چاپ خبر
اختصاصي پيام نورنا /

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور باید بدانند!

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : پاسخگویی به برخی از سوالات متداول دانشجویان دانشگاه پیام نور و برخی قوانینی که هر دانشجوی پیام نور باید بداند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : پاسخگویی به سوالات دواطلبان ورود به دانشگاه پیام نور :

* دانشگاه پیام نور معتبر و مورد تایید وزارت علوم است

دغدغه بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور و شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور است ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دارای مدرک معتبر است ، دانشگاه پیام نور را حتی می توان گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد دارای اعتبار بالایی می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان است.

براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

 

* دانشگاه پیام نور دانشگاه غیر حضوری نیست

دانشگاه پیام نور دانشگاه نیمه حضوری یا غیر حضوری نیست ! در سال های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های بیشتر و مجازی شدن کلاس ها حرکت کرده است.بهتر بخواهیم بگوییم نه مثل دانشگاه های معمولی کلاس همیشه برگزار میشود نه مثل نیمه حضوری کلاس گاهی تا سالی می باشد یک چیزی مابین این دو !
نکته : کلاس های بیشتر به این معنی نیست که همیشه کلاس وجود دارد !

 

* حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری است

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد چرا اختیاری اجباری ؟ دلیل این موضوع که میگویم اختیاری اجباری این است که:حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند(خلاصه این جمله هر جور مایل هستید!) اما اجباری بودن آن برای دروس عملی و آزمایشگاه می باشد حضور در کلاس این واحدها اجباری می باشد یعنی شما الزاما و حتما باید واحدهای عملی و آزمایشگاه ها را در کلاس درس حاضر شوید

 

* دانشگاه پیام نور جمعه ها تعطیل است!

البته این موضوع قطعی نیست ! چون ممکن است تغییراتی هم داشته باشد ولی در مجموع این است که کلاس های پیام نور در سایر روزهای هفته نیز تشکیل میشود پس اگر فکر می کنید فقط پنج شنبه و جمعه ها کلاس تشکیل میشود سخت در اشتباه هستید !
برخلاف آنچه که برخی افراد می گویند:کلاس های درس دانشگاه پیام نور پنج شنبه و جمعه می باشد باید بگوییم کاملا اشتباه می گویند ! اولا پنج شنبه و جمعه ها معمولا تایم اداری دانشگاه پیام نور تعطیل است البته استثنا هم وجود ! جمعه ها که کلاس تشکیل نمیشود ! باز هم استثنا وجود دارد.پنج شنبه ها یک خط در میان در مراکز کلاس تشکیل میشود.

 

* دانشگاه پیام نور خوابگاه ندارد !

پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی می باشد اگر چه برخلاف آنچه در نکته اول یادآور شدیم گفته میشود بدلیل نیمه حضوری بودن خوابگاه ندارد !ولی در هر صورت خوابگاه ندارد که ما فکر می کنیم بومی بودن پذیرش مهمترین دلیل آن در حال حاضر است بومی بودن یعنی اینکه پذیرش در مقطع کارشناسی غالبا براساس بومی می باشد یعنی اینکه شما از استان تهران نمی توانید بروید استان اصفهان پیام نور در مقطع کارشناسی پیام نور درس بخوانید.براساس اعلام سازمان سنجش ۷۰ درصد پذیرش از متقاضیان همان شهرستان و ۳۰ درصد از متقاضیان شهرستان های اطراف می باشد.
نکته : پذیرش در ارشد بومی نیست

 

* تحصیل در پیام نور کتاب محور است!

بر خلاف آنچه گفته می شود دانشجو محور یا استاد محور یا هر چیز دیگری باید بگوییم عقیده نویسنده این مطلب بر این است که دانشگاه پیام نور کتاب محور است.یعنی اینکه دانشگاه اول ترم لیست منابع را منتشر می کند که برای هر درس کتابی معرفی شده است و خود دانشجو باید مطالعه کند و کتاب معرفی شده به عنوان منبع را آزمون بدهد در این مسیر با توجه به نوع درس و پیام نور آن شهر ممکن است کلاس گروهی نیز تشکیل شود و اساتید تدرس کنند.
نکته : کلیه دروس عملی و آزمایشگاه ها، کلاس گروهی برای آن تشکیل می شود.

 

* سوالات امتحانات پیام نور فقط تستی نیست!

