چاپ خبر

دغدغه های دانشجویان دانشگاه پیام نور

پیام نورنا :دانشگاه پیام‌نور با هدف ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه در سال 1367 با جمعیت دانشجویی حدود 5000 نفر فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون فقط در دانشگاه های پیام نور خراسان شمالی 9 هزار دانشجو به تحصیل مشغولند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : روزنامه خراسان شمالی – دانشجویانی که در دانشگاه های پیام نور درس می خوانند علت حضور خود را در این دانشگاه ها، وجود ویژگی هایی مانند پذیرش دانشجویان بومی، امکان حضور کمتر دانشجویان در کلاس‌های درس به ویژه برای دانشجویان شاغل و از همه مهم تر شهریه ای که از دیگر دانشگاه های پولی کمتر است می دانند.اما این ترم دانشجویان به ویژه ترم اولی ها با افزایش نا گهانی شهریه مواجه شدند.

این در حالی است که در کنار گسترش کمی باید گسترش کیفی هم مد نظر باشد و در این میان اگر چه گسترش کمی دانشگاه پیام‌نور امکان ادامه تحصیل بسیاری از جوانان را در جامعه فراهم کرده است، اما توسعه کیفی نباید فدای این موضوع شود و دانشجویان دانشگاه بر این مورد تأکید دارند.

یکی از دانشجویان رشته مهندسی صنایع در این مورد می گوید: بالارفتن شهریه ثابت دانشگاه پیام نور بجنورد مشکلات فراوانی را برای دانشجویان این دانشگاه به وجود آورده است. وی ادامه می دهد: در این جا این سوال مطرح است که آیا شهریه ثابت امکان افزایش دارد؟وی بیان می کند: افزایش شهریه مشکلات زیادی را برای دانشجویان ایجاد کرده است.

یک دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد با انتقاد از نداشتن تسلط کافی برخی از اعضای هیئت علمی و مدرسان این دانشگاه بر دروس ، می‌گوید: اگر چه سیاست دانشگاه پیام‌ نور کتاب محوریست، اما با این وجود اساتید دانشگاه باید حداقل در حد رفع اشکال و پاسخگویی به سوالات دانشجویان از تسلط علمی کافی برخوردار باشند که متاسفانه این تسلط در برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه وجود ندارد.

وی با بیان این که متاسفانه دروس مهم و محوری برخی رشته‌ها به صورت خودخوان ارائه می‌شود، اظهار می‌کند:دانشجویان در برخی دروس مهم و محوری خود به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای انجام کارهای تحقیقاتی و تفهیم بیشتر دروس خود نیازمند کلاس و استاد هستند.

دانشجوی دیگری با اشاره به برخی رشته‌های مهندسی در دانشگاه پیام نور و نبود امکانات مناسب برای این رشته‌ها، تصریح می‌کند: این دروس بیشتر جنبه عملی دارند و دانشجویان این رشته‌ها بیشتر از دانشجویان سایر رشته‌ها نیازمند کلاس و آزمایشگاه هستند اما این امکانات فراهم نشده است.

دانشجوی دیگری با انتقاد نسبت به قدیمی بودن متون برخی کتب دانشگاه پیام نور، بیان می‌کند: این مشکل در کنار مشکل نبود کتاب، آزار دهنده است و از سویی گاهی کتابی که برخی از استادان معرفی می کنند با آن چه سوالات آزمون بر مبنای آن تهیه می شود متفاوت است.

وی تصریح می کند: تقریبا برای هیچ یک از کتاب های انگلیسی منابع زبانشناسی و محتوا تعریف نشده است.

یک دانشجوی دیگر هم که در رشته مهندسی صنایع تحصیل می کند، می گوید:کتاب های این رشته کمیاب و گران است و با توجه به هزینه‌هایی که دانشجویان هر ترم پرداخت می‌کنند، انتظار بی‌جایی نیست که به این درخواست‌ها رسیدگی شود.

وی با اشاره به برگزاری برخی امتحانات دانشگاه به صورت تشریحی، می‌گوید: زمانی که سوالات امتحانات به صورت تشریحی مطرح می‌شوند، نباید از دانشجو انتظار داشت که همه مباحث را کلمه به کلمه حفظ کند و براساس آن نمره داده شود.وی ادامه می دهد:از سویی وضعیت سلف و بوفه دانشگاه هم نامناسب است و برخی از اقلام غذایی مانند غذای گرم خیلی کم در دانشگاه بجنورد عرضه می شود به طوری که از مهر ماه تا کنون در سلف و بوفه به غیر از 2 قلم غذا، غذای گرم توزیع و ارائه نشده و قیمت ها هم با کیفیت غذاها همخوانی ندارد. وی تصریح می کند: فرم نظرسنجی هر سال در بین دانشجویان توزیع می شد اما امسال این اتفاق نیفتاده و همان چند فرمی هم که توزیع شد جمع آوری شد، در حالی که در این فرم ها ارزیابی دانشگاه و انعکاس مشکلات دانشجویان مطرح می شد.

