چاپ خبر
ولایتی:

پول دانشگاه آزاد باید با وسواس خرج شود/ تغییرات پایدار مدیریتی در دانشگاه

پیام نورنا : رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: باید از پولی که در دانشگاه آزاد است مراقبت و آن را با وسواس خرج کرد.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – مراسم معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور علی اکبر ولایتی در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد. در این مراسم دبیران هیات های امنای استانی، معاونین دانشگاه و اساتید دانشگاه های کشور حضور دارند.

علیمحمد نوریان در سوم اردیبهشت ماه با تصویب هیات موسس دانشگاه به عنوان سرپرست این دانشگاه منصوب شد. پیش از این حمید میرزاده ریاست این دانشگاه را برعهده داشت.

دکتر علی اکبر ولایتی در این مراسم گفت: پولی که در دانشگاه آزاد است باید مراقبت شود و با وسواس خرج شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری تاکید دارند که این دانشگاه علاوه بر توسعه کمی ، توسعه کیفی نیز بیابد.

رئیس هیأت امنای دانشگاه گفت: دانشگاه پایگاه هیچ مجموعه انتخاباتی نیست اما جامعه دانشگاهی در فعالیت های سیاسی باید مشارکت کند.

وی اظهار داشت: گله هایی از برخی نابسامانی های فرهنگی در این دانشگاه وجود دارد که باید اصلاح شود. این، دانشگاه آزاد اسلامی است و این اسم باید با مسما باشد.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه این دانشگاه نباید پایگاه هیچ مجموعه انتخاباتی باشد، گفت: دانشجویان و مدیران این دانشگاه باید مانند تمامی افراد کشور در سرنوشت سیاسی خود حضور داشته و شرکت کنند.

ولایتی تاکید کرد: دانشگاه محل عمل و فناوری و به هیچ عنوان نباید پایگاه هیچ کاندیدایی باشد و مصلحت نیست که در این مسائل فعالیت شود.

وی اظهار داشت: نباید فضای دانشگاه آزاد را به دعوای حیدری و نعمتی کشاند زیرا که دانشگاه را دچار مسائل عدیده ای می کند.

رئیس هیات موسس د انشگاه آزاد خاطرنشان کرد: هرکسی به هر فردی که می خواهد می تواند رای دهد اما دانشگاه آزاد ستاد انتخاباتی هیچ فردی نیست. اگر این چنین شود موجب ضعف این دانشگاه خواهد شد.

ولایتی اظهار کرد: دانشجو به عنوان قشر فرهیخته بیشترین فعالیت های سیاسی را دارد و می تواند در این زمینه فعالیت کند.

تغییرات در دانشگاه آزاد پایدار است

 وی تاکید کرد: تغییرات مدیریتی این دانشگاه پایدار است.

ولایتی خاطرنشان کرد برخی تصور می کنند تحولات این دانشگاه موقتی است اما تمام تغییرات بنیادی است و هرکسی که سمت دارد از نوریان و مابقی افراد باید با قوت به کار خود ادامه دهند و طوری عمل کنند که پایه های محکمی را برای آیندگان بردارند.

ارزیابی مراکز خارج از کشور دانشگاه آزاد

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه این دانشگاه ۱۲ مرکز و دفتر خارجی دارد گفت: باید ارزیابی از روند فعالیت این مراکز انجام شود تا مشخص شود برای این مراکز چه هزینه هایی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: اگر قرار است مراکز خارج از کشور این دانشگاه دانشجوی خارجی کسب کند باید مشخص شود یا اینکه تعیین شود چه میزان ارز در این مراکز هزینه می شود.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه کشور عراق آمادگی دارد تا دانشگاه آزاد در آن کشور شعبه ای ایجاد کند تاکید کرد: باید این درخواست ها مطالعه و بررسی شود به طور مثال  ایران با جمهوری آذربایجان مشترکات فرهنگی زیادی دارد اما هنوز برای این کشور برنامه ریزی صورت نگرفته است.

ولایتی خاطرنشان کرد: به طور مثال اکنون مشخص نیست که مرکز آکسفورد دانشگاه آزاد چه می کند و یا اینکه مرکز دبی این دانشگاه چه فعالیتی انجام می دهد.

وی عنوان کرد: نیازمند ارزیابی دفاتر خارج از کشور این دانشگاه هستیم تا مشخص شود هزینه ای که در این مراکز صرف می شود چه میزان است.

توسعه کیفی اولویت دانشگاه آزاد است

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه توسعه کیفی اولویت این دانشگاه است گفت: مقام معظم رهبری توقع دارند که این دانشگاه همانطور که توسعه کمی پیدا کرده به توسعه کیفی نیز ارتقا یابد.

ولایتی افزود: از دکتر نوریان تشکر می کنم که در این شرایط سخت و حساس سرپرستی این دانشگاه را پذیرفته اند همچنین از دکتر میرزاده و دکتر جاسبی و در راس همه آنها تلاش های آیت الله هاشمی رفسنجانی برای این دانشگاه تشکر می کنم.

وی خاطرنشان کرد باید بررسی شود که آیا همه رشته های این دانشگاه لازم است و یا اینکه لازم است در نوع رشته ها تجدید نظر صورت گیرد.

ولایتی کمبود نیروهای تکنسین را از مشکلات کشور عنوان کرد و گفت: نیروهای دانشگاه باید به نحوی تربیت شوند تا نیازهای جامعه و صنعت را برطرف کنند بنابراین تربیت نیروی تکنسین امری مهم است.

