چاپ خبر
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبرداد:

نامه مشترک وزرای علوم و بهداشت به رئیس جمهور درباره وام شهریه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: وزرای علوم و بهداشت در روزهای اخیر نامه ای مشترک به رئیس جمهور ارسال کرده اند و خواستار اختصاص ۱۰۰ درصد وام شهریه شدند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – ذوالفقار یزدان مهر صبح امروز در مراسم تقدیر از خبرنگاران حوزه آموزش عالی در محل صندوق رفاه دانشجویان، گزارشی از برنامه های صندوق ارایه کرد.

بیشترین میزان بدهی معوقه مربوط به فارغ التحصیلان تهرانی

وی با اشاره به بدهی فارغ التحصیلان به صندوق رفاه دانشجویان گفت: از سال ۵۳ تا حال حاضر بدهی فارغ التحصیلان به صندوق رفاه دانشجویان بالغ بر ۴۲۰ میلیارد تومان بوده، که بیشترین میزان بدهی معوقه مربوط به فارغ التحصیلان تهرانی است که حدود ۲۱ میلیارد تومان بوده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: صندوق رفاه دانشجویان برای کمک به سهولت پرداخت بدهی توسط فارغ التحصیلان سیاست های تشویقی را پیش بینی کرد که فارغ التحصیلان سال ۵۳ تا سال ۷۹ بتوانند تا ۳۱ شهریور ماه اصل بدهی خود را بدون جریمه پرداخت کنند.

وی افزود: اگر در مدت تعیین شده، فارغ التحصیلان مذکور بدهی خود به صندوق را پرداخت نکنند، به ازای هر سال ۱۲ درصد جریمه دیرکرد پرداخت خواهند کرد.

یزدان مهر افزود: اگر فارغ التحصیلان مشکلات خاصی برای پرداخت داشته باشند هیات امنای صندوق این اجازه را به رئیس صندوق رفاه داده است تا تمام دیرکرد بدهی را ببخشد. یا اینکه فارغ التحصیلی اگر ۵۰ درصد جریمه خود را یکجا پرداخت کند رئیس صندوق می تواند مابقی جریمه دیرکرد را ببخشد.

شفاف سازی دریافت و پرداخت در صندوق

وی درخصوص اینکه صندوق رفاه چه برنامه ای دارد تا ماجرای اختلاس دانشگاه مازندران تکرار نشود گفت: یکی از برنامه های ما این است که به سمت سازمان آی تی محور حرکت کنیم، براساس این برنامه زیرساخت های صندوق اصلاح شده و نظام پرداخت و دریافت شفاف سازی خواهد شد، البته باید گفت با پیگیری صندوق رفاه عوامل خاطی دانشگاه مازندران شناسایی و دستگیر شدند.

آخرین وضعیت پرونده مالی صندوق رفاه دانشجویی

یزدان مهر در خصوص آخرین وضعیت پرونده ۳۲ میلیاردی صندوق رفاه نیز گفت: پرونده صندوق رفاه دانشجویان دو جنبه دارد جنبه عمومی کیفری و حقوقی. صندوق رفاه از نظر حقوقی پی‌گیر مساله است مبالغی هم به صندوق بازگشته است و دو حکم به تازگی صادر شده که یک حکم ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و حکم دیگر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده که حکم اولی به صندوق عودت داده شده و حکم دوم نیز قطعی شده و در حال اجرای حکم هستیم.

وی افزود: از نظر عمومی و کیفری نیز موضوع توسط دیوان محاسبات، دادستانی در حال پیگیری است که به موقع اطلاع رسانی خواهد شد.

پرداخت ۷۰ میلیارد تومان وام شهریه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در خصوص وام شهریه گفت: سال گذشته مبلغی که تعیین شد به علت مشکلات عمومی اختصاص نیافت، و صندوق رفاه دانشجویان وام شهریه را از منابع اختصاص صندوق رفاه پرداخت کرد و ۷۰ میلیارد تومان به حساب دانشگاه ها دراین زمینه واریز کرد.

نامه مشترک وزرای علوم و بهداشت به رئیس جمهور

وی افزود: امسال نیز به ۶۰۰ هزار نفر با استفاده از منابع اختصاصی وام شهریه تعلق خواهد گرفت و اخیرا دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت هر دو در یک نامه به رئیس جمهور خواستار اختصاص ۱۰۰ درصد وام شهریه برای کمک به مشکلات دانشجویان شدند.

