چاپ خبر

فعالیت های فرهنگی دانشگاه پیام نور در سال 89 تشریح شد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : مدیر کل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور مهم ترین برنامه های فرهنگی این دانشگاه در سال 89 را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : سید ابوالحسن ترابی درخصوص فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پیام نور در امسال اظهار داشت: همانطور که می دانید دانشگاه پیام نور در چهل و هشتمین گردهمایی معاونین فرهنگی و دانشجویی کشور در سال 89 به عنوان دانشگاه برتر در زمینه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی انتخاب شد که این نشان دهنده اهمیت فعالیت های فرهنگی در این دانشگاه است.

وی با اشاره به تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: حدود یک میلیون دانشجو در 515 مرکز و واحد پیام نور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
ترابی افزود: همچنین 164 کانون قرآن و عترت، 753 کانون فرهنگی و هنری، هزار و 790 انجمن علمی، 27 کانون فرهنگی ایثار مخصوص دانشجویان شاهد و ایثارگر و در نهایت هزار و 12 نشریه دانشجویی در دانشگاه پیام نور فعال هستند.
مدیر کل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور با اشاره به اقدامات انجام شده برای دانشجویان شاهد در این دانشگاه اظهار داشت: ما برای دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه پیام نور در طول ترم تحصیلی اقداماتی انجام می دهیم که از شروع ترم تحصیلی در مهر ماه تعداد 2 هزار و 750 نفر از دانشجویان شاهد و ایثارگر از کلاس های تقویت بنیه علمی بهره مند شدند.

اعزام 20 هزار دانشجو در اسفندماه به اردوی راهیان نور
وی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین یش از 20 هزار نفر از دانشجویان به اردوی راهیان نور در اسفندماه اعزام شدند که مبلغ 600 میلیون تومان به این امر اختصاص داشت. از سویی در امسال تعداد 550 نفر از دانشجویان و اساتید به عمره مفرده مشرف شدند و 690 نفر نیز سهمیه حج عمره اساتید و دانشجویان دانشگاه پیام نور برای سال 90 است که در سال آینده اعزام خواهند شد.
ترابی با اشاره به ضرورت و اهمیت ازدواج دانشجویی تصریح کرد: از آنجا که ازدواج در دانشگاه ها از اهمیت خاصی برخوردار است دانشگاه پیام نور نیز در سال 89 مراسم ازدواج 8 هزار و 696 دانشجو را برگزار کرد.
مدیر کل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور در ادامه با تأکید به اهمیت مباحث قرآنی به فعالیت های این دانشگاه در راستای برنامه های قرآنی اشاره کرد و افزود: یکی از جدی ترین فعالیت های بخش فرهنگی دانشگاه پیام نور در خصوص فعالیت های قرآنی دانشجویان است که در این راستا می توان به شرکت بیش از 3 هزار و 500 نفر از دانشجویان دانشگاه در مسابقه ملی مطالعات قرآنی سراسری اشاره کرد که بالاترین آمار شرکت کنندگان از این دانشگاه پیام نور بوده است و تعداد 42 نفر از دانشجویان در این مسابقات برگزیده شدند.

اجرای کارگاه های آموزشی در زمینه های عرفان های کاذب
وی با اشاره به فعالیت های فرهنگی که در قالب فوق برنامه برای دانشجویان اجرا می شود، گفت: یکی دیگر از برنامه هایی که در قالب فوق برنامه اجرا می شود و از استقبال خوبی هم برخوردار است اجرای اردوهای بصیرت دانشجویی است و همچنین اجرای کارگاه های آموزشی در زمینه های عرفان های نوظهور، نحله های انحرافی، شیطان پرستی و نیز مهارت های زندگی که برای دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ترابی همچنین درخصوص اهمیت مبحث نماز در دانشگاه ها اظهار داشت: به طور جدی اعلام می کنم که دانشگاه پیام نور یکی از فعال ترین دانشگاه ها در کشور در خصوص اقامه امر نماز است به طوری که در کلیه مراکز و واحدها اقامه نماز جماعت صورت می گیرد و 382 نمازخانه و مسجد در سطح کشور ایجاد شده و ساخت 50 مسجد نیز در دست اقدام است.

تهیه فایل منابع جنگ نرم برای کتابخانه دیجیتال
وی در ادامه با تأکید بر ضرورت آشنایی دانشجویان با مباحث جنگ نرم خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مبحث جنگ نرم در کشور و جامعه دانشگاهی و همچنین تأکید رهبر معظم انقلاب در این راستا ما نیز در دانشگاه پیام نور یکی از جدی ترین مباحث خود را بر این موضوع قرار دادیم و سعی بر این بوده است که دانشجویان را هر چه بیشتر با این مبحث آشنا کنیم که در این خصوص فایل منابع جنگ نرم برای کتابخانه دیجیتال پیام نور تهیه شده و در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.
مدیر کل امور فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور با اشاره به تهیه پیش نویس برنامه فرهنگی این دانشگاه در سال 90، خاطرنشان کرد: همچنین کمیته تدوین راهبردها و راهکارها و برنامه پنج ساله معاونت فرهنگی و اجتماعی و تدوین راهبردها و راهکارها و بحث و بررسی درخصوص ساختار تشکیلاتی حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی تشکیل می شود.


نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند
خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

26 دی 1396 | کد خبر : 61171

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

تمدید مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 97-96 پیام نور

تمدید مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 97-96 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

25 دی 1396 | کد خبر : 61347

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 97-96 دانشگاه پیام نور از 1 بهمن ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 97-96

4 دی 1396 | کد خبر : 60840

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 97-96 پیام نور

آغاز مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 97-96 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 97-96 آغاز شد.

11 آذر 1396 | کد خبر : 59439

چگونگی ثبت نام + شرایط ثبت نام/

تمدید مهلت ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

تمدید مهلت ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون سال 96 پیام نور

پیام نورنا : ثبت نام مرحله تکمیل ظرفیت کارشناسی بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی سال 9 دانشگاه پیام نور تمدید شد / نحوه ثبت نام به صورت حضوری در مراکز دانشگاه پیام نور

6 آذر 1396 | کد خبر : 60220

افزایش نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

افزایش نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در نیمسال جاری / نحوه محاسبه نمرات

پیام نورنا : طبق اعلام سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، افزایش سقف نمرات میان ترم از 6 به 8 نمره در نیمسال جاری اجرا خواهد شد/ نحوه محاسبه نمرات میان ترم و پایان ترم دانشگاه پیام نور

8 مهر 1396 | کد خبر : 58070

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 97-96 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نشر استخدام مرجع سوالات استخدامي
» ترجمه مقاله و متون تخصصی در سایت ترجمه گستر
سفارش ترجمه آنلاین انگلیسی و فارسی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top