چاپ خبر

اعتراض دانشجویان پیام نور مشهد به تغییر زمان پرداخت شهریه‌ + پاسخ مسئولان

سایت پیام نورنا : تعدادی از دانشجویان دانشگاه پیام نور مشهد امروز به تغییر فرآیند پرداخت شهریه‌ها در این دانشگاه اعتراض کردند.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – ظهر امروز دانشگاه پیام نور مشهد شاهد اعتراض جمعی از دانشجویان این دانشگاه در خصوص تغییر فرآیند پرداخت شهریه‌ها بود.

براساس این تغییر دانشجویان موظفند تا 25 بهمن ماه تمام شهریه خود را پرداخت کنند این در حالی است که پیش از این دانشجویان مهلت بیشتری برای پرداخت شهریه داشتند، اما با روند فعلی در صورت عدم پرداخت این شهریه تا 25 بهمن دانشجویان امکان حضور در امتحان را نخواهند داشت.

یکی از دانشجویان معترض در این رابطه گفت: پیش‌تر روند انتخاب واحد اینگونه بود که هر ترم با واریز شهریه ثابت، پرتال انتخاب واحد دانشجویان باز ‌شده و شهریه متغیر را در بازه امتحانات و یا طول ترم واریز می‌شد.

وی ادامه داد: امسال در سیستم گلستان اعلام شد شهریه ثابت و متغیر باید تا 25 بهمن ماه واریز شود. این مساله از دو زاویه قابل بررسی است؛ اول اینکه دانشجویان انتظار چنین مساله‌ای را نداشته‌ و این مدل پرداخت شهریه کمی شوکه کننده بود، دوما دانشجویی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده قطعا وسع مالی زیادی برای تحصیل در برخی دانشگاه‌ها را نداشته است.

این دانشجوی پیام نور مشهد مدعی شد: من دانشجوی کارشناسی‌ارشد هستم و همین دو ماه پیش شهریه ترم گذشته که حدود دو میلیون تومان بود را واریز کرده‌ام و حال باید دومرتبه، تا 25 بهمن ماه، 1.5 میلیون تومان دیگر پرداخت کنم. این وضعیت به من فشار زیادی وارد می‌کند.

دانشجویان تاکید داشتند که باید با ریاست دانشگاه در مرکز پیام نور استان گفت‌وگو صورت گیرد تا این مشکل حل شود. یکی از حاضرین در پاسخ به دانشجویان گفت: این مساله زمان‌بر بوده و باید کمی صبر کرد تا این دستور از روی سایت گلستان حذف شود.

یکی از دانشجویان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه پیگیری‌های شما چه نتیجه‌ای داشته، تصریح کرد: به ما گفته شده امضا جمع کنید و طی یک نامه، آن را به ریاست دانشگاه ارایه کنید؛ نکته اینجاست که جمع‌آوری امضا، تنظیم نامه و ارسال پاسخ آن خیلی زمان‌بر است و تا رسیدن پاسخ آن تکلیف ما مشخص نخواهد بود.

او می‌گوید: در حال حاضر فرایند انتخاب واحد در پرتال‌ها امکان‌پذیر است ولی باید تا 25 بهمن شهریه ثابت را نیز پرداخت کنیم؛ در غیر این صورت حذف و اضافه غیرفعال خواهد شد. حراست دانشگاه از ما می‌خواهد نماینده معرفی کرده و قانونی مسایل را پیگیری کنیم.

یکی دیگر از دانشجویان پس از صحبت با یکی از مسئولین دانشگاه گفت: به ما گفته شد که پیگیری در تهران صورت گرفته است و این مساله‌ای سراسری بوده و مربوط به تمام دانشجویان پیام نور است.

او اضافه کرد: مسئولین دانشگاه تاکید دارند که این فرایند از روی سایت گلستان حذف خواهد شد. تنها اعتراض ما به این روند پرداخت شهریه است. ما نتوانستیم رئیس دانشگاه را پیدا کنیم؛ امروز نه معاون و نه خود ریاست دانشگاه برای پاسخگویی حضور داشتند.