ورود صندوق رفاه دانشجویی به خرید اقلام اساسی تغذیه

وی درباره تغذیه دانشجویی نیز گفت: صندوق رفاه دانشجویان درصدد است با مشارکت دانشگاه ها در خرید اقلام اساسی ورود پیدا کرده و با قیمت پایین تری این اقلام را تهیه کند تا هم کیفیت افزایش یافته و هم قیمت اقلام اصلی کاهش یابد.

افزایش وام ودیعه مسکن متاهلی

یزدان مهر با اشاره به وام ودیعه مسکن متاهلی گفت: امسال مبلغ این وام افزایش یافته است این وام در استان تهران در مقطع تحصیلات تکمیلی ۷.۵ میلیون تومان، در مقطع کاردانی و کارشناسی ۵ میلیون تومان است.

وی ادامه داد: این مبلغ در پنج شهر بزرگ در مقطع کاردانی و کارشناسی ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و در مقطع تحصیلات تکمیلی ۶ میلیون تومان است و در سایر استان ها در مقطع کاردانی و کارشناسی ۳ میلیون تومان و در مقطع تحصیلات تکمیلی ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان است. همچنین وام ودیعه مسکن دانشجویان غیرایرانی بورسه ۵ میلیون تومان است.

وجود یک هزار و ۱۶ خوابگاه ملکی در دانشگاه ها

وی درخصوص وضعیت خوابگاه‌ها گفت: در حال حاضر یک هزار و ۱۶ خوابگاه ملکی و ۳۲۰ خوابگاه غیردولتی در سراسر کشورفعال هستند به تازگی دستورالعمل خوابگاه های غیردولتی نیز ابلاغ شده، که براساس آن شورای نظارت و راهبری در استان ها تشکیل شده، به خوابگاه ها مجوز داده و بر نرخ و اجاره بهای آنها نظارت خواهد داشت.

لیست اسامی خوابگاه های مجاز بر روی سایت صندوق رفاه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: برنامه صندوق رفاه، ساماندهی وضعیت خوابگاه ها است. خوابگاه های غیردولتی که مجوز ندارند درحال دریافت مجوز هستند و لیست خوابگاه های مجاز بر روی سایت صندوق رفاه قرار داده شده که دانشجویان می توانند به آن مراجعه کنند. امسال ۵۰ درصد اجاره بهای خوابگاه ها به دانشگاه ها عودت داده شده تا به تعمیر و تجهیز خوابگاه ها بپردازند.  

کمک رهن خوابگاه به دانشگاه های بدون خوابگاه ملکی

وی ادامه داد: امسال به دانشگاه هایی که خوابگاه ملکی ندارند کمک رهن اختصاص می یابد تا بتوانند خوابگاه رهن کرده و دانشجویان با آرامش تحصیل کنند. امسال ۳۰ درصد پوشش خوابگاهی افزایش یافته است. همچنین کلنگ ۶ خوابگاه توسط خیرین زده شده است.

جلب حمایت خیرین در صندوق رفاه دانشجویی

وی در ادامه از تدوین سند راهبردی صندوق رفاه دانشجویان و ایجاد بنیاد حامیان صندوق رفاه دانشجویی خبر داد و افزود: اقدامات خوبی در زمینه راه اندازی بنیاد حامیان صندوق رفاه دانشجویی انجام گرفته است و با نهادهای عمومی غیردولتی جلساتی را برگزار کرده و با بنیاد علوی نیز تفاهم نامه ای منعقد کرده ایم تا بتوانیم به دانشجویان مستعد بی بضاعت کمک کنیم.

یزدان مهر افزود: صندوق به دنبال جلب حمایت خیرین و ساماندهی استفاده از ظرفیت خیرین است و با سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز رایزنی هایی را صورت داده تا بتوان از ظرفیت خیرین در صندوق رفاه دانشجویان استفاده کرد.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

26 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

3 دی 1395 | کد خبر : 48140

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

30 آذر 1395 | کد خبر : 47961

اختصاصی پیام نورنا/

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

28 آذر 1395 | کد خبر : 47831

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top