چاپ خبر

ایجاد پیوست فرهنگی در دانشگاه آزاد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در اولین نشست مدیران گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی از اجرای طرح قرآنی برای کشف علوم مادی با همکاری حوزه و دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر طه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی که از مهر سال 92 آغاز شد، در حوزه فرهنگی به دنبال یک بررسی میدانی که در واحدها انجام دادیم، به نکات مهمی پی بردیم.

معاون دانشحویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه که حوزه فرهنگی تنها منوط به برگزاری مسابقات مختلف قرآنی و برپایی شعائر اسلامی نیست، افزود: اولین اقدام ما پس از این بررسی ها، تشکیل شورای راهبردی فرهنگی متشکل از افراد صاحب نظر و بزرگان حوزه فرهنگی کشور بود.

وی با بیان اینکه مخاطبین حوزه فرهنگی تنها دانشجویان نیستند، اظهار داشت: در این بررسی ها متوجه شدیم که اعضای هیات علمی بیشترین سهم را در تاثیرگذاری نسبت به ارزش های فرهنگی، دینی، اعتقادی و انسانی دارند و این همان بخشی بود که در امور فرهنگی دانشگاه نادیده گرفته می شد.

طه هاشمی افزود: البته این بدان معنا نیست که هیچ اقدامی در ارتباط با اعضای هیات علمی و کارمندان صورت نگرفته است، بلکه نهاد مقام معظم رهبری برنامه هایی را داشته است اما به عنوان یک جایگاه مناسب جایی در امور فرهنگی برای این بخش در نظر گرفته نشده بود. بنابراین سعی کردیم در برنامه های جدید، اعضای هیات علمی و کارمندان را هم در این گستره استفاده کنیم. برهمین اساس بودجه تقریبا به میزان 10 برابر افزایش یافت.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی درخصوص شورای راهبردی فرهنگی گفت: در شورای راهبردی 8 محور را مشخص کردیم که تمام نیازهای حوزه فرهنگی اجتماعی در آن دیده شده است. در سال 93 که این سرفصل ها را به واحد ها برای اعلام برنامه ابلاغ کردیم، تنها 20 درصد از واحدها برنامه خود را اعلام کردند و این نشان دهنده نامفهوم بودن برنامه ریزی در این حوزه بود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات موجود در اختیار قرار ندادن بودجه فرهنگی به مسئولان فرهنگی بود، گفت: یکی دیگر از مشکلات استخدام بیش از 10 هزار نفر مربی بود، در حالی که افراد مسئول دفاتر فرهنگی فقط 10 درصد این تعداد را تشکیل می‌دادند.

طه هاشمی با بیان اینکه فردی اگر عضو هیات علمی نباشد و یا از جنس دانشگاه نباشد نمی تواند مسائل دانشگاه را به خوبی لمس کند، اظهار داشت: در دوره مدیریت جدید در جهت رفع این مشکلات گام برداشتیم و بخشنامه ها را مرتفع و بودجه فرهنگی را افزایش دادیم.

وی همچنین در خصوص فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اجرای طرح های ماندگار فرهنگی در 3 بخش کالبدی، نهادی و رخدادگرا و در حوزه فرهنگ عمومی هم از آنها استفاده می‌کنیم.

طه هاشمی در ادامه گفت: از جمله طرح های فرهنگی می توان به طرح سبک زندگی اسلامی ایرانی که مورد تاکید رهبری، است اشاره کرد.

وی افزود: بی شک زمانی که معظم له این شعارها را در ابتدای سال مطرح می‌کنند از مراکز نخبه انتظار دارند تا این شعارها را تبدیل به پروژه ها و برنامه های مختلف کنند و در نهایت به اخلاق اجتماعی ورود پیدا کند و فقط منوط به برگزاری چند برنامه در صدا و سیما نباشد.

او در ادامه با بیان اینکه باید بتوان به پرسش های جوانان پاسخ مناسب داد، گفت: در همین راستا همایش هایی در راستای معرفی سبک زندگی شخصیت های دینی برگزار کردیم. به اعتقاد من وظیفه حکومت این است که امام عصر را به صورت جاری در زمان معرفی کند و این آغاز راه است زیرا مسائل و مشکلات جامعه باید با آن منبع که ائمه باشند یکسان شود و یک مدل تعریف شود و این مدل به زندگی اجتماعی ورود کند. ما بدون دادن الگوی مناسب نمی‌توانیم درباره دیندار بودن جامعه تصمیم بگیریم.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: همچنین درباره اخلاق حرفه ای کمیته عالی تشکیل دادیم که بر اساس آن ابتدا معضلات اخلاقی هر حرفه ای را پیدا کنیم سپس باید تولید محتوا کرد که چگونه می توان این معضلات را برطرف کنیم. البته این امر باید به صورت حضوری بیان و برطرف شود. بدین معنا که در کلاس به صورت حضوری این موضوع بیان شود تا دانشجو همان جا مطلب را درک کند.

طه هاشمی ادامه داد: همچنین طرح قرآنی را در دستور کار داریم که از طریق آن علوم مادی را در قرآن کشف و از آن برای کسب و کار در جامعه استفاده کنیم که برای این کار از مفسران و کسانی که در تفسیر قرآن توانایی دارند کمک خواهیم گرفت. و این کار حوزه و دانشگاه است. وحدت حوزه و دانشگاه یعنی مسائل مبتلا به جامعه را با کمک یکدیگر حل و به جامعه انتقال دهند.

او در ادامه با اشاره به ایجاد پیوست فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خوشبختانه اقدام دیگری که انجام داده ایم ایجاد پیوست فرهنگی برای هر معاونت است، بدین معناکه اگر روزی معاونت فرهنگی هم در دانشگاه نباشد، معاونت آموزشی و یا هر معاونت دیگر پیوست فرهنگی خود را دارد.

طه هاشمی در ادامه به طرح مفاخر فرهنگی اشاره کرد و گفت: طرح دیگری که آن را دنبال خواهیم کرد، طرح مفاخر فرهنگی در استان ها است که با کمک واحد ها آن را پیگیری می کنیم.

او در پایان گفت: حضور من در این مراسم دراز کردن دست نیاز برای نزدیک ترین قسمت به حوزه فرهنگی است تا انشااالله بتوانیم معضلات را در دانشگاه برطرف کنیم. برای این امر باید به دانشجویان مانند فرزندان خود نگاه کنیم و بین آنها هرچند اگر از لحاظ سیاسی با ما همفکر نبودند تبعیض قائل نشویم.

لازم به ذکر است در انتهای این مراسم، مدیران گروه های معارف اسلامی واحدهای دانشگاه آزاد پرسش های خود را از دکتر حسین زاده، دکتر طه هاشمی، دکتر رنجبران مطرح کردند.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top