این دانشجو با بیان اینکه درخواست ما این است که نحوه پرداخت شهریه مانند گذشته شود، گفت: نباید اینگونه باشد که دانشجویان همه شهریه را یک‌جا پرداخت کنند چون شهریه‌ها افزایش پیدا کرده و در حال حاضر نیز به ما گفته شده باید تا 25 بهمن ماه کل شهریه پرداخت شود.

یکی از دانشجویان در این رابطه اظهار کرد: اعتراض ما به دلیل تغییر فرایند شهریه‌هاست؛ به ما مهلت داده شده تا 25 بهمن ماه کل شهریه متغیر و ثابت این ترم را واریز کنیم. ترم‌های گذشته تا ابتدای امتحانات برای واریز شهریه متغیر فرصت بود. خواسته دانشجویان این است که این تاریخ و ضرب‌العجل 25 بهمن ماه حذف شود.

وی در خصوص گفت‌وگوهای مسئولین دانشگاه با نمایندگان معترضین عنوان کرد: مسئولین خیلی خوب پاسخ گفتند؛ آن‌ها می‌گویند باید به آن‌ها مهلت دهیم تا با مرکز هماهنگ کرده و نماینده دانشجویان با مسئولین صحبت‌ کنند. به ما گفته‌اند، فعلا باید صبر کنید.

این دانشجو می‌گوید: تضمین این است که اگر این اقدام صورت نگرفت، دوباره دانشجویان اعتراض خواهند کرد. در حال حاضر کسی شهریه متغیر را پرداخت نخواهد کرد. ما منتظر خبر مسئولین دانشگاه هستیم. ما فعلا شهریه ثابت را پرداخت خواهیم کرد.

یکی از دانشجویان پرسید: اگر در زمان حذف و اضافه این فرایند تغییر نکند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ که این دانشجو در پاسخ به وی تاکید کرد: به ما گفته شده که این مساله در سایت دانشگاه تغییر خواهد کرد. مسئولین دانشگاه پیش از تاریخ 25 بهمن ماه خبر تغییر این وضعیت را به دانشجویان اعلام می‌کنند.

در انتهای این تجمع مسئولین دانشگاه نامه‌ای برای دانشجویان منتشر کردند که به دانشجویان ارایه شد؛ براساس این نامه تا چهارشنبه این هفته از طریق سایت دانشگاه، اطلاع‌رسانی به دانشجویان در خصوص تغییر فرایند دریافت شهریه اعلام می‌شود؛ همچنین براساس نتیجه پیگیری‌های انجام شده توسط دانشجویان با مرکز آن‌ها مجاز به انتخاب واحد طبق روال گذشته هستند.

یکی از دانشجویان در خصوص گفت‌وگوهای نهایی دانشجویان با مسئولین دانشگاه گفت: طبق گفته مسئولین دانشگاه در صورت عدم حذف این فرایند در اخذ شهریه، هیچ دانشجویی شهریه ثابت را پرداخت نخواهد کرد و دانشگاه به صورت دستی برای هر دانشجو حذف و اضافه را انجام خواهد داد.

 

چه اشکالی دارد برای دریافت شهریه وقت تعیین شود/به دانشجویان وام می‌دهیم

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با اشاره به تعیین ضرب‌الاجل برای پرداخت کل شهریه دانشجویان پیام نور تا 25 بهمن ماه عنوان کرد: چه اشکالی دارد اگر گفته شود که دانشجویان تا یک تاریخ مشخص شهریه‌ها را واریز کنند؛ با این حال طبق تفاهم‌نامه‌ای که دانشگاه با یکی از بانک‌ها منعقد کرده، به دانشجویان وام پرداخت می‌کنند.

داوریار با بیان اینکه ما دلسوز دانشجویان هستیم، تصریح کرد: دانشجویان باید در آرامش تحصیل کنند و معیار کار ما قانون است.

