پاسخ به سوالات متداول انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : پاسخ به سوالات متداول دانشجویان در مورد انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور / قبل از هر گونه نظر و سوال حتما این موارد مطالعه شود.

 

قبل از انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور شهریه ثابت باید پرداخت شود تا بتوانید اقدام به انتخاب واحد کنید

 

کاملترین راهنمای تصویری پرداخت شهریه پیام نور – کلیک کنید

 

اگر شهریه را به صورت حضوری در بانک – خودپرداز – تلفن بانک پرداخت کرده اید ، معمولا 48 الی 72 ساعت زمان می برد تا پرداختی شما در سیستم گلستان پیام نور ثبت شود.اگر به صورت اینترنتی پرداخت کرده اید بین 2 الی 5 ساعت زمان می برد پس صبور باشید تا ثبت شود.


به گزارش سایت پیام نورنا (PNUNA.COM) : با توجه به حجم بالای سوالات دانشجویان ، برخی سوالات متداول انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور در اینجا جواب داده می شود.

مهلت انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور از 14 شهریور ماه لغایت 31 شهریور ماه می باشد.

تمدید مهلت انتخاب واحد: تا تاریخ 31 شهریورماه 96

 

لطفا قبل از ارسال نظر حتما مطالب زیر را مطالعه کنید . سوالات تکراری بدون استثنا حذف می شوند:

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور / نکات بسیار مهم – کلیک کنید

 


عدم مشاهده منوهای سایت:

دو دلیل می تواند داشته باشد که نتوانید منوهای سایت را مشاهده فرمایید:

1- داشتن بدهی و عدم پرداخت شهریه – دانشجویان باید بدهی شهریه نداشته باشند و شهریه خود را به صورت کامل پرداخت کنند تا منوهای سایت برایشان فعال شود.

کاملترین راهنمای تصویری پرداخت شهریه پیام نور – کلیک کنید

 

2- نمایش قسمت نظرسنجی – دانشجویان دانشگاه پیام نور برای آنکه بتوانند منوهای سایت گلستان را مشاهه نمایند ، نیاز است ابتدا یک فرم نظرسنجی که در سیستم گلستان قرار دارد را تکمیل کنند و ثبت کنند.

آموزش تصویری نحوه شرکت در نظرسنجی پیام نور برای فعال شدن منوها

 


1- فراموش کردن یا اشتباه بودن رمز عبور در سیستم گلستان پیام نور

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید تنها راه حل این است که باید به کارشناس رشته مراجعه کنید و رمز جدید دریافت کنید.

 

2- اخطار کد 5 در سیستم گلستان :

اگر اخطار کد 5 می دهد باید بگوییم باید صبر کنید چون این اخطار یعنی کلا در این زمان هیچ دانشجویی نمی تواند وارد شود. و کلا سیستم از دسترس خارج می باشد.

 

3- صفحه سفید در سیستم گلستان!!

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بارها و بارها با صفحه سفید مرگ در سیستم گلستان پیام نور روبرو شده باشید.

منظور از صفحه سفید مرگ سیستم گلستان پیام نور حالتی می باشد که سایت باز می شود اما هیچ چیزی در صفحه نیست جز یک آرم پیام نور یا یک لطفا صبر کنید و …

اما راه حل این موضوع : اول از همه باید فونت های موجود در اینجا را دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنید (دانلود فونت های سیستم گلستان)

بعد از آن اگر مشکل رفع نشد کوکی های مرورگر (از مسیر روبرو در مرورگر اینترنت اکسپلورر کوکی های مرورگر را پاک کنید Tools->Internet options ->Delete) و کش سیستم خود را پاک کنید و یا از یک سیستم دیگر استفاه کنید ، ممکن است علت این صفحه سفید سرعت پایین اینترنت شما باشد و مهمترین علتی که می تواند دلیل این موضوع باشد شلوغی و ترافیک بالای سایت است بهتر است در ساعات ۹ تا ۱۵ وارد سیستم گلستان نشوید و از هجوم چند باره به سیستم خود داری کنید چرا که اوج ترافیک و شلوغی سایت در این ساعات می باشد بهترین ساعات مراجعه به سیستم گلستان ساعات ابتدایی روز و یا ساعات انتهایی شب می باشد.

