چاپ خبر
دانشگاه گردی نوروزی وزیر بهداشت؛

حوزه آموزش اولویت امسال وزارت بهداشت/ آرزوی وزیر برای دانشگاه ها

سایت پیام نورنا : وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در دیدار نوروزی خود در دانشگاه های علوم پزشکی مستقر در تهران اعلام کرد در سال جدید به حوزه آموزش توجه بیشتری خواهد شد.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – دکتر سید حسن هاشمی از آغازین ساعات اداری صبح امروز شنبه ۱۴ فروردین برای دید و بازدید عید به ترتیب به دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، بهزیستی و توانبخشی و ایران رفت و ضمن تبریک سال نو به مجموعه دانشگاهیان و قدردانی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته ، اعلام کرد در سال جدید به حوزه آموزش توجه بیشتری خواهد شد.

هاشمی با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و تبریک سال نو به مسئولین و کارکنان این دانشگاه با بیان این که وزارت آموزش و پرورش قبل از وزارت بهداشت، بیشترین تعداد کارکنان را دارد، گفت: وزارت آموزش و پرورش تنها یک ماموریت «آموزش در مقاطع مختلف» بر عهده دارد.

وی گفت: بعد از آموزش و پرورش، وزارت بهداشت بیشترین تعداد کارکنان را با تنوع مسئولیت و حساسیت کار بر عهده دارد که علاوه بر وظایف محوله اجرای «طرح تحول سلامت» نیز بر دیگر وظایف این وزارتخانه افزوده شده است و امیدوار هستیم بتوانیم به کمک شما، این بار را به مقصد برسانیم.

وزیر بهداشت گفت: فکر نمی کردیم که این شیشه‌خرده ها و سنگریزه‌ها را در اجرای این طرح پیش پایمان بریزند و اذیت مان کنند بخصوص در موضوع بیمه‌ها و پرداخت‌ها .

وی با اینکه مطالبات زیادی از بیمه داریم و بخشی از اعتبارات ما در سال ۹۴ محقق نشد، گفت: بخشی از عدم تحقق مطالبات طبیعی بود به دلیل تغییر قیمت نفت و عدم آزاد شدن منابع دیرتر به نتیجه رسید اما بخش دیگر ی هم غیر طبیعی بود.

هاشمی عدم یکپارچگی در تولیت و مسئولیت حوزه سلامت را به عنوان یکی از مهمترین چالش های این حوزه مورد اشاره قرار داد و گفت: وزارت بهداشت برنامه‌ریزی می‌کند و خدمت را می‌فروشد در حالی که پول دستش نیست و عدم پرداخت به موقع مطالبات ،بالطبع برای ارائه‌کنندگان خدمت به خصوص پزشکان جوان و پرستاران نارضایتی ایجاد کرد.

وی گفت: اگر نیروی انسانی در یک مجموعه‌ای اعم از تخصصی و اداری رضایتمندی نداشته باشند کارها با انگیزه و خوبی پیش نخواهد رفت و  من فکر می‌کنم کسانی که برای گذراندن طرح به مناطق دور دست رفتند و در عین حال ممنوع المطب هم شدند، خیلی بزرگواری کردند، چرا که این افراد امورات زندگی خود را از طریق همین حقوقی که دولت پرداخت می کند، می گذرانند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدواریم سال ۹۵، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر سیاسی سال خوبی باشد، گفت: من عمیقا معتقدم پیشرفت کشور با وحدت و همدلی میسر است و امام بزرگوار و همچنین رهبری بارها بر این موضوع تاکید کردند.

هاشمی گفت : یکی از دانشگاه‌هایی که ما به آن افتخار می‌کنیم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و البته از این دانشگاه انتظارات زیادی داریم. واقعیت این است که چشم امید ما به دو سه دانشگاه بیشتر است و امیدواریم دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی بتواند امسال در حوزه های درمان و بهداشت قدم‌های موثری بردارد و انشااله به بخش های آموزشی بیشتر توجه کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه از دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواست تا کمبود های حوزه آموزشی را مرتفع کند.

هاشمی با بیان این که دکتر ملک‌زاده نیز از اساتید با سابقه در حوزه آموزشی هستند و در حال حاضر مسئولیت معاونت پژوهشی را در اختیار دارد ،گفت: پژوهش هم گرفتار آموزش است و اگر به بخش آموزش بیشتر توجه کنیم، حتماً پژوهش هم تقویت می‌شود.

آرزویم این است دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بتواند دانشگاه بین‌المللی بشود

وزیر بهداشت گفت: یکی از آرزوهایی که داشتم این بود که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بتواند بین‌المللی بشود و اساتید آن به صورت دولتی یا خصوصی، دانشگاه بین المللی ایجاد کنند و فرزندان ما به جای این که برای تحصیل به دانشگاههای خارجی بروند که برخی از آنها هم از کیفیت آموزشی پایینی برخوردارند، همین جا تحصیل کنند و از کشورهای مختلف نیز برای تحصیل به این دانشگاه بیایند.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که با حضور اثر گذار برای خدمت به مردم به نحوی ایثار کنیم که مورد رضای خداوند نیز باشد و به تبع آن رضایتمندی مردم نیز حاصل شود.

رشته های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی کاربردی است

وزیر بهداشت در دیدار نوروزی با مجموعه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: رشته های تدریس شده در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مفیدتر از رشته های دیگر سایر دانشگاه های علوم پزشکی است، چرا که کاربردی تر است.