جذب نخبگان در دانشگاه آزاد

وی با اشاره به لزوم جذب نخبگان در دانشگاه آزاد گفت: ما باید در کشور نخبه یابی کنیم و اگر نخبه ای توانایی پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد را نداشت به وی تخفیف دهیم یا آن فرد را بورسیه کنیم.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد تاکید کرد: عده ای که شایستگی لازم را دارند باید در این دانشگاه بورسیه شوند تا در آینده در کادر آموزشی و جزو اساتید دانشگاه قرار گیرند.

وی ادامه داد: به پیشنهاد من بودجه پژوهشی این دانشگاه از ۶۰۰ میلیارد تومان به هزار میلیاردتومان افزایش یافت که از این طریق می توانیم نخبگان را در دانشگاه بورسیه کنیم.

ولایتی عنوان کرد: چرا باید منتظر باشیم که سفارتخانه ها که برخی از آنها بدنام هستند نخبگان ما را شناسایی کنند و با نامه نگاری نخبگان ما را جذب کنند که این امر موجب فرار مغزها می شود. اگر ما در دانشگاه آزاد نخبگان را بورسیه کنیم می توانیم از فرار مغزها جلوگیری کنید.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: برای اینکه دانشگاه آزاد به توسعه دستیابی کیفی لازم است آزمایشگاه های دانشگاه آزاد تقویت شود.

صرفه جویی هزینه های زائد در دانشگاه آزاد

ولایتی با بیان اینکه باید هزینه های زائد در دانشگاه آزاد صرفه جویی شود گفت: دکتر نوریان از اوایل فعالیت خود در این دانشگاه برخی از هزینه ها را متوقف کرده اند.

وی اظهار داشت: برخی توسعه ها در این دانشگاه ها بی جهت بوده است گاهی آدم  می بیند زمینی با قیمت گران خریده می شود و معلوم نیست که چه کاری می خواهند با آن زمین انجام دهند.

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: باید هزینه ها برای فعالیت های دارای اولویت مورد استفاده قرار گیرد.

توسعه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد

ولایتی با بیان اینکه علوم پزشکی در این دانشگاه باید توسعه یابد گفت: یکی از بخش هایی که نیاز به پیشرفت در این دانشگاه دارد علوم پزشکی است زیرا این حوزه نسبت به سایر حوزه ها پیشرفت کمتری داشته است.

وی عنوان کرد: بیمارستان فرهیختگان باید به زودی به بهره برداری برسد تا بتوانیم در مصارف آموزشی، پژوهشی استفاده کنیم.

گله های فرهنگی از دانشگاه آزاد

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد با بیان اینکه گله هایی از نابسامانی های فرهنگی در دانشگاه آزاد وجود دارد گفت: این موارد باید اصلاح شود. نام  این دانشگاه بسیار با مسما است و دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی افزود: اگر در این دانشگاه در جهت ترویج اسلام آثار برجسته ای دیده نمی شود حداقل نباید خلاف این موضوع مشاهده شود.

ولایتی اظهار داشت: از تمامی واحدها و روسای این دانشگاه درخواست داریم تا فضای اسلامی را ایجاد کنند. دانشگاه آزاد باید در کنار نظام باشد.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد تاکید کرد: این دانشگاه مزیت های بسیاری نسبت به دیگر دانشگاه های کشور دارد چراکه دانشگاه دولتی دارای قوانین، آیین نامه های متعددی هستند که این دانشگاه بسیاری از این قوانین و آیین نامه ها را ندارد.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید
خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

1 تیر 1397 | کد خبر : 64813

زمان های ضروری ترم تابستان/

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

اصلاحیه تقویم آموزشی ترم تابستان 97 پیام نور / زمان انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا : زمان ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان سال 97 دانشگاه پیام نور تغییر کرد / زمان های ضروری ترم تابستان 97

19 خرداد 1397 | کد خبر : 64624

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 97-96 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

16 خرداد 1397 | کد خبر : 64556

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

12 خرداد 1397 | کد خبر : 64558

لینک انتخاب رشته و دانلود دفترچه انتخاب رشته /

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاهها

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد سال 97 دانشگاهها

پیام نورنا: انتخاب رشته داوطلبان مجاز در کنکور کارشناسی ارشد سال 97 در سایت سازمان سنجش آغاز شد.

8 خرداد 1397 | کد خبر : 64541

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال دوم 97-96 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

4 خرداد 1397 | کد خبر : 64442

در نیمسال دوم 97-96 پیام نور/

اجازه حضور در امتحانات دانشگاه پیام نور به شرط پرداخت شهریه / بخشنامه

اجازه حضور در امتحانات دانشگاه پیام نور به شرط پرداخت شهریه / بخشنامه

پیام نورنا : معاونت اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور اجازه ورود دانشجویان به امتحانات نیمسال دوم 97-96 را به شرط پرداخت شهریه اعلام کرد.

27 اردیبهشت 1397 | کد خبر : 17621

نحوه اطلاع از تستی یا تشریحی بودن و حذفیات دروس در امتحانات پایان ترم پیام نور

نحوه اطلاع از تستی یا تشریحی بودن و حذفیات دروس در امتحانات پایان ترم پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : با توجه به تغییرات پیش آمده در خصوص برگزاری نحوه امتحانات پایان ترم ، تستی – تشریحی بودن امتحانات و حذفیات دروس دانشگاه پیام نور در لیست منابع هر رشته برای هر درس اعلام می شود.

27 اردیبهشت 1397 | کد خبر : 17102

نتیجه غیبت و عدم حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

نتیجه غیبت و عدم حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

پیام نورنا : غیبت و عدم حضور در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور باعث حذف درس می شود / عدم تاثیر در معدل ترم و معدل کل

2 بهمن 1396 | کد خبر : 61592

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1396 | کد خبر : 61487

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top