چاپ خبر

اعتراض دانشجویان پیام نور اهواز به دستورالعمل جدید شهریه و حذف دروس خودخوان

سایت پیام نورنا : دانشجویان دانشگاه پیام‌ نور اهواز امروز نسبت به آیین‌نامه پرداخت شهریه ثابت و متغیر تا 20 روز پس از انتخاب واحد (25 بهمن‌ماه) و همچنین حذف دروس خودخوان از برنامه این دانشگاه، اعتراض کردند.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – در پی ابلاغ دستورالعمل جدید پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور و همچنین حذف دروس خودخوان از برنامه این دانشگاه در نیم سال جدید، دانشجویان مرکز اهواز با تجمع مقابل دفتر ریاست اعتراض خود را نسبت به تصمیم جدید مسئولان ابراز کردند.

یکی از دانشجویان که در این تجمع صنفی شرکت کرده بود، با بیان این‌که این تجمع از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد، گفت: دانشجویان در محوطه و در مقابل دفتر رییس دانشگاه تجمع کردند که مأموران حراست از تجمع دانشجویان در مقابل این دفتر ممانعت به عمل آوردند.

وی ادامه داد: این تجمع بدون سردادن هیچ‌گونه شعار و درگیری فیزیکی انجام شد و دانشجویان نسبت به آیین‌نامه جدید مبنی بر الزام دانشجویان به پرداخت شهریه متغیر تا 25 بهمن‌ماه و همچنین حذف دروس خودخوان، اعتراض داشتند.

همچنین یکی دیگر از دانشجویان حاضر در این تجمع، با بیان این‌که کسی از مدیران دانشگاه حاضر به پاسخ‌گویی به دانشجویان نشده است، گفت: دانشجویان برای مطالبه حق خود آمده بودند و تجمع کردند اما پاسخ روشنی دریافت نکردند؛ اکنون عنوان می‌کنند که دانشجویان در صورت مشکل برای پرداخت شهریه می‌توانند از وام استفاده کنند اما ارائه وام با بهره چهار درصد به معنای آن است که شهریه چهار درصد افزایش یابد.

این دانشجوی دانشگاه پیام نور اهواز ضمن انتقاد از حذف دروس خودخوان، عنوان کرد: مطابق آیین‌نامه، دانشگاه باید دروس خودخوان داشته باشد و ما به همین خاطر دانشگاه پیام‌ نور را انتخاب کردیم؛ حذف این دروس تغییر آیین‌نامه دانشگاه و خلاف آن چیزی است که در هنگام ثبت‌نام اعلام شده است.

 

دستور العمل جدید به نفع دانشجویان و دانشگاه است

دکتر علیرضا رازقی‌زاده رییس دانشگاه پیام نور خوزستان نیز در پاسخ به سوالی در خصوص تجمع امروز دانشجویان در مرکز اهواز، اظهار داشت: هیچ مشکلی در این تجمع نبوده و تجمع دانشجویان با آرامش به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: در خصوص موضوع شهریه به نظر می‌رسد اطلاع‌رسانی درستی انجام نشده زیرا آیین‌نامه شهریه تغییری پیدا نکرده است و هیچ مشکلی در دانشگاه در این خصوص وجود ندارد. آنچه انجام شده، دستورالعمل جدیدی است که با توجه به شرایط دانشگاه ابلاغ شده است.

رییس دانشگاه پیام نور خوزستان با اشاره با این‌که دستورالعمل از سوی سازمان مرکزی دانشگاه به تمام مراکز در سطح کشور ابلاغ شده است، گفت: با توافق انجام‌شده با بانک تجارت و بر اساس این دستورالعمل، یک وام با سود چهار درصد بدون ضامن به دانشجویان در هنگام انتخاب واحد قابل ارائه است؛ دانشجویان می‌توانند از این طریق شهریه خود را پرداخت کنند و سپس دانشجویان این وام را به‌تدریج به بانک بازپرداخت می‌کنند. در واقع این دستورالعمل به نفع دانشجویان و دانشگاه است.