اگر چه بسیاری از دروس دانشگاه پیام نور در حال حاضر آزمون آن به صورت تستی برگزار میشود.ولی هستند دروسی که آزمون پایانی آن به صورت تمام تشریحی یا ترکیبی از تستی و تشریحی برگزار میشوند .هر ترم ممکن است نوع تستی و تشریحی بودن امتحانات تغییر کند ملاک لیست منابع منتشر شده در همان سال می باشد.

 

* تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان نیست!

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های کشور می باشد که تحصیل در آن رایگان نیست و برای تحصیل در آن شما ملزم به پرداخت شهریه هستید.

 

* ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد؟

تمامی افرادی که در پیام نور موفق به اخذ مدرک می شوند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند و هیچ مشکلی از این بابت و منعی برای انها وجود ندارد.

 

* سیستم گلستان دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده است در واقع یک سایت اینترنتی با آدرس http://reg.pnu.ac.ir می باشد که کلیه اطلاعات دانشجو در آن قرار دارد ، از قبیل نمرات ، معدل و …

عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و حذف و اضافه می باشد پس این یعنی اینکه انتخاب و حذف و اضافه غیر حضوری و اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می شود.
از دیگر موارد مهم استفاده سیستم گلستان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات منتشر می شود و مشاهده نمرات و میان ترم است.

سیستم گلستن فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر قابل دسترس می باشد.

 

* لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب:لیستی که برای دانشجویان کارشناسی به صورت 9 ترمه و برای دانشجویان ارشد 3 تا 5 ترمه ارائه می شود در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند.در واقع یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند.

نکته مهم در این لیست پیش نیاز همنیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یعنی حتما باید رعایت کنید یک نکته دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به شما گفته نشود این است که برنامه ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت میگیرد یعنی به این صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما نیاز نیست براساس آن دروس را پاس کنید بلکه شما فقط و حتما باید پیش نیازها را رعایت کنید.
از نکات قابل ذکر دیگر اینکه این لیست ممکن است شامل تغییراتی شود و باید هر ترم لیست ارائه دروس را به صورت بروز شده دریافت کنید.

آخرین لیست ارائه دروس را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور

 

* لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشد لیست منابع درسی می باشد. در این لیست دقیقا مشخص شده است که برای هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را باید مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در این لیست نوشته شده است (پس اگر استاد شما منبع دیگری اعلام کرد یا گفت این فصل را نیاز نیست مطالعه کنید توصیه می کنیم به حرف وی گوش ندهید و ملاک شما برای مطالعه آخرین لیست منابع باشد)
اما یک نکته مهم درباره این لیست نوع امتحان هر درس است ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع مشخص شده است پس ملاک امتحان پایانی اینکه از چه کتابی و چه فصل هایی و تستی یا تشریحی بودن آن در لیست منابع مشخص شده است.
لیست منابع نیز ممکن است هر نیمسال تحصیلی شامل تغییرات و یا اصلاحیه هایی باشد!

آخرین لیست منابع را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور

 

* کارشناس رشته کیست؟

جواب: کلیه امور مربوط به دوران تحصیل خود را باید از طریق کارشناس رشته پیگیری کنید ، کارشناس رشته در واقع یکی از کارمندهای پیام نور است که به سیستم گلستان دسترسی بیشتری نسبت به شما دارد. مثلا وقتی که رمز عبور خود در سیستم گلستان را فراموش کرده اید، یا اینکه از انتخاب واحد خود جا مانده اید یا اگر گواهی اشتغال به تحصیل می خواهید باید به او مراجعه کنید.

همچنین کاردکس هر رشته را نیز کارشناس آن رشته در اختیار دارد.

 

* برنامه کلاسی دانشگاه باید از کجا دریافت شود؟

جواب: شاید برایتان سوال شود که از برنامه کلاسی خود چگونه باید مطلع شوید پاسخ این سوال شما را نمی شود به طور دقیق داد اما معمولا:

1- یا اینکه در سیستم گلستان برای هر درسی برنامه تشکیل کلاس آن را تعریف می کنند که شما در هنگام انتخاب واحد می توانید از آن مطلع شوید.

2-یا اینکه در سایت واحد و یا مرکزی که قبول شده اید ارائه می شود.

3- و یا اینکه مجبور هستید حضوری به دانشگاه مراجعه کنید که در تابلو های اعلانات نصب می شود.

