چاپ خبر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی :

دانشجویان با انتقادات سازنده، دانشگاه آزاد را در پیشبرد اهداف کمک کنند

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت:دانشجویان و اعضای تشکل های دانشجویی می‌توانند با انتقادات سازنده ما را در پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی کمک کنند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر میرزاده در دیدار با اعضای دو اتحادیه دوم و سوم دانشجویی و جمعی از فعالین تشکل های اسلامی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به اعضای این تشکل‌ها اظهار کرد: بهترین کار سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی این است که از فرآیندهایی که در جهت توسعه شاخص های علمی، فرهنگی و پژوهشی کشور است، حمایت کنید.

وی با تاکید براینکه دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی محور اصلی توسعه دانشگاه هستند ، تصریح کرد: همه کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به این موضوع کاملا واقفند که نقش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مهم است، بنابراین انتظار ما این است که تکریم و توجه به دانشجویان از اولویت ها و ضرورت های اساسی باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، گفت: باید برنامه ای تنظیم شود که بر اساس آن در سفرهای استانی جلساتی با اعضای اتحادیه ها و تشکل های استانی برگزار شود تا مدیران دانشگاه از نزدیک و از زبان دانشجویان مشکلات را بشنوند و با استفاده از پیشنهادات آنان کارها را بهتر مدیریت کنند.

میرزاده خطاب به اعضای تشکل های دانشجویی، از آنها خواست با انتقادات سازنده، معرفی فعالیت های تشکل ها و آشنا کردن مدیریت دانشگاه با مشکلات واحدها، مجموعه دانشگاه را در پیشبرد امور کمک کنند.

وی با بیان اینکه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی به اعضای تشکل های اسلامی و سیاسی اعتماد کامل دارد، اظهار داشت: ارزیابی صادقانه و دلسوزانه اعضای تشکل ها از روسای واحدها، مدیران و کارکنان برای ما ارزشمند است و می تواند به عنوان یک منبع موثق البته با ارائه مستندات محکم در تصمیم گیری ها کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خواستار آن شد که اعضای تشکل های سیاسی و اسلامی دانشجویان، با صداقت و دلسوزی هرآنچه که برای توسعه علمی و پژوهشی دانشگاه مورد نیاز است،از طریق ایمیلی که توسط افراد مورد اعتماد پیگیری می شود به رئیس دانشگاه اطلاع دهند.

میرزاده توجه به تحصیلات تکمیلی را یکی از اولویت های برنامه های دانشگاه آزاد دانست و گفت: تشکل های دانشگاه می توانند بستر مناسبی برای آگاه سازی افکار عمومی باشند و با حمایت از این فرآیند و تقاضای بالای اجتماعی به کمک دانشگاه بیایند.

وی با بیان اینکه تقاضا برای تحصیلات تکمیلی در کشور بسیار زیاد است، اظهار داشت:علیرغم سیل متقاضیان ورود به دوره های تحصیلات تکمیلی، تمام دانشگاههای کشور برای دوره های دکتری و کارشناسی ارشد تنها می توانند به ترتیب 8 و 30درصد از متقاضیان را پذیرش کنند که در این زمینه سهم دانشگاه آزاد اسلامی از تمام دانشگاه ها بیشتر است.

سهم 56 درصدی دانشگاه آزاد در زمینه تحصیلات تکمیلی

میرزاده ادامه داد: در حال حاضر 56درصد بار آموزش عالی کشور در زمینه تحصیلات تکمیلی برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است، این دانشگاه با برنامه ریزی های خود، سیاست توسعه تحصیلات تکمیلی را دنبال می کند و خوشبختانه این روند به خوبی رشد کرده است.البته توسعه تحصیلات تکمیلی موجبات حسادت کسانی را فراهم کرده که به دلیل منافع شخصی، به دانشگاه آزاد اسلامی حسادت می ورزند و هر روز به بهانه های مختلف در کار این دانشگاه کارشکنی می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه در حال حاضر از لحاظ کیفی در وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: 70هزار نفر عضو هیأت علمی به صورت تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس با دانشگاه همکاری دارند و یکی از مزیت های دانشگاه آزاد اسلامی، استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاههای دولتی به عنوان یک ظرفیت ملی است.وقتی تقاضای بالای اجتماعی برای توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور وجود دارد، باید زیربنای آن را بسازیم، جای بسی تاسف است که بعضی اشخاص می خواهند به جای آبادانی دانشگاههای ایران، دانشگاههای درجه 2 و 3 کشورهای دیگر با پول خانواده های ایرانی آباد شود.