رازقی‌زاده اظهار کرد: همچنین دانشجویانی که توانایی پرداخت شهریه را دارند، می‌توانند بدون دریافت وام، شهریه خود را پرداخت کنند؛ این دستورالعمل از این ترم اجرا می‌شود.

رییس دانشگاه پیام نورز خوزستان در خصوص پاسخ مسئولان به دانشجویان در تجمع امروز، گفت: با تماسی که با معاون آموزشی مرکز اهواز داشته‌ام، اطلاع دادند که با چهار تن از دانشجویان به‌عنوان نماینده دانشجویان معترض، صحبت‌هایی انجام و در خصوص دستورالعمل جدید اطلاع‌رسانی شده است؛ پس از آن دانشجویان به تجمع خود پایان دادند و اکنون شرایط عادی در دانشگاه برقرار است.

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : علیرضا - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  در مورد وامی که میدن باید بگم اینها از بی اطلاعی بعضی از دانشجویان دارند سوء استفاده میکنند، اصول وام دانشجویی در همه دانشگاهها به اینصورته که یه مبلغی را بعنوان وام به دانشجویان پرداخت میکنند ،و دانشجو تا پایان دور تحصیل وام را تسویه میکند، نه اینکه تا پایان ترم اگر قرار باشد که دانشجو در عرض 3 ماه وام را تسویه کند، که با 4 درصد کارمزدی هم که ابتدا میگیرند میشود در اصل 16 درصد سود سالیانه ، خوب خودش ماه به ماه پول رو جمع میکنه آخر ترم بصورت نقدی پرداخت میکنه، سود و کارمزد هم نمیده.

  به نظر بنده هیچکس از این وام استفاده نکنه که به ضررش تمام خواهد شد.

 2. نویسنده دیدگاه : محمد رضا اهوازی - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  سلام من خودم توی تجمع امروز بودم و قطعا فردا هم با تعداد زیادتر میریم
  شهریه زیاد کردین چیزی نگفتیم اما اینو دیگه عمرا ساکت بمونیم
  حق گرفتنیه ن دادنی

 3. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  دم همتون گررررررررررم ممنون از همه دانشجویان عزیز ما هم اعتراض میکنیم

 4. نویسنده دیدگاه : Maryam - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  حالا یعنی چی تا کی وقت داریم شهریه هارو بریزیم؟؟؟

 5. نویسنده دیدگاه : رسول فلاح - در تاریخ : 3 بهمن 1394

  امروز ما هم دانشجویان پیام نور رشت با جمع آوری امضاء از دانشجویان اعتراض خودمون رو به معاون دانشگاه آقای شفیعی ارائه کردیم

 6. نویسنده دیدگاه : مجید. - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  چرا دولت کسری بودجشو از دانشجوها میخواد بگیره فقط زورشون به این قشر رسیده .

 7. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  یعنی دروس خودخوان کلا از سیستم منحوس این دانشگاه حذف شدن؟ یعنی حتی در ترم تابستان هم دروس خودخوان نیستند و باید شهریه رو کامل بدیم و کلاس تشکیل میشه؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.

  دم بچه های معترض هم گرم.

 8. نویسنده دیدگاه : saeed - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  حذف دروس خودخوان جریانش چیه ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  دروس در این ترم یا به صورت عادی ارائه شده و یا به صورت الکترونیکی

 9. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام شتیبان
  حذف دروس خودخوان چیه؟ یعنی نمیتونیم این ترم درس خودخوان برداریم؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  این نیمسال دروس یا به صورت عادی ارائه شده یا به صورت الکترونیکی

 10. نویسنده دیدگاه : javad - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  اقا هدف چیه!!!
  به زور بریم از بانک وام بگیریم یا میخواید با این کارا دانشگاه پیام نرو رو منحل کنید یا میخواید دوباره با این بازی ها شهریه رو زیاد کنید!!!!
  واضح بگید تکلیفو بدونیم خب!!!
  این فقط به نفع مدیران محترمه! نه دانشجو

