چاپ خبر
معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد عنوان کرد؛

تدوین بودجه سال جدید دانشگاه آزاد براساس برنامه ششم توسعه

سایت پیام نورنا : معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تصویب برنامه ششم 5 ساله دانشگاه با توجه به تصویب هیات امنای مرکزی در 5 اسفندماه، گفت: این سند نقشه راه دانشگاه آزاد اسلامی را برای حداقل مدت 10 سال تبیین می کند.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر فریدون رهنمای رودپشتی با بیان این مطلب ،به ارائه توضیحاتی درباره ضرورت تدوین سند توسعه دانشگاه پرداخت و گفت: در سال 87 با نگاهی خاصی که در هیات موسس دانشگاه وجود داشت و بالاخص حضور دکتر میرزاده که در آن زمان دبیری هیات موسس را برعهده داشت تدوین برنامه راهبردی دانشگاه در دستور کار قرار گرفت و پس از آن از سال 1389 به عنوان برنامه پنجم دانشگاه اجرایی شد.

وی تاکید کرد: تقریبا سیاست ها و چارچوب های مربوط به برنامه پنجم دانشگاه را برای اولین بار با سبک و سیاق خاصی به نام برنامه راهبردی 5 ساله با همکاری هیات موسس و هیات امنای دانشگاه تصویب کردیم. اما متاسفانه سند ابلاغ نشد. از آنجایی که واحدهای دانشگاه در تدوین سند درگیر بودند با سبک و سیاق تدوین سند آشنا بودند و علیرغم ابلاغ غیررسمی سند آن را مبنا قرار داده و براساس آن فعالیت می کردند.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت تدوین سند توسعه اظهار داشت: بعد از سال 1392 و پس از روی کار آمدن تیم مدیریتی جدید این کار را جدی تر دنبال شد. چرا که دانشگاه در آن برهه با چالش های و بحران های زیادی روبرو بود و مسئولان دانشگاه به این جمع بندی رسیده بودند که بدون برنامه نمی توان دانشگاه را اداره کرد. بنابراین با تصمیم دکتر میرزاده مقرر شد در سال های 93 و 94 برنامه سابق اصلاح و اجرایی شود.پس از تجدیدنظر این برنامه به تمامی واحدهای دانشگاهی ابلاغ شد تا هم واحدهای دانشگاهی نیز بدانند که آن برنامه احیا شده و هم اینکه براساس برنامه باید فعالیت کنند.

دکتر رهنمای رودپشتی در خصوص روند تدوین برنامه ششم توسعه دانشگاه آزاد توضیح داد: از سال 93 یک پایش برنامه ای در دانشگاه انجام شد و به برخی اشکالات رسیدیم. از سوی دیگر نگاه دانشگاه به آینده، کمی متفاوت تر شده بود. از سوی دیگر شرایط متفاوتی در دولت ایجاد شد بالاخص اینکه در برنامه ششم کشور، نگاه متفاوتی به علم و فناوری شده بود، بنابر این تمامی این موارد در تدوین برنامه لحاظ شد. ضمن اینکه یکی از موضوعاتی که در این برنامه به آن توجه ویژه ای شده تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص سند آمایش بود.

وی افزود: پس از پایش سال 93، اواخر 93 و اوایل 94 در قالب یک جدول زمانی منظم موضوع تدوین سند توسعه دانشگاه مبتنی بر آمایش، برنامه ششم دانشگاه و مثل هرسال، بودجه سال بعد را در برنامه خود قرار دادیم و بر این اساس بخشنامه های مربوطه، سیاست ها، چارچوب ها و مأموریت ها را مشخص و به واحدهای دانشگاهی ابلاغ کردیم، خوشبختانه در طول سالهای 93 و 94، همه معاونت های زیربط سند راهبردی خود را که شامل سیاست ها اهداف کلان، اهداف … در شوراهای راهبردی تخصصی خودشان تصویب کردند و نهایتا به تایید شورای دانشگاه رسید.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در سال 94 موضوع تدوین سند آمایش مبتنی بر برش های استانی در دستور کار قرار گرفت و با یک کار جهادی کار را به سرانجام رساندیم.در این سند 68 شاخص پایش دانشگاه به اهداف کمی تبدیل شده اند که قابل اندازه گیری هستند.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم سند را عملیاتی کنیم نیاز است تا بودجه ای برای آن اختصاص پیدا کند. به همین سبب بودجه تلفیقی دانشگاه به تایید هیات امنای مرکزی رسید. در این بودجه ضمن توجه به برنامه و ماموریت های سال 95 دانشگاه، با بررسی عملکرد سال 93 و 94 یک نظام منطقی برای بودجه دانشگاه فراهم کردیم.

