چاپ خبر
اختصاصي پيام نورنا /

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور باید بدانند!

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : پاسخگویی به برخی از سوالات متداول دانشجویان دانشگاه پیام نور و برخی قوانینی که هر دانشجوی پیام نور باید بداند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : پاسخگویی به سوالات دواطلبان ورود به دانشگاه پیام نور :

* دانشگاه پیام نور معتبر و مورد تایید وزارت علوم است

دغدغه بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور و شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور است ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دارای مدرک معتبر است ، دانشگاه پیام نور را حتی می توان گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد دارای اعتبار بالایی می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان است.

براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

 

* دانشگاه پیام نور دانشگاه غیر حضوری نیست

دانشگاه پیام نور دانشگاه نیمه حضوری یا غیر حضوری نیست ! در سال های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های بیشتر و مجازی شدن کلاس ها حرکت کرده است.بهتر بخواهیم بگوییم نه مثل دانشگاه های معمولی کلاس همیشه برگزار میشود نه مثل نیمه حضوری کلاس گاهی تا سالی می باشد یک چیزی مابین این دو !
نکته : کلاس های بیشتر به این معنی نیست که همیشه کلاس وجود دارد !

 

* حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری است

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد چرا اختیاری اجباری ؟ دلیل این موضوع که میگویم اختیاری اجباری این است که:حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند(خلاصه این جمله هر جور مایل هستید!) اما اجباری بودن آن برای دروس عملی و آزمایشگاه می باشد حضور در کلاس این واحدها اجباری می باشد یعنی شما الزاما و حتما باید واحدهای عملی و آزمایشگاه ها را در کلاس درس حاضر شوید

 

* دانشگاه پیام نور جمعه ها تعطیل است!

البته این موضوع قطعی نیست ! چون ممکن است تغییراتی هم داشته باشد ولی در مجموع این است که کلاس های پیام نور در سایر روزهای هفته نیز تشکیل میشود پس اگر فکر می کنید فقط پنج شنبه و جمعه ها کلاس تشکیل میشود سخت در اشتباه هستید !
برخلاف آنچه که برخی افراد می گویند:کلاس های درس دانشگاه پیام نور پنج شنبه و جمعه می باشد باید بگوییم کاملا اشتباه می گویند ! اولا پنج شنبه و جمعه ها معمولا تایم اداری دانشگاه پیام نور تعطیل است البته استثنا هم وجود ! جمعه ها که کلاس تشکیل نمیشود ! باز هم استثنا وجود دارد.پنج شنبه ها یک خط در میان در مراکز کلاس تشکیل میشود.

 

* دانشگاه پیام نور خوابگاه ندارد !

پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی می باشد اگر چه برخلاف آنچه در نکته اول یادآور شدیم گفته میشود بدلیل نیمه حضوری بودن خوابگاه ندارد !ولی در هر صورت خوابگاه ندارد که ما فکر می کنیم بومی بودن پذیرش مهمترین دلیل آن در حال حاضر است بومی بودن یعنی اینکه پذیرش در مقطع کارشناسی غالبا براساس بومی می باشد یعنی اینکه شما از استان تهران نمی توانید بروید استان اصفهان پیام نور در مقطع کارشناسی پیام نور درس بخوانید.براساس اعلام سازمان سنجش ۷۰ درصد پذیرش از متقاضیان همان شهرستان و ۳۰ درصد از متقاضیان شهرستان های اطراف می باشد.
نکته : پذیرش در ارشد بومی نیست

 

* تحصیل در پیام نور کتاب محور است!

بر خلاف آنچه گفته می شود دانشجو محور یا استاد محور یا هر چیز دیگری باید بگوییم عقیده نویسنده این مطلب بر این است که دانشگاه پیام نور کتاب محور است.یعنی اینکه دانشگاه اول ترم لیست منابع را منتشر می کند که برای هر درس کتابی معرفی شده است و خود دانشجو باید مطالعه کند و کتاب معرفی شده به عنوان منبع را آزمون بدهد در این مسیر با توجه به نوع درس و پیام نور آن شهر ممکن است کلاس گروهی نیز تشکیل شود و اساتید تدرس کنند.
نکته : کلیه دروس عملی و آزمایشگاه ها، کلاس گروهی برای آن تشکیل می شود.

 

* سوالات امتحانات پیام نور فقط تستی نیست!

اگر چه بسیاری از دروس دانشگاه پیام نور در حال حاضر آزمون آن به صورت تستی برگزار میشود.ولی هستند دروسی که آزمون پایانی آن به صورت تمام تشریحی یا ترکیبی از تستی و تشریحی برگزار میشوند .هر ترم ممکن است نوع تستی و تشریحی بودن امتحانات تغییر کند ملاک لیست منابع منتشر شده در همان سال می باشد.

 

* تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان نیست!

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های کشور می باشد که تحصیل در آن رایگان نیست و برای تحصیل در آن شما ملزم به پرداخت شهریه هستید.

 

* ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد؟

تمامی افرادی که در پیام نور موفق به اخذ مدرک می شوند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند و هیچ مشکلی از این بابت و منعی برای انها وجود ندارد.