 11. نویسنده دیدگاه : امید - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  واسه پیام نور کرج هم دروس خود خواخ حذف شده؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  کلا دروس یا به صورت عادی ارائه شده یا الکترونیکی

 12. نویسنده دیدگاه : عبداله - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  با تشکر از همه دانشجویانی که به حق به شیوه غلط پرداخت شهریه اعتراض کردن خدا باماست.منم با شمام و تا حایی که حا داره ادامه میدم.فقط ما روهم فراموش کنین دانشجوی استان خوزستان/ماهشهر واحد بندرامام خمینی و 700 تومن فقط بدهی دارم.و متاسفانه از انتخاب واحد ترم اخری منع شدم.خیلی افسرده شدم. اگه امکان داره به گوششون برسونید اونایی هم که بدهی دارن فعلن صرفن با پرداخت شهریه ثابت و انتخاب واحد و مابقی در طول ترم.با تشکر از همگی

 13. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  به به گل بود به سبزه نیز آراسته شد واقعا فقط همینو کم داشتیم هنوز اعصابمون از دست اون امتحان ک همه توش افتادیم اونم ب دلیل بی مسئولیتی بعضیا آروم نشده حالا این قضیه ی شهریه ها هم قوز بالا قوز شده …خدا جای حق نشسته انشالله خودشم حقمونو میگیره

 14. نویسنده دیدگاه : arian - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام.دروس الکترونیکی چطوریه؟
  آیا میان ترم داره؟
  استاد چطور؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  کلاسهاش به صورت مجازی و اینترنتی از طریق سایت lms.pnuna.com برگزاری می شود

 15. نویسنده دیدگاه : حسن - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام
  پشتیبان عزیز الان که من به خاطر کارم نمیتونم در کلاس ها حضور داشته باشم . پس اونوقت تکلیف بنده چیه؟
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  حضور در کلاسهای پیام نور اختیاری می باشد بجز دروسی که واحد عملی دارد و دروسی که فاقد منبع می باشد

 16. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  مگه پیام نور اساسش خودخوان نبود مگه این نبود که دانشجوخونه میخوند میرفت امتحان میداد این دیگه چه وضعشه اخه چرا مسئولا احساس میکنن هر راه حل چرتی میدن به نفع ماست اتفاقا صدبرابر به ضرر ماست اون درسی که ازسیستم به صورت خودخوان حدف شده پیش نیازه اینجوری 4واحدم نمیتونیم برداریم اخه چرا این ترم اینجوری میکنن نکنه قراره اتفاقی بیوفته

 17. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام.من امروز دوازده واحد گرفتم میخوام بیست واحد کنم.آیا میتوانم این کار را انجام دهم؟بعدبنظرتان اخلاق اسلامی که خودخوانه این ترم نگیرم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  بله می توانید.

 18. نویسنده دیدگاه : ایمان - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام
  من دانشجوی پیام نور اهوازم یه سوالی از دانشجویان بقیه دانشگاه ها دارم میخوام بدونم دروس خودخوان برای شما هم حذف شدن یا خیر؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  دروس فقط به صورت عادی و یا الکترونیکی این ترم ارائه شده است.

 19. نویسنده دیدگاه : سالار.ر - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام..جمعی از دانشجویان واحد ارومیه هم اعتراض خودشونو روز سه شنبه ساعت ١٠ در قالب تجمع در دانشگاه همگام با اعتراضات کشوری به رئیس دانشگاه ابلاغ خواهند کرد…پرداخت شهریه در تاریخ مقرر نه تنها خارج از وسع دانشجویان می باشد بلکه کاملا حرکتی ناعادلانه برای دانشجو تلقی میشود! امیدواریم اعتراضات با همکاری مسئولان به نتیجه برسد

 20. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  لطفا ارائه نشدن دروس خودخوان رو پیگیری کنید ! خیلی خراب شده وضعیت ! هیشکی پاسخگو نیست ! چند تا درس ارائه کردن میگن همونا رو باید بردارین !
  امتحانشون همش میفته پشت سرهم و کلا نمیشه 16 تا بیشتر برداشت !

