چاپ خبر

اعتراض داوطلبان به نتایج آزمون ارشد پزشکی

پیام نورنا : در پی انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، صبح امروز جمعی از داوطلبان با تجمع در مقابل مرکز سنجش آموزش پزشکی به این نتایج اعتراض کردند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – معصومه سپهوند یکی از داوطلبان معترض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی افزود: من داوطلب رشته “علوم آزمایشگاهی1” هستم اولویت من در این آزمون رشته ژنتیک بود یعنی دروس تخصصی مربوط به ژنتیک را خوانده بودم. طبق محاسبه کلید اولیه در رشته ژنتیک 70 درصد تست درست زده بودم ولی شیمی آلی که درس تخصصی من نبود را بی پاسخ گذاشتم. تقریبا بر اساس کلید اولیه تمامی درصدهای تخصصی من بالای 70 بود وانتظار کسب رتبه تک رقمی در رشته ژنتیک را داشتم اما با مشاهد کارنامه اولیه که دیروز منتشر شد، کاملا شگفت زده شدم.زیرا در کارنامه علمی رشته ژنتیک که رشته انتخابی من بود رتبه 319 اما در رشته بیوشیمی رتبه یک را کسب کردم و این کاملا مغایر با درصدهای اعلامی در کلید اولیه است.

این دانشجوی معترض خاطرنشان کرد: درصد دروس در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال جابجا شده است، یعنی درصد درس ژنتیک من که 70 بود صفر  و درصد درس شیمی آلی که باید صفر می‌بود، 70 اعلام شده است. در واقع بر اساس محاسبه کلید اولیه، سایر درصدهای اعلامی نیز واقعی نیستند.

سپهوند همچنین تاکید کرد:‌ مورد اعتراض من به نتایج آزمون کارشناسی ارشد کاملا مشخص است. تقریبا تمامی رشته‌ها و رتبه‌ها  در کارنامه اولیه جابجا شده اند . کسی که باید رتبه بالای 100 می‌آورد رتبه‌های تک رقمی و کسی که باید رتبه‌های تک رقمی یا دو رقمی را کسب می‌کرد، رتبه‌های بالای 200  و یا حتی بیشتر را کسب کرده است.

این دانشجوی معترض ادامه داد: متاسفانه این تنها مشکل رشته من نیست بلکه داوطلبان رشته‌های دیگر نیز با چنین شوکی مواجه هستند  و من سال دوم است که در این آزمون شرکت کرده‌ام یکسال تمام در رشته‌ی ژنتیک درس خوانده بودم تا رتبه تک رقمی کسب کنم ولی الان رتبه من در این رشته مغایر با درصدهایی اعلامی، یعنی 319 شده است.

به گفته وی، وقتی کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی منتشر شد این کلید اولیه نیز اشکالات زیادی داشت یعنی پاسخ سوالات طبق منابع اعلام شده درست بودند. اما  آنچه در کلید اولیه منتشر شد مغایر با منابع است. اگر چه ما اعتراض کردیم که کلید نهایی این آزمون نیز منتشر شود اما برخلاف تصور و قول‌هایی که داده بودند کلید نهایی این آزمون نیز  اعلام نشد.

سپهوند همچنین تاکید کرد: در درس «علوم آزمایشگاهی1 » کلید الف و ب متفاوت است یعنی دقیقا یک سوال یکسان و یک گزینه یکسان جواب متفاوت دارد. متاسفانه به این اشکال بزرگ هم وقتی اعتراض کردیم رسیدگی نشد و ما  نمی‌دانیم بر اساس چه کلیدی این درصدها اعلام شده است. بنابراین مهمترین خواسته داوطلبان این است که کلید نهایی این آزمون منتشر شود.

این دانشجوی معترض به زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد نیز اعتراض کرد و افزود: متاسفانه فرصت دو روزه انتخاب رشته موجب ناحق شدن خواسته به جای دانشجویان معترض خواهد شد و دانشجویانی که برخلاف حق خود رتبه‌های تک رقمی یا دو رقمی را کسب کردند شانس انتخاب رشته را به دست می‌آورند و ما از مسؤلان می خواهیم تا زمان مشخص شدن اعتراضات دانشجویان، سایت انتخاب رشته غیر فعال شود.

