چاپ خبر
رئیس دانشگاه خبر داد:

آمادگی دانشگاه خواجه نصیر برای اعزام دانشجویان به فرصت مطالعاتی

پیام نورنا : رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت: آمادگی داریم 100 درصد دانشجویان دکتری متقاضی فرصت های مطالعاتی را به سفرهای خارجی اعزام کنیم.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – علی خاکی صدیق در نشست سالانه اعضای علمی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به تشریح اقدامات، دستاوردها و ارزیابی عملکرد دانشگاه از منظر سطح بندی و رتبه بندی های بین المللی از سال ۲۰۱۶ پرداخت.

وی افزود: در رتبه بندی های بین المللی از نظر برخی شاخص ها وضعیت خوبی داریم، در بعضی بخش ها متوسط و در برخی نیز با ضعف روبه رو هستیم که باید ضمن شناسایی ضعف ها و کمبودها برای رفع آنها تلاش کنیم.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد: برپایه رتبه بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی از نظر تولید مقاله، رتبه هشتم را داراست و در شاخص های تاثیر تولیدات علمی و دیپلماسی علمی وضعیت نسبتا خوبی دارد.

خاکی صدیق افزود: ضعیف ترین امتیاز ما در زمینه تاثیر اقتصادی است که برمبنای درآمدهای پژوهشی دانشگاه، درآمدهای حاصله از همکاری با بخش های عمومی و خصوصی و همچنین پژوهش هایی که از منابع بین المللی استفاده کرده اند، محاسبه می شود.

وی گفت: طبق نتایج رتبه بندی -۲۰۱۶ ۲۰۱۷ پایگاه بین المللی تایمز، دانشگاه خواجه نصیر جزو ۵ دانشگاه کشور است که در ردیف ۶۰۱ تا ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته ایم.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیر تاکید کرد: درصورت ارتقای کیفیت مقالات تولیدی و چاپ آنها در مجلات یک درصد برتر و همچنین افزایش استنادات به این مقالات، به راحتی خواهیم توانست رتبه بین المللی خود را بهبود ببخشیم.

وی برنامه ریزی برای ورود به رتبه بندی بین المللی «کیو اس» QS  برای سال ۲۰۱۷ را از جمله هدف گذاری های پژوهشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی عنوان کرد. 

خاکی صدیق گفت: آنالیز نتایج رتبه بندی های بین المللی نشان می دهد که استادان این دانشگاه ترجیح می دهند فعالیت های علمی و تحقیقاتی خود را به صورت انفرادی انجام دهند و کمتر به فعالیت مشترک با محققان داخلی و خارجی تمایل نشان می دهند و همین امر موجب ضعف جایگاه ما در رتبه بندی های بین المللی می شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر اینکه حضور همکاران بین المللی در تولیدات علمی، یک شاخص مهم در ارزیابی های پایگاه های بین المللی به شمار می آید، مقالاتی که به صورت مشترک با محققان خارجی منتشر می شوند از ارجاعات بیشتری برخوردار هستند که این نیز جزو امتیازات مهم در رتبه بندی ها محسوب می شود.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیر گفت: وضعیت دانشگاه از نظر سرانه تولید مقاله و حتی تعداد ارجاعات، نسبتا قابل قبول است و همانطور که انتظار می رود، میزان ارجاعات به مقالاتی که با استفاده از همکار خارجی نوشته بودند به مراتب بیشتر از مقالاتی است که به صورت داخلی تهیه شده اند. بنابراین با توجه به مقبولیت بین المللی کارهای مشترک، استادان ما باید بر روی فعالیت های علمی مشترک با استادان خارج کشور اعم از محققان ایرانی و غیرایرانی دانشگاه های خارجی متمرکز شوند.

وضعیت مطلوب هرم اعضای هیات علمی دانشگاه خواجه نصیر

وی با بیان اینکه این دانشگاه در زمینه هرم اعضای هیات علمی و هرم دانشجویی وضعیت نسبتا خوبی دارد بر ضرورت توجه بیشتر به دانش آموختگان، شناسایی، سرمایه گذاری و فراهم ساختن زمینه ارتباط آنها با دانشگاه تاکید کرد.

خاکی صدیق با اشاره به اجرای طرح «ارزیابی کیفیت» در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی گفت: تنها دانشگاهی هستیم که این ارزیابی درونی را در تمام دانشکده های خود به اجرا درآورده ایم و معتقدیم که این ارزیابی، مقدمه و دروازه ای برای ورود به ارزیابی های بین المللی است و درصورت اجرای صحیح، می تواند ما را به استانداردهای بین المللی برساند.

وی از اعضای هیات علمی دانشگاه خواست تا کسب جوایز بین المللی و تالیف کتاب به ویژه به زبان انگلیسی و چاپ آن توسط انتشارات معتبر بین المللی را مورد اهتمام قرار دهند.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر اظهار داشت: پژوهش های ما به طور سنتی یا در قالب قراردادهای سنتی و یا پروژه های تحصیلات تکمیلی اجرا می شوند اما باید در انجام این فعالیت ها، کاربردی و مساله محور بودن آنها مدنظر قرار گیرد و منجر به حل رفع نیازهای کشور شود.

خاکی صدیق گفت: اینکه یک عضو هیات علمی صرفا بگوید تحقیق می کند کافی نیست چرا که نداشتن ثبت اختراع، قرارداد پژوهشی و فعالیت مشترک بین المللی پذیرفتنی نیست.

وی با اشاره به راه اندازی معاونت مستقل امور بین المللی در دانشگاه افزود: با وجود اینکه معاونت امور بین المللی از اسفندماه سال گذشته در دانشگاه تشکیل شده است اما در این مدت کوتاه، موفقیت های خوبی داشته ایم و تفاهم نامه های متعددی با دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر دنیا منعقد کرده ایم.

رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی جذب دانشجویان خارجی، برگزاری دوره های مشترک آموزشی و پروژه های مشترک پژوهشی را مستلزم همکاری و همراهی تمام بخش های دانشگاه عنوان کرد.

خاکی صدیق عنوان کرد: درحال حاضر آمادگی داریم ۱۰۰ درصد دانشجویان دکتری متقاضی فرصت های مطالعاتی را به سفرهای خارجی اعزام کنیم و خود را موظف به تامین هزینه های لازم می دانیم.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49469

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 96-95 پیام نور از 2 بهمن ماه 95 آغاز شده است.

2 بهمن 1395 | کد خبر : 49467

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

30 دی 1395 | کد خبر : 49408

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» مرجع دانلود پژوهش های دانشجویی
دانلود مقاله – دانلود پایان نامه
» دانلود آهنگ جدید
» خرید اینترنتی کتاب درسی و کنکوری
بانک کتاب پایتخت
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» ارسال اس ام اس
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

تلگرام اخبار پیام نور
Goto Top