چاپ خبر

تجمع اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌ نور مقابل مجلس

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : شماری از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌ نور صبح امروز در اعتراض به نحوه تمدید قراردادهایشان، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : فارس – جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌نور صبح امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

بنابراین گزارش یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌نور که در این تجمع حضور داشت گفت: اعتراض ما در رابطه با نحوه بستن قراردادهاست. در گذشته قراردادهای ما یکسال به یکسال تمدید می‌شد ولی اینبار یک ترم با ما قرارداد بسته شده که در این صورت آخر بهمن قرارداد ما به اتمام می‌رسد.

وی افزود: با اخباری که به ما داده شده پس از پایان این قرارداد با ما قراردادی بسته نشده و ما بیکار خواهیم شد. اکنون هم تعدادی لغو قرارداد وجود دارد یعنی بصورت غیر رسمی اخراج شده‌اند.

این عضو هیات علمی دانشگاه پیام‌نور ادامه داد: قراردادهایی که با ما بسته می‌شود سه نوع است. یکی به عنوان دستیار علمی، دوم به عنوان مربی قراردادی و سوم هم قرارداد پیمانی مشروط و کسانی که امروز اینجا تجمع کرده‌اند کسانی هستند که به این صورت با آنها قرارداد امضاء شده است.

وی گفت: همه ما از طریق فراخوان جذب متمرکز وزارت علوم و یه‌صورت قانونی در دانشگاه پیام‌نور مشغول به‌کار شده‌ایم. همه معترضان دارای امتیاز پژوهشی لازم هستند و کارهایی را که طبق قرارداد موظف به انجام آن بودیم را انجام داده‌ایم ولی الان روی همین مسائل به ما ایراد گرفته می‌شود.

بر اساس این گزارش ، این دومین تجمع اعضای هیات علمی دانشگاه پیام‌ نور در مقابل مجلس طی 2 ماه اخیر بابت اعتراض به نحوه قراردادهای اعضای هیات علمی در دانشگاه پیام نور می باشد. (+اینجا)

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : بهار - در تاریخ : 25 آبان 1394

  سلام پشتیبان گرامی
  آیا این قضیه و درواقع تعدیل اساتید در دانشگاه پیام نور، با الکترونیکی کردن دروس در اکثر رشته ها در مقاطع کارشناسی و ارشد وایجاد نیروی مازاد جهت تدریس در دانشگاه و از طرفی پایین آوردن هزینه های دانشگاه ،مرتبط است؟؟؟
  در واقع به نوعی دانشگاه پیام نور به سمت واقعا غیرحضوری شدن پیش میرود؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 آبان 1394 :

  سلام
  تا حدودی بله ولی با توجه به اعتراضات صورت گرفته شده توسط دانشجویان ، کنار دروس الکترونیکی ، به صورت عادی نیز همان دروس ارائه شد که احتمال این موضوع رو کمتر میکنه

 2. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 25 آبان 1394

  همه اش تقصیر وزیره ، ایشون اولا به دانشگاه آزاد میدان دادند تا پیام نور را به زمین بزنند و امید مردم مستضعف از دولت تدبیر و امید به ناامیدی تبدیل شود آقای وزیر …..