 

* سیستم گلستان دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده است در واقع یک سایت اینترنتی با آدرس http://reg.pnu.ac.ir می باشد که کلیه اطلاعات دانشجو در آن قرار دارد ، از قبیل نمرات ، معدل و …

عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و حذف و اضافه می باشد پس این یعنی اینکه انتخاب و حذف و اضافه غیر حضوری و اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می شود.
از دیگر موارد مهم استفاده سیستم گلستان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات منتشر می شود و مشاهده نمرات و میان ترم است.

سیستم گلستن فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر قابل دسترس می باشد.

 

* لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب:لیستی که برای دانشجویان کارشناسی به صورت 9 ترمه و برای دانشجویان ارشد 3 تا 5 ترمه ارائه می شود در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند.در واقع یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند.

نکته مهم در این لیست پیش نیاز همنیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یعنی حتما باید رعایت کنید یک نکته دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به شما گفته نشود این است که برنامه ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت میگیرد یعنی به این صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما نیاز نیست براساس آن دروس را پاس کنید بلکه شما فقط و حتما باید پیش نیازها را رعایت کنید.
از نکات قابل ذکر دیگر اینکه این لیست ممکن است شامل تغییراتی شود و باید هر ترم لیست ارائه دروس را به صورت بروز شده دریافت کنید.

آخرین لیست ارائه دروس را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور

 

* لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشد لیست منابع درسی می باشد. در این لیست دقیقا مشخص شده است که برای هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را باید مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در این لیست نوشته شده است (پس اگر استاد شما منبع دیگری اعلام کرد یا گفت این فصل را نیاز نیست مطالعه کنید توصیه می کنیم به حرف وی گوش ندهید و ملاک شما برای مطالعه آخرین لیست منابع باشد)
اما یک نکته مهم درباره این لیست نوع امتحان هر درس است ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع مشخص شده است پس ملاک امتحان پایانی اینکه از چه کتابی و چه فصل هایی و تستی یا تشریحی بودن آن در لیست منابع مشخص شده است.
لیست منابع نیز ممکن است هر نیمسال تحصیلی شامل تغییرات و یا اصلاحیه هایی باشد!

آخرین لیست منابع را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور

 

* کارشناس رشته کیست؟

جواب: کلیه امور مربوط به دوران تحصیل خود را باید از طریق کارشناس رشته پیگیری کنید ، کارشناس رشته در واقع یکی از کارمندهای پیام نور است که به سیستم گلستان دسترسی بیشتری نسبت به شما دارد. مثلا وقتی که رمز عبور خود در سیستم گلستان را فراموش کرده اید، یا اینکه از انتخاب واحد خود جا مانده اید یا اگر گواهی اشتغال به تحصیل می خواهید باید به او مراجعه کنید.

همچنین کاردکس هر رشته را نیز کارشناس آن رشته در اختیار دارد.

 

* برنامه کلاسی دانشگاه باید از کجا دریافت شود؟

جواب: شاید برایتان سوال شود که از برنامه کلاسی خود چگونه باید مطلع شوید پاسخ این سوال شما را نمی شود به طور دقیق داد اما معمولا:

1- یا اینکه در سیستم گلستان برای هر درسی برنامه تشکیل کلاس آن را تعریف می کنند که شما در هنگام انتخاب واحد می توانید از آن مطلع شوید.

2-یا اینکه در سایت واحد و یا مرکزی که قبول شده اید ارائه می شود.

3- و یا اینکه مجبور هستید حضوری به دانشگاه مراجعه کنید که در تابلو های اعلانات نصب می شود.

 

* نحوه محاسبه نمره در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

جواب: دانشجویان عزیز و اساتید دقت فرمایید فرمایید:

برگزاری امتحان میان ترم برای کلیه دروس غیر خودخوان الزامی می باشد.

8 نمره از 20 نمره به میان ترم تعلق می گیرد. و نمره پایان ترم بر اساس 12 نمره برگزار می شود.

اطلاعات بیشتر را در لینک زیر مطالعه کنید:

طریقه محاسبه نمرات میان ترم ، پایان ترم و نمره عملی دروس در دانشگاه پیام نور

 

* آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است؟

جواب: بلی

 

* آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

جواب: خیر

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند

 

* آیا حضور در کلاس های درسی الزامی است؟

جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از 6 نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

 

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می شود؟

جواب: تلاش بر آن بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و جمعه تشکیل شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می شود و جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!

 

* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر است؟

جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی این دانشگاه همانند مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر است و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است.

مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده می باشد.

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟

جواب: خیر؛ فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.

 

* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر است؟

جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.

 

* آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی است؟

جواب: بلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

 

* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟

جواب: بلی؛ هم در داخل و هم در خارج کشور.

 

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرید؟

جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم پزشکی، دانشجو ندارد.

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟

جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس نسبت به دانشگاه های دیگر (به غیر ار دانشگاه های سراسری روزانه) کمتر است.

