چاپ خبر
رئیس صندوق رفاه خبر داد:

افزایش 100 درصدی وام ودیعه مسکن دانشجویان متاهل

پیام نورنا : رئیس صندوق رفاه دانشجویان از افزایش 100 درصدی وام ودیعه مسکن متاهلین در سال جاری خبر داد.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – مهندس ذوالفقار یزدان مهر در پنجاه و هشتمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور که صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: صندوق رفاه دانشجویان در راستای تکمیل زحمات روسای قبلی آسیب شناسی از وضعیت صندوق رفاه دانشجویان انجام داد و به تناسب آن برنامه کوتاه مدت و بلند مدتی را ساماندهی و برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به برنامه بلند مدت صندوق رفاه دانشجویان گفت: در این زمینه سند راهبردی و کاربردی را تنظیم کردیم تا صندوق رفاه دانشجویان با یک سیستم روشمند مدیریت شود و از اعمال سلیقه پرهیز شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: با روشمند شدن مدیریت صندوق می توانیم به صورت هدفمند حرکت کرده و تسهیلات صندوق را ارائه دهیم و گره ای از مشکلات دانشجویان را برطرف کرده و به سمت ارائه وام به دانشجویان مستعد، ممتاز و بی بضاعت حرکت کنیم.

یزدان مهر با اشاره به حرکت به سمت مدیریت واحد خدمات رفاهی گفت: این مساله در شورای معاونان وزارت علوم نیز تصویب شده است و ما به دنبال ساز و کار اجرایی آن هستیم و با اجرای آن یک تحول جدی در بحث خدمات رفاهی خواهیم داشت.

یزدان مهر از دیگر برنامه هایی که انجام گرفته است به یکپارچه سازی نظام اطلاعات، ایجاد کارت هوشمند با ۳۶ خدمات، تعامل با خیرین اشاره کرد و گفت: امسال در یک اقدام بی سابقه ۴۱ درصد اعتبارات در سال جدید اختصاص یافت که نسبت به سال قبل بی سابقه بوده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه به وام شهریه اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۳۷ میلیارد تومان برای وام شهریه اختصاص داده بودند که با توجه به نامه ای که به رئیس جمهور نوشته شد و با استفاده از منابع داخلی حدود ۱۹۸ میلیارد تومان وام شهریه پرداخت شد.

وی در ادامه به وام ویژه دکتری اشاره کرد و گفت: ۲۰ میلیارد تومان دولت و ۳۰ میلیارد تومان صندوق برای این وام بودجه اختصاص دادند لذا ماهانه ۷۰۰ هزار تومان به دانشجویان دکتری ارائه خواهد شد. در مجموع ۱۳۰ میلیارد تومان وام دکتری به دانشجویان داده می شود.

یزدان مهر یادآور شد: سال ۹۳ اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویان ۱۴۰ میلیارد تومان بود این در حالی است که ما در سال جاری فقط ۱۳۰ میلیارد تومان به دانشجویان دکتری وام پرداخت خواهیم کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در ادامه به طرح تبدیل یارانه غذا به وام اشاره کرد و گفت: این یکی از برنامه هاست که مورد توجه صندوق رفاه دانشجویان است و در برنامه ششم نیز پیش بینی شده است که اعتبارات یارانه از طریق تسهیلات به صندوق رفاه دانشجویان جبران شود.

وی در ادامه به طرح حمایت از تسهیلات ارزان قیمت اشاره کرد که در سال ۹۶ پیگیری خواهد شد و گفت: درآمد اختصاصی صندوق رفاه دانشجویان در سال گذشته ۳۲۰ میلیارد تومان بود که این درآمد از ۱۲۰ میلیارد تومانی که هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان پیش بینی کرده بود بسیار بیشتر بود و ما امیدواریم که این درآمد را به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

یزدان مهر همچنین یادآور شد: با رایزنی که با بانک مرکزی انجام داده ایم مقرر شده فارغ التحصیلانی که به صندوق رفاه دانشجویان بدهکارند، بدهکار بانکی محسوب شوند و اگر خواستند تسهیلاتی از بانک دریافت کنند اول باید بدهی خود را تسویه کنند.

وی ادامه داد: سال گذشته ۹۸ میلیارد تومان از مطالبات انباشته شده که در این زمینه ۸۰۰ نفر از کارشناسان دانشگاهی با صندوق همکاری داشتند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان به وصول اجاره بهای خوابگاه ها اشاره کرد و گفت: ۲۲ میلیارد تومان از بخش اجاره بها باید وصول می کردیم که ۲۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آن را وصول کردیم و در سال جاری ۴۱ میلیارد تومان از ۴۶ میلیارد تومان را وصول خواهیم کرد.

وی ادامه داد: امسال برای ارتقا خوابگاه های رتبه ۵ اعتباری ۲۰ میلیاردی در نظر گرفته شده است و اگر دانشگاه ها برنامه داشته باشند که خوابگاه های رتبه ۴ و رتبه ۳ خود را ارتقا دهند ۸۰ درصد اجاره بها به آنها بازگردانده می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین در ادامه به رایزنی با شهرداری تهران برای زیباسازی خوابگاه ها و محوطه آن اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان به این موضوع اختصاص داده شده است.

یزدان مهر تاکید کرد: در نهایت در سال گذشته ۱۱۰ درصد نسبت به سال قبل از آن در پرداخت تسهیلات رشد داشتیم. همچنین در سال گذشته در وام ضروری ۴۰۰ درصد، وام شهریه ۲۰۰ درصد رشد داشتیم و در وام ازدواج، عتبات و وام های متفرقه به تمام متقاضیان واجد شرایط وام اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: همچنین رشد ۵۲ درصدی وام تحصیلی، ۳۳ درصدی وام ازدواج، ۱۰۰ درصدی وام ضروری و ۱۰۰ درصدی وام مسکن متاهلین مصوب شده است.

وی در ادامه به صدور مجوزهای خوابگاه های دانشجویی غیرانتفاعی اشاره کرد و گفت: صدور این مجوزها توسط شورای نظارت و ارزیابی استان ها صورت می گیرد و از نظر ما تعاونی خوابگاه داران دانشگاه های غیرانتفاعی وجاهت قانونی ندارد و با تعاملی که با اداره اماکن صورت گرفته اگر خوابگاهی مجوز از شورای نظارت و ارزیابی نداشته باشد پلمپ می شود.

وی از دیگر فعالیت هایی که در صندوق رفاه دانشجویان انجام گرفته به اصلاح مقررات وصول اجاره بها، توسعه زیرساخت های IT، روان سازی ارائه خدمات و تسهیلات به دانشجویان، ایجاد کمیته استقبال از سال تحصیلی جدید، تقویت درآمدزایی صندوق در راستای اقتصادی مقاومتی، ایجاد تنوع غذایی و اختصاص اعتبار ویژه به آن و اضافه شدن ۱۰۰ میلیارد تومان به ذخیره استراتژیک صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top