 

* نحوه محاسبه نمره در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

جواب: دانشجویان عزیز و اساتید دقت فرمایید فرمایید:

برگزاری امتحان میان ترم برای کلیه دروس غیر خودخوان الزامی می باشد.

۶ نمره از ۲۰ نمره به میان ترم تعلق می گیرد. و نمره پایان ترم بر اساس ۱۴ نمره برگزار می شود.

شرط شرکت در امتحان میان ترم حضور در بیش از نصف ساعات کلاس و فعالیت های مربوطه می باشد .

لازم به ذکر است اساتید محترم می بایست  در هنگام ارائه لیست نمرات میان ترم ، لیست حضور و غیاب ، نمونه سوال و پاسخنامه امتحان برگزار شده را تحویل نمایند.

چنانچه دانشجو در امتحان میان ترم شرکت ننماید ، نمره اکتسابی ایشان از ۱۴ نمره پایان ترم ضرب در ده هفتم می شود (ضربدر حدود ۱.۴۰ صدم) و  نمره نهایی از ۲۰ محاسبه خواهد شد .

1– اگر دانشجو نمره میان ترم داشته باشد:

۶ نمره میان ترم + ۱۴ نمره پایان ترم = ۲۰

۲- اگر دانشجو نمره میان ترم نداشته باشد و یا درس خودخوان باشد:

۱۴ نمره پایان ترم ضربدر ده هفتم (حدود ۱.۴۰ صدم) = ۲۰

 

* آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است؟

جواب: بلی

 

* آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

جواب: خیر

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند

 

* آیا حضور در کلاس های درسی الزامی است؟

جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از 6 نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

 

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می شود؟

جواب: تلاش بر آن بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و جمعه تشکیل شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می شود و جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!


* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر است؟

جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی این دانشگاه همانند مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر است و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است.

مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده می باشد.

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟

جواب: خیر؛ فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.


* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر است؟

جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.

 

* آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی است؟

جواب: بلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.


* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟

جواب: بلی؛ هم در داخل و هم در خارج کشور.

 

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرید؟

جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم پزشکی، دانشجو ندارد.

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟

جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس بسیار ناچیز است.

جدول شهریه سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور

 

* آیا کسانی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟

جواب: دانشجویان پس از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی و تطبیق است.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟

جواب: بلی

 

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی مشکلات و رفع اشکال دانشجویان است؟

جواب: بلی؛ به علت این که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده است دانشجو بدون نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟

جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک این دانشگاه همه ارگان ها در صورت نیاز، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، در تمامی رشته ها دایر است؟

جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

 

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور چه نمره ای است؟

جواب : در مقطع کارشناسی نمره 10 و در مقطع کارشناسی ارشد نمره 12


* آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟

جواب : در بیشتر مراکز، سلف سرویس و وسیله ایاب و ذهاب مهیا است.

 

* آیا می توان بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و در آزمون ثبت نام کرد؟

جواب: خیر؛ شرط ورود به دوره های فراگیر مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

 

* آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟

جواب: بلی.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر است؟

جواب: بلی – البته این موضوع از در حال حاضر از طرف سازمان نظام وظیفه ممنوع اعلام شده است.


* آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده است؟

جواب: بلی

 

* آیا می توان همزمان در دو رشته مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟

جواب : بلی . در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در 2 رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی فراگیر پیام نور باشد.


* آیا برنامه های درسی و سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری است؟

جواب: بلی

 

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و یا مدرک کاردانی داده می شود؟

جواب: بلی

 

* با توجه به جدول مراکز و واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟

جواب: طبق مقررات مربوط دانشجو برای ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

 

* فرق واحد با مرکز چیست؟

جواب: از نظر نوع آموزش و عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه است.

 

* در صورتی که در جدول مربوط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهر قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن مرکز یا واحد محسوب شود؟

جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی است که در فاصله تقریبی 120 تا 160 کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز فقط نام شهرستان ها و نقاط شهری مرکز یا واحد مربوط نوشته شده است شرکت داوطلبان از مناطق همجوار بلامانع است بدیهی است دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و اقامتی می باشد.