 

* آیا کسانی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟

جواب: دانشجویان پس از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی و تطبیق است.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟

جواب: بلی

 

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی مشکلات و رفع اشکال دانشجویان است؟

جواب: بلی؛ به علت این که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده است دانشجو بدون نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟

جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک این دانشگاه همه ارگان ها در صورت نیاز، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، در تمامی رشته ها دایر است؟

جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

 

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور چه نمره ای است؟

جواب : در مقطع کارشناسی نمره 10 و در مقطع کارشناسی ارشد نمره 12

 

* آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟

جواب : در بیشتر مراکز، سلف سرویس و وسیله ایاب و ذهاب مهیا است.

 

* آیا می توان بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و در آزمون ثبت نام کرد؟

جواب: خیر؛ شرط ورود به دوره های فراگیر مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

 

* آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟

جواب: بلی.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر است؟

جواب: بلی – البته این موضوع از در حال حاضر از طرف سازمان نظام وظیفه ممنوع اعلام شده است.

 

* آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده است؟

جواب: بلی

 

* آیا می توان همزمان در دو رشته مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟

جواب : بلی . در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در 2 رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی فراگیر پیام نور باشد.

 

* آیا برنامه های درسی و سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری است؟

جواب: بلی

 

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و یا مدرک کاردانی داده می شود؟

جواب: بلی

 

* با توجه به جدول مراکز و واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟

جواب: طبق مقررات مربوط دانشجو برای ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

 

* فرق واحد با مرکز چیست؟

جواب: از نظر نوع آموزش و عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه است.

 

* در صورتی که در جدول مربوط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهر قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن مرکز یا واحد محسوب شود؟

جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی است که در فاصله تقریبی 120 تا 160 کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز فقط نام شهرستان ها و نقاط شهری مرکز یا واحد مربوط نوشته شده است شرکت داوطلبان از مناطق همجوار بلامانع است بدیهی است دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و اقامتی می باشد.

 

* آزمایشگاه ها و کارگاه ها در دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟

جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی وجود دارد. بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.برخی از کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می شود. رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

 

* دانشجویانی که از طریق دوره های فراگیر وارد می شوند با دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند چه تفاوتی دارند؟

جواب : هر دو گروه برای ورود به دانشگاه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش می شوند و از معافیت نظام وظیفه، برخوردارند. برنامه های درسی هر دو گروه مشابه بوده لیکن پذیرفته شدگان فراگیر یک نیمسال تحصیلی جلوتر بوده و واحدهای نیمسال اول تحصیلی را در دوره دانشپذیری گذرانده و در امتحانات ورودی نمره لازم را کسب نمده اند. اعتبار مدارک فارغ التحصیلان هر دو گروه برای ادامه تحصیل و اشتغال یکسان است.

 

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟

جواب: دانشگاه برای توسعه ظرفیت و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، علاوه بر ارائه آن رشته در مرکز یا واحد خود، با استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی نسبت به ارائه آن رشته اقدام کرده است آموزش در این واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه ند

 

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می شود؟

جواب: برای کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و کلید سوالات اعلام می شود.

 

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه است؟

جواب:تستی؛ تشریحی و تستی؛ تشریحی

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت است؟

جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای لازم برخوردار است ضوابط جدید پیش بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

 

این لیست به مرور زمان بروز می شود.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : leila - در تاریخ : 15 شهریور 1392

  سلام توروخدا جواب منو بدید ثبت نام دانشجویان جدیدالورود فراگیر پیام نور ارشد از دیروز شروع شده ولی قسمت پاسخگویی به سوالات فرهنگی ورزشی و…غیرفعال.ثبت نامم تکمیل نمیشه و نمیتونم انتخاب واحد کنم چیکار کنم؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 15 شهریور 1392 :

  سلام
  مشکل برای همه می باشد. و مشکل از سایت گلستان هست. نگران نباشید و صبور باشید تا مشکل برطرف شود

 2. نویسنده دیدگاه : محمد مرتضوی - در تاریخ : 15 شهریور 1392

  سلام ، من چند بار دیگه هم نوشتم ولی نمیدونم چرا جوابمو نمیدین ، چند تا سوال دارم:
  1- امتحان ریاضی 1 دوتا از سوالاش در ترم تابستان دارای ایراد بود که من اعلام اشکال کردم میخواستم ببینم اصلا اعلامش فایده ای داره و اگر بله کی ترتیب اثر میدن؟
  2- چرا بیشتر درسها تاریخ امتحان ندارن و گفتن اگرتاریخ ندارن برندارید اون درسو پس چی انتخاب کنیم؟
  3- من بدلیل پاس نکردن ریاضی 1 تو چند ترم نمیتونم 12 واحد بردارم باید چیکار کنم؟
  4- در برنامه 9 ترمه برای بعضی درسها پیش نیاز مشخص کرده ولی در سیستم اعلام میکنه که فاقد پیش نیازه بالاخره کدومش درسته؟
  ترو خدا جواب بدین وقت انتخاب واحدم میگذره. ازتون ممنونم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 شهریور 1392 :

  سلام
  1- بله اثر دارد. ولی اینکه چه موقع بررسی شود و اعمال شود مشخص نیست
  2- مشخهص نیست ولی احتمالا تا حذف و اضافه تاریخهایشان مشخص می شود.
  3- ….
  4- بر اساس لیست ارائه دروس عمل کنید

 3. نویسنده دیدگاه : ayda - در تاریخ : 15 شهریور 1392

  سلام لطفا میشه راهنماییم کنید!؟؟
  این شماره داوطلبی برای فراگیر را از کجا باید بیاریم؟من هیچ اطلاعی ندارم درمورده طرز ثبت نام فراگیر سایت گلستان را مطالعه کردم چیزی راجع به شماره داوطلبی نگته لطفا پاسخ بدید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 شهریور 1392 :

  سلام
  شماره داوطلبی همانی هست که برای کنکور فراگیر داشته اید!!!