 21. نویسنده دیدگاه : زینب مشایخی - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام پشتیبان محترم , از اینکه صبورید و ما رو میشنوید سپاسگذارم
  این ترم مرکز تهران جنوب همه دروس رشته روانشناسی رو فقط به صورت عادی ارائه داده ,وتحمل این شرایط برای من که باید برای کاهش شهریه تا حد امکان دروس رو به صورت خودخوان بردارم ,و اصلا به همین منظور این دانشگاه رو انتخاب کردم , تقریبا نا ممکنه . برای خیلی رشته ها وخیلی افراد مثل , احتیاجی به حضور درکلاس نیست ومن این ترم , با معدل هفده و نیم ,میتوانم 24 واحد بردارم , اما به دلیل بالا رفتن شهریه تا الان انتخاب واحد نکردم .

  سؤال من اینه
  1- که اگردروس خودخوان حذف شده ,چون دروس به صورت الکترونیکی ارائه میشه , پس چرا در لیست انتخاب واحد , دروس به دو صورت الکترونیکی و عادی ارائه نشده ؟
  2-آیا تفاوتی بین شهریه ی دروس الکترونیکی و دروس حضوری قائل میشوند ؟
  3-اگر این ترم مرخصی بگیرم ممکنه این شرایط اصلاح بشه ؟
  4-کجا جوابگوی ما خواهند بود , مرکز تهران جنوب یا سازمان مرکزی ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  1- خیر
  2- مشخص نیست اصلا
  3- سازمان مرکزی

 22. نویسنده دیدگاه : ندا - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  من ک دانشجوی ارشدم چطور باید یک میلیون و خرده ایی در عرض دوهفته بپردازم؟؟؟؟؟!!!!!! عمرا وام بگیرم. هر چی ساکت میمونیم بدتر میکنن.

 23. نویسنده دیدگاه : سورخه - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام دروس الکترونیکی که واسه من زدن مرکز اصفهان هست اما من مرکز اهواز هستم میشه واسم توضیح بدبد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  دروس الکترونیکی مربوط ب قطب های خاصی هست. فقط به اسم مرکز مورد نظر هست و کلاسش به صورت اینترنتی برگزار می شود
  امتحانش در مرکز اصلی خودتان می باشد

 24. نویسنده دیدگاه : سورخه - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام من دانشجوی مرکز اهواز هستم اکثر دروسی که توی انتخاب واحدم زدن اکثرا الکترونیکی مرکز اصفهان هستن چکار کنم مرکزاصفهان انتخاب کنم امتحان پایان ترم چطوری میشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 بهمن 1394 :

  سلام
  دوست عزیز جستجو کنید!!
  نکات مهم در اخذ دروس الکترونیکی توسط دانشجویان پیام نور

 25. نویسنده دیدگاه : وسام - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  سلام دروس إلکترونیتین کردید چیزی نگفتیم بعدش وأم ۴ برصد بعدش حذف غیرحضوری أین یعنی انصراف إز دانشگاه بهترین حل

 26. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام
  سوالی داشتم
  1- آیا ممکن هست درسی کلا ارائه نشه ؟ یعنی نه به صورت عادی و نه به صورت الکترونیکی ؟
  2- اگر آره چه باید کرد ؟ من خیلی روی خودخوان حساب کرده بودم، یعنی چند درس دارم که هر کدوم پیش نیاز ند و دوباره پیش نیاز ها پیش نیازند!!! و عملا اگر نتونم بردارم و مجبور بشم صبر کنم ، خدا میدونه چند وقت طول میکشه تا همه درس ها پاس بشن!!!
  ممنون.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  ارائه کردن دروس در انتخاب واحد پیام نور دست مراکز هست و مراکز بر اساس برنامه ریزهای خود دروس را ارائه می دهند. پس اگر درس مورد نظر شما ارائه نشده به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست ارائه درس مورد نظر را بدهید و اگر درخواست زیاد باشد آن درس را ارائه می دهند. احتمال ارائه شدن برخی از دروس در حذف و اضافه وجود دارد.