 

* آزمایشگاه ها و کارگاه ها در دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟

جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی وجود دارد. بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.برخی از کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می شود. رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

 

* دانشجویانی که از طریق دوره های فراگیر وارد می شوند با دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند چه تفاوتی دارند؟

جواب : هر دو گروه برای ورود به دانشگاه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش می شوند و از معافیت نظام وظیفه، برخوردارند. برنامه های درسی هر دو گروه مشابه بوده لیکن پذیرفته شدگان فراگیر یک نیمسال تحصیلی جلوتر بوده و واحدهای نیمسال اول تحصیلی را در دوره دانشپذیری گذرانده و در امتحانات ورودی نمره لازم را کسب نمده اند. اعتبار مدارک فارغ التحصیلان هر دو گروه برای ادامه تحصیل و اشتغال یکسان است.

 

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟

جواب: دانشگاه برای توسعه ظرفیت و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، علاوه بر ارائه آن رشته در مرکز یا واحد خود، با استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی نسبت به ارائه آن رشته اقدام کرده است آموزش در این واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه ند

 

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می شود؟

جواب: برای کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و کلید سوالات اعلام می شود.

 

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه است؟

جواب:تستی؛ تشریحی و تستی؛ تشریحی

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت است؟

جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای لازم برخوردار است ضوابط جدید پیش بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

 

این لیست به مرور زمان بروز می شود.نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : اهوازی - در تاریخ : 10 دی 1394

  باسلام میخواستم سهریه پیام نور اهواز رسته مدیریت بازرگانی برابهمن چقدر میسه؟برایترم مهر چقدر میسه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 10 دی 1394 :

  سلام
  دوست عزیز شهریه به خیلی چیزها بستگی دارد و یک عدد مشخص و یا حدودی نیست که بهتون بگیم!!

 2. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 12 دی 1394

  سلام وقتی ی در س به عنوان دوروس ریزشی اعلام شد بعدش چی میشه تکلیف اون درس چیه ترم بعد دوباره انتخاب میکنیم وامتحان میدیم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 دی 1394 :

  سلام
  اگر ریزشی شود که مجدد برای ان درس امتحان گرفته می شود

 3. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 13 دی 1394

  سلام پشتیبان ببخشید ایادر مقطع کارشناسی برای رشتهی ادبیات وعلوم انسانی در دانشگاه پیامنور پایان نامه مینویسند یابرای مقطع کارشناسی وجود ندارد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 13 دی 1394 :

  سلام
  در مقطع کارشناسی پیام نور کلا پایان نامه ندارد. فقط پروژه دارد

 4. نویسنده دیدگاه : مصطفی - در تاریخ : 16 دی 1394

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اوناییکه از دانشگاه های غیر انتفاعی انصراف دادن و تو پیام نور شرکت کردن ایا به غیر از بدهی که به دانشگاه قبلی دارن باید هزینه ای هم برای وزارت علوم انجام بدن چون تو برگه انصراف سازمان سنجش این اومده .یا کلا واسه دانشگا های روزانه هستش؟ممنون میشم ازتون ج بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 دی 1394 :

  سلام
  اطلاعی از این موضوع نداریم و باید از دانشگاه مورد نظر سوال کنید

 5. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 17 دی 1394

  سلام پشتیبان یه سوالی داشتم اینکه زمان ثبت نام کنکور سراسری برای مقطع کارشناسی سال 95 کی هستش گذشته یا هنوز مونده لطفا جوب سوالمو بدید چون ضروری باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 دی 1394 :

  سلام
  در اسفندماه ثبت نامش انجام می شود. از 19 تا 28 اسنفدماه

 6. نویسنده دیدگاه : سحر - در تاریخ : 25 دی 1394

  باسلام همنیاز پیشنیاز یعنی چی؟باید چکار کرد؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 26 دی 1394 :

  سلام
  همنیاز یعنی باید با هم اخذ کنید.
  پیش نیاز هم یعنی یک درسی قبلش هست که اول باید اون رو اخذ کنید و بعد درس پس نیاز رو

 7. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 30 دی 1394

  لام میخواستم بدونم که قسمت معدل که زده ترم و متوالی ,معدلم کدومش میشه؟,آخه معدل ترمو زده 11/83,معدل متوالی رو زده13/2,الان من میتونم بیشتراز 14 واحد بردارم یا نه؟ممنون از راهنماییتون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 1 بهمن 1394 :

  سلام
  معدل متوالی معدل کل شماست. معدل ترم هم که معدل ترمی شما می باشد

 8. نویسنده دیدگاه : اهوازی - در تاریخ : 1 بهمن 1394

  باسلام میخواستم بپرسم بعدازانتخاب واحد باید کارخاصی انجام داد؟باید چکارکنم؟ وهرواحدی که دارم کتابس استادمعرفی میکنه یاباید ازاونانای که توسایت هست ازقبل تهیه کرد؟
  ممنون بابت زحماتان

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 1 بهمن 1394 :

  سلام
  بعد از انتخاب واحد منابع درسیتون که در همین سایت هست رو دریافت می کند و میرید کتابهای اعلام شده رو تهیه میکنید و برنامه کلاسی رو هم از سایت مرکز قبولی خود دریافت میکنید و در کلاسها شرکت میکنید.