 4. نویسنده دیدگاه : katayoon - در تاریخ : 16 شهریور 1392

  با سلام من هر چه شماره داوطلبی رو می زنم پیغام خطا میده در حالی که دیروز به راحتی وارد شد باید چه کار کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 شهریور 1392 :

  سلام
  مشخصات ثبت نامی شما تایید شده و الان دیگه باید با شماره دانشجویی و رمز عبور: شماره شناسنامه وارد شوید.

 5. نویسنده دیدگاه : katayoon - در تاریخ : 16 شهریور 1392

  ببخشید دوباره سوال می کنم شماره دانشجویی را از کجا بیارم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 16 شهریور 1392 :

  باید از گراش 260 دریافت میکردید که نکردید!!! حالا به مرکزتان مراجعه کنید و یا تماس بگیرید و شماره دانشجویی رو از انها دریافت کنید

 6. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 16 شهریور 1392

  با سلام خدمت پشتیبان محترم من دانشوی جدید هستم ارشد فراگیر پس از چاپ فرم مشخصات باید 24 ساعت صبر کنیم تا تاید شود؟ دوم اینکه ترم یک ارشد باید معدل بالای 15 داشته باشیم تا بتونیم ترم 2 بریم 3 در ضمن کسانی که مدرک لیسانس مصوب دارند میتونند در پیام نور شرکت کنند4ارسال فایل مدرک لیسانس لازمه با تشکر بسیار

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 شهریور 1392 :

  سلام
  حدود 24 ساعت باید صبر کنید تا مرکزتان مشخصات ارسالی شما را تایید کند.
  خیر مشکلی از نظر معدل نیست

 7. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 17 شهریور 1392

  منظور از درس الکترونیکی چیست؟ یعنی لازم نیست در کلاس حضور داشته باشیم و حضور غیاب نمی کنند؟ یا در آن ساعتی که مشخص می کنند باید حتما پای اینترنت باشیم و توسط سایت چک می شود یا می توان بعدا از طریق اینترنت فایل کلاس را دانلود کرد.. لطفا کاملا توضیح دهید.
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 18 شهریور 1392 :

  سلام
  کلا حضور در کلاسهای پیام نور الزامی نمی باشد به استثنا دروسی که واحد عملی دارند و دروسی که فاقد منبع هستند.
  دروس الکترونیکی کلاسهابش به صورت مجازی برگزار میگردد.

 8. نویسنده دیدگاه : leila - در تاریخ : 18 شهریور 1392

  سلام خیلی خیلی ممنون از شما پشتیبان محترم خواهش میکنم جواب منو بدید ایا مهلت انتخاب واحد پیام نور ارشد فراگیر تمدید شده یا امروز تمام میشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 18 شهریور 1392 :

  سلام
  بله احتمال بسیار زیاد تمدید خواهد شد

 9. نویسنده دیدگاه : فرزانه - در تاریخ : 19 شهریور 1392

  سلام من پذیرفته شده فراگیر در واحد چناران هستم. در سایت چناران زده تاریخ ثبت نام از اول مهره. ولی در اخبار پیام نور اومده تا 18 شهریور. ایا من فرصت ثبت نام رو از ذست دادم؟ و اگر نه، نام کاربری و رمز ورودم رو از کجا بفهمم با تشکر فراوان

 10. نویسنده دیدگاه : مهديا - در تاریخ : 21 شهریور 1392

  سلام من ارشد راه و ترابری عسلویه قبول شدم. میخواستم بدونم می تونم واحد دروس الکترونیکی تهران شمال را اخذ کنم یا نه؟ با تشکر از محبتتون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 شهریور 1392 :

  سلام
  بله می توانید

 11. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 22 شهریور 1392

  با سلام خدمت پشتیبان عزیز و دلسوز برنامه کلاسها و زماننش را از کجا چک کنیم پس از واریز وجه انتخاب واحد باید به مرکز مراجعه کنیم و تاریخ شروع کلاسها با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 شهریور 1392 :

  سلام
  برنامه کلاسی رو از سایت مرکزتان دریافت کنید.
  خیر زمان مراجعه فیزیکی جهت تحویل مدارک هم توسط همان سایت مرکز قبولیتون اعلام می شود

 12. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 23 شهریور 1392

  با سلام مجدد من از طریق سیستم گلستان ثبت نام کردم و ارسال مدرک تحصیلی جزء مدارک نبود ولی در سایت مرکزی مشهد ذکر شده است ایا مشکلی پیش می اید وحضوری هم میتوانم ببرم یا الان بفرستم؟ باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 23 شهریور 1392 :

  سلام
  بله در زمان مراجعه فیزیکی تحویل دهید مشکلی ندارد

 13. نویسنده دیدگاه : مهدیه - در تاریخ : 26 شهریور 1392

  سلام آیا قبولی در پیام نور بدون اعمال سوابق همون فراگیره؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 26 شهریور 1392 :

