چاپ خبر
در دومین روز هفتادمین اجلاس دانشگاه آزاد عنوان شد؛

ابلاغ آیین نامه تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

سایت پیام نورنا : معاون آموزشی دانشگاه آزاد از ابلاغ آیین‌نامه‌ای درخصوص تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیأت علمی این دانشگاه در هفته آینده خبر داد.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر فرهاد حسین زاده لطفی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی، در دومین روز هفتادمین اجلاس دانشگاه آزاد با اعلام این خبر و با بیان اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی بدون جذب اعضای هیات علمی تمام وقت میسر نخواهد شد، گفت: از تمامی روسای واحدها می‌خواهیم از اساتید با مرتبه علمی استادیاری به بالا برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری استفاده کنند.

وی همچنین تأسیس اتاق اساتید در واحدها را یکی از خواسته‌های مشترک مطرح شده در کمیسون تخصصی آموزش عنوان کرد و گفت: لازم است برای هریک از اعضای هیات علمی تمام وقت فضای اختصاصی در نظر گرفته شود تا بتوانند ارتباط موثرتری با دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی داشته باشند.

تشویق اعضای هیأت علمی در انجام طرح های برون دانشگاهی

در ادامه دکتر واشقانی فراهانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به بیان مهم‌ترین موارد مطرح شده در کمیسیون تخصصی روز گذشته پرداخت و گفت: کم کردن ساعت موظفی برای تشویق اعضای هیأت علمی در انجام طرح های برون دانشگاهی، از مواردی بود که در این جلسه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

وی افزود: سازوکار اجرایی این موضوع توسط معاونت های پژوهش و فناوری و آموزش و تحصیلات تکمیلی تهیه و به زودی به واحدهای دانشگاهی ابلاغ می شود.

دکتر واشقانی فراهانی همچنین از روسای واحدها خواست تا نسبت به ارسال مدارک و مستندات خود برای شرکت در جشنواره فرهیختگان اقدام کنند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه با اشاره به راه‌اندازی طرح جامع پژوهشی توسط این معاونت گفت: این طرح به صورت پایلوت برای 8 واحد بزرگ راه‌اندازی شده تا تمامی اعضای هیات علمی، اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند.

وی از سایر واحدها خواست برای راه‌اندازی این سامانه و اجرای طرح جامع پژوهشی همکاری کنند.

راهکار پذیرش تقاضای دانشجوی بین المللی در حوزه پزشکی

در ادامه دکتر بیگ‌لو که به نیابت از دکتر سیدعلی ابطحی معاون علوم پزشکی دانشگاه در جلسه حضور داشت، به ارائه گزارشی از برگزاری کمیسیون این حوزه پرداخت.

وی با طرح این سوال که چگونه پذیرش دانشجوی بین الملل را افزایش دهیم، گفت: ارتقای شاخص های آموزشی، پژوهشی و زیرساخت ها و استاندارد سازی فضاهای آموزشی ازجمله مهمترین عواملی است که می توانند در این زمینه اثرگذار باشند.

بیگ‌لو در ادامه به ارائه توضیحاتی درخصوص تامین فضای آموزشی و پژوهشی لازم طبق استانداردهای سرانه فضای آموزشی و همچنین انعقاد تفاهمنامه همکاری آموزشی بین واحد و دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی پرداخت.

اجرای پروژه های عمرانی دانشگاه آزاد بر اساس نیازسنجی

مهندس محسن هاشمی معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در سخنانی، با اشاره به موضوع مستندسازی املاک دانشگاه و اهمیت آن گفت: خوشبختانه بسیاری از استان ها این موضوع را جدی گرفته و بیش از یک میلیون 200هزار مترمربع از املاک دانشگاه مستندسازی شده است.

وی از تشکیل کمیسونی در استان ها با حضور معاون عمرانی، نماینده استاندار، نماینده دفتر حقوقی سازمان مرکزی و رئیس واحد خبر داد و گفت: از روسای واحدها می خواهیم هرچه سریع تر نسبت به تشکیل این کمیسیون اقدام و املاک خود را مستندسازی کنند.

روش های اجرای طرح های عمرانی یکی دیگر از مواردی بود که وی توضیح داد. مهندس هاشمی اظهار داشت: براساس نیاز واحدها و مراکز آموزشی و با نیازسنجی کامل از طرح، ابتدا اطلاعات موردنیاز تهیه و به حوزه معاونت عمران سازمان مرکزی ارسال خواهد شد که بر این اساس گزارش توجیهی کام برای ریاست دانشگاه و نهایتاً پس از تأیید یا مخالفت، به واحد ابلاع خواهد شد.

وی افزود: در این روند مواردی از جمله جریان نقدینگی، بودجه، وام، سرانه دانشجویی، وضعیت زمین و… مورد ارزیابی قرار می گیرد.

مهندس هاشمی درخصوص استفاده از زمین های کشاورزی توسط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: حدود 3هزار هکتار زمین کشاورزی در واحدها وجود دارد که اکثر این واحدها نیز دارای رشته های کشاورزی، دانشجویان و اساتید مربوط به این هستند ولی متاسفانه هیچ‌گونه سودآوری از این زمین ها وجود ندارد.

معاون عمرانی از واحدهای دارای زمین های کشاورزی خواست تا به سمت استفاده از زمین های کشاورزی گلخانه ای پیش روند.

راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی

دکتر طه‌هاشمی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌آزاد اسلامی گفت: تربیت افراد در ابعاد مختلف جهت حضور در جامعه، از اهداف دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ‌آزاد اسلامی همچنین به اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های کلان و ماندگار دانشگاه آزاد اسلامی بحث اخلاق حرفه‌ای است که در همین راستا کمیته عالی اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه تشکیل شده است.

طه‌هاشمی با بیان اینکه تأثیرگذاری اساتید بر دانشجویان بیش از 70درصد است، گفت: با توجه به تأثیرگذاری اساتید و تأکیدات دکتر میرزاده باید در جذب اعضای هیأت علمی تمام‌وقت توجه جدی‌تری داشت.

وی همچنین به راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی تأکید کرد و گفت: درخصوص تأسیس شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی می‌توان به راه‌اندازی شرکت‌های گردشگری، تولید انیمیشن‌های فرهنگی، تولید نرم‌افزارهای فرهنگی، تأسیس شرکت‌های مشاوره در حوزه حقوق و تجارت بین‌الملل و… اشاره کرد.

اطلاع رسانی دقیق درباره وام‌های دانشجویی

در ادامه، دکتر احسانی معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه گزارشی از مصوبات کمیسیون اداری مالی، از ابلاغ بخشنامه عیدی کارکنان و اعضای هیأت علمی خبر داد و گفت: بنا به دستور ریاست دانشگاه، به روسای واحدها، استان‌ها، دبیرخانه‌ها و نهاد‌های رهبری در استان‌ها که در هفتادمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشته‌اند، هدیه‌ای تعلق خواهد گرفت.

معاون مالی و اداری دانشگاه آزاد اسلامی به حق تخصص برای کارکنان داری مدرک دیپلم و فوق‌دیپلم اشاره کرد و گفت: به منظور توجه به این دسته از کارکنان، بخشنامه‌ای در دست تهیه است و همچنین مقرر شد تا تعیین و اجرای درصد حق مهارت (50-0 درصد) بسته به توان مالی واحدها، به شورای دانشگاه هر استان برای تصمیم‌گیری در سطح آن استان محول شود.

احسانی همچنین به پرداخت وام و تسهیلات اعتباری به دانشجویان و کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: از کلیه روسای واحدها خواستاریم تا اطلاع‌رسانی دقیق‌تری نسبت به وام‌های دانشجویی داشته باشند.

خودداری از حضور انفرادی کاندیداهای انتخابات در دانشگاه آزاد

دکتر علی قدمیاری مدیرکل تشکل‌های سیاسی-دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی ضمن اشاره به مصوبات کمیسیون تخصصی تشکل‌های دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در هفتادمین جلسه شورای مرکزی، کمیسیون تشکل‌ها با حضور بیش از 50 نفر از نمایندگان ریاست دانشگاه در هیت‌های نظارت بر تشکل‌ها در طبقه دوم بلوک شماره یک تشکیل شد.

مدیرکل تشکل‌های سیاسی-دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: با توجه به پیش رو بودن انتخابات در هفته آتی از کلیه روسای واحدها می‌خواهیم به بخشنامه ابلاغی در این راستا توجه جدی داشته و از حضور انفرادی کاندیداها در واحدهای دانشگاهی خودداری شود.

اقدام برای خنثی سازی هجمه‌های هدفمند به دانشگاه آزاد

حسین منوری مدیرکل رسانه و اطلاع رسانی نیز در سخنانی با بیان اینکه در کمیسیون روابط‌عمومی هفتادمین اجلاس شورای مرکزی مطالب متعددی مطرح شد، گفت: درنهایت 7 بند به عنوان مصوبات امسال این کمیسیون مطرح شد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با اشاره به اولویت‌ها و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این مصوبات در همین راستا و با هدف بیان این اهداف اجرایی خواهد شد. در برخی از مصوبات 7گانه روز اول اجلاس، تشکیل سازمانی برای افکارسنجی، اقدام برای خنثی‌سازی هجمه‌های هدفمند به دانشگاه، معرفی دستاوردها و اهداف این دانشگاه و… مورد تصویب حاضران در جلسه قرار گرفت.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

18 آذر 1395 | کد خبر : 47282

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

پیام نورنا : ثبت نام آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری( Ph.D) سال 1396 دانشگاه ها آغاز شد / لینک ثبت نام + دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

16 آذر 1395 | کد خبر : 47142

چگونگی ثبت نام/

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور پذیرش سال 95 تا 18 آذرماه تمدید شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

14 آذر 1395 | کد خبر : 46999

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن ماه سال 95 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش تمدید شد.

22 آبان 1395 | کد خبر : 45860

هر آنچه درباره درس حفظ جزء سی قرآن کریم باید بدانید/

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم مجددا توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

17 آبان 1395 | کد خبر : 45677

پست تبلیغاتی /

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

پست تبلیغاتی : این یک پست تبلیغاتی می باشد و مسئولیت تمام مطالب آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.

  • دیدگاه‌ها برای دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی) بسته هستند
  • ادامه خبر ...
11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

5 شهریور 1395 | کد خبر : 41444

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
»آزمون آنلاين آيين نامه - نمونه سوال آيين نامه
» ترجمه تخصصی متون
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top