چاپ خبر
اختصاصي پيام نورنا /

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور باید بدانند!

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : پاسخگویی به برخی از سوالات متداول دانشجویان دانشگاه پیام نور و برخی قوانینی که هر دانشجوی پیام نور باید بداند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : پاسخگویی به سوالات دواطلبان ورود به دانشگاه پیام نور :

* دانشگاه پیام نور معتبر و مورد تایید وزارت علوم است

دغدغه بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور و شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور است ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دارای مدرک معتبر است ، دانشگاه پیام نور را حتی می توان گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد دارای اعتبار بالایی می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان است.

براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

 

* دانشگاه پیام نور دانشگاه غیر حضوری نیست

دانشگاه پیام نور دانشگاه نیمه حضوری یا غیر حضوری نیست ! در سال های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های بیشتر و مجازی شدن کلاس ها حرکت کرده است.بهتر بخواهیم بگوییم نه مثل دانشگاه های معمولی کلاس همیشه برگزار میشود نه مثل نیمه حضوری کلاس گاهی تا سالی می باشد یک چیزی مابین این دو !
نکته : کلاس های بیشتر به این معنی نیست که همیشه کلاس وجود دارد !

 

* حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری است

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد چرا اختیاری اجباری ؟ دلیل این موضوع که میگویم اختیاری اجباری این است که:حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند(خلاصه این جمله هر جور مایل هستید!) اما اجباری بودن آن برای دروس عملی و آزمایشگاه می باشد حضور در کلاس این واحدها اجباری می باشد یعنی شما الزاما و حتما باید واحدهای عملی و آزمایشگاه ها را در کلاس درس حاضر شوید

 

* دانشگاه پیام نور جمعه ها تعطیل است!

البته این موضوع قطعی نیست ! چون ممکن است تغییراتی هم داشته باشد ولی در مجموع این است که کلاس های پیام نور در سایر روزهای هفته نیز تشکیل میشود پس اگر فکر می کنید فقط پنج شنبه و جمعه ها کلاس تشکیل میشود سخت در اشتباه هستید !
برخلاف آنچه که برخی افراد می گویند:کلاس های درس دانشگاه پیام نور پنج شنبه و جمعه می باشد باید بگوییم کاملا اشتباه می گویند ! اولا پنج شنبه و جمعه ها معمولا تایم اداری دانشگاه پیام نور تعطیل است البته استثنا هم وجود ! جمعه ها که کلاس تشکیل نمیشود ! باز هم استثنا وجود دارد.پنج شنبه ها یک خط در میان در مراکز کلاس تشکیل میشود.

 

* دانشگاه پیام نور خوابگاه ندارد !

پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی می باشد اگر چه برخلاف آنچه در نکته اول یادآور شدیم گفته میشود بدلیل نیمه حضوری بودن خوابگاه ندارد !ولی در هر صورت خوابگاه ندارد که ما فکر می کنیم بومی بودن پذیرش مهمترین دلیل آن در حال حاضر است بومی بودن یعنی اینکه پذیرش در مقطع کارشناسی غالبا براساس بومی می باشد یعنی اینکه شما از استان تهران نمی توانید بروید استان اصفهان پیام نور در مقطع کارشناسی پیام نور درس بخوانید.براساس اعلام سازمان سنجش ۷۰ درصد پذیرش از متقاضیان همان شهرستان و ۳۰ درصد از متقاضیان شهرستان های اطراف می باشد.
نکته : پذیرش در ارشد بومی نیست

 

* تحصیل در پیام نور کتاب محور است!

بر خلاف آنچه گفته می شود دانشجو محور یا استاد محور یا هر چیز دیگری باید بگوییم عقیده نویسنده این مطلب بر این است که دانشگاه پیام نور کتاب محور است.یعنی اینکه دانشگاه اول ترم لیست منابع را منتشر می کند که برای هر درس کتابی معرفی شده است و خود دانشجو باید مطالعه کند و کتاب معرفی شده به عنوان منبع را آزمون بدهد در این مسیر با توجه به نوع درس و پیام نور آن شهر ممکن است کلاس گروهی نیز تشکیل شود و اساتید تدرس کنند.
نکته : کلیه دروس عملی و آزمایشگاه ها، کلاس گروهی برای آن تشکیل می شود.

 

* سوالات امتحانات پیام نور فقط تستی نیست!

اگر چه بسیاری از دروس دانشگاه پیام نور در حال حاضر آزمون آن به صورت تستی برگزار میشود.ولی هستند دروسی که آزمون پایانی آن به صورت تمام تشریحی یا ترکیبی از تستی و تشریحی برگزار میشوند .هر ترم ممکن است نوع تستی و تشریحی بودن امتحانات تغییر کند ملاک لیست منابع منتشر شده در همان سال می باشد.

 

* تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان نیست!

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های کشور می باشد که تحصیل در آن رایگان نیست و برای تحصیل در آن شما ملزم به پرداخت شهریه هستید.

 

* ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد؟

تمامی افرادی که در پیام نور موفق به اخذ مدرک می شوند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند و هیچ مشکلی از این بابت و منعی برای انها وجود ندارد.

