چاپ خبر
رییس دانشگاه آزاد خبرداد؛

ارائه واحدهای مربوط به دروس آزاد اندیشی در دانشگاه آزاد

پیام نورنا : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با همکاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مقرر شده واحدهای مربوط به دروس آزاداندیشی تدوین شده و پس از طی مراحل قانونی آموزش عالی، به عنوان چارچوب برای طرح در تمام مقاطع دانشگاه آماده شود.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر حمید میرزاده در نخستین دوره تربیت استاد با موضوع آزاداندیشی دینی که در واحد مشهد برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 17 شهریور سال 1357 و تمام شهدای انقلاب اسلامی، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم در این دانشگاه توسعه علمی، آزاداندیشی و توسعه اسلامی است. موضوعی مهمی است که در نام فاخر دانشگاه آزاد اسلامی مستتر است.

وی با بیان اینکه مباحث آزاداندیشی در سالهای اخیر با تاکیدات مقام معظم رهبری جایگاه ویژه ای در حوزه و دانشگاه پیدا کرده، اظهار داشت: امروز در این زمینه وضعیت تازه ای به وجود آمده که طی آن جامعه علمی، نقادی را از درون تجربه می کند و باب گفتگو، نقادی و طرح اشکالات کم‌کم در جامعه دانشگاهی جای خود را باز می کند که این موضوع بسیار فرخنده و مبارک است.

میرزاده با بیان اینکه با توجه به آموزه های دینی، جایگاه آزاداندیشی در دانشگاه ها و حوزه هاست، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اسلامی شدن دانشگاه ها در سال 93 آیین نامه تشکیل کرسی های آزاداندیشی را تصویب کرد که بلافاصله به تمام واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد تا در این چارچوب عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه البته هنوز بحث آزاداندیشی آنگونه که باید و شاید در بین اساتید و دانشجویان تمام دانشگاه ها توسعه پیدا نکرده است، تصریح کرد: این موضوع باید در دانشگاه ها توسعه پیدا کند و این دانشگاه ها هستند که باید پاسخگوی شبهات و القائات مربوط به دین مبین اسلام باشند و باید در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند. البته آزاداندیشی منحصر به امور دینی نیست بلکه در حوزه علمی هم آزاداندیشی باعث شکوفایی علمی می شود. اصلاً دستاوردهای بشری که باعث رفاه جوامع شده، ریشه در آزاداندیشی علمی دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به دیدار جمعی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با آیت الله وحید خراسانی اظهار داشت: در آن دیدار ایشان دانشگاه آزاد اسلامی را محلی برای توسعه دانش، حریت و آزاداندیشی و اسلامیت در کشور دانست. این سه مولفه بسیار زیبا در کنار هم قرار گرفته اند که باید برای تاسیس این مجموعه بزرگ قدردان آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذار این دانشگاه باشیم.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در سالهای جنگ که کمتر کسی به این مقوله ها توجه داشت، این بنیاد بزرگ علمی را که خدمات ارزنده ای به توسعه علمی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، نوآوری و فناوری کشور داشته، بنیان نهاد.

دکتر میرزاده تاکید کرد: به واسطه تاریخ انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی و حضور شخصی مانند آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک فرد آزاداندیش، در این دانشگاه باید به مباحث آزاداندیشی بیشتر پرداخته شود.

وی با بیان اینکه موضوع تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی در حال پیگیری است، گفت: با همکاری معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مقرر شده واحدهای مربوط به دروس آزاداندیشی تدوین شده و پس از طی مراحل قانونی آموزش عالی، به عنوان چارچوب برای طرح در تمام مقاطع دانشگاه آماده شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مصداق واقعی آزاداندیشی است، گفت: دلیل این موضوع این است که هنگامی که آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 61 پیشنهاد تاسیس این دانشگاه را داد، برخلاف تفکر رایج آن دوره که کار بخش خصوصی در حوزه علمی مذموم بود، موج فکری جدیدی برای توسعه فرآیند آموزش عالی ایران با توجه به عدم توانایی دولت به وجود آورد تا فرآیند آموزش عالی مردمی شود.

دکتر میرزاده افزود: امروز می بینیم که دانشگاه آزاد اسلامی با تاثیر در سرآمدی و سرافرازی ایران، عظمتی انکارناپذیر دارد.

وی با بیان اینکه علم در ایران پس از انقلاب اسلامی توسعه پیدا کرد و ما در آن زمان در پوسته های بالای علمی جهان قرار نداشتیم، گفت: خوشبختانه در حال حاضر ایران دارای مقام شانزدهم در دنیاست و دانشگاه آزاد اسلامی در کسب این مقام تاثیر انکارناپذیری دارد.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی براساس گزارش سال 2015 پایگاه اسکوپوس، بیش از 63هزار مقاله علمی و براساس اطلاعات پایگاه ESI بیش از 43هزار مقاله ISI دارد که تولیدات علمی بالایی است. علاوه بر این، در سه سال متوالی این دانشگاه رتبه اول تولید علمی کشور را داشته است.

دکتر میرزاده با بیان اینکه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با تمام دستاوردها، فضاها و امکانات علمی آن به خاطر شجاعت و آزاداندیشی آیت الله هاشمی رفسنجانی است، گفت: تاسیس این دانشگاه با استقبال خانواده های فرهیخته ایرانی همراه شد و در واقع دانشگاه آزاد اسلامی حاصل پس انداز خانواده های ایران برای توسعه علمی کشورشان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه براساس آمارها دو وزارتخانه علوم و بهداشت در سه سال گذشته کمتر از 4هزار عضو هیات علمی را جذب کرده اند، گفت: این در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی در سه سال پیش بیش از 8هزار عضو هیات علمی جذب کرده که طبق برنامه ها تا پایان سال 95 این تعداد به 15هزار و تا پایان سال 96 به 20هزار نفر خواهد رسید.

وی خاطرنشان کرد: به این ترتیب دانشگاه آزاد اسلامی به مأمنی برای جذب فارغ التحصیلان کشور تبدیل شده است.

میرزاده با تاکید بر لزوم توسعه کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رهبری نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی از این حرکت حمایت کرده و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به خاطر موضوعیت دانشگاه و ضریب تاثیر این دانشگاه، از متفکران حوزه آزاداندیشی حمایت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی با آرزوی توفیق برای شورای عالی آزاداندیشی دانشگاه آزاد اسلامی، از اعضای آن خواست با قدرت و جدیت در توسعه این حوزه قدم بردارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: آزاداندیشی باعث افزایش روحیه استقلال طلبی و آزادگی و حریت در جامعه خواهد شد و ضمانت تحقق یکی از شعارهای محوری انقلاب اسلامی یعنی استقلال است.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

30 دی 1395 | کد خبر : 49410

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1395 | کد خبر : 49343

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تمدید شد.

29 دی 1395 | کد خبر : 49330

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دوم دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست جدید دروس آزمون مجدد

29 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست اول دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top