چاپ خبر
رییس دانشگاه آزاد:

دانشگاه حق دخالت در کارهای سیاسی و انتخاباتی را ندارد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رییس دانشگاه آزاد از فراهم آوری بستر آموزش الکترونیکی برای 80 هزارنفر تا پایان سال 96 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر میرزاده در ششمین جلسه هیأت امنای استان سمنان ضمن اعلام این مطلب، با تأکید بر وضعیت مطلوب تحصیلات تکمیلی در استان سمنان گفت: این استان در تحصیلات تکمیلی سرآمد واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی است و این امر نشان از فرهنگ دوستی و علم جویی مردم این استان دارد.

وی افزود: درصد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین توسعه تحصیلات تکمیلی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از متوسط کشور بسیار بالاتر است که جای توجه و تقدیر دارد با این حال تحصیلات تکمیلی در این استان با جدیت تقویت می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: استان سمنان دارای سابقه فرهنگی چشمگیری است و به علت داشتن چهره های برجسته فرهنگی، علمی و سیاسی دارای پیشینه غنی و سرشاری است.

هیات های امنای استانی دارای اختیارات بالایی هستند

دکتر میرزاده در این جلسه با بیان اینکه براساس مصوبه 721 شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیات های امنای استانی دارای اختیار بالایی هستند، گفت: اختیار هیات امناهای استانی در حدی است که انتصاب قطعی روسای واحدها منوط به رأی این هیات های امنای استانی است.

وی افزود: روسای واحدهای دانشگاهی توسط رئیس دانشگاه به عنوان سرپرست منصوب می شوند و پس از ارزیابی عملکردشان، در صورت موافقت هیأت امنای استانی، حکم ریاست آنها قطعی می شود. البته انتصاب رئیس واحد استان باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

دکتر میرزاده با تأکید بر اینکه بعد از مصوبه 721 شورای عالی انقلاب فرهنگی، اختیارات زیادی به امور اداری، مالی، تشکیلاتی و بودجه ای واحدها به استان ها داده شده است، گفت: بر این اساس اداره واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به امکانات محیطی و شناخت مسئولان منطقه ای و محلی بهتر انجام می شود.

وی با بیان اینکه در 2 سال گذشته خوشبختانه تمام هیأت های امنای استانی و کمیسیون های نظارت و کمیسیون دائمی آنها تشکیل شده است، اظهار داشت: بر این اساس نزدیک 496 نفر از نخبگان و فرهیختگان مناطق مختلف کشور از طریق هیات های امنا با دانشگاه مشارکت دارند و ما می توانیم از نظرات آنها استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: طرح تمرکززدایی از مرکز و واگذاری اختیارات به استانها، طرح خوبی بود و اجرای این طرح و طرح های تجمیع 1 و 2، باعث سرعت و چابکی سیستم، کاهش بروکراسی، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش درآمدهای دانشگاه شد.

ایجاد شهرک های فن آوری آزاد در دانشگاه، بستر رسیدن به اقتصاد دانش بنیان است

دکتر میرزاده در ادامه با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی امروز به سمت ایجاد شهرک های فن آوری آزاد پیش می رود، گفت: این طرح از بُعد تبدیل علم به ثروت، ایجاد فناوری های نو و اشتغال فارغ التحصیلان، طرح مهمی است و در این شهرک ها مجموعه ای از کارهای علمی، پژوهشی، فرهنگی، صنفی، خدماتی و تجاری انجام می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همه واحدهای استان ها یک طرح «شفا» دارند، اظهار داشت: در ادامه این طرح، شاخه های آن در بقیه واحدهای استان شکل می گیرد و باید به سمت تأسیس شرکت های اقتصادی دانش بنیان پیش برویم.

میرزاده در ادامه با اشاره به سند ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری گفت: براساس فرمایشات ایشان، در سال 1404 نیمی از اقتصاد کشور باید برمبنای اقتصاد دانش بنیان باشد و حداقل پیام این سند این است که تمامی دانشگاهها باید بتوانند اقتصاد دانش بنیان را توسعه دهند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نیز برای رسیدن به اهداف این سند برنامه های ویژه ای دارد و ایجاد شهرک های فن آوری آزاد در دانشگاه، بستر رسیدن به اقتصاد دانش بنیان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه 56درصد بار آموزش عالی ایران در حوزه تحصیلات تکمیلی برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: این دانشگاه هیچ چالشی برای نظام ندارد و سعی می کند باری را از دوش دولت بردارد و به همین دلیل از دولت انتظار حمایت داریم.

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به راه اندازی سامانه «ساها» اظهار داشت: با راه اندازی سامانه ساها (آزمایشگاه ملی)، 7400 آزمایشگاه و 3600 کارگاه، علاوه براینکه قابل استفاده برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی است، در اختیار دانشجویان دیگر دانشگاه ها نیز قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واحد الکترونیک در مهرماه 92 حدود 2000 دانشجو داشت که در حال حاضر این تعداد به 10هزار نفر رسیده است و تلاش می کنیم که تا پایان سال 96 برای 80هزار نفر بستر آموزش الکترونیکی فراهم شود.

دانشگاه حق دخالت در کارهای سیاسی و انتخاباتی را ندارد

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دانشگاه حق دخالت در کارهای سیاسی و انتخاباتی را ندارد و وظیفه اصلی دانشگاه، توسعه علمی، فرهنگی، فناوری و پژوهشی است.

وی افزود: چارچوب فعالیت های سیاسی تشکل های دانشجویی مشخص شده و روش فعالیت آنها براساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

در ششمین جلسه هیأت امنای استان سمنان، آخرین وضعیت مالکیت اراضی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بررسی و مقرر شد کمیته ای 4نفره متشکل از استاندار یا نماینده، معاون عمرانی یا نماینده، نماینده دفتر حقوقی و رئیس واحدهایی که زمین فاقد سند دارند، تشکیل شود و تکلیف این اراضی مشخص شود.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، درخصوص تعیین تکلیف اراضی و املاک مازاد واحدها و مراکز استان، بنا شد با تشخیص کمیسیون دائمی هیأت امنای استان، تمامی اراضی مازاد دانشگاه آزاد اسلامی استان که واجد سند مالکیت قطعی به نام دانشگاه آزاد اسلامی هستند، با مشارکت بخش خصوصی تبدیل به احسن شود و عواید آن صرف امور توسعه ای دانشگاه آزاد اسلامی استان شود.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top