 9. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 4 بهمن 1394

  با سلام
  من معدل کلم با معدل متوالی متفاوت زده مقطع ارشد هستم وبرای فارغ التحثیلی نیاز به معدل 14 دارم .معدل کلم زده14/06ولی متوالی باید به کدوم استناد کنم؟ایا 13/77

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 بهمن 1394 :

  سلام
  معدل کل

 10. نویسنده دیدگاه : اهوازی - در تاریخ : 10 بهمن 1394

  باسلام فرق آموزش محور با پژوهش محور چی می باشد؟کدوم بهتره بایدچکارکرد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 10 بهمن 1394 :

  سلام
  آموزش محور = ارشد بدون واحد پایان نامه
  پژوهش محور = ارشد با واحد پایان نامه

 11. نویسنده دیدگاه : اهوازی - در تاریخ : 13 بهمن 1394

  سلام ترم اولی هستم دوتا از کلاسام ساعت هاش با هم هستن وتاریخ امتحانشون هم تویه روزه 8تا10 و10.30 تا12میتونم بردارم یاباید زمان حذف واصافه حذف کنم ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 13 بهمن 1394 :

  سلام
  اگر سیستم خطا نداده بله می توانید

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 8 اسفند 1394

  سلام خسته نباشید ایا درسی که به صورت عادی باشه و در کلاس شرکت نکنم باید در امتحان میان ترم ان درس حضور داشته باشم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 8 اسفند 1394 :

  سلام
  خیر الزامی نمی باشد

 13. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 15 اسفند 1394

  سلام پشتیبان برای شرکت در ازمون کارشناسی ارشد ایا شرط معدل وجود دارد باید معدل در مقطع کارشناسی چند باشد وازچند طریق میتوان در ارشد شرکتکرد ودر چه زمانی میتوانیم برای ارشد ثبت نام کنیم باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 اسفند 1394 :

  سلام
  باید 12 به بالا باشد تا بتوانید در ارشد شرکت کنید

 14. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 15 اسفند 1394

  سلام پشتیبان ببخشید ارشد باپایان نامه باارشدبی پایان نامه چه فرقی دارد کدوم بهتره

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 اسفند 1394 :

  سلام
  خودتون دارید فرقشو میگید دیگه!! یکی بدون پایان نامه هست و یکی با پایان نامه.
  با پایان نامه برای ادامه تحصیل معتبرتر و بهتر هست
  دوست عزیز صبور باشید تا پشتیبان های سایت پاسخ شما رو بدن!! قرار نیست ما 24 ساعت اینجا باشیم که پاسخ شما رو بدیم!!!

 15. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 16 اسفند 1394

  سلام. من ترم آخری هستم. ممکنه این ترم یکی از درسام رو بیافتم. میخواستم بدونم اگر این اتفاق بیافته و فقط همون یک درس باقی بمونه، آیا من همون موقع میتونم معرفی به استاد بگیرم و همون ترم فارغ التحصیل بشم یا نه و سوال دوم اینکه ایا معرفی به استاد، استادش انتخابی خودمه یا دانشگاه مشخص میکنه؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 اسفند 1394 :

  سلام
  خیر نمی توانید و باید در بازه زمانی معرفی به استاد اقدام کنید. بازه زمانی معرفی به استاد هم در تقویم آموزشی ذکر شده.
  مرکزتان مشخص می کند

 16. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 16 اسفند 1394

  پشتیبان جونم دوست دااااااااااااااااااارم
  ممنوم که جوابدوتا سوالمو دادی
  خیلی گلی فدات

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 اسفند 1394 :

  موفق باشید دوست عزیز

 17. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 28 اسفند 1394

  سلام پشتیبان جونم سال نو مبارک
  به خدا تو اولین کسی هستی که بهش تبریک گفتم به غیر تو به هیشکی نگفتم ونمیگم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 28 اسفند 1394 :

