چاپ خبر
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت عنوان کرد:

ورزش همگانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی توسعه می یابد

پیام نورنا : مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اهتمام وزارت بهداشت به ورزش‌های همگانی گفت: برای سوق دادن دانشجویان به ورزش به ویژه ورزش همگانی نیازمند انقلابی در این زمینه هستیم.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – جلال نژادجواد در گردهمایی نمایندگان ورزشی‌های همگانی و دبیران مناطق ده‌گانه دانشگاه‌های علوم پزشکی افزود: مسئولان باید ورزش همگانی را به میان دانشجویان بیاورند که بخشی از اقدامات در این زمینه ایجاد تحول در واحدهای آموزشی ورزشی است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: امروز رشد و توسعه کشور در همه ابعاد در گرو به کارگیری نیروی انسانی سالم در بخش‌های مختلف جامعه از جمله دانشگاه‌هاست، اگر دانشجویان علوم پزشکی را منادیان سلامت بنامیم باید بر توسعه ورزش در میان آنها اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم تا در نهایت این افراد سلامت، تحرک و پویایی را به میان جامعه انتقال دهند.

وی افزود: ۱۹۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی در دانشگاه‌ها در اختیار ما هستند که هم اکنون و در بهترین حالت بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از آنها در فعالیت‌های ورزشی مشارکت می‌کنند و انقلابی که از آن سخن گفتیم برای افزایش این تعداد به بیش از ۱۰۰ هزار نفر و نهایتا تمام دانشجویان علوم پزشکی ضروری است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: برای توسعه ورزش در دانشگاه‌ها با شرایط کنونی راهی جز ورزش همگانی پیش روی ما نیست و در واقع ورزش همگانی موتور محرکه ورزش قهرمانی است که حرکت‌های خوبی نیز در این راستا انجام شده است.

وی گفت: ورزش همگانی رشد و توسعه خوبی در کشور داشته و نگاه تفریحی به ورزش همگانی که نگاه خطرناکی هم هست، خوشبحتانه برطرف شده و نگاه به این حوزه از ورزش، نگاهی علمی است.

نژادجواد اظهار داشت: نقش ورزش همگانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در دانشگاه‌ها نقشی انکار نشدنی است و اگر مسئولان دانشگاهی به این امر اهتمام نورزند به جرات می‌توان گفت ضرر کرده‌اند؛ مسئولان باید ورزش همگانی را به میان دانشجویان بیاورند که بخشی از اقدامات در این زمینه ایجاد تحول در واحدهای آموزشی ورزشی است.

وی با تاکید بر اهمیت امید و نشاط در دانشگاه‌ها و در میان دانشجویان، گفت: اغلب مسئولان دانشگاه‌ها از شیوع ناامیدی و عدم نشاط در فضاهای دانشجویی سخن می‌گویند، در حالی که پی گرفتن ورزش همگانی نشاط فردی و جمعی را نیز در پی خواهد داشت.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت افزود: ورزش همگانی مزایای بسیاری دارد که از جمله آنها می‌توان به پرکردن اوقات فراغت دانشجویان به صورت مفید اشاره کرد و این مهم آنجا اهمیت دارد که دانشجویان را از حضور بیش از اندازه در فضای مجازی و عدم تحرک می‌رهاند.

وی افزود: فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌ها روحیه و روابط فردی و جمعی را نیز تقویت می‌کند و اثرات بسیار دیگری هم دارد که در این مجال نمی‌گنجد.

نژادجواد گفت: ما به عنوان متولیان ورزش در دانشگاه‌ها در توسعه کشور و پرورش دانشجویانی سالم که الگویی برای جامعه هستند، نقش مهم و به سزایی داریم؛ اگر این دانشجویان را ورزشکار بار بیارویم اطرافیان آنها نیز از ایشان الگو می‌گیرند و این کار بخش زیادی از جامعه را به پویایی تحرک و نشاط سوق می‌دهد.

وی با اشاره به ضرورت پشتوانه سازی برای ورزشکاران دانشجویی که در المپیادهای ورزشی حاضر می‌شوند، گفت: مقرر شده است که از میان دانشگاه‌های علوم پزشکی تیم‌هایی را به یونیورسیاد دانشجویان اعزام کنیم که گام مهمی در جهت افزایش انگیزه ورزش کردن در میان دانشجویان است.

نژادجواد خاطر نشان کرد: موضوع مهم دیگر فرهنگ سازی ورزش همگانی در دانشگاه‌هاست و ضرورت دارد که ورزش را به مثابه یک فرهنگ در میان دانشجویان ترویج کنیم؛ مهمترین راه گسترش ورزش همگانی در میان دانشجویان نیز همین فرهنگسازی است که نیازمند توجه و اهتمام ویژه در این خصوص است.

وی گفت: از راه‌کارهای این فرهنگ‌سازی می‌توان به گسترش امکانات و فضاهای ورزشی و در دسترس قرار دادن آنها اشاره کرد. ضمن آنکه تقویت نهادهای ورزشی به خصوص نهادهایی که در زمینه ورزش همگانی فعالت می‌کنند نیز می‌توند به این فرهنگسازی کمک کند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی تا برنامه ششم توسعه گفت: ضرورت دارد حرکت رو به رشدی که در زمینه ورزشی در دانشگاه‌ها شروع کرده‌ایم ادامه یابد و تک تک دانشجویان را در این خصوص تحت پوشش خود قرار دهیم و همه را عضو باشگاه بزرگ ورزشی وزارت بهداشت کنیم.نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

24 آبان 1396 | کد خبر : 59922

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور:

افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در دانشگاه پیام نور / کاهش تعداد صفحات منابع

افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در دانشگاه پیام نور / کاهش تعداد صفحات منابع

پیام نورنا : طبق اعلام سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در شورای آموزشی دانشگاه تصویب شد / کاهش تعداد صفحات منابع درسی به ازای هر واحد

24 آبان 1396 | کد خبر : 59816

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

پیام نورنا: سهبا مخفف سامانه هوشمند برنامه ریزی آموزشی است که توسط دانشگاه پیام نور راه اندازی شده است برای ارائه برنامه کلاسی به دانشجویان و اساتید مراکز/ آموزش استفاده از سیستم سهبا

10 آبان 1396 | کد خبر : 59571

تغییر در تاریخ امتحانات نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور

تغییر در تاریخ امتحانات نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : تاریخ امتحانات پایان ترم در نیمسال اول سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور تغییر کرد.

29 مهر 1396 | کد خبر : 59439

چگونگی ثبت نام + شرایط ثبت نام/

آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

آغاز ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

پیام نورنا : ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی سال 9 دانشگاه پیام نور آغاز شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

8 مهر 1396 | کد خبر : 58070

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

16 شهریور 1396 | کد خبر : 58401

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور از 16 شهریور ماه 96 آغاز شده است.

13 شهریور 1396 | کد خبر : 58320

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

12 تیر 1396 | کد خبر : 56403

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-1396 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ثبت شرکت
» ثبت شرکت
» ثبت برند
» ثبت طرح صنعتی
» نشر استخدام مرجع سوالات استخدامي
» بانک کتاب
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top