 27. نویسنده دیدگاه : بهاره - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام دانشجو عزیز برای بیان اعتراض حتما حتما با شماره 02123320000 تماس بیگرید ویا به صورت مکتوب متنی بنویسید و دانجو امضا کنید و به شمار ه فکس 22458212 ارسال کنید حتما این شماره فکس دفتر مقام معظم رهبری بچه مگه انجوری متحد شیم

 28. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  یعنی امیدی هست که اوضاع به حالت سابق برگرده و دوباره درسهاخودخوان ارائه بشن

 29. نویسنده دیدگاه : مهسا - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام و درود بر دانشجویان همیشه در عرصه !
  همان طور که مستحضرید شهریه پیام نور هر ترم درحال افزایش یافتن است و از این ترم نیز باید تمام شهریه را در بهمن ماه پرداخت کنیم .
  ✅بر آن شدیم که با فرستادن پیامک اعتراضی به برنامه 20 : 30 در خواست پیگیری و گزارش کنیم . پس لطفا پیام زیر را به شماره پیامک 30002030 بفرستید .
  سلام . لطفا گزارشی از سیر صعودی افزایش شهریه در پیام نور و تغییر مهلت پرداخت آن و اعتراض دانشجویان تهیه فرمایید .

  ♻ لطفا تا جایی که امکان دارد این پیام را بازنشر کنید تا تعداد بیشتری از دانشجویان از این اعتراض مطلع شوند .
  ❗ قطعا سکوت شما به منزله تایید کار آن هاست .

 30. نویسنده دیدگاه : ALi - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  دوستان بیاین تو یه جبهه باشیم به حقمون برسیم…
  اگه کسی شهریه نده نمیتونن همه رو از امتحان حذف کنن…
  تورو به هرکی قبول دارید هم کلام باشیم تا آخرش ✌✊

 31. نویسنده دیدگاه : Mahsa - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  حالم از دانشگاه پیام نور بهم میخوره .واقعا حق مردم ایران دار خورده میشه متاسفم براتون با این مدیریت کردنتون

 32. نویسنده دیدگاه : عباس - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  با سلام
  در درون پیام نور کسانی هستند که مامورند پیام نور را منحل کنند
  زیرا پیام نور روز به روز از اهداف اولیه خود دور می شود مثلا تغییر مهلت پرداخت شهریه و عدم توانایی دانشجویان در پرداخت ویا حذف شیوه خودخوان باعث اعتراض دانشجویان و انصراف دانشجویان است و کاهش دانشجو هم مساوی با بر چیدن مراکز پیام نور است .

 33. نویسنده دیدگاه : Dean Winchester - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  من بیشتر از قانون شهریه از قانون برداشتن دروس خود خوان شاکی هستم
  الان این ترم رو من با هزار بدبختی مشروط نشدم که 20 واحد بردارم
  حالا که دیگه دروس خود خوان نیست و رشته منم تو لیست رشته ها یا دروس الکترونیکی هم نیست بعضی از درس هاش کلا ارائه نمیشن.چون تعداد کسایی که اون درس ها رو برمیدارن کمه.دانشگاه نه میتونه عادی بزاره ، نه خود خوان ، نه الکترونیکی
  برای همین هم کلا ارائه نمیدن درس رو
  من دیروز رفتم انتخاب واحد کردم ، از 20 واحدی که میخواستم بردارم 12 تاش ارائه شده بود.حالا من موندم چطور باید با این مسئله رو حل کنم!!!