وی ادامه داد: در عین حال دانشگاه پیام نور خراسان رضوی نماینده‌ای از دانشگاه پیام نور کشور است و ما تابع قواعد سازمان خواهیم بود. مسئولین بالادستی نیز ملاحظاتی داشته و چرخ دانشگاه هم باید بچرخد. دانشگاه پیام نور با شهریه می‌چرخد.

داوریار تاکید کرد: دانشگاه‌های مبتنی بر دریافت شهریه نیز بر همین اساس فعالیت می‌کنند و شهریه دریافت می‌کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با اشاره به بخش‌نامه‌های سازمان‌ مرکزی تصریح کرد: ما تقویم آموزشی داریم و بخش‌نامه‌هایی که به دست من می‌رسد، باید تابع آن باشم. ضمن اینکه ما نماینده دانشجویان هستیم و حرف آنان را باید به مسئولین دانشگاه برسانیم.

وی افزود: با این حال ما ملاحظه دانشجویان را خواهیم داشت و حتما مُرّ قانون در همه جا اجرا خواهد شد.

داوریار گفت: دانشجویانی که مشکل مالی دارند به بانک معرفی خواهند شد. این تفاهم‌نامه طی همین دو روز گذشته منعقد شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی با اشاره به لزوم دریافت شهریه‌های دانشجویان عنوان کرد: ما باید بتوانیم مخارج دانشگاه و حقوق اساتید حق‌التدریسی را پرداخت کنیم. این شهریه‌ها برای هزینه‌های دانشگاه است اما وظیفه ماست تا جایی که ممکن است، ملاحظه دانشجویان را داشته باشیم.

وی در خصوص ضرب‌الاجل پرداخت شهریه متغیر دانشجویان دانشگاه پیام نور که در سایت این دانشگاه نمایه شده بود، خاطرنشان کرد: این آگهی سازمان بود که البته تعدیل شده است چرا که ممکن است در تنظیم این آگهی‌ها دقت لازم صورت نگیرد.

داوریار در خصوص مشکلات برخی از دانشجویان برای پرداخت شهریه و تغییر فرایند آن در ترم جاری تصریح کرد: باید توجه داشت که دانشجویان در ترم‌های گذشته با امکان دریافت وام مواجه نبودند اما در حال حاضر امکان جدیدی ایجاد شده و گام مثبتی برداشته شده است.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در پاسخ به این سئوال که «بازپرداخت این وام با چهار درصد سود همراه است؛ آیا این چهار درصد بر میزان هزینه‌های دانشجویان نمی‌افزاید» اظهار کرد: کجای این کشور وام چهار درصد اعطا می‌شود؛ این چهار درصد تقریبا همان کارمزد دریافت وام خواهد شد. من بعید می‌دانم جایی باشد که وام چهار درصد پرداخت کند.

وی اضافه کرد: رئیس دانشگاه پیام نور کشور اهتمام ویژه‌ای به این دارند که ما توجه به دانشجویان داشته باشیم. با این حال انتظار ما این بود که دانشجویان به این مزیت دقیق‌تر نگاه کنندو از دانشگاه تشکر کنند.

داوریار تاکید کرد: با این حال دانشجویان نگران نباشند واگر به صورت موردی مشکلی پیش آمد در خدمت آن‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان رضوی در مورد قول‌هایی که مسئولین دانشگاه امروز در حاشیه تجمع دانشجویان برای برگزاری حذف و اضافه بدون پرداخت شهریه متغیر داده بودند، گفت: ما پیگیر این موضوع هستیم و به زودی اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : مصطفی - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام لطف کنید نحوه پرداخت شهریه را مثل قبل کنید

