چاپ خبر
مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی خبرداد؛

مراکز آموزشی جهاددانشگاهی رتبه بندی می‌شوند

پیام نورنا : رتبه بندی مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی، بومی‌سازی منابع زبان انگلیسی و برگزاری همایش‌ در زمینه‌های مختلف از جمله مهم‌ترین اقدامات اخیر معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی،این نهاد 36 ساله است که انجام هرکدام از این اقدامات تحولات عظیمی را در زمینه‌های آموزشی به دنبال داشته است.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر حسین کلانتری،مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی، با اشاره به رتبه‌بندی مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی اظهار کرد:رتبه‌بندی مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی طبق معیارهایی کلی شامل معیارهای مدیریتی، معیارهای کارکنان، معیارهای منابع، زیرساخت‌ها، امکانات و تجهیزات آموزشی، معیارهای فرآیندها، نتایج فراگیران- مدرسان، نتایج منابع انسانی و نتایج عملکردی صورت می‌گیرد.

وی در مورد معیارهای مدیریتی توضیح داد: معیارهای مدیریتی شامل میزان شناخت و حمایت مدیران مراکز آموزشی واحد، میزان مشارکت مدیر در فعالیت‌های مراکز آموزشی واحد، میزان توجه مدیر به نیاز بازار و گرایش متقاضیان، میزان شناخت مدیر از توانایی‌ها و محدودیت‌ها و همچنین نقاط قوت و ضعف حوزه آموزش و مراکز آموزشی واحد می‌شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی در مورد معیارهای کارکنان نیز اظهار کرد: صلاحیت‌ها و توانمندی‌های سرمایه‌های انسانی، میزان جلسات هم‌اندیشی همکاران در حوزه آموزش، میزان مشارکت کارکنان در تصمیم‌گیری‌ها، میزان توجه به انتقادات و پیشنهادات کارکنان، چگونگی ساختار تشویق کارکنان و چگونگی ارتقاء کارکنان به سبب کسب تجربه حرفه‌ای جزو معیارهای کارکنان هستند.

کلانتری با اشاره به معیار منابع، زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات آموزشی توضیح داد: این معیار شامل میزان تناسب فضا، امکانات و تجهیزات مراکز آموزشی واحد برای کارکنان حوزه آموزش، تناسب مبادی ارتباطی با فراگیران، نرم‌افزارهای کاربردی، تعداد و ظرفیت سایت آموزشی و کارگاه کامپیوتر، تجهیزات آموزشی، سیستم‌های تهویه و برودتی و گرمایشی کلاس‌ها و غیره است.

وی با بیان اینکه معیارهای فرآیندها شامل میزان برنامه‌های نیازسنجی، ساختار برنامه‌های بازاریابی، ساختار نظرسنجی از فراگیران و غیره می‌شود، در مورد نتایج فراگیران- مدرسان توضیح داد: میزان اعتبار، ارائه آموزش‌های برتر، بهره‌مندی از اساتید نامی، تکریم ارباب‌رجوع، بهره‌مندی از کارکنان سرآمد، تسلط مدرس به مطالب درسی، شیوه تدریس، حضور منظم و به موقع و غیره جزو معیار نتایج فراگیران- مدرسان است.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی در مورد نتایج منابع انسانی و نتایج عملکردی نیز توضیح داد: احساس پایداری و بالندی کارکنان، داشتن انگیزش و دلبستگی شغلی، میزان به‌کارگیری نیروها مطابق نمودار سازمانی، میزان ارتقاء پست کارکنان و غیره جزو نتایج منابع انسانی و تعداد دوره‌های آموزشی اجرا شده، ظرفیت پذیرش مرکز، تعداد فراگیران، نسبت درآمد به تعداد کارکنان، میزان هزینه‌های مرکز، میزان بودجه تبلیغاتی و غیره در زیرمجموعه نتایج عملکردی قرار دارد.

کلانتری از رتبه‌بندی مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی به سه سطح خبر داد و گفت: به مراکزی که در رتبه اول قرار بگیرند تسهیلاتی ارائه می‌شود و این رتبه‌بندی از امسال اجرا خواهد شد.

بومی‌سازی منابع زبان انگلیسی توسط جهاددانشگاهی

مدیر کل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی در ادامه با اشاره به بومی‌سازی منابع زبان انگلیسی توسط جهاددانشگاهی اظهار کرد: بر این اساس منابع جدید جایگزین منابع قبلی می‌شوند.

دکتر کلانتری با اشاره به برگزاری همایش بومی‌سازی منابع زبان انگلیسی اظهار کرد: سال گذشته در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه لزوم بومی‌سازی زبان انگلیسی همایشی توسط جهاددانشگاهی با هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد که نتایج خوبی به همراه داشت زیرا در این همایش از نقطه نظرات و تجارب افراد بهره‌مند شدیم.