 34. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  سلام در انتخاب واحد جلوی‌بعضی دروس زده جمعی از اساتید میشه توضیح بدین در ضمن فقط زمان امتحان زده این چه فرقی با خودخوان داره؟!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 بهمن 1394 :

  سلام
  مرکزتان نام اساتید رو وارد نکرده به همین دلیل است
  این عادی است

 35. نویسنده دیدگاه : sm848.ma2 - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  واقعا که چرا دانشجوها را اجبار به اخذ دروس الکترونیکی می کنن شاید کسی راضی به این امر نباشه
  مایه تاسفه

 36. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  سلام..دم بچه ها و همه کسایی که زیر بار حرف ناحق نمیرن گرم..بنده ارشد میخونم..ظاهرا باید سی و شش واحد پاس کنم.چون اموزش محور هستم پایان نامه ندارم.بیست و سه واحد در طول دو ترم گذشته پاس کردم..و سیزده واحد باقی میمونه.انتخاب واحد ک میکنم و سیزده واحد بر میدارم سیستم خطای عدم رعایت حداکثر تعداد واحد میزنه…یعنی من باید 12 واحد بردارم و برای فقط 1!واحد یک ترک دیگه هم عقب بیفتم.کارشناس رشته میفرمایند هیییچ راهی نداره و قانون همینهههه!!!! واقعا که اعمال قانون به ان حدت و شدت جای بسی امیدواری داره!!!

  سوال من اینه: ایا واقعا راهی وجود نداره؟؟؟
  ایا اگه واحد اختیاری رو نگه دارم برای تابستان ممکنه ارایه بشه ..احتمال عدم ارایه چقدره؟؟

  ایا اگه تابستان ارایه بشه حتما باید به خود دانشگاه برم جهت امتحان و نمیتونم مهمان جایی دیگه بشم؟؟

  و سوال اخر شهریه ثابابت برای این واحد اخر چگونه حساب خواهد شد..ممنوم..

  منکه معدل ارشدم هجده و نیم هست نباید انتظار داشته باشم حداقل کارشناس رشته ام پاسخگوی سوالات اساسی و مهمم باشه؟؟!!!! حقا که انصاقف از کف داده اند..

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 بهمن 1394 :

  سلام
  بله هیچ راهی نیست متاسفانه
  چرا ترم تابستان می توانید همان بگیرید
  اگر در ترم تابستان اخد کنید که کلا شهریه ثابت و متغییر نصف می باشد

 37. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  سلام سوال من رو جواب بدید لطفا
  چون خودخوان ارائه نشده من عادی گرفتم همه رو باید حتما برم کلاس ؟؟؟؟؟ اگر نیاز به کلاسها نیس میان ترم چه جوری بدم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 بهمن 1394 :

  سلام
  حضور در کلاسهای پیام نور اختیاری می باشد بجز دروسی که واحد عملی دارند و دروسی که بدون منبع هستند.
  اگر در کلاس حضور پیدا نکنید نمره پایان ترم شما از 14 نمره ضربدر 10 تقسیم بر 7 می شود

 38. نویسنده دیدگاه : kناهید - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  سلام ببخشید یه سوال داشتم اگه دروس خودخوان حذف شده؟؟؟ تکلیف ترم تابستان چی میشه ؟؟ یعنی کلاس ومیان ترم برگزار میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  بلخره تکلیف این شهریه ها چی میشه واقعا نامردیه حداقل تا اردیبهشت یا تا اخر فروردین مهلت بدند نه تا 17 روز دیگه؟؟؟؟؟ خواهشا پیگیری کنید…ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 بهمن 1394 :

  سلام
  حذف نشده دوست عزیز و فقط ارائه نشده. برای ترم تابستان احتمالا ارائه می شود.

 39. نویسنده دیدگاه : مسیح - در تاریخ : 13 بهمن 1394

  سلام.همه درسام توبرگه انتخاب واحدورداشتم نوشته عادی. رشته مهندسی کامپیوترنرم افزار.ولی همه رویه نفرم یعنی هردرسویه نفرورداشته که خودمم.اینا ایااراعه شده .مشکلی نیس؟یعنی استاددارم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 13 بهمن 1394 :

  سلام
  احتمال داره به صورت الکترونیکی شود.