 

4- پیغام از اینترنت اکسپلورر 6 به بالا استفاده کنید:

لطفا این کار را هم انجام دهید گاهی اوقات برای رفع مشکل باز شدن سیستم گلستان در اینترنت اکسپلورر به صورت زیر باید اقدام کنید این مشکل بیشتر در اینترنت اکسپلورر 10 و 11 وجود دارد و یا گاهی سیستم پیغام میدهد که از اینترنت اکسپلورر 6 به بالا استفاده کنید.

برای رفع مشکل باید مرورگر اینترنت اکسپلورر خود را باز کنید سپس از منو tools گزینه compatibility view settings آدرس http://reg.pnu.ac.ir را add کنید.

 

5- قابل توجه دانشجویان ترم آخری دانشگاه پیام نور:

دانشجویانی که ترم آخر هستند و در نیمسال جدید فارغ التحصیل می شوند حتما مطالب و نکات مربوط به لینک زیر را مطالعه کنند.

دانشجویان ترم آخر دانشگاه پیام نور بخوانند!! / قوانین و شرایط ترم آخر

 

6- ارائه نشدن برخی دروس مورد نظر شما:

ارائه کردن دروس در انتخاب واحد پیام نور دست مراکز هست و مراکز بر اساس برنامه ریزهای خود دروس را ارائه می دهند. پس اگر درس مورد نظر شما ارائه نشده به مرکزتان مراجعه کنید و درخواست ارائه درس مورد نظر را بدهید و اگر درخواست زیاد باشد آن درس را ارائه می دهند. احتمال ارائه شدن برخی از دروس در حذف و اضافه وجود دارد.

 

7- رعایت نکردن پیش نیازها و اخذ 24 واحد درسی برای دانشجویان ترم آخری:

داشجویانی ترم آخری محسوب می شوند که حداکثر 24 واحد درسی برای فارغ التحصیلی داشته باشند. این دانشجویان می توانند بدون رعایت پیش نیازها و بدون توجه به ملاک معدل ترم قبل تا سقف 24 واحد اخذ کنند – درصورتی می توانند تا سقف 24 واحد اخذ کنند – این دانشجویان باید برای اخذ 24 واحد حتما از طریق مرکزشان اقدام کنند.

 

8- اخذ 2 درس که در یک تاریخ و در یک ساعت امتحان آنها باشد:

دانشجویانی که می خواهند 2 درس را اخذ کنند ولی تاریخ و ساعت آنها یکسان هستند باید برای اخذ این دروس به مرکزشان مراجعه کنند تا مرکز مورد نظر این دروس را برای آنها انتخاب واحد کنند.

 

9- دریافت برنامه کلاسی:

برای دریافت برنامه کلاسی باید به سایت مرکزتان و یا به خود مرکز مورد نظر مراجعه کنید. و یا نیز ممکن است در گزارش 101 در سایت گلستان پیام نور برنامه کلاسیشان زده شده باشد.

 

10- انتخاب واحد در حذف و اضافه:

طبق اطلاعیه سایت گلستان ، دانشجویانی که موفق نشدند در زمان معین شده انتخاب واحد کنند ، می توانند در زمان حذف و اضافه اقدام به انتخاب واحد نمایند.

 

11- محدودیت در حذف و اضافه:

حذف کردن و اضافه کردن دروس در حذف و اضافه بدون محدودیت می باشد.

 

12- حداقل واحد قابل اخذ در ترم رعایت نشده است

دلیل این خطا این است که باید حداقل 8 واحد انتخاب کنید. در هر صورت به خطای نمایش داده شده توجهی نکنید و در همان حال چند دقیقه صبر کنید تا لیست دروس انتخاب واحد برایتان نمایش داده شود و انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور خود را انجام دهید.