 2. نویسنده دیدگاه : M_A - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام و خسته نباشید
  واقعا اینا چه جوری به خودشون اجازه اینکارارو میدن هر ترم دارن یه قانون جدید تصویب میکنن و روی ما آزمایش میکنن . مگه ما موش آزمایشگاهیشون هستیم؟ خدا شاهده ترم زمستون پارسال یه دفعه ای سایت بسته شد و اجازه دیدن نمره رو ندادن چرا چون دانشجوی مهمان بودم وباید300تومن میدادم.ترم پائیز که یدفعه شهریه ثابت از 110تومن به126تومن افزایش دادن.متغیرهم که یدفعه15%زیادشد..خدارو خوش میاد من این ترم باید نزدیک900تومن واریز کنم دانشجوی مهمان کارشناسی هستم آخه چه جوری تا25 بهمن واریز کنم.کسی که میاد پیام نور لابد وسعش نمیرسه تو آزاد تحصیل کنه وگرنه کی دلش میخواد این همه سختی بکشه سوالا همه از تهران استادا0.25هم ارفاق نمیکنن.دانشجوها تقاضا وام با سود 4%نکرده بودن که اینا اومدن وام گذاشتن.تورو خدا یه کاری بکنید….ممنون

 3. نویسنده دیدگاه : بخشی - در تاریخ : 5 بهمن 1394

  سلام اینا به خاطر منافع شخصی خودشون وام بانکی گذاشتند به هر حال من و عده ای از دانشجویان حداقل 95درصد دانشجویان توان پرداخت شهریه به این زودی را ندارند و نمی توانند وام بگیرند .لطفا پرداخت شهریه را به روال قبل برگردونید

 4. نویسنده دیدگاه : دانشجو!! - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  مایی که ترم اخریم و هیچ وامی بهمون تعلق نمیگیره باید چیکارکنیم اونم که میدونین ترم اخر شهریه ش کلا با ترمای قبل فرق داره و خیلی بالاتره!

 5. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  اخه چرا اینکارارو میکنن مگه اونجوری بد بود اااااااااااااااااااااه
  با این وضع من وضع تحصیل برام سخت میشه
  اگه اینجوری پول داشتم میرفتم آزاد میخوندم

 6. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  سلام .با این حساب اگه بخوان شهریه رو اینجوی بگیرن منه بدبخت ترک تحصیل میکنم .چون توان مالیش رو ندارم .اون روز تا حالام به هزار زور وزحمت تا اخر ترم شهریه رو جور می کردم ….متاسفم واسه خودم بقیه دانشجویان پیام نور

 7. نویسنده دیدگاه : جلیل - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  باسلام وعرض خسته نباشید خدمت پشتیبان عزیز.
  ایاشماره دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب تغییر کرده؟قبلا84224 بود ولی الان زنگ میزنیم اپراتور میگه شماره در شبکه وجود ندارد
  خاهشا راهنمائیمون کنید با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 بهمن 1394 :

  سلام
  اطلاعی نداریم دوست عزیز

 8. نویسنده دیدگاه : مینا - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  باشه ، منتظر تشکر دانشجوها هم باشید. …..
  خیلی رو دارین !

 9. نویسنده دیدگاه : نفس - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  سلام واقعا متاسفم واس حال بچه های پیام نور. کسی نیس بگه بخدا ب اندازه ی کافی اذیت میشیم با سوالها و اینا چ لازمه این شهریه. واقعا افسووووووس

 10. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 6 بهمن 1394

  هر سازی میزنید باید برقصیم. بخدا با صدجور کار پول درمیاریم ک فقط لیسانس شیم. من خودم بخدا از7 صب تا 3 کار میونم ولی بخدا نمیتونم فقط شهریه بپردازم. چن تنها شهریه نیس مخارج خانه هم هس. مثل شما پشت میز نشسن نیستیم. فقط اینو میگم بهتون اگ بفهمین کافیه. اجرکم عند الله

 11. نویسنده دیدگاه : مجید - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  سلام واقعا متاسفم همین واگذارشون میکنم بخدا

 12. نویسنده دیدگاه : الی - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  ما اگه پول داشتیم که این دانشگاه نمیومدیم!
  اینطوری بشه من انصراف میدم میرم غیر انتفاعی.
  خوب بلدن شهریه زیاد کنن.