  سلام
  خیر فرق دارد. کارشناسی فراگیر کلا حذف شده دیگر و پذیرشی در کارشناسی فراگیر وجود ندارد

 14. نویسنده دیدگاه : محمد مرتضوی - در تاریخ : 27 شهریور 1392

  سلام ببخشید درسایت گلستان در قسمت انتخاب واحد برای درس شیوه ارائه مطالب علمی در روز چهارشنبه دو تا دو ساعت مشخص شده که جلوی یکی زده ت که احتمالا منظور تئوریه و یکی زده ع که بازم احتمالا عملیه ولی در انتهای هر کدوم یکیشو زده ز و یکیو زده ف میشه بگید منظور از این ف و ز چیه؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 27 شهریور 1392 :

  سلام
  ز و ف یعنی زوج و فرد 🙂

 15. نویسنده دیدگاه : محمد مرتضوی - در تاریخ : 28 شهریور 1392

  ببخشید ولی خوب این زوج و فرئ مال چیه؟ گروهبندیه؟
  چهارشنبه ساعت 13 ز
  چهارشنبه ساعت 15 ف

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 28 شهریور 1392 :

  مربوط به برنامه کلاسی شماست. از مرکزتان سوال فرمایید

 16. نویسنده دیدگاه : مجتبی - در تاریخ : 30 شهریور 1392

  سلام خسته نباشی
  در آزمون کارشناسی مهر ماه قبول شدم
  اگه بخوام بهمن ماه بیام باید چکار کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 30 شهریور 1392 :

  سلام
  باید الان ثبت نام کنید و بعد برای ترم مهر مرخصی تحصیلی بگیرید

 17. نویسنده دیدگاه : مهرشاد - در تاریخ : 31 شهریور 1392

  باسلام و خسته نباشید
  سوالی دارم در مورد اینکه ایا میتوان همزمان در دو دانشگاه تحصیل کرد به طور مثال هم در یک دانشگاه ازاد وهم در یک دانشگاه پیام نور
  ایا دانشگاه پیام نور اجازه میدهد دانشجویی که در دانشگاه دیگر ثبت نام کرده در پیام نور هم ثبت نام کند؟
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 31 شهریور 1392 :

  سلام
  از نظر پیام نور مشکلی ندارد

 18. نویسنده دیدگاه : fatemeh - در تاریخ : 1 مهر 1392

  سلام من در کارشناسی مهرماه قبول شدم مدارک مورد نیاز رو ارسال کردم گفته شده که بعد از 24 ساعت مراجعه تایید و نام کاربری عوض میشه!اما نشده . باید چی کار کنم ؟ انتخاب واحد چه جوریه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 1 مهر 1392 :

  سلام
  باید صبر کنید تا اطلاعات ارسالی شما توسط مرکزتان تایید شود و بعد با شماره دانشجویی و رمز عبور شماره شناسنامه وارد شوید.

 19. نویسنده دیدگاه : ساحل - در تاریخ : 2 مهر 1392

  سلام تو رو خدا حذف نکنین
  من شنبه شب ثبت نام کردم تا الان حدود 58 ساعت گذشته و من تایید نشدم. باز هم باید صبر کنم یا نه؟ یه وقت دیر نشه بیچاره شم. در ضمن حضوری نمی تونم به دانشگاه برم فعلا . تلفن هم که جواب نمی دن. تا 5 شنبه وقت داریم. تو رو خدا حذف نکنین. منو از نگرانی در بیارین. خدا خیرتون بده.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 2 مهر 1392 :

  سلام
  کاری از دست ما بر نمی اید . یا باید صبر کنید تا اطلاعات شما تایید شود ویا هم با مرکز قبولی خود تماس بگیرید

 20. نویسنده دیدگاه : آرش فروزان - در تاریخ : 4 مهر 1392

  سلام جناب پشتیبان؛خسته نباشید
  من تا حالا چند بار این سوالو پرسیدم ولی شما پاسخ ندادید؛داخل سایت هم هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم؛به خود مرکز هم مراجعه کردم ولی جواب درستی ندادند
  میخواستم ببینم من که دانشجوی انصرافی دانشگاه دولتی هستم و الان ورودی جدید دانشگاه پیام نور محسوب میشم برای تطبیق واحدهایی که در رشته و دانشگاه قبلی پاس کردم باید چکار کنم؟؟؟
  توی تقویم آموزشی نوشته شده که تا فردا مهلت داره ولی رفتم مرکز و گفتن که شما چون ورودی جدید هستید و پرونده ندارید فعلا نمیشه کاری کرد؛یه وقت مهلت تطبیق تموم نشه و من مجبور بشم که دروسی رو که پاس کردم دوباره پاس کنم…
  در ضمن من الان برای انتخاب واحد باید چکار کنم؛هر چی انتخاب میکنم میگه که پیشنیاز درس گذرونده نشده در صورتی که من درس هارو در دانشگاه قبلی پاس کردم ولی الان در سیستم دانشگاه پیام نور وارد نشده؛آیا امکانش هست که موقع حذف و اضافه توی سیستم درست کنن و من بتونم که واحدهای مورد نظرم رو بردارم
  چون الان نتونستم بیشتر از 14 واحد بردارم و 3 واحد رو هم مجبوری ریاضی 1 برداشتم که جز دروسی هست که قبلا برداشتم
  یه دنیا ممنووون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 6 مهر 1392 :

  سلام
  ریز نمراتتون رو به دانشگاه تحویل دهید و درخواست بررسی و تطبیق واحد کنید!!!
  برای تطبیق واحد حدود 2 ماهی زمان میبرد پس نگران نباشید و فعلا دروسی رو انتخاب کنید که تطبیق نمی خورند.

