چاپ خبر
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی خبر داد؛

افزایش رشته های علوم بهزیستی/ پرداخت کمک هزینه جهت ازدواج دانشجویی

پیام نورنا : رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از اضافه شدن سه رشته آموزشی و پرداخت هدیه نقدی و کمک هزینه اجاره مسکن به دانشجویانی که در این دانشگاه ازدواج می کنند، خبر داد.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – نشست اعضای هیات امنای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور دکتر حسن امین لو، نمایندگان معاونت های مختلف وزارت بهداشت و دکتر حمیدرضا خرم خورشید ریاست ، معاونان و نمایندگان این دانشگاه در سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه علوم بهزیستی برگزار شد.

امین لو مشاور وزیر بهداشت و دبیر مجامع و هیات‌های امنای وزارت بهداشت با اشاره به چگونگی رتبه بندی دانشگاههای علوم پزشکی کشور گفت: با توجه به اینکه کسب نمره نهایی از ارزیابی عملکرد هر دانشگاه و رتبه بندی آنها براساس اطلاعات ارائه شده توسط خود دانشگاهها انجام می شود، از دانشگاهها خواهش می کنیم که اطلاعات را با دقت و صحت کامل تهیه و اعلام کنند.

وی با مقایسه عملکرد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در سالهای ۹۲ و ۹۳ اظهار داشت: عملکرد دانشگاه طی این سالها نشان می دهد در حوزه های آموزشی و دانشجویی تغییر چندانی نداشت اما معاونت پژوهشی با رشد چشمگیری روبه رو بوده و در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ ، ۱۶ رتبه ارتقا یافته و رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.

دبیر مجامع و هیات‌های امنای وزارت بهداشت تاکید کرد: «تحول» در عملکرد دانشگاههای علوم پزشکی برای وزارت بهداشت ، مهم است و امیدواریم با توجه به برنامه های سالجاری این تحول را در دانشگاه علوم بهزیستی شاهد باشیم.

در ادامه این نشست دکتر حمیدرضا خرم خورشید رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در گزارشی عملکرد دانشگاه در سال ۹۴ و برنامه های سال ۹۵ را ارائه داد.

وی یادآور شد: این دانشگاه در سه زمینه سلامت روان، توانبخشی و سلامت اجتماعی فعالیت می کند و در حال حاضر ۲۱ گروه آموزشی، ۸ مرکز تحقیقات دانشگاه، ۱۴۹ عضو هیات علمی و یک هزار و ۸۵۸ دانشجو در مقاطع مختلف این دانشگاه حضور دارند.

خرم خورشید تاکید کرد : ۶۷ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تشکیل می دهند و به همین لحاظ ، رتبه اول کشور را در جذب این دانشجویان داریم.

وی با اشاره به فعالیت دو بیمارستان تخصصی رفیده و روانپزشکی رازی از راه اندازی دو اتاق عمل در این بیمارستان خبر داد و گفت: در این بخش تنها جراحی های تخصصی توانبخشی انجام می شود و با اتمام پروژه ساخت ساختمان اداری این بیمارستان تا پایان شهریورماه ۹۵ بخش های درمانی بیمارستان رفیده گسترش خواهد یافت.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی به آغاز فعالیت کلینیک ویژه توانبخشی – پزشکی نظام مافی در منطقه غرب تهران اشاره کرد و گفت : با اجرای برنامه های عمرانی دانشگاه و ساخت و ساز بیمارستان اخوان در جنوب خیابان ولی عصر (عج) ، خدمات توانبخشی و پزشکی بخش درمان دانشگاه ، گسترش می یابد.

وی با ارائه گزارشی از فعالیت معاونت آموزشی در سال گذشته به اضافه شدن سه رشته آموزشی در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: سرفصل های این سه رشته تدوین شده و به وزارت بهداشت ارائه شده است و در صورت موافقت وزارت بهداشت می توانیم برای سال تحصیلی آینده دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در این سه رشته جذب کنیم .

خرم خورشید، با اشاره به فعالیت فرهنگی نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه ، اظهارداشت: این بخش با برگزاری جلسات هم اندیشی به صورت منظم و بسیار هدفمند برای اساتید، رتبه اول را در میان دانشگاههای علوم پزشکی کشور، کسب کرده است.