سقف انتخاب واحد ترمی در کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 

13- سر ترم شما در ترم جاری تولید نشده است

این خطا نیز به دلیل ثبت نکردن سرترم رشته شما در سایت گلستان توسط مرکز می باشد که برای رفع این مشکل باید با مرکز خود تماس و یا به انجا مراجعه کنید تا مشکل شما را رفع نمایند.

 

14- خطای عدم رعایت پیش نیاز برای برخی دروس !!!

با توجه تایید نمرات و قبول شدن دروس ، برای اخذ برخی از دروس با خطای عدم رعایت پیش نیاز مواجه می شوید که دلیل این امر احتمال بسیار زیاد مشکل سایت گلستان می باشد و برای رفع این خطا باید دروس مورد نظرتان از طرف مرکزتان انتخاب واحد شود. پس برای اخذ اینگونه دروس به مرکزتان مراجعه کنید.

 

15- اخطار کنترل شماره 34 – جمع واحدهای اخذ شده شما (… واحد) بیش از حداکثر تعداد تعریف شده برای فارغ التحصیلی (… واحد) است

آندسته از دانشجویانی که با اخطار کنترل شماره 34 در سیستم گلستان پیام نور مواجه هستند نیز برای رفع آن باید به کارشناس رشته خود مراجعه کنند.

 

16- اخطار کد 4

شما فقط یک درس معارف در هر ترم می توانید انتخاب کنید.
طبق قوانین جدید شما در هر ترم از بین دروس عمومی فقط یک درس معارف می توانید اخذ کنید توجه کنید منظور فقط دروس معارف است نه همه دروس عمومی لطفا لیست دروس عمومی و معارف را نگاه کنید.

اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجو باید بگذراند

 

17- اخطار : تعداد واحد اخذ شده شما از دروس تخصصی (.. واحد) بیش از حداکثر تعداد تعریف شده برای فارغ التحصیلی (… واحد) است
برای رفع این خطا باید به کارشناس رشته خود در مرکزتان مراجعه کنید.

 

18- پیغام وضعیت مهمان شما نا مشخص است

برای رفع این مشکل شما دو راه دارید یا به مبدا مراجعه کنید تا مهمان شما را لغو کنند یا اینکه به مقصد مراجعه کنید و به بخواهید وضعیت مهمان شما را در سیستم گلستان مشخص کنند تایید و یا رد کنند تا شما بتوانید انتخاب واحد کنید.

 

19- نداشتن منو ثبت نام در سیستم گلستان دانشگاه پیام نور

این حالت در زمان انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانشجویانی که بدهی شهریه دارند بوجود می آید پس برای رفع آن فرم واریز شهریه خود را از قسمت گزارش های گزارش 163 دریافت کنید و نسبت به پرداخت بدهید خود اقدام کنید.

کاملترین راهنمای تصویری پرداخت شهریه پیام نور – کلیک کنید

 

20- کسر مبلغ شهریه از حساب شما در زمان پرداخت اینترنتی و ثبت نشدن آن در سایت گلستان

قابل توجه دانشجویانی که شهریه خود را به صورت اینترنتی پرداخت کرده اند و پول از حساب آنها کسر شده است:

قابل توجه دانشجویانی که شهریه خود را به صورت اینترنتی و از طریق سایت پرداخت کرده اند

 

21-تکمیل و بازبینی اطلاعات شخصی

کلیه دانشجویان موظف به تکمیل و بازبینی اطلاعات شخصی خود (اعم از کد ملی، شماره شناسنامه و …) میباشد لذا دانشجویان نسبت به تایید اطلاعات اصلی خود از مسیر زیر اقدام نمایید در غیر اینصورت قادر به انتخاب واحد نمی باشند:

آموزش –> دانشجو –> مشخصات دانشجو –> تکمیل و تایید اطلاعات شخصی دانشجو

 

تذکر: پس از تکمیل اطلاعات، گزینه “اطلاعات فوق مورد تایید اینجانب می باشد“ را به “بله“ تبدیل نموده سپس گزینه بررسی و اعمال تغییرات را انتخاب نمایید.