وی با بیان این که استعفای عده ای از مسئولان دانشگاه های پیام نور در استان سوال برانگیز بود می گوید: در این مورد باید شفاف سازی شود زیرا افرادی که استعفا کردند عملکرد خوبی داشتند.وی از وضعیت اتوبوس های شلوغ هم گلایه دارد و می گوید: دانشگاه ما در آخرین ایستگاه های مسیر قرار دارد و با وجود شلوغی اتوبوس ها مجبوریم مسافتی طولانی بایستیم تا صندلی برای نشستن ما خالی شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان در مورد مشکلات مطرح شده از سوی دانشجویان می گوید: افزایش شهریه هر سال در دانشگاه پیام نور از طرف هیئتامنای مرکز تعریف می شود و هر سال افزایش 15 تا 17 درصدی شهریه ها را شاهدیم. دکتر مسعودی فرد در مورد کتب دانشگاهی و تغییرات کتاب ها و هم چنین معرفی کتاب از سوی اساتید هم می گوید:کتاب‌ها را اساتید تعریف نمی کنند بلکه دانشجو در هر ترم باید وضعیت منابع درسی، کتاب و جزوه هایی را که معرفی می شود در سایت پیام نور چک کند و حتی نوع چاپ مشخص می شود و ممکن است این اشتباه رخ دهد اما درصد آن بسیار کم است.وی در مورد تردد دانشجویان و درخواست افزایش تعداد اتوبوس ها هم بیان می کند: در این مورد شخصا ورود پیدا کردم ولی باز هم این درخواست را به اتوبوس رانی منعکس می کنم اما گمان نمی کنم احتمال افزایش تعداد اتوبوس ها وجود داشته باشد.

هیئت علمی هم از موارد مطرح شده از سوی دانشجویان است و در این باره دکتر مسعودی فرد بیان می کند: اساتید این دانشگاه را از بین بهترین اساتیدی که متقاضی کار بودند انتخاب کرده ایم و همه مدرک بالایی دارند و ممکن است دانشجو توقعی بیش از اندازه داشته باشد و یا درس خاصی باشد که تدریس آن مشکل است و از سویی در دانشگاه پیام نور حضور در کلاس ها برای رفع اشکال است و دانشجو باید خود را هماهنگ کند.

وی در مورد سلف و بوفه دانشگاه هم می گوید: ارزاق دانشجویی به دست ما رسیده است و از هفته آینده غذای گرم برای دانشجویان فراهم می شود.نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : جواد - در تاریخ : 16 آبان 1395

  دغدغه
  خیلی جالبه و متشکریم از سایت پیام نورنا
  یکی از دغدغه ها فکرمیکنم این بخش نامه های گاه و بیگاه هست با هر بخشنامه ی موج جدیدی رو راه میندازن چه افزایش شهریه چه گرفتن مبلغ به بهانه های مختلف چه کم کردن فرصت پروژه ها و……
  و از اون سمت خلوت شدن دانشگاه ها

 2. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 16 آبان 1395

  یکی از دغدغه های ما صدور دانشنامه هست چرا در این دانشگاه 4 سال طول می کشه؟در حالی که در دانشگاه های دیگر 1 سال طول میکشد واقعا که ماها که می خواهیم تو مقطع دکتری درس بخونیم یه خورده مشکله

 3. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 16 آبان 1395

  سلام سوال داشتم ازتون
  اگه امتحان پایان ترم تماما تشریحی باشه و منبع هم برای مطالعه برای پایان ترم داشته باشه طراح امتحان پایان ترم استاد هست یا امتحان بصورت سراسری است؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 آبان 1395 :

  سلام
  طراح سوال کشوری هست. هر درسی منبع داشته باشد طراحی سوالاتش سراسری هست

 4. نویسنده دیدگاه : دهقانی - در تاریخ : 16 آبان 1395

  آخه شهریه ثابت که نباید اضافه بشه چون اسمش ثابته اگه اینطور نیست پس اسمش از ثابت عوض کنید بذارید متغیر تا همه چیز درست بشه …..ثابت باید ثابت باشه متغیر باید تغییر کنه

 5. نویسنده دیدگاه : محمدی - در تاریخ : 17 آبان 1395

  حجم کتاب ها در پیام نور بسیار زیاده و با توجه به ساختار و ماهیت تحصیل از راه دور باید در این مورد اصلاحاتی صورت بگیرد ترم قبل کتاب 400 صفحه ای 3 واحدی داشتیم که تقریبا تمامی صفحات پر محتوا و تمامی 400 صفحه بدون کوچکترین حذفی در امتحان منبع سوال.

 6. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 17 آبان 1395

  وام دانشجویی ارشد این ترم به من ششصد و پنجاه هزار تومان دادند در صورتیکه شهریه ثابت و متغیر هر دو بالای هفده درصد افزایش دادند این وام باید حداقل یک میلیون در هر ترم باشد واقعا من ترم بعد که ترم پایان نامه هم هست موندم هزینه واحد عملی و ثابتش که با هم حدودا دو میلیون و نیم میشه کجا تامین کنم. دوستان دانشجو و مسئولینی که پیامم را میخونید یه کاری بکنید دیگه دانشگاه پیام نور از نظر هزینه از دانشگاه ازادم بدتر شد در صورتیکه که کلاس الکترونیکی هم از دانشجویان عادی گرفتند. واقعا خبرم را به گوش رئیس دانشگاه پیام نور و معاونینش برسونید.