  سلام
  سپاس فراوان از شما دوست عزیز
  امیدوارم سال خوب و پرنشاطی داشته باشید
  با بهترین ارزوها برای شما

 18. نویسنده دیدگاه : فاطمه - در تاریخ : 24 فروردین 1395

  سلام.در سیستم گلستان قسمت دانشجو – درخواست ها- اخذ دروس آزاد دانشجو وجود داره.
  می خواهم یکی دو تا درس آزاد درخواست بدم.امکانش هست شما شرایطش رو برام بگین؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 فروردین 1395 :

  سلام
  دوست عزیز اون قسمت مربوط به معرفی به استاد می باشد

 19. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 31 فروردین 1395

  سلام ..من میخام فراگیر پیام نور ورودی مهر برای کارشناسی باشم…ثبت نام کی هست!؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 31 فروردین 1395 :

  سلام
  فراگیر کارشناسی خیلی وقت هست حذف شده
  باید در بدون آزمون پیام نور شرکت کنید که هنوز زمان ثبت نام برای پذیرش مهر 95 اعلام نشده و باید سازمان سنجش اعلام کند

 20. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 9 اردیبهشت 1395

  سلام من دانشجوی ترم آخر هستم. درس ریاضی مهندسی رو افتادم وهمین یه درس مونده. میخوام معرفی به استاد بگیرم. ولی متاسفانه درس رو همیشه میدن به یه استادی که رحم تو کارش نیست. آیا راهی هست که بتونم درس رو با یه استاد در یه رشته دیگه بگیرم؟ چیکار میتونم بکنم؟ ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 9 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  این مورد رو باید با مرکزتان صحبت کنید تا اگر موافقت کردند با استاد دیگری درس رو بتونید بردارید

 21. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 11 اردیبهشت 1395

  با سلام من کارشناسی ارشد قبول شدم ولی هیچ کدوم از نمراتم رو بالای 12 نشدم راستی ذر کلاسهای پردیس معمار شرکت کردم و استادمون می گفت 6 نمره استاد میده آیا 6 نمره استاد و قبول می کنند

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 11 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  خیر دوست عزیز دروس ازمون که استاد نداشته بهتون 6 نمره بده!!!

 22. نویسنده دیدگاه : علی مرادی - در تاریخ : 15 اردیبهشت 1395

  باسلام درصدجانبازی برای ارشدفراگیربرای استفاده ازسهمیه برای خودجانبازچنددرصدبایدباشه چون براساس ماده ۷۱جانبازباهردرصدجانبازی شامل سهمیه میشه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  در پیام نور سهمیه ای ندارد

 23. نویسنده دیدگاه : محدثه - در تاریخ : 17 اردیبهشت 1395

  سلام، من ارشد فراگیرقبول شدم،کارشناسی روترم قبل تموم کردم اما،به دلیل تاخیردرثبت نمره ی یک درس درسیستم توسط استاد، هنوز مدرکم آماده نیست گواهی اشتغال به تحصیل هم نمی دن،چون تمام واحدها پاس شده،زمان ثبت نام غیرحضوری 3روزبیشترنیست من باید چکارکنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  به جای ان یک برگه سفید و یا یک گواهی واحد گذرانده از دانشگاه دریافت و ارسال کنید مشکلی ندارد

 24. نویسنده دیدگاه : مهناز فلاحی - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1395

  سلام تعداد 105 واحد درسی در دانشگاه شیراز سال 76 پاس و ادامه ندادم
  می خواهم در کارشناسی ارشد علو م اجتماعی بخوانم رشته قبلی ریاضی بوده است لطفا داهنمایی کنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  بعد از ثبت نام اصلی باید درخواست تطبیق واحد بدید تا دروسی که شرایط تطبیق واحد رو دارند برایتان تطبیق دهند

 25. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 19 اردیبهشت 1395

  باسلام برای تعیین محل ازمون فقط برای مهمان هست یا بقیه هم میتونن ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 اردیبهشت 1395 :

  سلام
  همه می توانند

 26. نویسنده دیدگاه : الهه - در تاریخ : 1 خرداد 1395

  سلام
  من دانشجوی مهمان موقت دانشگاه مشهد هستم ورقه های امتحانی من مشهد تصحیح میشه یا مرکز خودم ؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 1 خرداد 1395 :

  سلام
  اگر مهمان موقت هستید در مرکز مقصد

 27. نویسنده دیدگاه : الهه - در تاریخ : 1 خرداد 1395

  می بخشید ولی چرا برگه ها ی تشریحی اسکن میشن ؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 1 خرداد 1395 :