 

22-اطلاعیه مهم در مورد تعداد واحد قابل اخذ در انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور :

دانشجویان عزیز ملاک انتخاب واحد شما بر اساس معدل ترمی نیمسال دوم 96-95 می باشد.

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : مهدیه - در تاریخ : 20 شهریور 1396

  سلام من دانشجوی ترم3روانشناسی هستم باتوجه به زوج وفرد شدن مانمیتونیم 20 واحد کامل برداریم وبه مرکز مراجعه کردیم گفتند اگر تاحذف واضافه به ما مجوز ارائه دروس بدهند شاید بتونیم کاری بکنیم میخواستم بپرسم ما باید چیکار کنیم که از ترم4 دو درس بهمون ارائه بشه؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 20 شهریور 1396 :

  سلام
  باید فقط درخواست بدید به مرکزتان تا در صورت موافقت برایتان در حذف و اضافه ارائه دهند. باید درخواست ها زیاد باشد

 2. نویسنده دیدگاه : Mahdi - در تاریخ : 20 شهریور 1396

  سلام ، شنیدم بعد 23 شهریور سیستم باسه اونایی که نتونستن توی زمان مشخص شده انتخاب واحد کنن باز میشه درسته ؟ اگه اینطوره سیستم از 23 شهریور تا چندوم باز میمونه برای انتخاب واحد ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 شهریور 1396 :

  سلام
  بله. مشخص نیست

 3. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 21 شهریور 1396

  سلام توروخدای بالاسرتون جواب بدید من تازه متوجه این طر زوج و فرد شدم و این موضوع منو بشدت نگران کرده چون من امتحانات خیلی از درس هامو غایب بودم و این موضوع زوج و فرد منو بیش از پیش عقب میندازه ایا ممکنه این طرح برداشته بشه؟؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 شهریور 1396 :

  سلام
  مراجعه کنید به لیست ارائه دروس رشتتون
  دروسی که مربوط به ترم های فرد هستند در نیمسال های اول
  و دروسی که مربوط به ترم های زوج هستند در نیمسال های دوم ارائه می شوند.

 4. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 21 شهریور 1396

  سلام اگه شهریه نپردازیم وانتخاب واحد نکنیم توحذف واضافه میتونیم شهریه بدیم انتخاب واحد کنیم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 شهریور 1396 :

  سلام
  بله می توانید

 5. نویسنده دیدگاه : نسیم - در تاریخ : 21 شهریور 1396

  سلام
  من سی واحد م مونده که درسم تموم شه یعنی ترم اخر نیستم بعدمیتونم الان درس پروژه مال ترم اخر رو بردارم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 شهریور 1396 :

  سلام
  اگر در لیست ارائه دروستون ذکر شده که در ترم اخر پس باید حتما ترم اخر اخذ کنید

 6. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام.چرا بعضی دروس فقط به صورت الکترونی ارائه شده؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1396 :

  سلام
  برای هر مرکزی متفاوت است و مرکزتان به این صورت ارائه کرده

 7. نویسنده دیدگاه : حسن - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ترم آخرم و بعضی از درس هام در سایت و تو جدول انتخاب واحد نیومده.چیکار باید بکنم؟مهلت ثبت نامم که تموم شد!

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1396 :

  سلام
  زحمت بکشید و متن خبر بالا رو مطالعه کنید.

