چاپ خبر
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد:

پایان مرحله اول ارزیابی مراکز علمی کاربردی تا آخر مهر

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به آغاز فرآیند رتبه‌بندی مراکز این دانشگاه از 18 مرداد گفت: مرحله اول رتبه‌بندی مراکز یا همان مرحله خودارزیابی تا آخر مهرماه به پایان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر محمدعلی اخباری در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت سالروز تاسیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به آغاز ارزیابی و رتبه‌بندی مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی از 18 مرداد، اظهار کرد: هدف از این ارزیابی ایجاد رقابت سالم میان مراکز و تشخیص ارتقاء و تضمین کیفیت مراکز است. هدف دیگر این است که در افزایش مهارتی دانشجویان بیشترین سرمایه‌گذاری صورت گیرد تا شاهد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مهارتی باشیم.

وی با اشاره به شیوه‌نامه اجرایی رتبه‌بندی مراکز گفت: این شیوه‌نامه شامل دو مرحله خودارزیابی و راستی‌آزمایی می‌شود و شامل 9 پارامتر اصلی و 245 شاخص ارزیابی است. مرحله اول این ارزیابی که همان خودارزیابی مراکز است در اواخر مهرماه به پایان می‌رسد و سپس نتایج مرحله اول توسط کارشناسان راستی‌آزمایی و تجزیه و تحلیل خواهد شد.

گسترش تحصیلات تکمیلی جزو سیاست‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی نیست

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید براینکه تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه یک موضوع فرعی است، افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی بنا به نیاز دستگاه‌های ذی‌ربط ، نیروی ماهر تربیت می‌کند بنابراین اگر مرکزی بخواهد کارشناسی ارشد اجرا کند، باید ابتدا کلان پروژه ارائه دهد و سپس این کلان پروژه‌ها را به ریز پروژه‌هایی تقسیم کند و اگر این ریز پروژه‌ها در کمیته‌ها به تصویب رسید، سپس در مقاطع کارشناسی ارشد اجرا می‌شود.

دکتر اخباری از وجود 300 دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی خبر داد و تاکید کرد: گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی جزو سیاست‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی نیست.

توقف یا محدودیت فعالیت 125 مرکز

وی در ادامه از احتمال تعطیلی برخی از مراکز پس از رتبه‌بندی خبر داد و گفت: تاکنون و حتی قبل از رتبه‌بندی 125 مرکز یا محدودیت دوره گرفته‌اند یا فعالیت آنها متوقف شده است زیرا این مراکز کیفیت لازم را نداشته‌اند و هر مرکزی که استانداردهای لازم را رعایت نکند یا توقف دوره یا توقف کامل می‌گیرد.

ارائه 110 کد رشته محل جدید

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی از ارائه 1100 کدرشته محل جدید در مهرماه خبر داد و گفت: کد رشته‌ محل‌های جدید بنا بر نیاز روز بازار در مهرماه تدوین شد البته این روند ممکن است در بهمن‌ماه نیز ادامه داشته باشد زیرا دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه تقاضا محور است و رشته‌هایی که ارائه می‌دهد بنا به تقاضای دستگاه‌های مختلف و نیاز روز بازار است.

احتمال افزایش واحد های ارائه دهنده ترم تابستانی

دکتر اخباری در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی افزایش استفاده از ترم‌های تابستانی است، افزود: در تلاش هستیم بتوانیم حداکثر استفاده را از ترم‌های تابستانی بکنیم. در همین راستا برنامه آموزشی به گونه‌ای است که دانشجویان بتوانند در فصل تابستان نیز در دانشگاه حضور داشته باشند تا فرآیند فارغ‌التحصیلی آنان سرعت یابد. البته ترم تابستان در سال‌های قبل هم ارائه می‌شد اما در پی افزایش واحد های ارائه دهنده آن هستیم.

بررسی صلاحیت روسای مراکز

وی با اشاره به صلاحیت نداشتن برخی از روسای مراکز اظهار کرد: تعدادی از مسوولان مراکز حکم و صلاحیت کافی را نداشته‌اند به همین دلیل صلاحیت این مدیران به صورت جدی در کمیته انتصابات دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

همکاری دانشگاه علمی کاربردی با سازمان حج و زیارت

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه از همکاری این دانشگاه با سازمان حج و زیارت خبر داد و گفت: در مراسم حج تمتع امسال تعدادی از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی برای کارآموزی به مکه مکرمه اعزام شدند. در همین راستا طی مذاکراتی که با رییس سازمان حج و زیارت داشته‌ایم، قرار شد برای مدیریت بهتر حج روسای کاروان‌ها باید دوره‌های بیشتری ببینند، به همین دلیل جلساتی با سازمان حج و زیارت داشتیم تا برای بهتر برگزار شدن مراسم حج در سال آینده کلاس‌های آموزشی برگزار شود.

راه‌اندازی دفتر ویژه معارف در دانشگاه جامع علمی کاربردی

دکتر اخباری در ادامه با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه اظهار کرد: بحث وحدت حوزه و دانشگاه یک بحث کاملا جا افتاده است و دانشگاه جامع علمی کاربردی از بیش از 7 هزار نفر از جامعه روحانیت را در بحث معارف بهره گرفته است و برای اولین بار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان رییس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مجوز راه‌اندازی دفتر ویژه معارف منطبق با جهت‌گیری شغلی در دانشگاه علمی کاربردی را صادر کرده‌اند که باعث وحت بیشتر حوزه با این دانشگاه شد.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از 10 هزار نفر برای تدریس معارف به دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه کرده‌اند که بیش از 3000 نفر آنها مورد مصاحبه قرار گرفتند.

