چاپ خبر
دبیر تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تشریح کرد؛

مطالبات اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از دولت

سایت پیام نورنا : دبیر هماهنگی تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور به تشریح مطالبات این تشکل‌ها از دولت پرداخت.

به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – احمد صفا‌پور با بیان این که مطالبات تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های سراسر کشور شامل امور مادی و معنوی می‌شود، گفت: از مهمترین مطالبات اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از وزارت علوم این است که این وزارتخانه در تدوین آیین‌نامه‌ها و مقرراتی که حاکم بر شرایط کار اعضای هیات علمی است،از جمله آیین‌نامه ارتقاء ،آیین‌نامه استخدامی و… نظر این اعضاء را جویا شود تا اعضای هیات علمی از طریق تشکل‌های خود در تدوین یا بازنگری آیین‌نامه‌ها مشارکت داشته باشند.

وی افزود: البته تشکل اعضای هیات علمی،به صورت خودجوش در مورد آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی،اقداماتی را انجام داد. در این راستا سال گذشته نظرات نمایندگان اعضای هیات علمی 20 دانشگاه جمع‌آوری شد، مشکلات هر بند به صورت مدون بررسی و ذکر شده و پیشنهاداتی نیز ارائه شد و از وزارت علوم خواسته شد که پس از بررسی این پیشنهادات آیین‌نامه را ابلاغ کند زیرا چنانچه افراد در تدوین آیین‌نامه نقش داشته باشند در اجرای آن نیز مشارکت می‌کنند.

دبیر هماهنگی تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور در ادامه با اشاره به آیین‌نامه تخلفات علمی اظهار کرد: آیین‌نامه تخلفات علمی در سال 93 ابلاغ شد اما اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به برخی از بندهای این آیین‌نامه اعتراض دارند. در حالیکه اگر درمورد این آیین‌نامه از اعضای هیات علمی نظرخواهی می‌شد،قطعا این اعتراضات شکل نمی‌گرفت. برای مثال در این آیین‌نامه ذکر شده است که چنانچه نام استاد قبل از نام دانشجو قرار بگیرد، تخلف محسوب می‌شود در صورتی که از نظر علمی اسامی باید بر اساس حروف الفبا باشند.

لزوم افزایش دو برابری حقوق اعضای هیات علمی

دبیر هماهنگی تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور در ادامه با اشاره به وضعیت معیشت اعضای هیات علمی اظهار کرد: در دومین نشست این تشکل ها در آبان ماه سال 94 در دانشگاه فردوسی مشهد، دو دستور جلسه درمورد آیین‌نامه ارتقاء و افزایش حقوق تهیه شد.

صفاپور ادامه داد: در این نشست نیز به صورت مستند با ارائه جدول نشان داده شد که چنانچه قدرت خرید اعضای هیات علمی در سال جاری بخواهد مشابه با سال 69 باشد حقوق این افراد باید افزایش دو برابری داشته باشد. با این وجود اعضای هیات علمی انتظار دو برابر شدن حقوق را ندارند و درخواستی که در این زمینه وجود دارد این است که حقوق اعضای هیات علمی برابر با گروه‌های اجتماعی همتراز خودشان باشد.

وی با اشاره به حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و قضات اظهار کرد: حتی حقوق اعضای هیات علمی که در دانشگاه‌های علوم پزشکی فعالیت می‌کنند بیشتر از حقوق اعضای هیات علمی است.البته این تفاوت در شکل ظاهری حقوق نیست،بلکه بهحق اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی هزینه‌ای تحت عنوان محرومیت از مطب پرداخت می‌شود این امر حقوق این افراد را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

دبیر هماهنگی تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور در ادامه با اشاره به حقوق اعضای هیات علمی بازنشسته نیز اظهار کرد: حقوق استاد تمامی که در سال 81 بازنشسته شده است کمتر از 2 میلیون تومان است که این میزان واقعا در شأن این افراد نیست و شرایط سخت و ناراحت کننده‌ای را برای آنها ایجاد کرده است. این مساله بارها مطرح شده و به قسمت‌های مختلف ارجاع داده شده است اما مشکل برطرف نشد. تعداد این افراد قابل توجه نبوده و کم تر از 150 نفر هستند.