  اون اسکن شدن برای اینکه در مرکز مبدا در پرونده تحصیلی موجود باشد

 28. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 5 خرداد 1395

  سلام خدا قوت, آیا بخش مقدمه ی درس آیین زندگی و اخلاق کاربردی رو واسه امتحان باید بخونیم یا نیازی نیست؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 خرداد 1395 :

  سلام
  اگر جز کتاب محسوب شده می آید و اگر جز کتاب محسوب نشده نمی آید. مشخص هست دیگه

 29. نویسنده دیدگاه : aram - در تاریخ : 24 خرداد 1395

  سلام. توروخدا یکی جواب بده از هرکس و هرجایی پرسیدم کسب جوابشو نمیدونه.
  اینکه یه نفر بومی استان اذربایجان غربی میتونه تو دانشگاه پیام نور بیرجند یا شهرستانهای اطراف بیرجند پذیرش بشه؟؟؟؟؟؟
  واینکه اگه دانشجو بصورت ازاد پذیرش بشه کدوم رتبش مورد توجه هس؟ینی ارتبه ۲۰۰کشوری اورده باشه و ۱۰۰منطقه۲.حالا در پذیرش به صورت ازاد با توجه به کدوم رتبش پذیرش میکنن؟کشوری یا منطقه؟
  ممنون میشم ج بدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 خرداد 1395 :

  سلام
  بله می تواند دوست عزیز

 30. نویسنده دیدگاه : shiva - در تاریخ : 24 خرداد 1395

  سلام.
  در مورد پذیرش غیر بومیان در دانشگها پیام نور توضیح بدین ممنون میشم.
  دانشگاه پیام از دانشجویان غیر بومی پذیرش میکنه؟احتمال قبولی یه فرد (از همه لحاظ غیربومی)در پیام نور چقدره؟
  واینکه دانشجو از طریق گزینش ازاد پذیرش میشه ینی چی؟ ایا به این منظوره که رتبه کشوری او ملاک قرار میگیره یا رتبه در‌منطقه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 خرداد 1395 :

  سلام
  دیگه الان مثل قدیم نیست که زیاد روی بومی بودن تمرکز داشته باشند.
  پذیرش در پیام نور در حال حاضر به 2 صورت ازمون سراسری و بدون آزمون بر اساس سوابث تحصیلی انجام می شود

 31. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 25 خرداد 1395

  باسلام من باسهمیه خانواده ایثارگر ارشد شرکت نمودم.درکارنامه نوشته شده مجاز به انتخاب دوره های غیر روزانه با سهمیه آزادشده اید.میخواستم بدونم سهمیه ایثارگر برای پیام نور من دیگه محسوب نمیشه.باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 خرداد 1395 :

  سلام
  اون جدا هست

 32. نویسنده دیدگاه : zhina - در تاریخ : 26 خرداد 1395

  سلام حداقل معدل برای مدرک کارشناسی باید چند باشه ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 26 خرداد 1395 :

  سلام
  حداقل 12

 33. نویسنده دیدگاه : شیما - در تاریخ : 27 خرداد 1395

  سلام.ببخسید من ارشد تهران قبول شدم چون راهمو دوره میتونم همه ی درسها روغیر حصوری بردارمدانشگاه پیام نور قبول شد.مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 27 خرداد 1395 :

  سلام
  حضور در کلاسهای پیام نور اختیاری می باشد بجز دروسی که واحد عملی دارد و دروسی که فاقد منبع می باشد

 34. نویسنده دیدگاه : الناز - در تاریخ : 28 خرداد 1395

  سلام خسته نباشید
  آیا شما از شهریه ارشد جدید امسال ۹۵خبر دارین ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 28 خرداد 1395 :

  سلام
  جدول شهریه سال تحصیلی بعدی هنوز اعلام نشده است

 35. نویسنده دیدگاه : تبریزی - در تاریخ : 28 خرداد 1395

  سلام پروزه کارورزی چیه؟میشه کمی توضیح بدید؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 28 خرداد 1395 :

  سلام
  پروژه که مشخص هست دیگه مثل تحقیق در ابعاد وسیعتر هست
  کارورزی هم چیزی مثل کارآموزی هست