 8. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  با سلام میخواستم بدونم درس اختیاری کارآفرینی یا ارزشهای دفاع مقدس جز واحدها گذرانده شده حساب می شود؟ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1396 :

  سلام
  اگر رشتتون دروس اختیاری داشته باشد بله
  کلا این دروس اختیاری می باشد و هیچ الزامی به گذارندن انها نیست

 9. نویسنده دیدگاه : سیاوش - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام خوب هستید؟
  شهریه ثابت رو از سایت پرداخت میکنم ولی پول چند دقیقه بعد برگشت میخوره مهلت انتخاب واحد هم داره تموم میشه چیکار کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1396 :

  سلام
  مشکل از بانک هست
  باید صبر کنید تا مشکل برطرف شود

 10. نویسنده دیدگاه : a - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام
  در ثبت نام دروس الکترونیکی که مثلا حدودا 8نفر انتخاب کردن امکان اینرو دارد که از طرف دانشگاه عادی اراءه شود

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  بعید هست. ولی در کلشون دست مرکزتان هست

 11. نویسنده دیدگاه : بینام - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام وقت بخیر
  بنده ترم آخر هستم و 3 درس معارف واسم مونده… مشکلی نداره گرفتنشون که؟ دانشگاه میگن باید صبر کنید بخشنامه بیاد از تهران!!!

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  اگر ترم اخر هستید تا حداکثر 3 درس از گروه معارف می توانید. بخشنامه اش خیلی وقت هست ابلاغ شده

 12. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام تربیت بدنی و ورزش امتحان دادم در ترم تابستون بعدام کلاس برا مون نذاشتن الان برای انتخاب واحد گذاشتن شون برای ثبت نام حالا باید چیکار کنم.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  باید از مرکزتان پیگیری کنید احتمالا کلاسهاشو باید برای این نیمسال برید.

 13. نویسنده دیدگاه : ahmad - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام خسته نباشیدمیخواستم بدونم دانشگاه واسه معدل الف کارشناسی توشهریه تخفیف میده

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  اگر نفر اول استانی از نظر معدل باشید خودشان برای شما تخفیف میزنند

 14. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام، خسته نباشید. ممنون از پاسخ گویی شما. عذرخواهم اگر در لیست ارائه دروس در زمان انتخاب واحد دروسی عمومی چون فلسفه اخلاق، انقلاب اسلامی، اندیشه سیاسی امام و دانش خانواده موجود باشند در حالی که از گروه اول اخلاق اسلامی( مبانی و مفاهیم)، از گروه دوم اشنایی با قانون اساسی و از گروه سوم تنظیم خانواده تطبیق داده شده اند. ایا باید این دروس دوباره گذرانده شوند؟ بازم ممنون. من پیشتر هم این سوال رو مطرح کرده بودم اما شما پاسخ ندادید. البته واقفم که حجم سوالات زیاد هستش. امیدوارم این بار پاسخ بدید. بازم ممنون.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  دروسی که تطبیق داده شده اند نیازی به اخذ مجددشان نیست و نیازی به اخذ مجدد از ان گروه هم نیست

 15. نویسنده دیدگاه : امین - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام.من میخوام تو حذف و اضافه انتخاب واحد کنم،ولی یه سری از درسا ظرفیتش تکمیل شده.سوالم اینه که ممکنه تو حذف و اضافه مجددا ظرفیت به این دروس اختصاص بدن و ما اونها رو انتخاب کنیم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  بستگی به مرکزتان دارد که ظرفیت رو افزایش دهند یا خیر

 16. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام، خسته نباشید. اگر ترم اخر نباشیم و دو درس همزمان و در یک روز تاریخ امتحانشون باشه میشه برداشت. ممنون از پاسختون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  شدن رو میشه ولی کارشناس رشتتون باید با شما کمی راه بیاد

 17. نویسنده دیدگاه : حقوق - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام جناب پشتیبان خسته نباشید من ترم آخر رشته حقوقم ۱۲ واحد معارف واسم مونده دانشگاه ارائه نمیکنه میگه باید ۲ واحد فقط بردارم. تکلیف من چیه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  بله درست میگند و شما ترم اخری محسوب نمی شوید و فقط 2 واحد می توانید اخذ کنید.
  حداکثر واحد قابل ارائه معارف در ترم اخر 3 درس هست که با این وضعیت شما ترم اخری محسوب نمی شوید و فقط می توانید 1 درس از گروه معارف اخذ کنید

