چاپ خبر
با همکاری دو نهاد؛

اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت منصوب شدند

پیام نورنا : در جلسه مشترک «شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت» و مسؤولان «ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور»، اعضای جدید شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت، منصوب شدند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – در جلسه مشترکی که فی‌مابین «شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت» و «ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور» برگزار شد، اعضای جدید این شورا احکام خود را دریافت کردند.

براساس احکام صادره از سوی «ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور»، دکتر محمدرضا فراهانی به عنوان «رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر » وزارت بهداشت به مدت یک‌سال منصوب شد.

همچنین دکتر حسام‌الدین علامه و سیده مریم حائری به ترتیب به سمت دبیری و مسئول دبیرخانه‌ «شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت» منصوب شدند.

در این جلسه، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به وجود نهادها و ستادهای مختلفی که به مقوله فرهنگ در کشور می‌پردازند، گفت: متأسفانه در حوزه فرهنگ با تعدد بسیار زیاد نهادها و ستادهای فرهنگی مواجه هستیم که عملاُ بسیاری از این نهادها اهداف و فعالیت‌هایشان با هم هم‌پوشانی دارد.

وی افزود: ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اصل قرار دادن مصوبات شواری عالی انقلاب فرهنگی و توجه ویژه بر روی اهداف و راهبردهای سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، برنامه‌ها و اقدامات متعددی را به صورت سالانه برنامه‌ریزی و اجرای می‌کنیم.

معاون وزیر بهداشت تحریک اندیشه‌ورزی و آموزش‌های غیر مستقیم را یکی از راه‌های موثر در ترویج فریضه «امر به معروف و نهی از منکر» دانست و تاکید کرد: باید برای ترویج این فریضه الهی به دنبال راه‌های نوین و غیر مستقیم باشیم؛ چراکه پرداختن به این مقوله به صورت مستقیم ما را از اهداف اصلی منحرف می‌کند.

در ادامه جلسه سیده مریم حائری  مسئول دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت با ارایه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های اجرا شده این شورا گفت: امر به معروف وظیفه ذاتی وزارت بهداشت است چراکه امر به سلامت و بهداشت وظیفه ذاتی این وزارتخانه و دستگاه‌های زیر مجموعه آن است.

وی برگزاری دوره‌های آموزشی کارکنان وزارت بهداشت با موضوع اخلاق‌مداری، امر به معروف و نهی از منکر و رفتار و اخلاق سالم در خانواده را از جمله فعالیت‌های شورا برشمرد و گفت:  برگزاری اردوهای بصیرت افزایی و زیارتی و تبلیغات محیطی در مورد ترویج فرهنگ حجاب و عفاف از دیگر فعالیت‌ها شورای «امر به معروف و نهی از منکر وزارت بهداشت» است.

حائری  طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت را از بهترین نمونه‌های امر به معروف دانست و تصریح کرد: در طرح تحول نظام سلامت اقداماتی نظیر پوشش بیمه همگانی، تشویق به زایمان طبیعی و یکسان‌سازی هزینه خدمات پزشکی انجام شد که این اقدامات از جمله بهترین معروف‌ها هستند.

در ادامه حسام الدین علامه مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، ضمن تشکر از فعالیت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر، گفت: امروزه بحث سلامت‌معنوی به عنوان بعد چهارم سلامت توسط WHO (سازمان بهداشت جهانی) شناخته شده است.

وی گفت: در راستای ترویج سلامت معنوی در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار پرستار و امسال حدود ۱۰ هزار پرستار آموزش احکام مربوط به بیماران را دیده‌اند. این پرستاران به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند که این امر تلاشی در جهت ارتقا سطح سلامت معنوی بیماران است.

علامه افزود: همچنین یک برنامه‌ریزی جامع در حوزه فرهنگ صورت گرفته است که به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و عملکرد دانشگاه‌ها نیز در مورد عملیاتی شدن فعالیت‌های فرهنگی به صورت گزارش فصلی تهیه و به اداره کل فرهنگی ارسال می‌شود.

