چاپ خبر
سخنگوی دانشگاه خبرداد:

شهریه های پزشکی دانشگاه آزاد طی 2 روز آینده شفاف سازی می شود

پیام نورنا : سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: طی دو روز آینده موضوع شهریه های علوم پزشکی این دانشگاه شفاف سازی شده و به واحدها اعلام خواهد شد.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : مهر – مجتبی علوی فاضل گفت: مصوبه شهریه های دانشگاه که اخیرا منتشر شده است مربوط به اسفندماه سال ۹۵ است.

وی افزود: در گروه علوم پزشکی همواره میزان هزینه ها برای اجرای دوره ها به مراتب بیشتر از شهریه های دریافتی از دانشجویان بوده است.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: دانشگاه همیشه سعی داشته است تا هزینه های گروه علوم پزشکی را از دیگر منابع تامین شده است تا کیفیت افت نکند و بتوانیم آموزش لازم را به دانشجویان ارائه دهیم.

علوی فاضل گفت: بنابراین افزایش شهریه که سالانه اعلام می شود همچنان نیز جوابگوی هزینه های گروه پزشکی نیست و تمام واحدهای پزشکی این دانشگاه با کمک سایر بخش ها و منابع اداره می شوند.

وی با اشاره به روند کارشناسی درخصوص میزان هزینه های پردیس های خودگران علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت تاکید کرد: این محاسبه کارشناسی از سال ۹۴ مبنای دانشگاه آزاد قرار گرفته است تا بتوانیم خدمات آموزشی پزشکی دانشگاه را استمرار دهیم چراکه با شهریه های اندک امکان پذیر نیست.

تنوع پرداخت شهریه های علوم پزشکی در دانشگاه آزاد

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه در این دانشگاه تنوع پرداخت شهریه ای در حوزه علوم پزشکی وجود دارد، گفت: دراین دانشگاه اکنون با چند مدل پرداخت شهریه روبرو هستیم.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: یک دسته از دانشجویان این دانشگاه مربوط به ورودی سال های ۹۴، ۹۳، ۹۲ و قبل از آن هستند، دسته دوم دانشجویانی هستند که در پردیس های خودگردان دانشگاه تحصیل می کنند و دسته سوم نیز دانشجویان ورودی سال ۹۵ هستند.

وی عنوان کرد: دانشجویان علوم پزشکی ورودی سال ۹۵ این دانشگاه باید ۸۰ درصد شهریه پردیس های خودگردان را پرداخت کنند.

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: مبنای محاسبه شهریه های علوم پزشکی این دانشگاه متفاوت است بنابراین دانشجویان ورودی سال ۹۵ نمی توانند شهریه های خود را با دانشجویان ورودی سال ۹۳ مقایسه کنند.

افزایش معقول شهریه علوم پزشکی سیاست دانشگاه آزاد

علوی فاضل با بیان اینکه افزایش معقول سالانه شهریه سیاست این دانشگاه است، گفت: میزان شهریه دانشجویان ورودی سال ۹۶ قبل از اینکه دانشجو وارد دانشگاه شود اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: افزایش شهریه برای دانشجویان قدیمی تر دانشگاه نیز به صورت شفاف خواهد بود و بخشنامه جدید دانشگاه بخشنامه ها و رویه های گذشته را لغو نمی کند.

سخنگوی دانشگاه آزاد عنوان کرد: این اطمینان را به دانشجویان می دهیم که به هیچ وجه افزایش یکباره شهریه برای دانشجویان علوم پزشکی در این دانشگاه مطرح نیست.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: سیاست دانشگاه افزایش شهریه معقول سالانه است که حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد در سال های گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: در نرم افزارهای مالی دانشگاه هنوز هیچ دانشجویی شهریه هایی که این روزها در برخی از اخبار مطرح می شود را پرداخت نکرده است.

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: شاید انشاء و ابلاغ بخشنامه این دانشگاه به گونه ای بوده است که نیاز به شفاف سازی است بنابراین رئیس دانشگاه نیز پیگیر موضوع است تا برداشت هایی که در این زمینه در زمان تعطیلات دانشگاه رخ داده است برطرف شود.

