چاپ خبر
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

اجرای طرح دانشگاه سالم در 60 واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ بخشنامه دانشگاه سالم خبر داد و گفت: طرح دانشگاه سالم مطالعه، جمع بندی و به دکتر میرزاده تقدیم شد. دکتر میرزاده این طرح را در هیئت رئیسه به بحث گذاشته و در نهایت بخشنامه دانشگاه سالم ابلاغ شد که طبق آن هر دانشگاه باید دارای یک مرکز درمانی مجهز به پزشک باشد تا دانشجویان و هیئت علمی بتوانند به آن مراجعه کنند. تاکنون 60 مرکز و واحد این درمانگاه را ایجاد کرده‌اند و دانشجویان، اعضای هیئت علمی و خانواده‌های آنها را چکاپ می کنند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر ابطحی در نشست معاونین و مدیر کل‌های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است افزود: علوم پزشکی دانشگاه آزاد در حال حاضر دارای 15 دانشکده پزشکی و 5 دانشکده دندانپزشکی است و پنجمین دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه نیز روز یکشنبه با حضور وزیر بهداشت و توسط دکتر میرزاده در شهرستان بروجرد افتتاح می‌شود که یکی از بهترین دانشکده‌ها از نظر تجهیزات و امکانات است.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفی در کنار ارتقای کمی یکی از برنامه‌های دکتر میرزاده بوده است اظهار کرد: برای دستیابی به ارتقای کیفی باید هرم اعضای هیئت علمی ، فضای آموزشی و کیفیت آموزش اصلاح شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به روند جذب هیات علمی در این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر 281 هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت هستند و بررسی 45 نفر از افرادی که برای جذب اقدام کرده‌اند در حال انجام است که احتمالا 20 نفر از این 45 نفر جذب می‌شوند و تعداد اعضای هیئت علمی در حوزه علوم پزشکی به 200 نفر می‌رسد.

ابطحی با تاکید بر اینکه فضای آموزشی باید متناسب با الزامات آموزشی باشد افزود: چهار بیمارستان که در تهران هستند نسبت به سال قبل ارتقاء یافته و تجهیز شده‌اند. همچنین بیمارستانی که در یزد تاسیس شده یکی از بهترین بیمارستان‌ها است که درآمدهای آن از هزینه‌هایش پیشی گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ارتباط خوبی با وزارت بهداشت است، گفت: وزیر بهداشت نظر مساعدی نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی دارد و این دانشگاه سعی می‌کند قبل از اینکه وزارت بهداشت اخطاری در مورد رشته‌های پزشکی بدهد همه مشکلات را برطرف کند به همین دلیل به طور مکرر نحوه فعالیت رشته‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ابطحی با اشاره به اصلاح هرم هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: اساتیدی که بازنشسته شده‌اند با بخشنامه‌ای که توسط دکتر میرزاده ابلاغ شده است می‌توانند برای فعالیت با عنوان هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند و قرارداد این افراد سالیانه تمدید می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی کوتاه شده است توضیح داد: از روزی که فردی برای هیئت علمی شدن اقدام می‌کند که پرونده‌اش کامل شود تا روزی که حکم این فرد با عنوان هیئت علمی صادر می‌شود تنها 143 روز طول می‌کشد که این نشان دهنده مدیریت چابک است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی یک بیمارستان در تبریز خبر داد و گفت: بیمارستانی که در تبریز راه اندازی می‌شود از مجهزترین بیمارستان‌ها است. همچنین در حال تاسیس بیمارستانی در کازرون هستیم.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به بحث شهریه واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد در دل واحدهای غیر پزشکی ایجاد شده‌اند و هزینه واحدهای پزشکی توسط واحدهای غیرپزشکی جبران می‌شود. هزینه تمام شده تحصیل یک دانشجوی پزشکی 17 الی 18 میلیون است اما ما 9 میلیون از دانشجویان دریافت می‌کنیم و باقی هزینه‌ها توسط واحدهای غیرپزشکی جبران می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله‌ای که اکنون وجود دارد این است که در گذشته صندلی‌های واحدهای غیرپزشکی خالی نبود و کمبود اعتبار وجود نداشت اما اکنون واحدهای غیر پزشکی هم با کمبود اعتبار مواجه شده‌اند. بنابراین عدم توازن بین هزینه‌ها و درآمدها یکی از مشکلات حوزه علوم پزشکی است.

وی از افتتاح دانشکده دندانپزشکی در بروجرد خبر داد و گفت: این دانشکده یکی از بهترین و مجهزترین دانشکده‌های دندانپزشکی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به توافقات بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام دولتی توسط دانشگاه آزاد گفت: وزارت بهداشت با این پیشنهاد موافقت کرد اما قرار شد بیمارستانی را به دانشگاه آزاد واگذار کند که در برنامه‌های خود وزارت بهداشت گنجانده نشده باشد. قرار است اولین بیمارستان نیمه تمام دولتی که در سیرجان قرار دارد توسط دانشگاه آزاد تکمیل شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سیرجان حدود 400 هزار نفر جمعیت دارد اما بیماران این شهر باید برای درمان به شهرهای اطراف بروند. بیمارستانی که در این شهر ساخته شده دارای 230 تخت بوده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و قرار شد از طریق BOT به دانشگاه آزاد واگذار شود. صورت جلسه این امر امضا شده و امیدواریم نهایی شود.

وی در مورد نحوه اداره بیمارستان‌های نیمه تمام دولتی که قرار است توسط دانشگاه آزاد تکمیل شوند توضیح داد: این بیمارستان‌ها مانند بخش خصوصی اداره می‌شود و هر بیمارستانی که به دانشگاه آزاد واگذار می‌شود دانشگاه آزاد تعهد می‌کند پولی که از مردم دریافت می‌کند بر اساس تعرفه دولتی حساب شود. اما بیمه‌ها بر اساس بخش خصوصی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به تجهیز امکانات رشته‌های پیراپزشکی اظهار کرد: به همه واحدهای پیراپزشکی تا بهمن ماه فرصت داده شده که چنانچه از نظر تجهیزات در وضعیت مناسبی نیستند خودشان را ارتقاء بخشند و واحدهایی که از نظر تجهیزات در وضعیت مناسبی نبودند اجازه پذیرش دانشجو در مهرماه جاری را ندارند. اگر این واحدها در شش ماهی که فرصت دارند بتوانند خودشان را تجهیز کنند اجازه پذیرش دانشجو به آنها داده می‌شود.

وی با اشاره به دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این دانشکده جزو دانشکده‌های برتر داروسازی است و تا کنون چند محصول به بازار عرضه کرده که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد تعداد اعضای هیئت علمی در این دانشکده نیز اظهار کرد: تعداد اعضای هیئت علمی از حد مورد نیاز بالاتر است.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top