چاپ خبر
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد؛

اجرای طرح دانشگاه سالم در 60 واحد دانشگاهی دانشگاه آزاد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ بخشنامه دانشگاه سالم خبر داد و گفت: طرح دانشگاه سالم مطالعه، جمع بندی و به دکتر میرزاده تقدیم شد. دکتر میرزاده این طرح را در هیئت رئیسه به بحث گذاشته و در نهایت بخشنامه دانشگاه سالم ابلاغ شد که طبق آن هر دانشگاه باید دارای یک مرکز درمانی مجهز به پزشک باشد تا دانشجویان و هیئت علمی بتوانند به آن مراجعه کنند. تاکنون 60 مرکز و واحد این درمانگاه را ایجاد کرده‌اند و دانشجویان، اعضای هیئت علمی و خانواده‌های آنها را چکاپ می کنند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر ابطحی در نشست معاونین و مدیر کل‌های حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است افزود: علوم پزشکی دانشگاه آزاد در حال حاضر دارای 15 دانشکده پزشکی و 5 دانشکده دندانپزشکی است و پنجمین دانشکده دندانپزشکی این دانشگاه نیز روز یکشنبه با حضور وزیر بهداشت و توسط دکتر میرزاده در شهرستان بروجرد افتتاح می‌شود که یکی از بهترین دانشکده‌ها از نظر تجهیزات و امکانات است.

وی با بیان اینکه ارتقای کیفی در کنار ارتقای کمی یکی از برنامه‌های دکتر میرزاده بوده است اظهار کرد: برای دستیابی به ارتقای کیفی باید هرم اعضای هیئت علمی ، فضای آموزشی و کیفیت آموزش اصلاح شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به روند جذب هیات علمی در این دانشگاه اظهار کرد: در حال حاضر 281 هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت هستند و بررسی 45 نفر از افرادی که برای جذب اقدام کرده‌اند در حال انجام است که احتمالا 20 نفر از این 45 نفر جذب می‌شوند و تعداد اعضای هیئت علمی در حوزه علوم پزشکی به 200 نفر می‌رسد.

ابطحی با تاکید بر اینکه فضای آموزشی باید متناسب با الزامات آموزشی باشد افزود: چهار بیمارستان که در تهران هستند نسبت به سال قبل ارتقاء یافته و تجهیز شده‌اند. همچنین بیمارستانی که در یزد تاسیس شده یکی از بهترین بیمارستان‌ها است که درآمدهای آن از هزینه‌هایش پیشی گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ارتباط خوبی با وزارت بهداشت است، گفت: وزیر بهداشت نظر مساعدی نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی دارد و این دانشگاه سعی می‌کند قبل از اینکه وزارت بهداشت اخطاری در مورد رشته‌های پزشکی بدهد همه مشکلات را برطرف کند به همین دلیل به طور مکرر نحوه فعالیت رشته‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ابطحی با اشاره به اصلاح هرم هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: اساتیدی که بازنشسته شده‌اند با بخشنامه‌ای که توسط دکتر میرزاده ابلاغ شده است می‌توانند برای فعالیت با عنوان هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند و قرارداد این افراد سالیانه تمدید می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه فرآیند جذب هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی کوتاه شده است توضیح داد: از روزی که فردی برای هیئت علمی شدن اقدام می‌کند که پرونده‌اش کامل شود تا روزی که حکم این فرد با عنوان هیئت علمی صادر می‌شود تنها 143 روز طول می‌کشد که این نشان دهنده مدیریت چابک است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی یک بیمارستان در تبریز خبر داد و گفت: بیمارستانی که در تبریز راه اندازی می‌شود از مجهزترین بیمارستان‌ها است. همچنین در حال تاسیس بیمارستانی در کازرون هستیم.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به بحث شهریه واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: واحدهای پزشکی دانشگاه آزاد در دل واحدهای غیر پزشکی ایجاد شده‌اند و هزینه واحدهای پزشکی توسط واحدهای غیرپزشکی جبران می‌شود. هزینه تمام شده تحصیل یک دانشجوی پزشکی 17 الی 18 میلیون است اما ما 9 میلیون از دانشجویان دریافت می‌کنیم و باقی هزینه‌ها توسط واحدهای غیرپزشکی جبران می‌شود.

وی ادامه داد: مسئله‌ای که اکنون وجود دارد این است که در گذشته صندلی‌های واحدهای غیرپزشکی خالی نبود و کمبود اعتبار وجود نداشت اما اکنون واحدهای غیر پزشکی هم با کمبود اعتبار مواجه شده‌اند. بنابراین عدم توازن بین هزینه‌ها و درآمدها یکی از مشکلات حوزه علوم پزشکی است.

وی از افتتاح دانشکده دندانپزشکی در بروجرد خبر داد و گفت: این دانشکده یکی از بهترین و مجهزترین دانشکده‌های دندانپزشکی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به توافقات بین وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام دولتی توسط دانشگاه آزاد گفت: وزارت بهداشت با این پیشنهاد موافقت کرد اما قرار شد بیمارستانی را به دانشگاه آزاد واگذار کند که در برنامه‌های خود وزارت بهداشت گنجانده نشده باشد. قرار است اولین بیمارستان نیمه تمام دولتی که در سیرجان قرار دارد توسط دانشگاه آزاد تکمیل شود.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: سیرجان حدود 400 هزار نفر جمعیت دارد اما بیماران این شهر باید برای درمان به شهرهای اطراف بروند. بیمارستانی که در این شهر ساخته شده دارای 230 تخت بوده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و قرار شد از طریق BOT به دانشگاه آزاد واگذار شود. صورت جلسه این امر امضا شده و امیدواریم نهایی شود.

وی در مورد نحوه اداره بیمارستان‌های نیمه تمام دولتی که قرار است توسط دانشگاه آزاد تکمیل شوند توضیح داد: این بیمارستان‌ها مانند بخش خصوصی اداره می‌شود و هر بیمارستانی که به دانشگاه آزاد واگذار می‌شود دانشگاه آزاد تعهد می‌کند پولی که از مردم دریافت می‌کند بر اساس تعرفه دولتی حساب شود. اما بیمه‌ها بر اساس بخش خصوصی است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با اشاره به تجهیز امکانات رشته‌های پیراپزشکی اظهار کرد: به همه واحدهای پیراپزشکی تا بهمن ماه فرصت داده شده که چنانچه از نظر تجهیزات در وضعیت مناسبی نیستند خودشان را ارتقاء بخشند و واحدهایی که از نظر تجهیزات در وضعیت مناسبی نبودند اجازه پذیرش دانشجو در مهرماه جاری را ندارند. اگر این واحدها در شش ماهی که فرصت دارند بتوانند خودشان را تجهیز کنند اجازه پذیرش دانشجو به آنها داده می‌شود.

وی با اشاره به دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: این دانشکده جزو دانشکده‌های برتر داروسازی است و تا کنون چند محصول به بازار عرضه کرده که در داروخانه‌ها به فروش می‌رسد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد تعداد اعضای هیئت علمی در این دانشکده نیز اظهار کرد: تعداد اعضای هیئت علمی از حد مورد نیاز بالاتر است.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

28 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

امروز آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

امروز آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top