چاپ خبر
سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی:

۱۰۰ طرح برای اعتلای علوم انسانی اجرا می شود

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی از اجرای ۱۰۰ طرح برای اعتلای علوم انسانی خبر داد و گفت: طرح اعتلای علوم انسانی در چارچوب حرکت به سمت تحقق تمدن اسلامی برنامه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – حسینعلی قبادی در نشست خبری در محل پژوهشگاه علوم انسانی گفت: پژوهشگاه علوم انسانی دارای ۵۰ سال تجربه و دانش است که در این پژوهشگاه نسل های مختلف پژوهشگران و دانشمندان حضور دارند و فعالیت های علمی انجام می دهند.

وی افزود: در این پژوهشگاه دانشمندانی از قبل از انقلاب اسلامی و سه نسل بعد از انقلاب اسلامی در حال فعالیت هستند.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی خاطرنشان کرد: استفاده از توانمندی پژوهشگران و دانشمندان از اولویت های این پژوهشگاه است که بر این اساس شبکه نخبگانی سراسری در این پژوهشگاه راه اندازی شده و نگاه هم افزایی در این عرصه به وجود آمده است.

قبادی با بیان اینکه علوم انسانی یک نظام منزوی نیست، ادامه داد: این علم باید از عرصه نظری به عرصه های علمی و کاربردی حرکت کند تا بتواند نیازهای جامعه را پاسخگو باشد.

وی عنوان کرد: بزرگترین واقعیتی که علوم انسانی در مسیر بومی شدن باید به آن بپردازد، موضوع کاربردی سازی است تا بر این اساس مخاطبان مختلف بتوانند از این علم استفاده کنند.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی تاکید کرد: این علم به خوبی و با آرامش و به صورت منطقی در مسیر بومی شدن در حال حرکت است و این برنامه به معنای استفاده نکردن از دستاوردهای این علم در دیگر کشورها نیست بلکه باید با استفاده از علوم مختلف این علم را بر اساس مبانی و موادی اندیشه ها و نظام معرفتی خود پایه ریزی کنیم.

قبادی با بیان اینکه این پژوهشگاه دارای ۱۴ پژوهشکده است، افزود: در حال حاضر ۱۲۵ عضو هیات علمی در این پژوهشگاه فعالیت می کنند که ۲۵ نفر از این افراد طی دو سال گذشته در پژوهشگاه جذب شده اند.

افزایش تولید علم پژوهشگاه علوم انسانی

وی با اشاره به افزایش تولید علم این پژوهشگاه طی ۲ سال گذشته گفت: سرانه تولید علم این پژوهشگاه در سال ۹۲، ۰.۸ درصد بود و در حال حاضر به ۱.۶ درصد رسیده است.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در این پژوهشگاه ۲۰ نشریه علمی و پژوهشی منتشر می شود که سیاست ما توسعه کمی این حوزه نیست بلکه ما به دنبال توسعه کیفی و افزایش ضریب تاثیر مجلات پژوهشگاه هستیم.

قبادی اضافه کرد: برنامه داریم چند مجله بین المللی به چند زبان خارجی راه اندازی کنیم که بر این اساس امیدواریم تا پایان سال ۹۸ به عنوان یکی از قطب های مطالعاتی آسیا در حوزه علوم انسانی دست یابیم.

وی تاکید کرد: برنامه داریم سه قطب علمی در حوزه های زبان و ادبیات فارسی، زبان شناسی، تاریخ یا علوم اجتماعی راه اندازی کنیم.

اجرای ۱۰۰ پروژه در قالب طرح اعتلای علوم انسانی

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی گفت: اجرای طرح اعتلای علوم انسانی یک اتفاق مهم در حوزه علوم انسانی است و برای تحقق این طرح ۱۰۰ پروژه تعریف و راه اندازی خواهد شد.

قبادی افزود: طرح اعتلای علوم انسانی در چارچوب حرکت به سمت تحقق تمدن اسلامی برنامه ریزی شده و قرار است شبکه ای از پروژه های مختلف را در بر گیرد.

وی اضافه کرد: در تدوین و اجرای این طرح با مجموعه های مختلف نظام و دولت از جمله سازمان برنامه و توسعه، وزارت علوم و دستگاه های ذینفع هماهنگی صورت گرفته است.

شیب تولید علم پژوهشگاه علوم انسانی دو برابر شده است

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی خاطرنشان کرد: شیب تولیدات علمی این پژوهشگاه طی دو سال گذشته دو برابر رشد داشته است.

قبادی اظهار کرد: انتشار کتاب از برنامه های این پژوهشگاه است که این امر می تواند در توسعه تولیدات علمی این پژوهشگاه کمک کند.

