چاپ خبر
معاون وزیر علوم تأکید کرد:

با برگزارکنندگان اردوهای مختلط دانشجویی برخورد می‌کنیم

پیام نورنا : معاون فرهنگی وزارت علوم تأکید کرد: با برگزارکنندگان اردوهای مختلط برخورد می کنیم.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – ضیاءهاشمی امروز در جمع خبرنگاران گفت: آیین نامه اردوهای راهیان نور را تدوین و ابلاغ و برنامه ابتکاری کنگره ملی شهدا در ۵۰۰ دانشگاه برگزار شد. از دیگر اقدامات ابتکاری ما اتاق فکر استانی بود که در راستای تقویت پیوند دانشگاه و جامعه راه اندازی شد .

وی افزود: با این امکانات موجود شاهد رشد کیفی و کمی فعالیت های فرهنگی بیش از ۱.۵ برابر بوده ایم، فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها توسعه یافته است این در حالی است که سهم بودجه فرهنگی ما چندان رشدی نداشته است. البته در کار ما اشکالات و ضعف هایی نیز وجود دارد که با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای اسلامی شدن دانشگاه ها، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، تشکل های دانشجویی، دانشگاهیان این مشکلات را رفع خواهیم کرد.

درخواست افزایش بودجه اردوهای دانشجویی

وی در خصوص اینکه آیا برنامه ای برای افزایش بودجه پیش بینی نکرده‌اید، گفت: با توجه به اینکه سهم بودجه فرهنگی وزارت علوم، سهم قابل توجهی نیست در حوزه انجمن علمی، اردوهای دانشجویی پیشنهاد افزایش بودجه را ارائه داده ایم.

وی درپاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر برنامه وزارت علوم در رابطه با برخورد با افرادی که بیانیه ها و اخباری کذب درباره برنامه های دانشجویی منتشر می کنند گفت: توجه به اشکالات و انعکاس آن به مسئولان یک ضرورت است. مجامع دانشجویی می توانند نقد خود را ارایه دهند ما نیز استقبال می کنیم اما نشر اخبار کذب حرام بوده و گناه دارد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزیر علوم با بیان اینکه ما بنای برخورد را نداریم افزود: به عنوان مثال سفر علمی انجام شده که حاشیه داشته است ما نیز وظیفه خود می دانیم که با آن برخورد کنیم اخباری منتشر می شود و انتظار ما این است اخباری که منتشر می شود واقعیت داشته باشد  .

مجوز هیچ اردوی مختلطی در دانشگاه ها صادر نشده و نخواهد شد

معاون فرهنگی وزیر علوم در پاسخ به دلایل برگزاری اردوی مختلط در دانشگاه ها گفت: مواردی که در هفته های اخیر باعث ایجاد حاشیه شده یک سفر دانشجویی بود که براساس مبنای قانونی با آن برخورد شده است. مجوز هیچ اردوی مختلطی در دانشگاه ها صادر نمی شود و صادر نخواهد شد. کنسرت هم در دانشگاه ها نداریم و آیین نامه شفاف موسیقی هم به دانشگاه ها ابلاغ شده، اما اصلاح آیین نامه اردوهای دانشجویی باید توسط شورای اسلامی شدن دانشگاه ها تدوین شود که پس از تدوین آن به دانشگاه ها ابلاغ می شود. اما باز هم اعلام می کنیم که سفرهای علمی فرهنگی مختلط نباید در دانشگاه ها برگزار شود.

وی ادامه داد: اگر جمعی از دانشجویان با همکاری یکدیگر اردوی مختلطی برگزار می کنند، خارج از عهده دانشگاه ها و وزارت علوم است؛ ما توصیه می کنیم دانشجویان همواره مراعات دانشگاه ها را داشته باشند.

 ضیاء هاشمی یادآور شد: اگر اردویی برگزار شده، به مدیران تذکر داده شده و با عوامل برگزار کننده هم برخورد شده است؛ ما معتقدیم حفظ حریم ها در چارچوب قوانین یک اصل است.

اردوی دانشگاه تهران مختلط نبود

 وی در پاسخ به سوالی درخصوص برگزاری اردوی مختلط دانشگاه تهران گفت: پس از رسانه ای شدن این موضوع؛ مدیریت دانشگاه به همراه معاون فرهنگی مسئله را بررسی کردند و برخوردها صورت گرفت؛ اما آنچه واضح است این است که این اردو مختلط نبوده و یک اردوی علمی بوده که بی دقتی هایی در آن صورت گرفته است.

معاون فرهنگی وزیر علوم در خصوص نامه دانشجویان علم و صنعت به وزیر علوم مبنی بر برگزاری اردوهای مختلط در این دانشگاه گفت: اینکه سه نفر یا ۳۰۰ نفر از دانشجویان پای نامه ای را امضا کنند، برای ما سند است و با برگزارکنندگان اردوهای مختلط برخورد می کنیم؛ اما ای کاش در این نامه مصداق و سندهایی ارایه می شد که بتوان در آن زمان تصمیم گیری کرد.

وی افزود: مطمئن باشید سیاست وزارت علوم این است که اگر موردی باشد با آن برخورد می کند. البته ما معتقدیم این آیین نامه باید شفاف شود که به زودی پس از جمع بندی نظرات، آیین نامه شفافی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

 اصلاح آیین نامه اردوهای دانشجویی

وی همچنین به اصلاح آیین نامه اردوهای دانشجویی اشاره کرد و گفت: این آیین نامه در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها در حال بررسی است، دیدگاه هایی را ما رایه داده  ایم و پیشنهادهایی نیز باید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ارائه شود تا جمع بندی شده تا پس از تصویب، ابلاغ شود.

کمتر از ۲ درصد دانشجویان به مواد مخدر اعتیاد دارند

وی در خصوص آمار اعتیاد دانشجویان به مواد مخدر گفت: این بررسی ها در حوزه مشاوره سازمان امور دانشجویان انجام می شود اما بر اساس اطلاعاتی که آنها به ما داده اند، کمتر از دو درصد دانشجویان به مواد مخدر اعتیاد دارند و تا ۱۵ درصد آنها نیز مصرف سیگار و قلیان دارند ولی اعتیاد به مواد اعتیادآوری مثل تریاک زیر دو درصد است.

وی در خصوص برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها نیز گفت: متاسفانه گاهی برخوردهای سلیقه ای در زمینه برگزاری کرسی ها صورت می گیرد که کار را سخت می کند. برخی ها اهتمام دارند که بزرگنمایی و سیاه نمایی در این زمینه داشته باشند، اما به همه دانشگاه ها ابلاغ کردیم که روند برگزاری این کرسی ها را تسهیل کنند و به دلیل اختلاف سلیقه مانع برگزاری کرسی های آزاداندیشی نشوند.

هاشمی اضافه کرد: همچنین سعی شده در برگزاری کرسی های آزاداندیشی آموزش هایی داده شود که فقط موضوعات سیاسی در این کرسی ها مطرح نشود و موضوعات اجتماعی و فرهنگی نیز در این کرسی ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top