چاپ خبر
رئیس دانشگاه تهران خبر داد:

دانشگاه تهران «شهر دانش» می شود/ ایمن سازی ساختمان های 80 ساله

پیام نورنا : رئیس دانشگاه تهران گفت: طرح توسعه این دانشگاه تبدیل به طرح جدید شهر دانش شده است و زمینه ای فراهم شود تا مشاغل اطراف این دانشگاه نیز متناسب با فعالیت های دانشگاه تعریف شود.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – محمود نیلی احمدآبادی صبح امروز در نشست خبری در دانشگاه تهران گفت: در طرح شهر دانش، قرار است دانشگاه تهران از اطراف به خیابان کارگر، بلوار کشاورز و خیابان وصال متصل شود و زمینه ای فراهم شود تا مشاغل اطراف این دانشگاه نیز متناسب با فعالیت های دانشگاه تعریف شود.

وی افزود: در این طرح قرار است ۵۰۰ هزار متر مربع به پارک علم و فناوری این دانشگاه اختصاص یابد.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه طرح شهر دانش به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری رسیده است، خاطرنشان کرد: با کمک دولت و مجلس امیدواریم اراضی مربوط به این طرح را تملک کنیم.

نیلی احمدآبادی اظهار داشت: بیش از ۶۰ درصد اراضی مربوطه تملک شده است و امیدواریم مابقی اراضی نیز با کمک دولت و مجلس محقق شود.

وی افزود: برای تملک اراضی مورد نیاز اجرای شهر دانش نیازمند هزار میلیارد تومان هستیم که باید مصوبه مجلس در این زمینه تصویب شود.

رئیس دانشگاه تهران ادامه داد: برای اجرای این طرح ۸۰۰ هزار متر مربع ساخت و ساز انجام خواهد شد که بخش بسیاری از این ساخت و سازها توسط خیرین انجام می شود.

نظر رئیس دانشگاه تهران در خصوص پذیرش دانشجویان دکتری

نیلی احمدآبادی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر اینکه پذیرش دانشجویان دکترا باید از طریق آزمون انجام شود، اظهار کرد: ما خیلی با این مصوبه موافق نیستیم و به نظر ما پذیرش دانشجویان بر اساس رزومه بهتر است.

وی افزود: تجربه سال های گذشته دانشگاه تهران نشان می دهد که پذیرش دانشجو بر اساس رزومه منجر به جذب دانشجویان بهتری خواهد شد.

رئیس دانشگاه تهران در خصوص پذیرش دانشجو در پردیس های این دانشگاه نیز گفت: وزارت علوم در حال تدوین آیین نامه جدیدی در خصوص پذیرش دانشجو در پردیس های دانشگاه ها است که در صورت تصویب این آیین نامه احتمال پذیرش دانشجو بر اساس رزومه علمی محقق خواهد شد.

برنامه‌ریزی برای ساختمان‌های با عمر بیش از ۸۰ سال دانشگاه تهران

نیلی احمدآبادی تاکید کرد: باید موضوع ایمن سازی ساختمان های دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد. بنابراین از دو سال گذشته با اعتباری که وزارت علوم در اختیار دانشگاه قرار داد مقاوم سازی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه آغاز شد که این پروژه تا پایان تابستان سال آینده به اتمام می رسد.

وی تصریح کرد: ایمن سازی و بازسازی ساختمان دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه کار بسیار سختی بود؛ چراکه به صورت همزمان فعالیت های آموزشی نیز در این ساختمان در حال انجام بود و گاهی موجب اعتراض دانشجویان می شد.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: در مجموع بازسازی و ایمن سازی ساختمان این دانشکده تجربه خوبی بود و از وزارت علوم تقاضا داریم با تامین اعتبارات بتوانیم روند بازسازی و ایمن سازی دانشکده ادبیات را نیز در دستور کار قرار دهیم.

نیلی احمدآبادی ادامه داد: وزارت علوم قول هایی در این زمینه داده است و امیدواریم که بودجه لازم تخصیص یابد.

وی عنوان کرد: دانشگاه برای آسانسورها، سیستم های برق و سیستم های آتش نشانی فعالیت های ایمن سازی را آغاز کرده که منابع این فعالیت ها از منابع محدود دانشگاه تامین شده است.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: کمیته HSE در این دانشگاه تشکیل شده و این کمیته در زمینه های مختلف ایمن سازی فعالیت می کند.

نیلی احمدآبادی خاطرنشان کرد: ۵ میلیارد تومان برای ایمن سازی و بازسازی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه اختصاص داده شده است که اگر بخواهیم مابقی ساختمان های دارای بیش از ۸۰ سال عمر این دانشگاه را نیز بازسازی کنیم، باید ۱۰ برابر بودجه ای که برای دانشکده حقوق و علوم سیاسی هزینه کردیم، داشته باشیم.

تشریح ظرفیت های دانشگاه تهران

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران هیچگونه افزایش ظرفیتی در مقطع کارشناسی نخواهد داشت، گفت: در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز بیش از توان ظرفیت دانشگاه، پذیرش دانشجو انجام شده است.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: بنابراین، تعدیل ظرفیت ها در پذیرش این دانشگاه مدنظر است.

