چاپ خبر

لزوم دریافت کد شناسه تدریس توسط اساتید حق التدریس دانشگاه آزاد

پیام نورنا : رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد با بیان اینکه براساس بخشنامه ابلاغی، تمام اساتید حق التدریس باید دارای کد شناسه باشند، اظهار داشت: بیش از 38هزار استاد حق التدریس در دانشگاه آزاد اسلامی در حال فعالیت هستند که عضو هیات علمی نیستند که مجموعاً تاکنون 23هزار نفر از آنها کد شناسه تدریس دریافت کرده اند باید از ترم بعد تمام اساتید حق التدریس کد شناسه داشته باشند و در غیر اینصورت امکان تدریس در دانشگاه را نخواهند داشت.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر علیرضا وحیدی رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد در جلسه  شورای دانشگاه‌آزاد اسلامی استان مرکزی صبح امروز به ریاست دکتر میرزاده و با حضور روسا و مسولان این استان به منظور بحث و بررسی پیرامون مسائل و مشکلات استان مرکزی برگزار شد، درسخنانی با اشاره به روند جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به طور معمول از میان داوطلبان واجد شرایط 60درصد در مصاحبه علمی و 95درصد در صلاحیت عمومی در هر استان قبولی داریم که متاسفانه در استان مرکزی این آمار پایین تر است.

وی افزود: امیدواریم در فراخوان بعدی جذب هیات علمی، در استان مرکزی امکان جذب بیشتری فراهم شود.

در ادامه دکتر علیرضا نظام آبادی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی در جلسه شورای این استان ضمن ارائه گزارش عملکرد ، گفت: دانشگاه‌آزاد اسلامی استان مرکزی دارای 16 واحد و مرکز، 34 هزار و 306 دانشجو ، 922 مقاله ISI، 4 مرکز رشد و 22 واحد فناور است.

وی به جذب عضو هیات علمی در این استان اشاره کرد و گفت: در مجموع از سال 92 تا 94 با 48 پرونده جذب هیات علمی در رشته‌های غیر پزشکی و 10 پرونده جذب در رشته های پزشکی موافقت شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی همچنین در خصوص طرح ساها در این استان، گفت: برای فعال کردن ساها کمیته پیگیری در مرکز استان تشکیل که تاکنون 8 جلسه باحضور اعضا برگزار شده است و کارشناسان حوزه پژوهش در کارگاه‌های مختلف شرکت کرده‌اند. همچنین پیگیری‌های لازم برای انعقاد قرارداد برای دریافت مجوزهای لازم و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های استاندارد انجام شده است و کتابچه ساها را منتشر کرده‌ایم.

نظام آبادی افزود: دانشگاه‌آزاد اسلامی استان مرکزی دارای 491 آزمایشگاه و کارگاه و تعداد 4 هزار و 698 تجهیزات است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی 7 طرح برون دانشگاهی نیز در دست اجرا دارد، گفت: طرح ساخت دستگاه جابجایی درخت بدون نیاز به قطع آن، جعبه سیاه قطار و طراحی و ساخت نیراگر و سیکوپلاستیک، مطالعه آزمایشگاهی اصلاح ساختار آبگیری مدول نیرپیک و طرح تاسیس شرکت مهندسان مشاور از مهم‌ترین طرح‌های شرکت‌های دانش‌بنیان این استان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی همچنین در خصوص طرح‌های فرهنگی ماندگار این استان، گفت: در سال 95، تعداد 7 طرح فرهنگی ماندگار را داشته‌ایم که برگزاری همایش سبک زندگی و اندیشه‌های امام خمینی(ره)، توانمندسازی کانون‌های دانشجویی در واحدهای اراک، ساوه و آشتیان، ثبت نشریات دانشجویی سراسری کشور و تالیف کتاب اخلاق حرفه‌ای در تجارت و بازرگانی تعدادی از جمله آنها بوده است.

تشکیل ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌آزاد اسلامی اراک

حجت الاسلام والمسلمین سلحشور، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌آزاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی، از تدابیر سنجیده و درست مدیریت در دانشگاه‌آزاد اسلامی است، گفت: خوشبختانه استان مرکزی از وضعیت فرهنگی نسبتاً خوبی برخوردار است.

وی همچنین از تشکیل ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌آزاد اسلامی اراک خبر داد و اظهار داشت: در این ستاد اساتید دانشگاه نیز حضور دارند که پرونده تخلفات دانشجویی جهت بررسی و ارشاد، به این اساتید ارجاع داده می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سلحشور ضمن تشکر از دکتر طه هاشمی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ آزاد اسلامی، گفت: طرح تشکیل ستاد اربعین ، طرح بسیار سنجیده ای بود که توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی مطرح شد.

ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات روسای واحدها و شوراهای تخصصی استان مرکزی

در ادامه این جلسه، روسای شوراهای تخصصی و روسای واحدهای استان مرکزی به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که از آن جمله می توان به استفاده از اعضای هیات علمی به عنوان روسای شوراها، تعیین الگویی درخصوص حق مدیریت مدیران آموزشی براساس تعداد رشته ها،اصلاح هرم هیات علمی، یکسان سازی در روند ارسال نمرات مهمانی، ساماندهی حق جذب اعضای هیات علمی، پرداخت وام صندوق رفاه تا میزان 80درصد شهریه، تهیه بخشنامه ای برای پرداخت هزینه ایاب و ذهاب اساتید مأمور، امکان فروش ساختمان های مازاد برای فعالیت های اقتصادی، ارائه بخشنامه تغییر سردبیری نشریات و فصلنامه ها، ایجاد قطب های فرهنگی با توجه به ظرفیت های استانی، بازنگری در مأموریت مراکز مشاوره، برگزاری کلاس های آموزشی تخصصی جهت ارتقای دانش فنی کارشناسان حوزه عمران، برگزاری مسابقات استانی بین چند استان همجوار و… اشاره کرد.

 هدف از تأسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان، حمایتی است

دکتر رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و امور اقتصاد دانش بنیان دانشگاه ‌آزاد اسلامی ضمن پاسخگویی به مباحث مطرح شده در حوزه متبوع خود، اظهار داشت: هدف از تأسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان، حمایت از کسب درآمدهای غیر شهریه و ارتباط بیشتر دانشگاه با بخش صنعت است.

وی با بیان اینکه نمونه ای از قراردادهای تیپ در سایت مربوطه قرار داده شده است، از روسای شوراها خواست در صورت مشاهده مشکلات و مسائل، آنها را به صورت موردی مطرح کنند.

تفویض اختیار بیشتر به واحد با اجرای طرح های تجمیع

دکتر مجتبی علوی فاضل رئیس مرکز هماهنگی امور استان ها و هیات های امنای استانی گفت: در هر استان به منظور پاسخگویی به گزارش ها، فردی به عنوان بازرس انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح های تجمیع، تفویض اختیار بیشتر به واحدهاست، اظهار داشت: در طرح تجمیع 3 بیشتر موارد اجرایی به واحدها واگذار می شود.

 ارتقای رتبه دانشگاه‌آزاد اسلامی در تولید علم جهانی نشان از کیفی سازی در این دانشگاه است

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری نیز گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی تلاش شده برای پژوهشگران و محققان جوان، انگیزش و تشویق بیشتری در نظر گرفته شود. در همین راستا مبلغ تشویقی برای مقالات ISI متناسب با نرخ تورم هرساله در نظر گرفته می شود.

معاون پژوهش و فناوری با بیان اینکه تعداد مقالات دانشگاه آزاد اسلامی در سال 2015 به 6هزار و 400 مقاله رسیده است، گفت: رتبه تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی هر روز در حال صعود است به طوری که در مهر سال جاری رتبه این دانشگاه در پایگاه ESI به 162 رسید که نشان از اجرای سیاست های مثبت و کیفی سازی در دانشگاه است.

دکتر دادگان معاون ورزش دانشگاه آزاد اسلامی گفت: خوشبختانه رشد خوبی در مسابقات ورزشی در استان مرکزی به چشم می خورد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی همچنین در پاسخ به پیشنهادات مطرح شده در حوزه ورزش گفت: برگزاری مسابقات استانی بین چند استان همجوار و بازنگری در بودجه ورزشی بررسی و به زودی نتیجه آن اعلام خواهد شد.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 تیر 1397 | کد خبر : 65106

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات ترم تابستان 97 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات ترم تابستان سال تحصیلی 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

20 تیر 1397 | کد خبر : 65091

زمان تعطیلات تابستان 97 دانشگاه پیام نور / دانشگاه تعطیل شد

زمان تعطیلات تابستان 97 دانشگاه پیام نور / دانشگاه تعطیل شد

پیام نورنا : دانشگاه پیام نور از روز شنبه 23 تیرماه 1397 در تعطیلات تابستانه خواهند بود و تمام مراکز و واحدها تعطیل می باشند.

19 تیر 1397 | کد خبر : 65097

آغاز ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 97 پیام نور / نکات مهم انتخاب واحد

آغاز ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 97 پیام نور / نکات مهم انتخاب واحد

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 97 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان

19 تیر 1397 | کد خبر : 65093

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی ترم تابستان 97 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی ترم تابستان 97 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

16 تیر 1397 | کد خبر : 65052

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد ترم تابستان 97 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور از 16 تیرماه 97 آغاز شده است.

14 تیر 1397 | کد خبر : 65041

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان 97 پیام نور

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان 97 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان در ترم تابستان 97 دانشگاه پیام نور در سیستم دانشگاهی گلستان آغاز شد / نکات مهم در ثبت درخواست مهمان

9 تیر 1397 | کد خبر : 65036

دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان 97 پیام نور / دروس قابل ارائه در ترم تابستان

دستورالعمل ثبت نام ترم تابستان 97 پیام نور / دروس قابل ارائه در ترم تابستان

پبام نورنا : دستور العمل ثبت نام ترم تابستان 97 پیام نور و همچنین حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم تابستان 97 اعلام شد.

1 تیر 1397 | کد خبر : 64813

زمان های ضروری ترم تابستان/

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا : زمان ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان سال 97 دانشگاه پیام نور تغییر کرد / زمان های ضروری ترم تابستان 97

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top