وی ترویج ازدواج های دانشجویی را از دیگر فعالیت های فرهنگی سال گذشته دانشگاه ذکر کرد و افزود: هدیه نقدی و پرداخت کمک هزینه اجاره مسکن، از جمله تسهیلات دانشگاه به دانشجویانی است که این سنت حسنه را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه علوم بهزیستی در بخش بین الملل به ارتباطات برقرارشده با دانشگاههای آلمان، بنین (آفریقا) و پاکستان اشاره کرد و تعداد دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم بهزیستی را ۲۹ نفر ذکر کرد.

وی افزود: عملیات ساخت و ساز بیمارستان اخوان وابسته به این دانشگاه ، آغاز شده و ان شاالله تا پایان سال ۹۶ ، این مرکز درمانی و توانبخشی آماده بهره برداری خواهد شد.

خرم خورشید به آماده سازی اولین مرکز NGS کشور توسط دانشگاه علوم بهزیستی، با توافق سه جانبه بین دانشگاه، وزارت بهداشت و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت : این مرکز در سال گذشته آماده شد و با وارد کردن دستگاه اصلی مورد نیاز، اولین مرکز NGS در کشور راه اندازی خواهد شد.

وی تقویت مرکز رشد دانشگاه را یک ضرورت دانست و ابراز امیدواری کرد با تحویل بخشی که به عنوان انبار در اختیار سازمان بهزیستی است ، و بازسازی و نوسازی آن ، مرکز رشد دانشگاه را گسترش خواهیم داد.

در ادامه این نشست ، یکی از اعضای هیات امنای دانشگاه علوم بهزیستی به کمبود اعتبارات بخش آموزش دانشگاه اشاره کرد و خواستار اختصاص اعتبارات بیشتر وزارت بهداشت به این بخش شد. رئیس دانشگاه نیز در این خصوص گفت: اگر بخواهیم کیفیت آموزشی را بالا ببریم ، نیاز به بودجه بیشتری داریم.

نماینده معاونت پژوهشی وزارت بهداشت ، از رشد چشمگیر دانشگاه در بخش پژوهش تشکر کرد و این رشد را نشان دهنده نگرش پژوهشی ریاست دانشگاه دانست. 

امین لو  نیز اختصاص سهم سه درصدی بخش پژوهش از تولید ناخالص ملی را یادآوری کرد و افزود: با توجه به جایگاه منحصربه فرد دانشگاه علوم بهزیستی در کشور ، باید اعتبارات بیشتری برای این بخش تامین شود تا شاهد گسترش هرچه بیشتر فعالیت های پژوهشی باشیم.

وی همچنین در پاسخ به درخواست اختصاص اعتبارات بیشتر برای حوزه آموزش و پشتیبانی پرسنلی بخش درمان دانشگاه ، تاکید کرد: در چارچوب اختیارات هیات امناء، پیشنهادهایی را برای رفع نیازها در بخش های آموزشی ، پژوهشی و درمان ، به هیات امناء ارائه بدهید تا با پشتیبانی هیات امناء ، نسبت به رفع آنها اقدام شود.

دکتر سیدعلی حسینی نیز با اتمام گزارش عملکرد دانشگاه ، تلاش سال گذشته معاونت های آموزشی ، بین الملل و تحقیقات را مورد تقدیر و تشکر قرار داد.

در ادامه ، دکتر امین لو ، گزارش عملکرد دانشگاه در سال ۹۴ را به نظرخواهی و رای اعضا گذاشت که با تصویب آن گزارش بودجه سال ۹۴ قرائت شد.

با تصویب بودجه ، موارد پیشنهادی دانشگاه مورد بررسی اعضای هیات امناء قرار گرفت که برخی از موارد به دلیل وجود آئین نامه ها و قوانین مربوطه ، به واحدهای مجری ارجاع داده شد و دیگر موارد نیز با تبادل نظر اعضا، به تصویب نهایی رسید.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

26 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

3 دی 1395 | کد خبر : 48140

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

30 آذر 1395 | کد خبر : 47961

اختصاصی پیام نورنا/

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

28 آذر 1395 | کد خبر : 47831

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top