وی با انتقاد از کم بودن بودجه فرهنگی در وزارت بهداشت افزود: در حوزه ستادی و دانشگاهی بودجه بسیار کمی داریم و این موضوع یک معضل است. همچنین در دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت بهداشت مشکل نیروی غیر متخصص فرهنگی داریم که به نظر من با فراهم کردن فضا و استفاده از نیروهای فرهنگی می‌توانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

در ادامه این جلسه رضا بازرگان مدیرکل فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: هنر این است که امر به معروف را با زبان روز و نه با زبان زور ترویج کنیم و تلاش کنیم امر به معروف را به محدودیت تعریف نکنیم. این موضوع که نظام پیشگیری در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت است، قابل تقدیر است.

بازرگان با اشاره به چگونگی ایجاد فضای مناسب برای ترویج فریضه «امر به معروف و نهی از منکر»، گفت: اگر «سه اتفاق» در یک کار فرهنگی بیافتد مردم نسبت به آن تمایل پیدا می‌کنند.

وی افزود: اولین اتفاق این است که آن کار فرهنگی «کاهش مرارت» به دنبال داشته باشد. یعنی بعد از اینکه امر به معروف و نهی از منکر اتفاق افتاد مرارتی از شما کم شود. مورد دیگر «بالا رفتن مهارت» است. یعنی این موضوع بتواند مهارتی را در زندگی شما اضافه کند و نکته سوم «ایجاد محبت» است. باید توجه کنیم جای این سه مقوله در امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مقوله‌های فرهنگی مهم دینی، خالی نباشد.

مدیرکل فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر امروز در دانشگاه‌ها یک دشمن دارد و دشمنش کلمه «به من چه! به تو چه!» است. همین‌طور که سازمان صلیب سرخ جهانی می‌گوید بزرگترین مصیبت بی‌تفاوتی است، باید بیاموزیم که بی‌تفاوت نباشیم.

بازرگان افزود: باید ببینیم هدف ما از موضوع امر به معروف چیست، بسیار ساده باید گفت، ایجاد فرهنگ تذکر و تشکر یکی از اهداف است.

در این جلسه سید مهدی هاشمیان معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، نیز گفت: من ارتباط بسیار نزدیکی با وزارت بهداشت داشته‌ام و مقاطع بسیار مهمی را در این وزارتخانه شاهد بوده‌ام. یکی از این مقاطع مهم و تأثیرگذار دوره وزارت دکتر هاشمی است. در این دوره شاهد اتفاقات بسیار مهم و مثبتی در حوزه سلامت هستیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که امروز جامعه ما به موضوع امر به معروف و نهی از منکر یک نگاه بسته دارد. افکار عمومی در بسیاری از موارد تصور خشنی از امر به معروف و نهی از منکر دارند. باید بکوشیم که این نگاه را مرتفع کنیم و تعریف درستی از موضوع امر به معروف ارایه دهیم.

هاشمیان در مورد موضوع امر به معروف در میان دانشجویان گفت: اگر دانشجو را به سمت مسئولیت‌پذیری سوق دهیم، توانسته‌ایم موضوع امر به معروف و نهی از منکر را عملیاتی کنیم. باید تلاش کنیم تا مسئولیت اجتماعی را در افراد با فرهنگ‌سازی ارتقا دهیم.

وی در مورد اهمیت موضوع امر به معروف افزود: امر به معروف و نهی از منکر در نظر حضرت امام خمینی(ره) بسیار اهمیت داشت چراکه در سال ۱۳۴۸ ایشان وقتی موضوع ولایت فقیه را مطرح می‌کنند در پایان این مبحث می‌گویند اگر چندنفر مومن بخواهند امر به معروف کنند تشکیل حکومت اسلامی به آن‌ها واجب است.

معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: حضرت امام با تمام دغدغه‌هایشان اصل هشتم قانون اساسی را موضوع امر به معروف و نهی از منکر قرار دادند و واقعا هم از نظر عقلی هرچه بیشتر به این موضوع بپردازیم در مسایل اجتماعی پیشرفت می‌کنیم.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

28 دی 1395 | کد خبر : 49310

مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمان در نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان موقت و دائم در نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور تمدید شد.

28 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

امروز آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

امروز آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top