وی افزود: بر اساس نتایج همایش مذکور طرح ملی بوی‌سازی منابع آموزش زبان انگلیسی در جهاددانشگاهی در حال انجام است و نزدیک به 30 کارشناس در این زمینه در حال فعالیت هستند. طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است 8 کتاب با 64 درس در این راستا تدوین شود که نخستین کتاب با 8 درس آماده چاپ است و در مرحله داوری نهایی قرار دارد. دومین کتاب نیز قرار است تا نیمه دوم شهریور ماه تدوین شود که با این حساب به طور کلی تا پایان سال 5 کتاب از 8 کتاب تدوین خواهد شد.

مدیر کل برنامه ریزی و توسعه آموزش جهاددانشگاهی با تاکید بر اینکه منابع جدید بر مبنای فرهنگ بومی کشور تدوین خواهند شد اظهار کرد: منابع جدید جایگزین منابعی می‌شوند که اکنون در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی تدریس می‌شود.البته وظیفه تدوین منابع زبان انگلیسی بر اساس فرهنگ بومی کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت آموزش وپرورش سپرده شده و قرار است این وزارتخانه منابع جدید را با همکاری وزارت علوم و جهاددانشگاهی تدوین کند. در حال حاضر منابع جدید توسط وزارت آموزش و پرورش و جهاددانشگاهی در حال تدوین هستند.

برگزاری همایش‌های مختلف توسط جهاد دانشگاهی

دکتر کلانتری در ادامه از برگزاری همایش فرصت‌ها و چالش‌های آموزش فنی و مهندسی- علوم پایه در جهاد دانشگاهی خبر داد و گفت: برگزاری همایش فرصت‌ها و چالش‌های آموزش فنی و مهندسی- علوم پایه در جهاد دانشگاهی در حال بررسی بوده و مقدمات آن فراهم شده است.

وی از برگزاری همایش مذکور در 14 مهرماه جاری خبر داد و افزود: کمیته این همایش شامل آموزش‌های برگرفته از پژوهش، آموزش‌های بین‌المللی، برندسازی، نیازسنجی آموزشی و ارتباط با صنعت و شیوه‌های نوین آموزشی، تشکیل شده است. همچنین برای هر کدام از محورهای مذکور موضوعات اصلی پیشنهاد شده است و نویسندگان می‌توانند مقاله‌های خود را در ارتباط با هر یک از موارد پیشنهادی و یا زمینه‌ها و موضوعات دیگر مرتبط با محورهای همایش تنظیم و ارسال نمایند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی در ادامه اظهار کرد: آموزش‌های برگرفته از پژوهش شامل آموزش‌های برگرفته از پژوهش در کشورهای مختلف، آموزش‌های برگرفته از پژوهش‌های شاخص در جهاد دانشگاهی و بررسی اثربخشی آموزش‌های برگرفته از پژوهش در توسعه آموزش و پژوهش جهاد دانشگاهی می‌شود.

کلانتری در مورد آموزش‌های بین‌المللی نیز توضیح داد: آموزش‌های بین‌المللی شامل زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در آموزش‌های بین‌المللی، چالش‌های آموزش بین‌المللی از جنبه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و غیره، فرصت‌ها و ظرفیت‌های منطقه‌ای در آموزش‌های بین‌المللی، بررسی و تحلیل وضعیت جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش‌های بین‌المللی، راهبردهای توسعه آموزش‌های بین‌المللی جهاد دانشگاهی است.

وی در مورد محور برندسازی اظهار کرد: سیاست و راهکارهای توسعه برندهای آموزشی (داخل و خارج)، الزامات و ضرورت‌های ارتقاء برند آموزشی جهاد دانشگاهی، مقایسه و تحلیل تطبیقی برند آموزشی جهاد دانشگاهی با سایر برندهای آموزشی کشور و راهبردهای توسعه برندهای آموزش جهاد دانشگاهی در زیرمجموعه محور برندسازی قرار دارند.

مدیرکل برنامه‌ریزی و توسعه آموزش جهاد دانشگاهی با اشاره به محور شیوه‌های نوین آموزشی گفت: محور شیوه‌های نوین آموزشی شامل شیوه‌های آموزش‌های مساله‌محور روش‌های آموزشی مبتنی بر سرگرمی و بازی، آموزش‌های نوین غیرحضوری، ابزارها، تجهیزات و آزمایشگاه‌های نوین آموزش و راهبردهای توسعه آموزش‌های نوین در جهاد دانشگاهی می‌شود.

کلانتری در مورد محور نیازسنجی آموزشی در ارتباط با صنعت نیز گفت: جایگاه جهاد دانشگاهی در بازار آموزش‌های صنفی صنعتی، نیازسنجی آموزشی، فرصت‌ها و چالش‌ها، نیازسنجی، جهانی شدن و بومی‌سازی، فرصت‌ها و ظرفیت‌های اسناد بالادستی در نیازسنجی آموزشی و توسعه آموزش، ارائه تجربیات موفق در نیازسنجی آموزشی و ارتباط با صنعت و راهبردهای انطباق دوره‌های آموزشی جهاد دانشگاهی با نیازهای صنعت در زیرمجموعه محور نیازسنجی آموزشی و ارتباط با صنعت قرار دارد.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top