 21. نویسنده دیدگاه : محمد مرتضوی - در تاریخ : 5 مهر 1392

  سلام
  ببخشید در اطلاعات جامع من جلوی یک سری از ترمها یک خط کشیده شده ولی جلوی بقیه خالیه و یا یکی رو نوشته مشروط ، میشه بگید معنی اون ترمهایی که خط کشیده شده چیه؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 مهر 1392 :

  سلام
  اونهایی که خط کشیده شده یعنی فاقد معدل هستند و مشروطی در آن ترم ندارند. منظور ترم های تابستان می باشد

 22. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 6 مهر 1392

  سلام لطفا سوال من رو امشب پاسخ بدید یک دنیا ممنون میشم.
  من ترم اولیم. بعد برای یک درس چهار واحدی من که فردادارمش دو تا زمان نوش به این صورت:درس(ت):یکشنبه8تا10،،،، درس(ت):یکشنبه 10.12؟

  یعنی چی ،،ت،، یعنی چی ؟ یعنی دوتا کلاس تشکیل میشه اونم پشت سرهم؟یا یکی هر زمان خاستم برم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 مهر 1392 :

  سلام
  ت یعنی درس تئوری هست و وقتی 2 زمان اعلام شده یعنی 4 ساعت کلاس برای آن درس در ان روز می باشد

 23. نویسنده دیدگاه : شادان - در تاریخ : 7 مهر 1392

  سلام.من دانشجوی ترم پنجم جغرافیا و برنانه ریزی شهری هستم.این ترم درس مبانی زمین شناسی را دارم یه سوا که داشتم اینه که این درس بچه ها که ترم اول امتحان دادن تستی بوده اما استاد گفته که امتحانش تستی و تشریحیه.من از کجا باید مطلع بشم و اینکه میگن باید برم لیست منابع دروس منتها برای من غیر فعال چی کار باید بکنم؟ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 مهر 1392 :

  سلام
  تستی و تشریحی بودن امتحانات رو باید از لیست منابع درسی خود مشاهده کنید.
  به لیست منابع درسی رشتتون مراجعه کنید:
  دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۳-۱۳۹۲ دانشگاه پیام نور

 24. نویسنده دیدگاه : آرش - در تاریخ : 7 مهر 1392

  سلام؛خسته نباشید
  من ترم اولی هستم و یه سوال داشتم:
  وقتی به قسمت ثبت نام اصلی میریم کنار دروسی که در پایین لیست شده نوشته شده که گروه درس، و برای یکسری از درس ها داخل این گروه درس سه نقطه قرار داده شده که وقتی سه نقطه رو میزنیم همون درس با گروه های مختلف و زمان های تشکیل کلاس مختلف نمایش داده میشه؛یعنی ما میتونیم از اون گروه ها هم درس مورد نظرمون رو برداریم؟؟؟(خود سایت گلستان توضیح داده بود ولی متوجه نشدم که میتونیم برداریم یا نه؟؟)
  ممنووون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 7 مهر 1392 :

  سلام
  بله می توانید از گروه های درسی دیگز نیز انتخاب کنید

 25. نویسنده دیدگاه : آرش - در تاریخ : 10 مهر 1392

  سلام جناب پشتیبان ممنووون از پاسخگویی سریع و کاملتون
  میخواستم ببینم درسی که قراره تطبیق بخوره آیا نمره اون درس مهم هست؟؟؟
  یعنی تمام نمرات بالای 10 تطبیق میخورن یا اینکه شرط نمره داره تطبیق؟؟
  یه دنیا ممنووون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 10 مهر 1392 :

  سلام
  بله مهم هست. قبل از ارسال نظر جستجو فرمایید:
  بخشنامه جدید معادلسازی و تطبیق واحد دروس در پیام نور

 26. نویسنده دیدگاه : آرش - در تاریخ : 10 مهر 1392

  بازم سلام یه سوال دیگه برام پیش اومد
  توی لیست منابع دروس در قسمت نوع منبع این 4 نوع وجود داره؛ میخواستم هر کدوم رو کامل توضیح بدید؛مخصوصا آزمایشی قطعی ؟؟؟
  1.کتاب2. درسنامه 3. جزوه 4. آزمایشی قطعی
  ممنووون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 10 مهر 1392 :

  سلام
  1- کتاب مشخص هست یعنی دیگه منتشر شده و قطعی هست که منبع آن درس می باشد.
  2- درسنامه یعنی توسط استادی تهیه شده
  3- جزوه هم که مشخصه دیگه!!!
  4- آزمایشی قطعی یعنی در مورد سرفصل دروس دیگه قطعی هست و تغییری نخواهد کرد و به زودی به صورت کتاب منبع قطعی و رسمی ان درس خواهد شد

