چاپ خبر
در مراسم آغاز سال تحصیلی و تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری دانشگاه آزاد عنوان شد؛

تحصیل 37 درصد دانشجویان کشور در واحدهای دانشگاه آزاد

پیام نورنا : رییس دانشگاه آزاد به ارائه آماری از عملکرد مدیریت خود در این دانشگاه پرداخت و افزود: تعداد دانشجویان در مهرماه 92 حدود یک میلیون و 620 هزار نفر بود و در سه سال اخیر روی همین عدد محدود بوده است ولی می‌توان گفت که 37 درصد دانشجویان کل کشور در واحدهای دانشگاه آزاد درس می‌خوانند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – حمید میرزاده در مراسم آغاز سال تحصیلی و تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی و افتتاح 10 هزار مترمربع طرح‌های عمرانی با بیان اینکه مدیریتی که در دوره جدید از مهر 92 آغاز شد یکی از عمده‌ترین برنامه‌های خود را در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد قرار داد، اظهار کرد: این برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌ها مطابق سند بالادستی و سند ابلاغی مقام معظم رهبری بوده است و با توجه به سیاست‌های کلی نظام تنظیم شده است.

وی افزود: با توجه به نیاز کشور و مساله توسعه کیفی دانشگاه که مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌تواند بروز کند سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی کردیم و در حال حاضر دانشگاه آزاد رتبه 162 را در تولیدات علمی جهان دارد که البته این مساله مربوط به 40 واحد از 400 واحد دانشگاه آزاد اسلامی است.

میرزاده به ارائه آماری از عملکرد مدیریت خود در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و افزود: تعداد دانشجویان در مهرماه 92 حدود یک میلیون و 620 هزار نفر بود و در سه سال اخیر روی همین عدد محدود بوده است ولی می‌توان گفت که 37 درصد دانشجویان کل کشور در واحدهای دانشگاه آزاد درس می‌خوانند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد اعضای هیات علمی تمام‌وقت از 29 هزار و 324 نفر در مهر 92 به 32 هزار و 891 نفر در مهر 95 رسید که حدود 3800 نفر نیز از اساتید ارتقاء یافته‌اند و استادیار شده‌اند. به طور کلی در حال حاضر نسبت فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی کل دانشگاه‌های کشور 50 درصد است.

میرزاده همچنین با بیان اینکه با سیاست گذاری‌هایی که انجام دادیم در مقطع تحصیلات تکمیلی، توانستیم 53 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی کل کشور را به خود اختصاص دهیم، گفت: درصد دانشجویان محصل در مقطع تحصیلات تکمیلی در سند چشم‌انداز باید به 30 درصد می‌رسید که هم‌اکنون ما به عدد 30.4 درصد رسیده‌ایم. در حالی که این عدد در سطح کل دانشگاه‌های کشور 21 درصد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعداد رشته‌محل‌های مصوب مقطع کارشناسی ارشد از سه هزار و 701 در سال 92 به 8 هزار و 765 رشته‌محل در سال 95 رسیده است، اظهار کرد: همچنین تعداد رشته‌محل‌های مصوب دکتری تخصصی از 392 رشته در سال 92 به 2746 رشته‌محل در سال 95 رسیده است که این مساله تحولی بزرگ در دانشگاه آزاد محسوب می‌شود.

وی به موضوع تاسیس دانشگاه در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین آثار این مساله این است که خانواده‌ها فرزندان را در دامن خود و طبق نظارت محلی منطقه‌ای پرورش می‌دهند و البته هزینه‌ای اضافی جهت رفت و آمد آنها را نیز متقبل نمی‌شوند.

به گفته میرزاده، گاهی اوقات نزدیک به 45 تا 50 هزار نفر از دانشجویان در هر ترم تقاضای مهمانی می‌کردند که با توجه به تاسیس دانشگاه در مناطق مختلف این عدد به حدود 16 هزار و 700 دانشجو در هر ترم رسیده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تعداد اعضای هیات علمی تمام‌وقت حدود 30 هزار و اعضای هیات علمی نیمه‌وقت حدود 2 هزار و حق‌التدریسی‌ها بیش از 35 هزار نفر هستند، گفت: تعداد اعضای علمی جذب‌شده قطعی چهار هزار نفر بوده و همچنین تعداد اعضای هیات علمی که در استان‌ها قرارداد پیمانی امضا کرده‌اند نیز به 3500 نفر می‌رسد که البته یکی از مهمترین برنامه‌های ما این است که تا پایان سال 96 این تعداد را به 20 هزار نفر ارتقاء دهیم.

میرزاده با اشاره به اینکه در حال حاضر 60 درصد اساتید استادیار به بالا و 40 درصد مربی هستند، اظهار کرد: نسبت استاد به دانشجو یک به 49 است که این عدد تا پایان سال 99 به یک به 37 دانشجو می‌رسد و همچنین طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال 1404 این عدد یک به 27 دانشجو ارتقاء می‌یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه وضعیت حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد را در سال 92 و 95 مورد قیاس قرار داد و گفت: تعداد رشته‌ها در مقطع دکتری تخصصی از چهار رشته به هفت رشته رسید و همچنین در حال حاضر 1551 عضو هیات علمی و 70 هزار دانشجو در این حوزه مشغول هستند.