 40. نویسنده دیدگاه : فروغغ - در تاریخ : 13 بهمن 1394

  سلام .ببخشید ی سوال داشتم .
  اگه کسی نخواد حذف و اضاف کنه میتونه شهریه رو دیرتر واریز کنه؟یا نمیشه تو امتحانات شرکت کنه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 13 بهمن 1394 :

  سلام
  بله می تواند

 41. نویسنده دیدگاه : mah - در تاریخ : 13 بهمن 1394

  سلام ، من ترم 2 ریاضیات و کاربردها هستم، من تنها فردی در مرکزمون هستم که در این رشته تحصیل می کنم، طبق تصمیم گیری جدید پیام نور به مراکز اعلام شده ترم 1 و2 عادی باشه، آخه وقتی من یک نفر هستم و الان در انتخاب واحد زده 1 نفر مرکزمون چه جوری واسه من کلاس بزاره ، اگرم حذف کنم همه پیش نیاز ترم بعد هست، آخه چرا مسوولین اصلا به فکر نیستن و یک شبه بدون فکر اعمال نظر میکنن، خواهش میکنم ا، ه صداتون به مسوولین پیام نور میرسه، بگید دروس تخصصی الکترونیکی باشه،ما یک ترم عقب نیفتیم.

 42. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 14 بهمن 1394

  سلام
  با این اوصاف که درس خودخوانی نیست و اینکه صددرصد خیلی از پیام نوریا نمیتونن برن سر کلاس خواستم بدونم درسایی که عادی برداشتیمو اگه کلا نریم سر کلاس درس حذف میشه ؟؟؟
  اگه نمیشه چی میشه؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 14 بهمن 1394 :

  سلام
  دوست عزیز حضور در کلاسهای پیام نور اختیاری می باشد بجز دروسی که واحد عملی دارند و دروسی که فاقد منبع می باشد

 43. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 15 بهمن 1394

  سلام
  من میخوام درسها را الکترونیکی بردارم اما همه درسها به صورت عادی ارائه شده میشه بفرمایید چه کار کنم؟در ضمن با همه دوستان به خاطر این ظلمی که در حق ما میکنند موافقم واعتراض خودم را اعلام میکنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 بهمن 1394 :

  سلام
  باید به مرکزتان درخواست بدید تا اگر موافقت شد و حدنصاب اخذ دروس انجام نشده بود به صورت الکترونیکی ارائه دهند

 44. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 15 بهمن 1394

  ممنون
  ینی اگر سر کلاس ها حاضر نشم دقیقا چه اتفاقی میفنه؟حذف که نمیشم؟
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 بهمن 1394 :

  دوست عزیز اتفاقی نمی افتد گفتیم که اختیاری هست!!!

 45. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : 20 بهمن 1394

  آخه یعنی چی؟ خود خوان اراِه نمیشه پس
  منی که این ترم واحد های مهمی که باید بردارم و پیش نیاز هم هستن اراِه نشدن باید چیکار کنم؟ یعنی فقط باید کلاس تشکیل بشه تا ارایه بدن؟؟؟

 46. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : 27 بهمن 1394

  آخه یعنی چی؟ خود خوان ارایه نمیشه پس
  منی که این ترم واحد های مهمی که باید بردارم و پیش نیاز هم هستن اراِه نشدن باید چیکار کنم؟ یعنی فقط باید کلاس تشکیل بشه تا ارایه بدن؟؟؟

 47. نویسنده دیدگاه : نسیم - در تاریخ : 8 خرداد 1395

  سلام دروس خوادخوان بلاخره برای ترم بعد برمیگردونند؟ اساتید دروس.الکترونیک.از.ما در.راهه.ترجمه.کتابهاشون.سواستفاده.میکنن.استاده.درس.گرافیک.کامپیوتر.که.درسه.خیلی.مهمی.هم هست.به.من نمیره.نداد.چون.نتوتستم.چند.صفحه.کتابشو.براش.ترجمه.کنم.اخه.این.چه.وضعیتیه؟.ما.دانشجو هستیم.نه.مترجم.چرا.انقدر.ازارمون.میدن؟

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top