 7. نویسنده دیدگاه : پوریا - در تاریخ : 17 آبان 1395

  ببخشید بنده همه دروس عمومی رو پاس کردم حالا خواستم بدوم لازمه باز هم تو طرح ضیافت ادیشه دانشگاه شرکت کنم یانه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 آبان 1395 :

  خیر نیاز نیست

 8. نویسنده دیدگاه : پوریا - در تاریخ : 17 آبان 1395

  سلام
  از مدیریت محترم و کلیه کسانی که در این سایت وزین
  که با همەی توان خود پاسخگوی نیازها و مخصوصا سوالات متنوع
  و گوناگون دانشجویان پیام نور سرار کشور هستند کمال تشکررا داریم
  و قدردان زحمات شما هستیم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 آبان 1395 :

  سلام
  موفق باشید دوست عزیز. سپاسگذاریم

 9. نویسنده دیدگاه : sinaaa - در تاریخ : 18 آبان 1395

  سلام. اگر کسی در طول مهلت انتخاب واحد و حذف و اضافه نتونه انتخاب واحد بکنه چی کار باید بکنه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 19 آبان 1395 :

  سلام
  مرخصی براش رد می شود و راهی نیست

 10. نویسنده دیدگاه : amin - در تاریخ : 22 آبان 1395

  سلام خسته نباشید من ترم اولی هستم الان 120 تومان از من شهریه ثابت گرفتن چقدر دیگه باید پرداخت کنم رشتم حسابداری و12واحد بهم دادن باتشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 22 آبان 1395 :

  سلام
  شهریه متغییر شما به خیلی چیزها بستگی دارد

 11. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 23 آبان 1395

  سلام چرا در گزارش 163 شهریه را نشان نمی دهد تا برای انتخاب محل آزمون از آذرماه اقدام شود.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 آبان 1395 :

  سلام
  هنوز شهریه ها متغییر اعمال نشده
  تعیین محل آزمون هم الان نیست دوست عزیز در زمان امتحانات فعال می شود

 12. نویسنده دیدگاه : سعید - در تاریخ : 8 آذر 1395

  سلام پشتیبان عزیز خسته نباشید- من دانشجوی ارشدم و اواخر شهریور کلیه مدارک وام شهریه را به همراه درخواست تحویل دانشگاه دادم والان مبلغ 1 میلیون تومان بدهی دارم که سیستم اجازه نمیده محل آزمون را تعیین کنم و تا نهم فرصت هست. دانشگاه هم میگن که فعلا اعتبار نیست. من وام را برای این ترم میخوام نه برای ترم دیگه و روی آنحساب کرده ام. الان مجبورم قرض بگیرم یا وام بانکی. واقعاً این کلاهبرداری و سرکار گذاشتن نیست؟ باتشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 آذر 1395 :

  سلام
  این موضوع رو باید از دانشگاهتون پیگیری کنید دوست عزیز

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند


 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

18 آذر 1395 | کد خبر : 47282

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

آغاز ثبت نام آزمون دکتری سال 96 دانشگاه ها / لینک ثبت نام + دفترچه

پیام نورنا : ثبت نام آزمون نیمه‌متمرکز ورودی دوره دکتری( Ph.D) سال 1396 دانشگاه ها آغاز شد / لینک ثبت نام + دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام

16 آذر 1395 | کد خبر : 47142

چگونگی ثبت نام/

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام بدون آزمون پذیرش سال 95 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور پذیرش سال 95 تا 18 آذرماه تمدید شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

14 آذر 1395 | کد خبر : 46999

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 95 (نوبت هفدهم) پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن ماه سال 95 (نوبت هفدهم) دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش تمدید شد.

22 آبان 1395 | کد خبر : 45860

هر آنچه درباره درس حفظ جزء سی قرآن کریم باید بدانید/

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

تغییر مجدد منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : منبع درس حفظ جزء 30 قرآن کریم مجددا توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

17 آبان 1395 | کد خبر : 45677

پست تبلیغاتی /

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی)

پست تبلیغاتی : این یک پست تبلیغاتی می باشد و مسئولیت تمام مطالب آن بر عهده آگهی دهنده خواهد بود.

 • دیدگاه‌ها برای دانلود نرم افزار فارسی عمومی و زبان عمومی پیام نور (نسخه ی ویندوزی) بسته هستند
 • ادامه خبر ...
11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

5 شهریور 1395 | کد خبر : 41444

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» انجام پایان نامه ارشد - پایان نامه دکتری
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
»آزمون آنلاين آيين نامه - نمونه سوال آيين نامه
» ترجمه تخصصی متون
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top