در ادامه محمدرضا طهماسبی داوطلب رشته «علوم آزمایشگاهی2 »، گفت: در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال رتبه یک ایمونولوژی میانگین درصد آن 32 بود و من تقریبا با همان درصد به جز این که درصد زبان بالایی نیز زده بودم رتبه 300 را کسب کردم.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در این آزمون 3 سوال درس ایمونولوژی با ضریب 6 طبق کتاب منبع جواب آن با آنچه که اعلام شده بود متفاوت است. در واقع بر اساس منابع جواب گزینه 4  است اما در کارنامه منتشر شده گزینه 2 اعلام شده و این مشکل برای بسیاری از سوالات نیز وجود داشت.

طهماسبی همچنین اضافه کرد: رتبه های اعلام شده در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال کاملا ناعادلانه است. یعنی دوست من درحالی که درصدهای او پایین تر از درصد من بوده رتبه بهتر از من را کسب کرده است. بنابراین خواسته دانشجویان این است که چرا در آزمون امسال رتبه‌های اعلامی مغایر درصدهای کسب شده و  پاسخ سؤالات برخی دروس نیز با آنچه در منابع معرفی ذکر شده، متفاوت است.

در ادامه یک دانشجو معترض رشته پرستاری نیز گفت: امسال برای اولین بار در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کردم متاسفانه دیروز وقتی رتبه‌های این آزمون اعلام شد با شوک عجیبی مواجه شدم چرا که درصدهای من در آزمون بهتر بوده اما رتبه‌ای که کسب کردم 621  است.

وی در ادامه تصریح کرد: وقتی رتبه خودم را با رتبه دانشجوی سال گذشته و همچنین درصدهای محاسبه شده در کلید اولیه‌ مقایسه می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که باید رتبه زیر 100 را کسب می‌کردم.  اما نتیجه اعلام شده کاملا متفاوت بود. خواسته من رسیدگی به اعتراض دانشجویان است چرا که بی توجهی به این اعتراضات ظلم بزرگی در حق کسانی که یک سال سرمایه مادی و معنوی خود را صرف این آزمون کردند، محسوب می شود.

این دانشجوی معترض همچنین تاکید کرد: متاسفانه مسؤلین سنجش دقیقا روزهای انتخاب رشته را به تعطیلات آخر هفته موکول کرده‌اند که جای هیچ اعتراضی برای دانشجویان نباشد. بنابراین باید تا زمان رسیدگی به خواسته‌های حق دانشجویان سایت انتخاب رشته غیر فعال شود.

در ادامه مینا قدیمی دانشجوی رشته پرستاری و یکی از معترضان آزمون ارشد پزشکی گفت:‌سال اولی است که در آزمون شرکت می‌کنم رتبه من در رشته داخلی جراحی 570 اعلام شده است در صورتی که دانشجویان  سال گذشته با درصدی که من در این آزمون کسب کرده‌ام، رتبه زیر 50 را به دست آورده‌اند.من نیز انتظار داشتم  رتبه زیر 100 را کسب می کردم.

این نماینده داوطلبان معترض رشته پرستاری تصریح کرد: متاسفانه مسؤلان هیچ توجهی به اعتراضات دانشجویان ندارند و تنها من به عنوان نماینده دانشجویان معترض رشته پرستاری، موفق شدم اعتراض خود را با پر کردن چند فرم به مسؤلان اعلام کنم.

وی تاکید کرد: مسئولان باید کلید نهایی آزمون را در سایت سنجش منتشر کنند تا ما دانشجویان بدانیم رتبه‌های اعلام شده بر چه اساسی محاسبه شده است.

در ادامه گلنوش محبوب یکی از دانشجویان معترض گفت: در رشته بیوشیمی بالینی شرکت کرده بودم. اما درصد درس شیمی که درس اصلی من است صفر شده است. در صورتی که بر اساس کلید اولیه که اعلام کرده بودند باید درصد 62 را  کسب می‌کردم.