 13. نویسنده دیدگاه : حسنی - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  من دانشجوی ارشذ پیام نورم مکگه خودم بلد نبودم وام بگیرم از کجا ماهانه پرداخت کنم وام به اصطلاح باسود کم شمارو…من از طریق بافتن فرش مخارج خودم رو تامین میکنم وتا نزدیک پایان ترم میتوانم کار فرشمو تمام کنم زور که میگید همینه

 14. نویسنده دیدگاه : ربانی - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  بچه تا اون تاریخ شهریه ندید

 15. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم واقعاشماچی فکرکردین این بخشنامه جدیدروآوردین ماترم های قبل به بدبختی شهریه پرداخت میکردیم الان که تاریخش جلوافتاده به خطراین دوترمم که مانده مجبورم انصراف بدم وشمامسئولید

 16. نویسنده دیدگاه : معصومی - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  من الان از هردانشجویی میپرسم میگن در توانمون نیست که بخوایم شهریه متغیر رو پرداخت کنیم.من به نمایندگی از دانشجویان به مسئولین میگم که ما نداریم که پول بدیم.همونجور که شما به ما فشار میارین ماهم کوتاه نمیایم و هیشکی شهریه پرداخت نمیکنه.تاهمتون بیکار بشین و در دانشگاه رو تخته کنین.والا این چه وضعشه.اصلا انقدر ما رو تو مضیغه گذاشتن به جای اینکه به فکر درس خوندن باشیم تموم تمرکزمون رفته رو جور شدن پول.ب………

 17. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  واقعا نداریم در حقمون ظلم نکنید اگه داشتیم میرفتیم ازاد

 18. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 7 بهمن 1394

  بچه ها متحد شید تا خردادماه ندین اگه بدین دیگه هر ترم این قضیه هست

 19. نویسنده دیدگاه : بهناز - در تاریخ : 8 بهمن 1394

  تووووووووووووروووووووووووووووووخدابهمون رحم کنیدبخداشرایط خوب نیس وگرنه میریختیم بهمون مهلت بدین خواهش میکنم تکلیف مارامشخص کنیددرست اطلاع رسانی کنین دانشجوهمه گیج شدن رحم کنید جون عزیزتون من واقعانمیتونم پرداخت کنم قرارشدبابام ماهیانه پول یارانه بریزب حساب تادرخردادشهریم جمع بشه اخه الان ازکجابیارم

 20. نویسنده دیدگاه : عاطفه - در تاریخ : 9 بهمن 1394

  اخه دانشگاه پیام نورچی داره اینقدشهریه میگیرید.ن کلاسی ن جشنی ن امکانات فرهنگی واموزشی ن سلف سرویس درستی ن خابگاهی درست دانشگاه مامثه …….. اینهمه هزینه رو دانشگاه ازاد کرده بودم بهتربود.حالاهم ک شب میخوابیدصب پامیشیدقانون جدیدمیذارید.یه ذره بفکردانشجوهاباشید

 21. نویسنده دیدگاه : علیرضافرجی - در تاریخ : 9 بهمن 1394

  مگه تا الان چرخ دانشگاه نمیچرخید؟شهریه دانشجوهای مهمان دوبرابر شد کافی نیست دیگه چی میخایید از دانشجوی بدبخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 22. نویسنده دیدگاه : شیدا نظری - در تاریخ : 10 بهمن 1394

  سلام پشتیبان عزیز من انتخاب واحد کردم و احتیاجی به حذفو اضافه ندارم حالا اگه شهریه متغیرو قبل از امتحان بریزم ینی از من امتحان گرفته نمیشه و دروس انتخابیم حذف میشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 10 بهمن 1394 :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد

 23. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 12 بهمن 1394

  ما نیازی به دلسوزی شما نداریم اقای داور یار دلسوز
  ممنون که به فکر ما هستین
  شهریه ثابت رو هر سال افزایش میدین
  شهریه متغیر رو هم که 15درصد افزایش میدین
  انگار شهریه های دانشگاه دره ساعت میخوره
  الانم که وام 4درصد رو با این افزایش شهریه ها مطرح میکنید
  ما دانشجویان رو بی سواد و پشت کوهی فرض کردین؟؟؟؟؟