 3. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 25 آبان 1394

  سلام علیکم،

  متاسفانه ظلم دیگری در مجموعه وزارت علوم در حال شکل گیری است. البته این بار حساب شده و در فضایی چراغ خاموش تر نسبت به ظلم بورسیه ها. در دانشگاه پیام نور یک مدل استخدامی خاص! ایجاد کرده اند تحت عنوان پیمانی مشروط! سابقا” و در ابتدای این امر مشروط بودن به معنای پاسخ استعلامات وزارت اطلاعات بوده که چون فرایندی زمانبر بوده است برای جلوگیری از تضییع حقوق اساتید و تسریع روند احکام به صورت پیمانی مشروط صادر می شده است. یعنی اگر پاسخ استعلام وزارت اطلاعات منفی بود حکم پیمانی لغو می گردید. اما این روزها یک سو برداشت یا بهتر بگویم سواستفاده از این کلمه “مشروط” در مسئولین جدید و مجموعه وزارت علوم ایجاد شده است. تعبیر فعلی به این صورت شده است که هم استخدام پیمانی است و هم هر زمان که بخواهند استاد را اخراج می کنند. در حال حاضر دانشگاه در حال زمینه سازی برای اخراج جمع کثیری از اساتید پیمانی مشروط قریب به هزار نفر! به بهانه های واهی از جمله نداشتن بودجه و اعتبار در دانشگاه در حال شکل گیری است بدون توجه به تبعات سیاسی، علمی و اجتماعی که هم در فضای دانشگاهی ایجاد می کند و هم برای اساتیدی که بعضا حدود ده سال است که استاد هستند و علاوه بر شایعات عرضی و آبرویی که کلمه اخراج بخصوص در شهرستانها به وجود می آورد در حال حاضر امکان استخدام در سازمان دیگری را از نظر سنی ندارند.
  مدتی قبل اساتید را وادار کردند که تعهدی را امضا کنند مبنی بر اینکه اگر در بهمن ماه دانشگاه عذر آنها را خواست حق هیچگونه اعتراضی را نداشته باشند. پس از اینکه اساتید در سراسر کشور از این تعهد ظالمانه و دور از منطق سرباز زدند این بار به نحو دیگری همان برنامه را دنبال کردند. احکام افزایش حقوق سال 94 را در حالی بعد از گذشت 6 ماه! صادر می کنند که شروط مذکور را در حکم وارد نموده اند تا مستخدم ناچارا” آن را امضا نماید. ضمن اینکه بسیاری از احکام به صورت 5 ماهه! صادر شده است.
  حدود 370 نفر از این اساتید که هیچگونه نقصی بر پرونده های استخدام قطعی ایشن وارد نبوده چند ماه است که در ورارت علوم منتظر جلسه هیئت امنا در پایان شهریورماه هستند. و البته شفاها” و غیر رسمی نتیجه را منفی اعلام کرده اند. نکته جالب توجه دیگر حضور وزراب محترم ورزش و جوانان و نیز وزیر محترم کار است که اکنون بر طبل بیکاری عده ای از اساتید جوان می زنند که بیش از سه سال است در فراخوان جذب آن وزارتخانه شرکت نموده اند. در فراخوان مربوطه نیز عنوان شده بود “استخدام به صورت پیمانی” و پس از جذب نیز در شهرستانهای کشور مشغول به خدمت هستند و بر این اساس زندگی خود را تشکیل داده اند، وام گرفته اند، سایر فرصتهای استخدامی از دستشان رفته است، فعالیتهای علمی و پژوهشی انجام داده اند و خلاصه اینکه زندگی خود را بر این مبنا چیده اند. اکنون مسئولین دانشگاه پیام نور کشور با بهانه های واهی منکر تمام تعهدات اخلاقی و قانونی و عرفی خود می شوند.
  تمام تلاش مجموعه وزارت علوم این بار بر این متمرکز شده است که در این بازی سیاسی جدید حذف اساتید جوان دانشگاه به صورت چراغ خاموش و دور از چشم رسانه ها صورت پذیرد.
  بر این اساس از حضرتعالی که از چهره های دلسوز نظام و محبوب مردم هستید استدعا داریم در این شرایط حساس به هر صورت که مقدور و مورد صلاحدید می باشد حمایت و یاری خود را در جهت انعکاس موضوع دریغ نفرمایید.
  با تشکر و احترام
  سربلند باشید
  از طرف جمعی از اساتید دانشگاه پیام نور

 4. نویسنده دیدگاه : shahab - در تاریخ : 25 آبان 1394

  سلام من دانشجو سال اخر کارشناسی پیام نورم میخوام ارشد امسال شرکت کنم اگه قبول بشم باید تا اخر تابستون درسم تموم بشه ولی وقتی حساب میکنم میبینم دو واحدم میمونه واسه ترم پاییزش.باید چیکار کنم اگه تموم نشه محروم میشم یا میتونم با هماهنگی دانشگاه مقصد ادامه بدم تا تموم بشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 آبان 1394 :

  سلام
  اگر برای ورودی مهر قبول شوید نمی توانید و باید حتما تا 31 شهریورماه فارغ التحصیل شده باشید

 5. نویسنده دیدگاه : هیات علمی - در تاریخ : 25 آبان 1394

  آخه مگه داریم که هیات علمی یه دانشگاه رو اخراج کنند،هیات علمی های که کاملا قانونی و با فراخوان جذب شده اند.واقعا برای خودم متاسفم که در چنین کشوری زندگی میکنم.آقای وزیر شاید برای شما راحت باشه اخراج چند صد هیات علمی ولی برای خانواده ها و خود این عزیزان خیلی خیلی سخته که شغلشون رو بعد از چند سال خدمت از دست بدند.نمیگم به فکر بی پولی ها و خانه نشینی ها و گذشت سن استخدام این اعضای هیات علمی ها باشید فقط یکم به فکر آبروی این عزیزان باشید کافی است.انصاف داشتن هم چیز بدی نیست.

 6. نویسنده دیدگاه : قدیری - در تاریخ : 26 آبان 1394

  سلام.یه فکری به حال کلاس های الکترونیکی بکنید …ترم تموم شد هنوز استادش مشخص نیست ..هنوز تاریخ امتحان میان ترم هم مشخص نیست…حتی از دانشگاه هم میپرسیم همه میگن ما نمی دونیم چه خبره؟پس چه کسی باید پاسخگو باشد؟لطفا پیگیری کنید…

 7. نویسنده دیدگاه : دانشجوی ارشد - در تاریخ : 26 آبان 1394

  دوستان عزیز چون برای علم و دانش اهمیت قایل هستند اینکار می کنند

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49343

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمدید شد.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

29 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top