وی بیان داشت: کتاب های این پژوهشگاه در دو قالب کاغذی و دیجیتال منتشر می شود که در سال ۹۳ با احتساب کتب تجدیدچاپ شده در مجموع ۵۸ کتاب در این پژوهشگاه منتشر شد و این رقم در سال جاری به مرز ۴۰ عنوان رسیده است.

تعیین تکلیف زمین های پژوهشگاه علوم انسانی

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی با بیان اینکه برخی از زمین های این پژوهشگاه طی سال های گذشته در تملک دیگران قرار گرفته است، توضیح داد: در حال برنامه ریزی هستیم تا این زمین ها را به پژوهشگاه بازگردانیم.

قبادی عنوان کرد: به طور مثال قطعه زمین این پژوهشگاه در محله وردآورد با مساحتی بالغ بر ۲۰ هزار متر مربع به پژوهشگاه بازگردانده شده است. همچنین زمین این پژوهشگاه در شهر تنکابن نیز مجددا به این مرکز بازگردانده شد.

وی اضافه کرد: این پژوهشگاه املاکی در شهرک آزمایش نیز دارد که تمامی مراحل حقوقی آن طی شده و این املاک به زودی به پژوهشگاه داده می شود.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی گفت: این پژوهشگاه ساختمان بزرگی نیز در خیابان دولت دارد که ۸۵ درصد فعالیت های حقوقی آن طی شده و احکام به نفع پژوهشگاه صادر شده است.

قبادی عنوان کرد: این پژوهشگاه دارای ساختمان بزرگی در شهر اصفهان است که این ساختمان نیز در اختیار پژوهشگاه قرار گرفت و امیدواریم در اوایل سال ۹۵ شعبه این پژوهشگاه در شهر اصفهان راه اندازی شود.

نبود آمار مشکل اصلی علوم انسانی

وی نبود آمار را یکی از مشکلات اصلی این حوزه عنوان و خاطرنشان کرد: در پژوهشگاه اقدام به روزآمدسازی آمارهای این حوزه کرده ایم.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی ادامه داد: در این پژوهشگاه آمارهایی مربوط به حوزه های جمعیت، خانواده، آموزش، زناشویی، مسکن و مهاجرت جمع آوری شده که تمامی این آمارها قابلیت به‌روزرسانی دارد.

وی تاکید کرد: رصد آماری در حوزه علوم انسانی کار بسیار بزرگی است که پژوهشگاه علوم انسانی در این زمینه در حال فعالیت است.

تشکیل پایگاه داده های زبان فارسی

قبادی افزود: کشوری که بخواهد از تمدن خود پاسداری کند باید بتواند روند زبان و ادبیات خود را بداند. بر این اساس پایگاه داده های زبان فارسی در این پژوهشگاه راه اندازی شد.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی اظهار کرد: طی دو سال اخیر در این پژوهشگاه به شدت به دنبال ساماندهی زبان و ادبیات فارسی بودیم که توانستیم ۴ جلد کتاب دیجیتال با عنوان «فرهنگ تاریخی زبان فارسی» منتشر کنیم.

وی تاکید کرد: همچنین در این پژوهشگاه پروژه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان نیز آغاز شد که برای نخستین بار در ایران به صورت فنی، روزآمد و چندرسانه ای زبان فارسی آموزش داده می شود.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی از راه اندازی دفتر کرسی های مناظره، نقد، نظریه ها و آزاداندیشی در این پژوهشگاه خبر داد و گفت: موضوع مناظره و آزاداندیشی در این پژوهشگاه در حال شکل گیری است و امیدواریم توسعه یابد.

نظارت پژوهشگاه علوم انسانی بر کتب دانشگاهی

وی گفت: تدوین کتاب های درسی دانشگاهی در حوزه علوم انسانی به شورای تحول علوم انسانی واگذار شده و ما نیز در پژوهشگاه به غنی‌سازی این کتب کمک می کنیم.

قبادی تصریح کرد: در پژوهشگاه در قالب شورای بررسی متون کتب های درسی به طور مداوم بر روند انتشار این کتاب ها رصد و نقد می کنیم.

سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی بیان کرد: تاکنون در این پژوهشگاه ۲۰ جلد نقدنامه ناظر بر کتاب های در حال تدریس حوزه علوم انسانی در دانشگاه ها تدوین شده است.

قبادی خاطرنشان کرد: مراسم گرامیداشت پنجاهمین سال تاسیس پژوهشگاه علوم انسانی ۲۱ دی ماه برگزار می شود که در این مراسم از چند کتاب جدید این پژوهشگاه رونمایی خواهد شد.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49343

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمدید شد.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

29 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top