علوی فاضل اظهار داشت: طی دو روز آینده موضوع شهریه های علوم پزشکی این دانشگاه شفاف سازی خواهد شد و به واحدها اعلام می شود.

وی گفت: سیاست دانشگاه در برخی رشته ها کاهش شهریه است اما طی روزهای گذشته سو تفاهم هایی ایجاد شده است که با شفاف سازی برطرف خواهد شد.

سخنگوی دانشگاه آزاد با بیان اینکه افزایش یکباره شهریه برای دانشجویان علوم پزشکی مطرح نبوده است، افزود: به دانشجویان ورودی سال ۹۵ در زمان ثبت نام اعلام شده بود که شهریه آنها ۸۰ درصد شهریه پردیس های خودگردان دانشگاه های دولتی است که امسال نیز شهریه این دانشجویان مانند سال های گذشته یک نوع افزایش معقول و منطقی خواهد داشت.

علوی فاضل ادامه داد: دانشجویان ورودی قبل از سال ۹۵ نیز افزایش شهریه معقول خواهند داشت.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد باید زیرساخت، استاد و تجهیزات بیمارستانی خود را ارتقا دهد اما باتوجه به اینکه یک دانشگاه مردمی است انتظار اقشار جامعه این است که شهریه این دانشگاه کمتر از دانشگاه های دولتی باشد و اکنون نیز شهریه پردیس خودگردان دانشگاه های دولتی که از امکانات دولت استفاده می کنند ۲ برابر این دانشگاه است.

سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: دانشگاه با حداقل هزینه ها خدمات آموزشی ارائه می دهد.

کیفیت پایین آموزش در دانشگاه آزاد را تکذیب می کنم

علوی فاضل با بیان اینکه به شدت موضوع کیفیت پایین آموزش پزشکی این دانشگاه را تکذیب می کنم، افزود: واحدهای خوراسگان و نجف آباد این دانشگاه چند سال پیاپی است که به عنوان دانشگاه های برتر علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت معرفی می شوند.

وی عنوان کرد: نتایج امتحانات جامع پزشکی و المپیادهای پزشکی نشان می دهد که این دانشگاه با صرفه جویی و مدیریت هزینه ها اما با حفظ کیفیت توانسته است خدمات آموزشی مناسب را ارائه دهد.

برخی ها به دنبال تحت الشعاع قرار دادن مدیریت دانشگاه هستند

سخنگوی دانشگاه آزاد تاکید کرد: متاسفانه برخی افراد با مطرح کردن بخشنامه شهریه های این دانشگاه به دنبال تحت الشعاع قرار دادن مدیریت دانشگاه هستند.

علوی فاضل اظهار داشت: با موضوعات دانشگاهی باید مستدل، براساس ضوابط و مقررات و به دور از حاشیه سازی در فضای رسانه ای برخورد کرد.مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

17 اسفند 1396 | کد خبر : 63093

امکان انتخاب واحد برای سایر دانشجویان/

تمدید مهلت انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 پیام نور به صورت حضوری

تمدید مهلت انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 پیام نور به صورت حضوری

پیام نورنا : انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور تا 22 اسفند ماه 1396 به صورت حضوری امکان پذیر شد.

13 اسفند 1396 | کد خبر : 59816

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور / آموزش استفاده از سیستم سهبا

پیام نورنا: سهبا مخفف سامانه هوشمند برنامه ریزی آموزشی است که توسط دانشگاه پیام نور راه اندازی شده است برای ارائه برنامه کلاسی به دانشجویان و اساتید مراکز/ آموزش استفاده از سیستم سهبا

4 بهمن 1396 | کد خبر : 61675

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال دوم 97-96 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال دوم 97-96 پیام نور از 3 بهمن ماه 96 آغاز شده است.

2 بهمن 1396 | کد خبر : 61592

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال دوم 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

29 دی 1396 | کد خبر : 61487

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال دوم 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» تور نوروز
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top