میرزاده با بیان اینکه فرهیختگی و دانش پروری باعث افزایش شاخص های سلامت و کاهش ناهنجاری های اجتماعی در جامعه می شود، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با توسعه تحصیلات تکمیلی خدمت بزرگی به جامعه و پاکسازی آن کرده است و موجب افزایش فرهیختگی و توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و… کشور شده است.در حال حاضر 20هزار عضو هیأت علمی در حال جذب در دانشگاه هستند که فرآیند جذب 8300 نفر از آنان به اتمام رسیده و باقی مانده تا پایان سال 96 انجام می شود و این مصداق واقعی بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه است.

وی خطاب به اعضای تشکل های اسلامی سیاسی تأکید کرد: بهترین کار سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی این است که نیازها و حساسیت های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور شناسایی شوند و از فرآیندهایی که در جهت توسعه شاخص های علمی، فرهنگی و پژوهشی کشور است، حمایت شود.

میرزاده در ادامه تاکید کرد: یکی از وظایف تشکل ها، تشخیص حق از باطل و موضع گیری به‌حق است، شما باید ذهن اجتماعی مردم را روشن و آگاه کنید و این کار درنهایت دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی است.دانشجویان باید دربرابر کسانی که در جهت توسعه علمی ایران موضع منفی دارند، ایستادگی و مقابله کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به خدمات قدمیاری مدیرکل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: استقلال تشکل های سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یکی از کارهای مهم ایشان بود به طوری که باعث شد دانشگاه وجه مصالحه احزاب، گروهها و افراد و جناح های سیاسی قرار نگیرند.شأن دانشگاهیان ایجاب می کند به عنوان چراغ و شاخص در جامعه باشند تا اینکه خود را وابسته ببینند، تشکل ها باید با استقلال عمل غیر از ارائه راه حل، مدیریت ها را نیز در دانشگاه نقد کنند.در دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گرفتن شورایی یکی از ارکان مدیریت بوده و اعتقاد داریم عقل و خرد جمعی در این زمینه بهتر عمل می کند.

لزوم توجه به مباحث اسلامی در دانشگاه‌

وی با تأکید بر اینکه در دانشگاه غیر از مباحث علمی و آزاداندیشی، بحث های اسلامی هم باید مورد توجه جدی قرار گیرد، گفت: توجه به کانون های فرهنگی و علمی قرآن و عترت، باید یکی از برنامه های تشکل ها باشد و ارتباط خود را با این کانون ها را تقویت کنند.

میرزاده با تأکید بر اینکه تشکل های دانشجویی باید قرآن را از مهجوریت درآورند، گفت: قرآن کتاب الهی، منظومه آفرینش و غنی و سرشار از نکات فراوان علمی است که می توان دستاوردهای فاخری از آن منتشر کرد. وظیفه دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی این است که آزاداندیشی و اسلامیت را توام با توسعه علمی پیش ببردحمایت از تشکل های اسلامی و سیاسی دانشجویی و تأمین اعتبار لازم برای فعالیت های آنها، از اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی در پایان تأکید کرد طرح سامانه ساها، طرح شفا، طرح تجمیع و استخدام اعضای هیأت علمی، پتانسیلی را در دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرده که ظرفیت لازم برای توسعه تحصیلات تکمیلی را در سطح ملی افزایش داده و فرزندان خانواده ها می توانند در نزدیک ترین نقطه به خانواده خود ادامه تحصیل دهند .

در ابتدای این جلسه اعضای تشکل های اسلامی و سیاسی دانشجویان با ارائه گزارشی از عملکرد این تشکل ها و بیان مشکلات خود پرداختند.این افراد ضمن تشکر از حمایت های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین صدور بخشنامه ای توسط ایشان در جهت ارائه تسهیلات برای فعالیت تشکل ها ، خواستار استفاده از نخبگان تشکل های دانشجویی در طرح های دانش بنیان، ایجاد بستر مناسبی برای فعالیتهای فرهنگی دانشجویی تشکل ها در آستانه انتخابات، توسعه تحصیلات تکمیلی در واحدهای دورافتاده دانشگاه آزاد اسلامی، اختصاص مزایا به تشکل ها و انجمن های فعال، استفاده از بانوان در سطوح بالای مدیریتی و .. شدند.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49343

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمدید شد.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

29 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top