نیلی احمدآبادی تاکید کرد: در دوره های مجازی تعدیل ظرفیت پذیرش دانشجو و در تعدیل های خودگردان نیز میزان پذیرش دانشجو بر اساس زیرساخت ها مدنظر است.

وی گفت: در دورره های روزانه و نوبت دوم نیز بر اساس شاخص اعضای هیات علمی پذیرش دانشجو انجام می شود.

اوراق صکوک به دانشگاه ها پرداخت نشده است

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: قرار بود اوراق صکوک به ازای بدهی های دانشگاه ها پرداخت شود که هنوز این اوراق به دست دانشگاه ها نرسیده است.

نیلی احمدآبادی اظهار داشت: دانشگاه ها از سال ۹۱ تاکنون بدهی هایی دارند که قرار بود بودجه ای هزار میلیارد تومانی در قالب اوراق صکوک در اختیار وزارت علوم قرار گیرد و بر این اساس بدهی دانشگاه ها پرداخت شود اما هنوز این اوراق به دست دانشگاه ها نرسیده است.

وی عنوان کرد: اگر بودجه هزار میلیارد تومانی به دانشگاه ها پرداخت نشود، دانشگاه ها در شرایط سختی برای فعالیت های خود قرار می گیرند.

اجرای سومین برنامه پنج ساله دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران گفت: از سال آینده سومین برنامه پنج ساله این دانشگاه اجرایی می شود.

نیلی احمدآبادی اظهار داشت: در برنامه پنج ساله این دانشگاه جهت گیری ها و سیاست های دانشگاه تعیین شدند که فعالیت ها و برنامه ریزی ها بر اساس آنها انجام می شود.

وی عنوان کرد: سومین برنامه پنج ساله این دانشگاه سه هدف ارتقاء جایگاه و تعاملات بین المللی، ارتقاء دانشگاه از پژوهش محوری به کارآفرینی و توجه به اخلاق حرفه ای را دنبال می کند.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: در زمینه تعاملات بین المللی فعالیت های دوسویه مورد توجه است و در حال حاضر این دانشگاه دارای هزار دانشجوی خارجی منجر به مدرک و هزار و ۷۰۰ دانشجوی خارجی مربوط به آموزش زبان های فارسی است.

نیلی احمدآبادی اظهار داشت: همچنین دانشگاه دوره های مختلف آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاه های خارجی نیز برگزار می کند.

وی در خصوص برگزاری دوره های مشترک بین المللی نیز گفت: در حال حاضر دانشگاه تهران با کشورهای فرانسه و آمریکا دوره‌های مشترک بین المللی برگزار می کند.

رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: با کشورهای سوئد و بلژیک نیز در حال مذاکره برای برگزاری دوره های مشترک بین المللی هستیم.

نیلی احمدآبادی عنوان کرد: با کشور آلمان نیز پروژه های مشترک پژوهشی داریم که برنامه داریم این پروژه ها تبدیل به دوره های مشترک آموزشی شود.

حمایت دانشگاه تهران از پایان نامه های کاربردی علوم انسانی

وی گفت: برنامه داریم از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم انسانی که چالش هایی از کشور را مورد بررسی قرار می دهد، حمایت مالی کنیم.

رئیس دانشگاه تهران افزود: برنامه داریم پایان نامه های تحصیلات تکمیلی این دانشگاه را در حوزه علوم انسانی همسو با نیازهای کشور کنیم تا بر این اساس بتوانیم علاوه بر ارتقاء این حوزه مشکلات کشور را نیز برطرف کند.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اینکه ظرفیت دانشگاه تهران در حوزه علوم انسانی بسیار زیاد است، گفت: بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل در زمینه علوم انسانی، دانشگاه تهران را انتخاب می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر تولید مقالات دانشگاه ها در حوزه های فنی مهندسی و تجربی است و تولید مقاله در حوزه علوم انسانی بسیار محدود است بنابراین دانشگاه تهران به دنبال تولید مقالات در این حوزه است.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به ضعف کشور در زمینه تعاملات بین المللی در حوزه علوم انسانی گفت: این دانشگاه یکی از وظایف خود را توسعه فعالیت های نظریه پردازی در حوزه علوم انسانی می داند و از ۳۲ نظریه جدیدی که تایید شده، ۱۱ نظریه مربوط به دانشگاه تهران است و ۵ نظریه جدید نیز در حال بررسی است.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند
خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

26 دی 1396 | کد خبر : 61171

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 97-96 پیام نور

تمدید مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

25 دی 1396 | کد خبر : 61347

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور از 1 بهمن ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 97-96

4 دی 1396 | کد خبر : 60840

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 97-96 آغاز شد.

11 آذر 1396 | کد خبر : 59439

چگونگی ثبت نام + شرایط ثبت نام/

تمدید مهلت ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

پیام نورنا : ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی سال 9 دانشگاه پیام نور تمدید شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

6 آذر 1396 | کد خبر : 60220

افزایش نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

افزایش نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

پیام نورنا : طبق اعلام سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در نیمسال جاری اجرا خواهد شد/ نحوه محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم دانشگاه پیام نور

8 مهر 1396 | کد خبر : 58070

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نشر استخدام مرجع سوالات استخدامي
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top