 18. نویسنده دیدگاه : رامین - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  باسلام ارشدم معدلم زیر 14 هست سیستم 8واحدمیده اما10واحد همنیاز دارم راهی هست 10واحد بردارم تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  خیر راهی نیست

 19. نویسنده دیدگاه : سارا - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  سلام خسته نباشید
  در لست ارایه دروس توی یک جدول دروس اختیاری رو مشخض کرده که باید پانزده واحد از اون دروس گذرانده بشه
  دروس کارآفرینی و ارزشهای دفاع مقدس که اختیاری هست اگه بردارم جزو واحد گذرانده حساب میشه؟من الان دو واحد اختیاری پاس کردم اینو بردارم میشه چهار واحد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  بله جز دروس اختیاری شما محاسبه می شود.

 20. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  سلام .چرا شهریه مهمان دوبرابر شده ؟
  ترم پیش ۱/۳ بود .خواهش میکنم پاسخ بدید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  خیر دو برابر نشده بلکه کلا شهریه افزایش پیدا کرده

 21. نویسنده دیدگاه : Shabnam - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  ㄎんª乃刀ªᄊ:
  سلام

  ببخشید‌ من دانشجوی زرقان هستم ولی سه ساله ک تو پیامنور گلستان‌ مهمان موقتم

  خانوادم‌الان میخوان‌برن کرج برای زندگی

  من میتونم برای دو یه ترم باقی مونده تو پیامنور کرج‌مهمان بگیرم؟اینترنتی ؟
  همینطوری ک هر ترم واسه گلستان شیراز اینترنتی مهمان میگیرم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  بله می توانید
  بله

 22. نویسنده دیدگاه : Reyhane - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  سلام
  امکان داره زمان حذف و اضافه دروسی رو ک دانشگاه ارائه نداده اون موقع ارائه بدن؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  اگر درخواست ها زیاد باشد بله

 23. نویسنده دیدگاه : alireza - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  سلام خسته نباشد من ترمه اخرم ..انتخاب واحد انجام دادم درس ورزش۱ بدلیل پر شدن ظرفیت نتونستم بردام اما سقف واحدام شده ۱۳۷واحد ….میخواستم ببینم برا فارغ التحصیلی مشکلی پیش میا؟؟؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  دوست عزیز ورزش 1 جز دروس اصلی هست که حتما باید اخذ شده باشد

 24. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  سلام و خسته نباشید. ممنونم از همه ی پاسخ های بی دریغ و کاملتون. شما سوالات من رو پاسخ دادید. ارزوی موفقیت دارم براتون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1396 :

  سلام
  موفق باشید دوست عزیز

 25. نویسنده دیدگاه : امین - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  با سلام.مرکز ما از این ترم دروس رو زوج و فرد کرده سوالم اینه که دروس عمومی هم زوج و فرد میشه؟؟؟؟یا ما میتونیم به غیر از این ترم در ترم بعد هم دروس عمومی رو برداریم؟؟؟؟؟2)میشه درس تاریخ تمدن و انقلاب و دانش خانواده رو تو یه ترم باهم برداشت؟؟3)درس دانش خانواده رو باید در ترم آخر بردارم یا نه؟؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1396 :

  سلام
  1- هر درسی برایتان ارائه شده باشد می توانید اخذ کنید
  2- خیر نمی شود.
  3- خیر هر ترمی می توانید

 26. نویسنده دیدگاه : Mh17 - در تاریخ : 25 شهریور 1396

  سلام
  من ترم قبلی بدون اینکه به دانشگاه اطلاع بدم انتخاب واحد نکردم و غایب بودم
  الان راهی هست بتونم انتخاب واحد کنم ؟
  دانشگاه موافقت میکنه ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1396 :

  سلام
  بله می توانید مشکلی ندارد

 27. نویسنده دیدگاه : zahra - در تاریخ : 26 شهریور 1396

  سلام ببخشید من روانشناسی پیام نور قبول شدم ولی بخاطر ی درس افتاده ک دارم مدرک پیش رو نتونسم بگیرم الان باید چیکار کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1396 :

