عهده رئیس‌جمهور و در صورت عدم حضور رئیس‌جمهور بر عهده معاون اول ریاست جمهوری است.

مخبردزفولی گفت: در یکی دو سال آینده شاهد تحولاتی در عرصه فرهنگی کشور هستیم.

*بازنگری‌های علوم انسانی در حین حرکت انجام می‌شود

مخبردزفولی با بیان اینکه شورای تحول علوم انسانی با مسئولیت حدادعادل مشغول فعالیت است، گفت: 15 کارگروه ذیل این شورا شکل گرفته که در چندین رشته دارای اولویت مانند حقوق، روانشناسی، علوم سیاسی، علوم تربیتی و جامعه‌شناسی بازنگری و اصلاح می‌شود.

وی با تأکید بر بازنگری رشته‌های علوم انسانی در حین حرکت، گفت: نمی‌توان متوقف شد تا بازنگری صورت گیرد بلکه باید برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را ذیل اجرای کار تدوین کرد که این شورا هم به دنبال تغییرات طولانی مدت است.

وی افزود:‌ نقد نظریات نیز در بحث اصلاحات در اولویت است و هماهنگی خوبی بین وزارت علوم و شورای تحول وجود دارد به طوری که موارد تصویب شده به وزارت علوم ابلاغ می شود تا وزارت علوم برای اجرایی شدن پیگیری کند.

مخبردزفولی گفت: بخشی از برنامه‌ها از مهر 94 به مجموعه‌های درسی دانشگاهی وارد می‌شود.

وی همچنین در رابطه با امکان وجود پایان‌نامه‌های تقلبی گفت: در این زمینه مقداری بزرگنمایی می‌شود زیرا اگر یک مورد هم باشد به عنوان کار زشت و خلاف مطرح شده و با آن برخورد صورت می‌‌گیرد.

وی گفت: گزارش کامل وزارت علوم در این زمینه در حال تدوین است که به زودی در صحن شورا بررسی می‌شود.

 نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top