انتقال سوابق بیمه، از مشکلات اعضای هیات علمی

صفاپور از انتقال سوابق بیمه به عنوان مشکل دیگر اعضای هیات علمی یاد کرد و افزود: در گذشته فردی که به عنوان عضو هیات علمی پیمانی استخدام می‌شد در زیر مجموعه سازمان تامین اجتماعی قرار می‌گرفت و زمانی که فرد از پیمانی به رسمی تبدیل وضعیت می‌شد صندوق بازنشستگی‌اش تغییر کرده و سوابق بیمه فرد در زیر مجموعه سازمان بازنشستگی کشوری قرار می‌گرفت. سپس سوابقی که در سازمان تامین اجتماعی داشت با سوابقی که در صندوق بازنشستگی کشور کسب کرده بود تجمیع می‌شد و شخص می‌توانست پس از 30 سال درخواست بازنشستگی کند.

وی با بیان این که مبنای محاسبه بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشور متفاوت است،‌گفت: طبق قانون گذشته،هنگام انتقال سوابق، به ازای هر ماه سابقه خدمت در وضعیت پیمانی باید 9.5 درصد حقوق اولین حکم تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی به سازمان بازنشستگی کشوری پرداخت کنند تا دریافتی بازنشستگی همتراز شود.

دبیر هماهنگی تشکل‌های صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور ادامه داد: این امر باعث بروز مشکلاتی می‌شد که با اصلاحات انجام شده مقرر شد به شخص در بدو استخدام امکان انتخاب صندوق بازنشستگی داده شود وچنانچه فرد قصد تغییر این صندوق را داشته باشد باید 22.5 درصد از حکم زمان درخواست را پرداخت کند.

صفاپور از عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع به اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: متاسفانه این مساله توسط کارگزینی‌های دانشگاه‌ها به دلیل عدم اشرافیت به آیین‌نامه،در زمان مقرر به اعضای هیات علمی اطلاع‌رسانی نشد به همین دلیل در سال 92 ضرب‌الاجلی اعلام شد که اگر افراد اقدام نکنند مشمول پرداخت 22.5 درصد می‌شوند. اعتراضاتی به این قانون صورت گرفت و دولت این مساله را با تبصره‌ای در قانون بودجه اصلاح کرد.به این صورت که در سال 93 افرادی که به دلیل تبدیل وضعیت استخدامی صندوق بازنشستگی جا به جا شدند، بدون تحمیل بار مالی اضافی قادر باشند سوابق بازنشستگی خود را در سال 93 جا به جا کنند.

وی ادامه داد:با این تبصره مشکل بخش عمده‌ای از افراد برطرف شد اما از آنانی که اطلاع رسانی به صورت کامل انجام نشد،عده‌ای بی خبر ماندند و این مشکل همچنان برای برخی از افراد وجود دارد.درخواست ما این است که تبصره مذکور مجددا در بازه زمانی 3 یا 6 ماهه تمدید شود و اجازه دهند افرادی که به دلیل غفلت اداری مشمول جریمه می‌شوند معاف شوند.

درخواست تفکیک تبدیل وضعیت و ارتقاء از یکدیگر

صفاپور در پایان خواستار تفکیک تبدیل وضعیت و ارتقاء اعضای هیات علمی از یکدیگر شد و توضیح داد: قبلا تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی و از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی صورت می‌گرفت،در هر مرحله حداقل و حداکثری وجود داشت و بر اساس ارزیابی هایی که از عملکرد کلی وجود داشت،تبدیل وضعیت صورت می‌گرفت،این مساله از چند سال پیش به مساله ارتقاء پیوند زده شده است و چنانچه فرد می خواهد تبدیل وضعیت شود باید 80 درصد امتیاز مرتبه بالاتر را کسب کند،این مساله باعث فشار روی همکاران شده و ممکن است منجر به تدوین مقالات بی کیفیت شود.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

26 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

3 دی 1395 | کد خبر : 48140

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

30 آذر 1395 | کد خبر : 47961

اختصاصی پیام نورنا/

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

28 آذر 1395 | کد خبر : 47831

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top