  سلام
  باید صبر کنید تا بخشنامه این موضوع ابلاغ شود

 28. نویسنده دیدگاه : raha - در تاریخ : 28 شهریور 1396

  سلام خسته نباشید
  شنیدم که دانشگاه پیام نور بدون کنکور ثبت نام میکنه درسته ؟ بعد میشه بگید زمان ثبت نام تا کی هست ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1396 :

  سلام
  مهلت ثبت نام این دوره تمام شده و باید صبر کنید تا دوره بعدی

 29. نویسنده دیدگاه : امین 1 - در تاریخ : 29 شهریور 1396

  سلام -دانشگاه پیام نور بدون کنکور برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش دارد

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 29 شهریور 1396 :

  سلام
  پذیرش بدون آزمون ارشد نداریم

 30. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 29 شهریور 1396

  سلام خسته نباشیدمن تازه امسال دانشجوشدم رشته علوم تربیتی دانشگاه پبام نور بندرعباس،ساکن بندرعباس نیستم میخاستم ببینم خوابگاه گیرم میاد یانه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 29 شهریور 1396 :

  سلام
  باید دنبال خوابگاه های خودگردان باشید.

 31. نویسنده دیدگاه : صادق - در تاریخ : 1 مهر 1396

  سلام
  من ترم آخرم دو عنوان درسی معارفم مونده که میشه چهارواحد آیا دانشگاه اجازه اخذ این دو درس را میده بردارم؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 مهر 1396 :

  سلام
  بله می توانید

 32. نویسنده دیدگاه : ایمان - در تاریخ : 1 مهر 1396

  سلام خسته نباشید
  آیا قانونه جدیدی اومده که کلاسای زیر 5 نفر باید خودخوان بشن چون درسای ما اکثرا زیر 5 نفرن و خیلی هم سختن الان ما چیکار کنیم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 مهر 1396 :

  سلام
  کاری نمی شود کرد و بله این قانون امده

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

1 مهر 1396 | کد خبر : 58569

تمدید مجدد مهلت مهمان و تغییر رشته/

برای دومین بار مهلت انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور تمدید شد

برای دومین بار مهلت انتخاب واحد نیمسال اول 97-96 پیام نور تمدید شد

پیام نورنا : مهلت ثبت نام و انتخاب واحد کلیه دانشجویان مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور در نیمسال اول 97-96 برای دومین بار تمدید شد.

28 شهریور 1396 | کد خبر : 58730

توضیحات و آموزش تصویری نحوه و چگونگی ثبت نام /

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان جدید کارشناسی سال 96 پیام نور

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان جدید کارشناسی سال 96 پیام نور

پیام نورنا : پذیرش غیرحضوری و انتخاب واحد کلیه پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی آزمون سراسری و بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی سال 96 دانشگاه پیام نور آغاز شد / آموزش تصویری ثبت نام

16 شهریور 1396 | کد خبر : 58401

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 97-96 پیام نور از 16 شهریور ماه 96 آغاز شده است.

15 شهریور 1396 | کد خبر : 58389

توضیحات کامل نحوه و چگونگی ثبت نام /

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد آزمون سراسری سال 96 پیام نور

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد آزمون سراسری سال 96 پیام نور

پیام نورنا : پذیرش غیرحضوری و انتخاب واحد کلیه پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد آزمون سراسری ورودی مهر سال 96 دانشگاه پیام نور آغاز شد.

13 شهریور 1396 | کد خبر : 58320

اختصاصی پیام نورنا /

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 97-96 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد / شامل تمامی مقاطع تحصیلی

13 شهریور 1396 | کد خبر : 58070

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

12 تیر 1396 | کد خبر : 56403

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-96 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 97-1396 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» ثبت شرکت
» ثبت شرکت
» ثبت برند
» ثبت طرح صنعتی
» نشر استخدام مرجع سوالات استخدامي
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» بانک کتاب
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top