 27. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : 11 مهر 1392

  سلام
  نوع منبع درسنامه که نوشتید توسط استادی تهیه شده یعنی منبع مطمئنی نیست و مورد تایید مرکز آموزشی پیام نور نمی باشد و ممکن است سوالات امتحان از خارج از آن کتاب آورده شود؟؟؟
  راستی من ورودی جدید هستم؛از کجا متوجه بشم که دروسی که در پاییین صفحه در زمان انتحاب واحد می آیند برای دختران ارائه شده یا پسران؟؟؟
  مثلا در دانشگاه دولتی در مورد درس های عمومی و معارف ذکر میشد که مثلا مرد یا زن ولی در در اینجا چیزی ندیدم؟؟؟(یعنی تمام دروسی که برای من و در صفحه من آورده شده مخصوص من هست و دروسی که صرفا زن باشد را شامل نمی شود؟؟
  تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 11 مهر 1392 :

  سلام
  خیر بر اساس همان درسنامه امتحان پایان ترم برگزار می شود منظور این هست که به چاپ اصلی نرسیده.
  دوست عزیز دختر و پسر ندارد !!!!
  فقط تربیت بدنی و دانش خانواده دختر و پسر دارد که شما وقتی پسر هستید برای انتخاب واحدتان هم فقط برای آقایان فعال می شود

 28. نویسنده دیدگاه : فرشته - در تاریخ : 11 مهر 1392

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  میخواستم بدونم ::
  1- کارت دانشجویی رو چگونه باید تحویل بگیریم ??
  2- آدرس کلاس ها و اینکه در کدوم دانشکده هست را از کجا باید یگیرم ??
  3- انتشارات کتاب ها رو که در سایت گلستان نیست را از کجا بیاوریم ??
  ممنون میشم اگه لطف کنید و جواب دهید !!!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 14 مهر 1392 :

  سلام
  1= از مرکزتان باید تحویل بگیرید
  2- از سایت اینترنتی مرکزتان مشاهده کنید
  3- از لیست منابع درسی مشاهده کنید.

 29. نویسنده دیدگاه : آرش - در تاریخ : 11 مهر 1392

  دوست عزیز پشتیبان
  دختر و پسر داره چطور شما میگی نداره؟؟؟؟؟؟!!!!!!
  من وقتی دانشگاه دولتی بودم تمام درس های معارف و تمام درس های عمومی(فارسی،تربیت،زبان و …) همگی دختر و پسر جدا بودند…
  ممنون از جوابتون ولی کمی تحقیق کنید و بعد جواب بدید بهتره
  بازم ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 مهر 1392 :

  دوست عزیز ما در پیام نور رو گفتیم!!! شما هم کمی دقت کنید به جواب سوالات بعد اظهار نظر کنید!!!

 30. نویسنده دیدگاه : آرش - در تاریخ : 11 مهر 1392

  یه سوال دیگه برام پیش اومد؛
  اینکه در لیست منابع دروس نوشته شماره منبع اون برای چی هست؟؟؟
  آخه کنار بعضی از کتابا یه شماره ای نوشته؛یعنی حتما باید شماره منبع با شماره که در کنار کتاب نوشته شده یکی باشه؟؟
  در ضمن اگه مثلا در لیست منابع سال انتشار کتابی 1388 باشد و ما مثلا سال انتشار 1391 بگیریم مشکلی پیش میاد؟؟؟ویا برعکس؟؟؟(مطالب ممکنه فرق داشته باشه و برای امتحان مشکلی پیش بیاد؟؟؟)
  ممنووون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 مهر 1392 :

  هر منبع درسی کد مخصوص دارد!!!
  معمولا اگر مثلا نوشته شده باشد 88 و بعد شما 91 رو بگیرید مشکلی ندارد ولی اگر برعکس باشد ممکنه تغییراتی داشته باشد

 31. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 11 مهر 1392

  سلام ببخشیدمن ورودی جدیدپیامنوردررشتهی حقوق هستم ثبت نام غیرحضوری وانتخاب واحدکردم اما پشیمون شدم نمیخوام امسال ثبت نام کنم ایا تازمانی که حصوری ثبت نام نکرده باشم دانشجوی محسوب میشم یا نه میخوام سال دیگه مجددا حقوق روزانه قبول بشم میتونم یا حالا که ثبت نام غیرجضوری وانتخاب واحدکردم دانشجوی قطعی هستم خواهش میکنم جوابموبدیدممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 مهر 1392 :

  سلام
  خیر تا زمانی که ثبت نام فیزیکی نکرده اید دانشجوی رسمی محسوب نمی شوید

 32. نویسنده دیدگاه : محدثه - در تاریخ : 11 مهر 1392

  سلام من واقعا نمیدونم چی بگم ممنون از اینکه اصلا براتون اهمیت نداره این بیستمین دفعه است که سوالمو میزارم و هیچ کسی جواب نمیده !!!
  من دانشجوی ورودی 92 هستم IT تهران شمال قبول شدم !!! به من بگید آدرس کلاسامو از کجا باید بگیرم ??? مثلا ریاضی عمومی کلاس 401 کجاست ?? کدوم دانشکدس !!! انتشارات کتابامو کجا زده !!! کجای سایت گلستان اگه هست و وجود داره !!!!
  امیدوارم اهمیت قائل بشید برای وقتی که تو سایت دنبال جواب گشتم !!
  حداقل بگید نمیدونید اگه نمیدونید !!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 مهر 1392 :