دکتر رهنمای رودپشتی ادامه داد: با بررسی هایی که انجام شد نهایتا بودجه دانشگاه از دو منظر درآمد و هزینه تهیه شد که از حیث درآمد و هزینه دانشگاه آزاد اسلامی در سال 95، 8 هزار و 300 میلیارد تومان درآمد خواهد داشت که سهم شهریه 6 هزار و 700 میلیارد تومان(حدود 80 درصد) و سهم درآمدهای غیر شهریه ای حدود 20 درصد است که شامل سرمایه گذاری، سود سپرده های بانکی، فعالیت های دانش بنیان، کمک های مردمی و … است.

از سوی دیگر در این بودجه تناسب منطقی بین درآمدها و هزینه ها دیده شده است. در این بخش افزایش منطقی حقوق کارکنان، افزایش منطقی اعضای هیات علمی و … همگی لحاظ شده است.

همچنین تناسب منطقی بین توزیع بودجه در بخش های علمی آموزشی، پژوهشی، اعتبارات فرهنگی، ورزشی و رفاه دانشجویان و مخارج سرمایه ای دیده شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: پیش بینی ما در خصوص تحقق بودجه سال 95 این است که ماحصل بودجه دانشگاه در پایان سال به یک اندوخته مثبت منتهی خواهد شد. در این بودجه ریزی هم سهم جاری و هم سهم عمرانی و زیر ساختی در آن دیده شده تا به یک توزیع متوازن توسعه ای در دانشگاه منجر شود.

امیدواریم کسری بودجه دانشگاه از محل صرفه جویی و در آمدهای دیگر تامین شود. در غیر اینصورت دانشگاه می تواند با توجه به مجوز هیات امنای مرکزی از وام استفاده کند.

به گفته وی، دانشگاه آزاد در سال 95 از حیث منابع و مصارف بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان در اقتصاد کشور گردش مالی خواهد داشت که اثر قابل ملاحظه ای است که تقریبا نیمی از گردش اقتصادی بخش علم و فناوری را می تواند عهده دار شود. همچنین چند مجوز احکام بودجه ای از هیات امنا دریافت کردیم که براساس آن واحدهای دانشگاهی اجازه نخواهند داشت ردیف بودجه ها را تغییر دهند مگر با اجازه سازمان مرکزی.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رهنمای رود پشتی در پایان با بیان این که قبل از پایان سال برنامه به تفکیک هر استان ابلاغ خواهیم کرد که راهنمای عمل کاری ما در سال پیش رو باشد، خاطرنشان کرد: در بودجه امسال سهم بودجه های علمی، آموزشی و فرهنگی افزایش و عمرانی و سرمایه گذاری بودجه 15 درصد در نظر گرفته شده تا طرح های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

18 آذر 1395 | کد خبر : 47282

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

پیام نورنا : ثبت نام آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری( Ph.D) سال 1396 دانشگاه ها آغاز شد / لینک ثبت نام + دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

16 آذر 1395 | کد خبر : 47142

چگونگی ثبت نام/

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور پذیرش سال 95 تا 18 آذرماه تمدید شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

14 آذر 1395 | کد خبر : 46999

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن ماه سال 95 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش تمدید شد.

22 آبان 1395 | کد خبر : 45860

هر آنچه درباره درس حفظ جزء سی قرآن کریم باید بدانید/

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم مجددا توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

17 آبان 1395 | کد خبر : 45677

پست تبلیغاتی /

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

پست تبلیغاتی : این یک پست تبلیغاتی می باشد و مسئولیت تمام مطالب آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.

  • دیدگاه‌ها برای دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی) بسته هستند
  • ادامه خبر ...
11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

5 شهریور 1395 | کد خبر : 41444

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
»آزمون آنلاين آيين نامه - نمونه سوال آيين نامه
» ترجمه تخصصی متون
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top