 36. نویسنده دیدگاه : رضايي - در تاریخ : 30 خرداد 1395

  سلام من سال پیش ارشد فراکیر قائم شهر قبول شدم و ثبت نام اینترنتی هم انجام دادم ولی نرفتم، می خاستم بدونم میشه بعد از گذشت دو ترم از پاییز ٩۵ برم؟ لطفن راهنماییم کنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 30 خرداد 1395 :

  سلام
  خیر نمی توانید. باید در پذیرش جدید شرکت کنید

 37. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 31 خرداد 1395

  سلا م من معدل کتبی امتحان نهایی سال سومم ۱۱/۸۱شده ومعدل دیپلمم ۱۶/۶۷میتونم رشته های فراگیرپیم نورثبت نام کنم؟ورشته تجربی هستم وآزمون سراسری هم شرکت کردم .برای رشته های فراگیرهم بایدامتحان داد؟؟؟لطفاجوابموبدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 31 خرداد 1395 :

  سلام
  کارشناسی پیام نور بدون ازمون بله می توانید شرکت کنید در صورتی که مدرک پیش داتشگاهی داشته باشید.

 38. نویسنده دیدگاه : amin67 - در تاریخ : 2 تیر 1395

  با سلام خدمت شما عزیزان ، لطفاً بفرمایید دانشگاه مجازی پیام نور با دانشگاه مجازی پیام نور ویژه شاغلین چه تفاوتی باهم داشته و آیا از نظر میزان شهریه نیز با هم اختلافی دارند یا خیر ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 2 تیر 1395 :

  سلام
  هیچ تفاوتی با هم ندارند

 39. نویسنده دیدگاه : اسراء - در تاریخ : 3 تیر 1395

  سلام
  آیا دانشجویان غیر حضورى انتخاب واحد دارند

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1395 :

  سلام
  چیزی به نام غیرحضوری کامل نداریم!!
  در ضمن اگر انتخاب واحد نداشته باشند چجوری باید واحد اخذ کنند!!

 40. نویسنده دیدگاه : اسراء - در تاریخ : 3 تیر 1395

  سلام .
  انتخاب واحد یعنى چی ؟
  لطفاً راهنماییم کنید
  وهر ترم باید انتخاب واحد کنم ؟
  ودر یک سال چند ترم داره؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1395 :

  سلام
  دوست عزیز هر ترم باید انتخاب واحد کنید
  هر سال 2 ترم دارد و یک ترم تابستان

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید
خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

1 تیر 1397 | کد خبر : 64813

زمان های ضروری ترم تابستان/

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا : زمان ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان سال 97 دانشگاه پیام نور تغییر کرد / زمان های ضروری ترم تابستان 97

19 خرداد 1397 | کد خبر : 64624

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 97-96 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

16 خرداد 1397 | کد خبر : 64556

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

12 خرداد 1397 | کد خبر : 64558

لینک انتخاب رشته و دانلود دفترچه انتخاب رشته /

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاهها

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاهها

پیام نورنا: انتخاب رشته داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد سال 97 در سایت سازمان سنجش آغاز شد.

8 خرداد 1397 | کد خبر : 64541

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال دوم 97-96 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

4 خرداد 1397 | کد خبر : 64442

در نیمسال دوم 97-96 پیام نور/

اجازه حضور در امتحانات دانشگاه پیام نور به شرط پرداخت شهریه / بخشنامه

اجازه حضور در امتحانات دانشگاه پیام نور به شرط پرداخت شهریه / بخشنامه

پیام نورنا : معاونت اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور اجازه ورود دانشجویان به امتحانات نیمسال دوم 97-96 را به شرط پرداخت شهریه اعلام کرد.

27 اردیبهشت 1397 | کد خبر : 17621

نحوه اطلاع از تستی یا تشریحی بودن و حذفیات دروس در امتحانات پایان ترم پیام نور

نحوه اطلاع از تستی یا تشریحی بودن و حذفیات دروس در امتحانات پایان ترم پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : با توجه به تغییرات پیش آمده در خصوص برگزاری نحوه امتحانات پایان ترم ، تستی – تشریحی بودن امتحانات و حذفیات دروس دانشگاه پیام نور در لیست منابع هر رشته برای هر درس اعلام می شود.

27 اردیبهشت 1397 | کد خبر : 17102

نتیجه غیبت و عدم حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

نتیجه غیبت و عدم حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : غیبت و عدم حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور باعث حذف درس می شود / عدم تاثیر در معدل ترم و معدل کل

2 بهمن 1396 | کد خبر : 61592

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1396 | کد خبر : 61487

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top