امضای بیش از 12 تفاهم‌نامه بین دانشگاه علمی کاربردی و صنایع

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به بحث ارتباط دانشگاه جامع علمی کاربردی با بخش صنعت، اظهار کرد: در این جهت ارتباطات خوبی برقرار شده است و تاکنون بیش از 12 سازمان یا تشکیلات صنعتی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه جامع علمی کاربردی امضا کرده یا در حال امضا هستند.

دکتر اخباری ادامه داد: در همین راستا و برای اینکه بتوانیم مهارت را در منطقه به منصه ظهور برسانیم، جشنواره ملی ابتکارات برگزار شد که در این جشنواره بیش از 1000 اختراع و ایده به نمایش گذاشته شد که حدود 140 ایده و اختراع رتبه‌های حائز اهمیت کسب کردند و توسط مراجع ذی‌ربط مورد داوری قرار گرفتند که با استقبال بخش صنعت روبه‌رو شد. در همان جشنواره بیش از 120 اختراع به مرحله تجاری‌سازی برای تولید انبوه رسید و امیدواریم سال آینده دومین جشنواره ملی ابتکارات برگزار شود. همچنین برای حمایت از مبتکران سعی می‌کنیم تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار دهیم. در این راستا با چند بانک برای اعطای وام‌های کوتاه‌مدت با اقساط و بهره کمتر به مبتکران مذاکراتی انجام شده است.

وی با اشاره به شوخه‌های رشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار کرد: همچنین خوشه‌های رشد در جهت همکاری نزدیک دانشجویان با مجموعه‌های صنعتی تعبیه شده است و تاکنون بیش از 30 خوشه رشد به انجام رسیده که امیدواریم تا آخر سال به بیش از 60 تا 70 خوشه ارتقا یابد.

گسترش تعاملات بین‌المللی دانشگاه جامع علمی کاربردی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه با اشاره به تعاملات بین‌المللی این دانشگاه اظهار کرد: در تلاش هستیم براساس سیاست‌های دولت تدبیر و امید تعاملات خود با کشورهای مختلف دنیا اعم از کشورهای همسایه، کشورهای آسیایی و… در جهت همکاری‌های دوجانبه ارتقا دهیم. در همین راستا با مسوولان وزارت علوم کشورهای افغانستان، عراق و آذربایجان که علاقه به انجام همکاری بودند مذاکراتی انجام شد. همچنین دانشگاه شیامن چین که یک دانشگاه باسابقه است، از تنوع و کاربردی بودن رشته‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی استقبال کرد و تفاهم‌نامه‌ای در جهت اختراعات و تبادل استاد و دانشجو بین دو دانشگاه بسته شد.

دکتر اخباری در پاسخ به این سوال که آیا دانشگاه جامع علمی کاربردی برنامه‌ای برای تاسیس شعبه در کشورهای خارجی دارد یا خیر، گفت: دولت‌هایی مانند افغانستان و عراق و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس درخواست تاسیس شعبه دانشگاه جامع علمی کاربردی را در کشورهای خود را داشتند، اما این امر هنوز نهایی نشده است.

وی از همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی با کشور آلمان خبر داد و افزود: در راستای گسترش تعاملات بین‌المللی تیمی از کشور آلمان به کشورمان آمدند و از آنجایی که بیش از 80 درصد دانشگاه‌های کشور آلمان علمی کاربردی هستند مذاکراتی در جهت گسترش همکاری با این کشور صورت گرفت.

ارتقای کیفیت آموزش در دانشگاه جامع علمی کاربردی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با تاکید بر اینکه ارتقای کیفیت آموزش یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این دانشگاه است، اظهار کرد: از آنجایی که ارتقای کیفیت مدرسان از برنامه‌های اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی است، مرکز تربیت مدرس که وظیفه نوآموزی، بازآموزی و آموزش خبرگان در جهت ارتقای کیفیت را برعهده دارد تاسیس شد.

دکتر اخباری با بیان اینکه 60 درصد دروس مهارتی هستند، اظهار کرد: در همین راستا باید از مدرسان خبره استفاده کرد. در حال حاضر تنها 10 درصد مدرسان خبره هستند که این میزان در روند یک تا دو ساله باید به 30 درصد ارتقا یابد. در همین راستا در فصل تابستان برنامه‌ای تدوین شد و اساتید مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در سراسر کشور یک آموزش دو روزه دیدند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات در جهت ارتقای کیفیت آموزش در دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که برای درس‌های مشترک مهارتی محتوای متمرکز تهیه و تدوین شود تا همه دانشجویان از یک منبع متمرکز بهره ببرند.

گسترش ارتباط دانشگاه جامع علمی کاربردی با فارغ‌التحصیلان

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به فارغ‌التحصیلان این دانشگاه اظهار کرد: در زمان گذشته برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی فکری نشده بود، تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی از ابتدای تاسیس تاکنون یک میلیون نفر است که بعد از انتصاب این جانب به عنوان مدیریت دانشگاه حدود 60 هزار نفر از فارغ‌التحصیلان برای ایجاد ارتباط به صورت متمرکز تبادل تجربه و آسیب‌شناسی رشته‌ها رصد شده‌اند.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49343

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمدید شد.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

29 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top