میرزاده ادامه داد: دانشگاه آزاد دارای 15 بیمارستان است که از این تعداد 11 بیمارستان فعال بوده و 4 بیمارستان نیز طی سال جاری فعال خواهند شد و همچنین 654 مدرسه در سازمان سما داریم که دارای 67 هزار دانشجو و 121 آموزشکده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه به شاخص‌های عملکردی مهم پژوهش و فناوری این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تعداد مراکز پژوهشی از 30 مرکز در مهر 92 به 82 مرکز در مهر 95 و همچنین تعداد مراکز رشد در این بازه زمانی از 37 مرکز به 100 مرکز رسید و از طرفی هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از 124 عدد به 926 عدد ارتقاء یافت.

وی با بیان اینکه در زمان ریاست دکتر جاسبی ارتباطات با پایگاه‌های معتبر علمی برقرار بود، اظهار کرد: متاسفانه در دوره ریاست پس از دکتر جاسبی این ارتباطات قطع شد ولی ما توانستیم با سرمایه‌گذاری زیاد در این حوزه مجدد با پایگاه‌های معتبر علمی ارتباط خود را قوت ببخشیم.

وی افزود: در واقع دانشگاه آزاد در حوزه بین‌الملل توانست واحدهای خود را از 4 واحد به 11 واحد برساند و تعداد دانشجویان خارجی خود را نیز به 10 هزار نفر از کشورهای عراق، افغانستان و آسیای مرکزی ارتقاء دهد.همچنین فرآیند جذب دانشجو در دفاتر دانشگاه آزاد در کشورهای ایتالیا روسیه و آلمان آغاز شده است.

میرزاده همچنین با بیان اینکه نسبت به سال 93 با احتساب تورم 40 درصد طی سه سال اخیر رشد بودجه 1.6 بوده است، اظهار کرد: در کنار برخی نارسایی‌ها و کم‌لطفی‌ها اما مدیران دانشگاه آزاد موفق شدند به سوددهی برسند و 40 درصد وابستگی به شهریه کاهش یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان از اعطای وام دانشجویی به 12 هزار زوج و اعطای 836 میلیارد تومان تسهیلات به کارکنان دانشگاه آزاد خبر داد.

در این مراسم طرح های عمرانی واحد تهران شمال دانشکده فنی مهندسی و پژوهشگاه و آزمایشگاه این واحد رونمایی شد.

دکتر علی محمد صفانیا رییس واحد تهران شمال در این مراسم با بیان اینکه این واحد 215 هزار مترمربع فضای آموزشی داشته و 91 هزار دانش آموخته در این واحد داریم گفت: با برنامه ریزی هایی که انجام دادبم توانستیم از زیانی بالغ بر 6 میلیارد تومان به سودی 10 میلیارد تومانی برسیم.

وی تصربح کرد: با توجه به اینکه منابع درآمدی ما از از طریق ایجاد آزمایشگاه های همکار و برگزاری دوره های آزمایشی و انجام فعالیت های پژوهشی تامین میشود سیاست گذاری و برنامه ریزی درست در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.
در این مراسم که رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز حضور داشت از 11 دانشجوی نمونه از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.

همچنین از آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز که ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد را بر عهده دارد نیز با اهدای تابلویی تقدیر شد.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 تیر 1397 | کد خبر : 65106

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات ترم تابستان 97 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات ترم تابستان سال تحصیلی 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

20 تیر 1397 | کد خبر : 65091

زمان تعطیلات تابستان 97 دانشگاه پیام نور / دانشگاه تعطیل شد

زمان تعطیلات تابستان 97 دانشگاه پیام نور / دانشگاه تعطیل شد

پیام نورنا : دانشگاه پیام نور از روز شنبه 23 تیرماه 1397 در تعطیلات تابستانه خواهند بود و تمام مراکز و واحدها تعطیل می باشند.

19 تیر 1397 | کد خبر : 65097

آغاز ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 97 پیام نور / نکات مهم انتخاب واحد

آغاز ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 97 پیام نور / نکات مهم انتخاب واحد

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 97 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان

19 تیر 1397 | کد خبر : 65093

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی ترم تابستان 97 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی ترم تابستان 97 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

16 تیر 1397 | کد خبر : 65052

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد ترم تابستان 97 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور از 16 تیرماه 97 آغاز شده است.

14 تیر 1397 | کد خبر : 65041

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان 97 پیام نور

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور در سیستم دانشگاهی گلستان آغاز شد / نکات مهم در ثبت درخواست مهمان

9 تیر 1397 | کد خبر : 65036

دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان 97 پیام نور / دروس قابل ارائه در ترم تابستان

دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان 97 پیام نور / دروس قابل ارائه در ترم تابستان

پبام نورنا : دستور العمل ثبت نام ترم تابستان 97 پیام نور و همچنین حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم تابستان 97 اعلام شد.

1 تیر 1397 | کد خبر : 64813

زمان های ضروری ترم تابستان/

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا : زمان ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان سال 97 دانشگاه پیام نور تغییر کرد / زمان های ضروری ترم تابستان 97

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top