وی در این دیدار حوزه سلامت را مجموعه ای اثرگذار در کشور بیان کرد و گفت: علیرغم وجود مشکلات اقتصادی و سیاسی در سال ۹۴، دولت توانست در جهت رفع مشکلات مردم و پیشرفت کشور قدم بردارد و امیدواریم بتوانیم فعالیت های خود را در حوزه سلامت با کیفیت بهتری نسبت به سال گذشته ادامه دهیم.

هاشی با تاکید بر لزوم توجه هر چه بیشتر به گروه های آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: متاسفانه دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی منابع درآمدی کمتری نسبت به سایر دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران دارد به همین دلیل کمتر به چشم می آید.

وی افزود: خطری که این دانشگاه را تهدید می کند این است که افرادی که نمی توانند وارد سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران شوند به این دانشگاه وارد می شوند. بنابراین لازم است در گروه های آموزشی سخت گیری های لازم صورت گیرد تا افراد شایسته وارد این دانشگاه شوند.

به گفته وزیر بهداشت، رشته های تدریس شده در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی مفیدتر از رشته های دیگر سایر دانشگاه های علوم پزشکی است، چرا که کاربردی تر است.

هاشمی بر لزوم خروج بخشی از ماموریت های محیطی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از سایر وزارتخانه ها مثل سازمان بهزیستی و واگذاری این ماموریت ها به خود دانشگاه تاکید کرد و گفت: لازم است این دانشگاه توانمند شود تا بتواند به صورت سازمانی عمل کند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: لازم است این دانشگاه اندکی از حالت علمی و پژوهشی خارج شود و اجرایی تر فعالیت کند. با توجه به این که این دانشگاه در ۶ استان بیمارستان دارد شاید بتوان آنها را به سرمایه گذاری متقاعد کرد.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در توسعه نیروی انسانی و فضای فیزیکی صاحب اختیار نیست و درکل نظام، مجلس شورای اسلامی و در دولت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی تصمیم گیرنده در این موارد هستند، افزود: امیدواریم آنچه که روزی ابلاغ شده است در قالب قوانین هم تصویب شود و مجریان دولت موظف به اجرای آن باشند.

دولت دکتر روحانی در مورد دانشگاه علوم پزشکی ایران تصمیم درستی گرفت

وزیر بهداشت در دیدار نوروزی خود با رئیس، اعضای هیات رئیسه ، مدیران و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی ایران ، ضمن تبریک سال نو، اظهار امیدواری کرد که مجموعه دانشگاهیان علوم پزشکی ایران در سال جدید با انرژی مضاعف و روحیه شاداب و پرنشاط بهار را شروع کرده باشند.

هاشمی خطاب به دانشگاهیان علوم پزشکی ایران گفت: امیدوار هستیم همچون گذشته اثر بخشی اتان برای خدمت به مردم در حوزه های آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان بیشتر از  گذشته باشد.

وی گفت: خوشحال هستیم که  دانشگاه علوم پزشکی ایران به تدریج موقعیت ممتاز خود را به دست می آورد و در تلاش هستیم اتفاقی که در گذشته برای این دانشگاه افتاد را جبران کنیم و در دولت دکتر روحانی تصمیم درستی در مورد این دانشگاه گرفته شد.

وزیر بهداشت یادآور شد: در مورد دانشگاه علوم پزشکی ایران ، به رغم همه مشکلاتی که داشتیم به لحاظ اعتبارات و نیز اعضای هیات علمی این دانشگاه، با نگاه مثبت و متفاوت عمل شده است و این باید ادامه یابد.

وی بر ضرورت تسریع در راه اندازی دانشکده دندانپزشکی در این دانشگاه با همکاری شهرداری به لحاظ در نظر گرفتن مکان فیزیکی تاکید کرد.

هاشمی با اشاره به سخت بودن امور اجرایی در کشور گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران نسبت به سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور جوان تر است و امیدواریم با اتفاق نظرو همدلی ، مشکلات موجود هرچه سریعتر مرتفع شود.

وزیر بهداشت گفت:  در کارهای اجرایی، انتظارات و از طرفی فشارها از اکناف زیاد است البته در اداره امور نیز باید جرات زیادی داشت و تاوان پذیرفتن مسئولیت را داد لذا برخی از تصمیمات را باید انقلابی گرفت و به خدا توکل کرد و امیدواریم با سرعت بیشتری به اهدافمان دست یابیم.

وی از دانشگاهیان علوم پزشکی ایران خواست امسال را با کارنامه بهتری نسبت به سال قبل به اتمام برسانند.

هاشمی با بیان این که در سال گذشته وعده های داده شده به این حوزه به دلایل مختلفی محقق نشد، بدهی بیمه هابه دانشگاهها و به تبع آن مشکلات ایجاد شده در مورد پرداخت با تاخیر به پرسنل را مورد اشاره قرار داد و و اظهار امیدواری کرد که مشکلات موجود برطرف شود.

وزیر بهداشت گفت:  دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ التحصیلان خوبی نیز دارد و در رشته خودم به آنها افتخار می کنم و امیدوارم دانشگاه علوم پزشکی ایران جزء دانشگاههای علوم پزشکی رتبه دار بین المللی شود.

هاشمی افزود: امیدوار هستیم کسانی نیز که دانشگاه را اداره می کنند بیشتر از گذشته، بستر را برای کشف و رشد استعدادها فراهم کنند و امسال بنا داریم بخشی از درآمد دانشگاهها را به آموزش و پژوهش اختصاص دهیم  و امسال بیشتر به حل مشکلات بخشهای آموزشی توجه کنیم.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top