 24. نویسنده دیدگاه : شهره - در تاریخ : 12 بهمن 1394

  سلام آیا اگر شهریه متغیر پرداخت نشود میشود امتحانات پایان را داد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 بهمن 1394 :

  سلام
  باید تا قبل از شروع امتحانات واریز شود تا بتوانید امتحان دهید

 25. نویسنده دیدگاه : نرگس - در تاریخ : 13 بهمن 1394

  این دیگه چه جورشه من دانشجوی ارشدم کار میکنم که شهریمو بتونم بدم به زور شهریه ثابتمو که 715هزار تومن بود جور کردم خدایی از کجا بیارم شهریه متغیرو بدم متغیرم شده 600هزار تومن خواهشا به همون روال قبلی برگردونید راستی تا به امروزم وام بود دیگه اگه میتونستیم اقساط رو بدیم که اینقدر خواهش و تمنا نمیکردیم.

 26. نویسنده دیدگاه : میثم - در تاریخ : 16 بهمن 1394

  بابا به خدا من خودم دانشجوی دانشگاه ازاد بودم
  از زیادی شهریه مجبور شدم دوسال از عمرمو هدر بدم وپناه بیارم به پیام نور
  پیام نورم از شانس من هر روز یه قانون میزاره
  همه ما که اخرمون مدرکمونو باید بزاریم زیر بقلمون وبشینیم یه گوشه سماق بمکیم
  چون همش واسه اینکه صندلی خالی پر بشه دانشجو میگیرن وکسیم به فکر نیست
  از اینورم واسه منافع خودشون شهریه رو اضافه میکنن
  بابا به پیر به پیغمبر یکم انسانیت کسی رو نکشته
  چرا هیچکس به فکر هم نوع خودش نیست
  ماهم برادر وخواهرای خودتون فرض کنین
  خودتون از وضع مردم خبر دارین
  پس این قانونای جدید از کجا میاد
  چرا معاون امور مالی پیام نور اینقدر حق به جانب حرف میزنه
  یعنی چی که عادت کردن
  مگه تا قبل از امتحانا همه شهریه متغیرا پرداخت نمیشه
  اصلا مگه تا شهریه پرداخت نشه کارت ورود به جلسه میدن که ما تو امتحانا شرکت کنیم؟
  خواهشا ما رو هالو.فرض نکنین وخودتونو انگشت نمای خاص وعام نکنین
  به والله چوب خدا صدا نداره
  پس نکنین اینکارا رو

 27. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 22 بهمن 1394

  سلام پشتیبان جان چرا این پیغام رو در سایت جامع گلستان دوباره گذاشتن؟؟؟؟یعنی هیچ توجهی نسبت به اعتراض دانشجویان عزیز نکردند که دوباره مارو تهدید میکنن؟؟؟

  قابل توجه کلیه دانشجویان محترم تاریخ انتشار :1394/11/21

  دانشجویان گرامی الزاما می بایست نسبت به پرداخت شهریه متغیر و تسویه حساب حداکثر تا تاریخ 1394/11/25 (قبل از شروع مهلت حذف و اضافه) اقدام نمایید .

 28. نویسنده دیدگاه : احسان - در تاریخ : 22 بهمن 1394

  با سلام و احترام . اگر ما تا 25 بهمن شهریه متغیر رو واریز نکنیم اونوقت چی میشه؟؟؟ مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 بهمن 1394 :

  سلام
  مشخص نیست. فعلا اعلام شده الزاما باید واریز شود تا 25 بهمن ماه

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

26 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

3 دی 1395 | کد خبر : 48140

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

30 آذر 1395 | کد خبر : 47961

اختصاصی پیام نورنا/

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

28 آذر 1395 | کد خبر : 47831

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top