  سلام
  بارها اعلام کردیم برای اطلاعات از برنامه کلاسی و غیره مراجعه کنید به سایت اینترنتی مرکز قبولی خود!!!!
  برای اطلاع از نویسنده و انتشارات و … منبع درسیتون مراجعه کنید به لیست منابع درسی:
  دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۳-۱۳۹۲ دانشگاه پیام نور

 33. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 12 مهر 1392

  سلام ببخشید دوباره سوال برام پیش امداگر حضوری ثبت نام نکنم واحدهام اتوماتیک حذف میشه یا بایدبرم حذف کنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 12 مهر 1392 :

  سلام
  بله کلا اگر مراجعه حضوری نداشته باشید کلا حذف می شوید

 34. نویسنده دیدگاه : shahab - در تاریخ : 14 مهر 1392

  سلام دوست عزیز خسته نباشید من ترم اول ارشد معماری هستم بهم گفتن باید برنامه درسی بدم میشه بگید شامل چه چیزایی میشه و برنامم باید چی باشه
  ممنون

 35. نویسنده دیدگاه : leila - در تاریخ : 15 مهر 1392

  سلام پشتیبان عزیز
  میخواستم بدونم درس حفظ جزء سی قران فقط برای کارشناسی هست یا دانشجوی ارشد هم میتونه بگیره؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 مهر 1392 :

  سلام
  هم کارشناسی و هم ارشد. کلا درس کاملا اختیاری می باشد

 36. نویسنده دیدگاه : عابدی فر - در تاریخ : 17 مهر 1392

  سلام خسته نباشید
  من سال آخر کارشناسی هستم و تا شهریور 93 فارغ التحصیل میشوم سوالم از شما اینه که 1- من باید در همین نوبت ثبت نام کنم یا نه ؟
  2- با توجه به زمان فارغ التحصیلیم که شهریور 93 میباشد چه زمانی باید ثبت نام کنم ؟
  3- اگه برای همین نوبت ثبت نام کنم در صورت قبولی کلاسهای کارشناسی ارشد کی شروع میشن ؟

  لطفا راهنمایی کنید برایم خیلی خیلی مهمه

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 17 مهر 1392 :

  سلام
  1- خیر این فقط مربوط به پذیرش بهمن ماه 92 می باشد.
  2- باید صبر کنید تا ببینیم تصمیم برای پذیرش مهرماه به چه صورت هست
  3 – بهمن ماه

 37. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 17 مهر 1392

  سلام .خسته نباشید…
  یه سوال:
  من می خواهم دانشگاه پیام نور تهران را انتخاب کنم برای ارشد فراگیر……بنده خودم شهرم اصفهانه ایا می توانم اصفهان امتحان دهم و درس بخوانم و اصلا تهران نرم؟”؟؟؟فقط تهران ثبت نام کنم ولی دیگه نرم تا روزی که می خواهن مدرک رو بهم بدن؟؟؟؟
  ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 مهر 1392 :

  سلام
  برای امتحانات بله می توانید ولی برای کلاسها باید به مرکزی که قبول شده اید مراجعه کنید. البته حضور در کلاسهای پیام نور کلا الزامی نمی باشد به جز دروسی که فاقد منبع هستند و دروسی که دارای واحد عملی هستند.

 38. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 17 مهر 1392

  شرمنده یک سوال دیگر:؟؟؟؟
  اگر سال دیگر در همین رشته ای که دانشگاه پیام نور می خوانیم در دانشگاه دولتی قبول شدیم؟؟؟ایا می توانیم معدل سازی کنیم دروس را یا نه؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 مهر 1392 :

  دروسی که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند بله می توانید

 39. نویسنده دیدگاه : نازنین - در تاریخ : 19 مهر 1392

  سلام خواهش میکنم جواب بدین

  از دستم گفتم شاید نارحت شدین که جوابمو ندادین
  شرمنده …..:)))
  ممنون هستیم از زحمات تون

  من پیش دانشگاهی ندارم و مدرک کاردانی آموزش زبان انگلیسی دارم آیا میتونم در مقطع کارشناسی پیام نور شرکت کنم که قراره بیاد و رشته آموزش زبان رو انتخاب کنم و آیا برام تطبیق میزنند ؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 مهر 1392 :

  سلام
  بله می توانید شرکت کنید ولی به دلیل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی ، مدرک کاردانی شما به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تطبیق می خورد

 40. نویسنده دیدگاه : نازنین - در تاریخ : 20 مهر 1392

  آیا میتونم پیش دانشگاهی رو قبل از شروع ترم بهمن بگیرم به صورت غیر حضوری در عرض دو یا سه ماه؟؟؟؟؟
  مچکرم

  خواهش جواب بدین

  شما خیلی زحمت میکشید که به کلی از مخاطبین و دانشجوها جواب میدین

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 مهر 1392 :

  این موضوع رو باید از اموزش و پرورش منطقه خود استعلام بگیرید

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top