وی افزود: با میانگین درصد  64 در این آزمون، رتبه 112 امسال را کسب کرده‌ام. این در حالیست که دانشجوی سال گذشته با همین میانگین رتبه 15 را کسب کرده بود.

در ادامه یک دانشجوی معترض که مایل نیست نامش منتشر شود گفت: قرار بود نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، 31 خرداد ماه جاری اعلام شود اما به دلیل تغییر مکان این نتایج دیروز با 8 روز تاخیر دیروز اعلام شد و  وقتی کارنامه ها را منتشر کردند  با تغییر عجیب کارنامه ها مواجه شدیم، به طوری که درصد دروس جابجا شده بود.

این دانشجوی معترض در پایان گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی یک سال زندگی خود را صرف این آزمون کرده اند و وزارت بهداشت باید به اعتراضات دانشجویان که در حقشان اجحاف شده است رسیدگی کند.

در پایان این تجمع دانشجویان معترض بیانیه‌ای را صادر کردند متن این بیانیه به شرح زیر است:

«شگفتی داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت از رتبه‌های غیر واقعی با درصدهای نادرست !!!

نظر به این که پس از انتشار کارنامه اولیه در بعضی از رشته‌های امتحانی مانند گروه علوم آزمایشگاهی که شامل رشته‌های ژنتیک، بیوشیمی بالینی و بیوتکنولوژی شاهد اشتباهات باور نکردنی در اعلام نتایج درصدها بوده‌ایم لذا خواستار بررسی تمامی کارنامه‌ها را داریم.

مثلا بعضی از داوطلبان در یک درس هیچ سوالی را پاسخ نداده‌اند اما درصدی که نهایتا در کارنامه خود می‌بیند بین از پنجاه درصد می‌باشد و یا درسی که با اطمینان بیش از پنجاه درصد زده‌اند درصد آن را صفر دیده‌اند. به راستی نتیجه زحمات شبانه‌روزی دانشجویانی که عمر یک ساله خود را صرف دستیابی به رشته مورد علاقه خود کرده‌اند چه می‌شود؟!

ضمنا فارغ از درصدهای غیر واقعی شاهد رتبه‌بندی‌های غیر معقول و نسنجیده نیز بوده‌ایم و در آخر تمام مشکلات فوق از عدم توجه به اعتراض دانشجویان به کلید اولیه و اعلام نکردن کلید نهایی از همه غلط‌های موجود در کلید اولیه می‌باشد.

قبلا از رسیدگی و توجه شما به دردنامه دانشجویان نهایت تشکر و امتنان از همکاری شما را داریم.»نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

24 آبان 1396 | کد خبر : 59922

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور:

افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در دانشگاه پیام نور / کاهش تعداد صفحات منابع

افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در دانشگاه پیام نور / کاهش تعداد صفحات منابع

پیام نورنا : طبق اعلام سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در شورای آموزشی دانشگاه تصویب شد / کاهش تعداد صفحات منابع درسی به ازای هر واحد

24 آبان 1396 | کد خبر : 59816

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

پیام نورنا: سهبا مخفف سامانه هوشمند برنامه ریزی آموزشی است که توسط دانشگاه پیام نور راه اندازی شده است برای ارائه برنامه کلاسی به دانشجویان و اساتید مراکز/ آموزش استفاده از سیستم سهبا

10 آبان 1396 | کد خبر : 59571

تغییر در تاریخ امتحانات نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور

تغییر در تاریخ امتحانات نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : تاریخ امتحانات پایان ترم در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

29 مهر 1396 | کد خبر : 59439

چگونگی ثبت نام + شرایط ثبت نام/

آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

پیام نورنا : ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی سال 9 دانشگاه پیام نور آغاز شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

8 مهر 1396 | کد خبر : 58070

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

16 شهریور 1396 | کد خبر : 58401

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور از 16 شهریور ماه 96 آغاز شده است.

13 شهریور 1396 | کد خبر : 58320

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

12 تیر 1396 | کد خبر : 56403

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-1396 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ثبت شرکت
» ثبت شرکت
» ثبت برند
» ثبت طرح صنعتی
» نشر استخدام مرجع سوالات استخدامي
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» بانک کتاب
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top