 

* سیستم گلستان دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده است در واقع یک سایت اینترنتی با آدرس http://reg.pnu.ac.ir می باشد که کلیه اطلاعات دانشجو در آن قرار دارد ، از قبیل نمرات ، معدل و …

عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و حذف و اضافه می باشد پس این یعنی اینکه انتخاب و حذف و اضافه غیر حضوری و اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می شود.
از دیگر موارد مهم استفاده سیستم گلستان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات منتشر می شود و مشاهده نمرات و میان ترم است.

سیستم گلستن فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر قابل دسترس می باشد.

 

* لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب:لیستی که برای دانشجویان کارشناسی به صورت 9 ترمه و برای دانشجویان ارشد 3 تا 5 ترمه ارائه می شود در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند.در واقع یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند.

نکته مهم در این لیست پیش نیاز همنیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یعنی حتما باید رعایت کنید یک نکته دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به شما گفته نشود این است که برنامه ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت میگیرد یعنی به این صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما نیاز نیست براساس آن دروس را پاس کنید بلکه شما فقط و حتما باید پیش نیازها را رعایت کنید.
از نکات قابل ذکر دیگر اینکه این لیست ممکن است شامل تغییراتی شود و باید هر ترم لیست ارائه دروس را به صورت بروز شده دریافت کنید.

آخرین لیست ارائه دروس را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور

 

* لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشد لیست منابع درسی می باشد. در این لیست دقیقا مشخص شده است که برای هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را باید مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در این لیست نوشته شده است (پس اگر استاد شما منبع دیگری اعلام کرد یا گفت این فصل را نیاز نیست مطالعه کنید توصیه می کنیم به حرف وی گوش ندهید و ملاک شما برای مطالعه آخرین لیست منابع باشد)
اما یک نکته مهم درباره این لیست نوع امتحان هر درس است ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع مشخص شده است پس ملاک امتحان پایانی اینکه از چه کتابی و چه فصل هایی و تستی یا تشریحی بودن آن در لیست منابع مشخص شده است.
لیست منابع نیز ممکن است هر نیمسال تحصیلی شامل تغییرات و یا اصلاحیه هایی باشد!

آخرین لیست منابع را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور

 

* کارشناس رشته کیست؟

جواب: کلیه امور مربوط به دوران تحصیل خود را باید از طریق کارشناس رشته پیگیری کنید ، کارشناس رشته در واقع یکی از کارمندهای پیام نور است که به سیستم گلستان دسترسی بیشتری نسبت به شما دارد. مثلا وقتی که رمز عبور خود در سیستم گلستان را فراموش کرده اید، یا اینکه از انتخاب واحد خود جا مانده اید یا اگر گواهی اشتغال به تحصیل می خواهید باید به او مراجعه کنید.

همچنین کاردکس هر رشته را نیز کارشناس آن رشته در اختیار دارد.

 

* برنامه کلاسی دانشگاه باید از کجا دریافت شود؟

جواب: شاید برایتان سوال شود که از برنامه کلاسی خود چگونه باید مطلع شوید پاسخ این سوال شما را نمی شود به طور دقیق داد اما معمولا:

1- یا اینکه در سیستم گلستان برای هر درسی برنامه تشکیل کلاس آن را تعریف می کنند که شما در هنگام انتخاب واحد می توانید از آن مطلع شوید.

2-یا اینکه در سایت واحد و یا مرکزی که قبول شده اید ارائه می شود.

3- و یا اینکه مجبور هستید حضوری به دانشگاه مراجعه کنید که در تابلو های اعلانات نصب می شود.

 

* نحوه محاسبه نمره در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

جواب: دانشجویان عزیز و اساتید دقت فرمایید فرمایید:

برگزاری امتحان میان ترم برای کلیه دروس غیر خودخوان الزامی می باشد.

8 نمره از 20 نمره به میان ترم تعلق می گیرد. و نمره پایان ترم بر اساس 12 نمره برگزار می شود.

اطلاعات بیشتر را در لینک زیر مطالعه کنید:

طریقه محاسبه نمرات میان ترم ، پایان ترم و نمره عملی دروس در دانشگاه پیام نور

 

* آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است؟

جواب: بلی

 

* آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

جواب: خیر

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند

 

* آیا حضور در کلاس های درسی الزامی است؟

جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از 6 نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

 

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می شود؟

جواب: تلاش بر آن بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و جمعه تشکیل شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می شود و جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!

 

* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر است؟

جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی این دانشگاه همانند مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر است و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است.

مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده می باشد.

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟

جواب: خیر؛ فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.

 

* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر است؟

جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.

 

* آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی است؟

جواب: بلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

 

* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟

جواب: بلی؛ هم در داخل و هم در خارج کشور.

 

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرید؟

جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم پزشکی، دانشجو ندارد.

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟

جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس نسبت به دانشگاه های دیگر (به غیر ار دانشگاه های سراسری روزانه) کمتر است.

 

* آیا کسانی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟

جواب: دانشجویان پس از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی و تطبیق است.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟

جواب: بلی

 

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی مشکلات و رفع اشکال دانشجویان است؟

جواب: بلی؛ به علت این که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده است دانشجو بدون نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟

جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک این دانشگاه همه ارگان ها در صورت نیاز، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، در تمامی رشته ها دایر است؟

جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

 

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور چه نمره ای است؟

جواب : در مقطع کارشناسی نمره 10 و در مقطع کارشناسی ارشد نمره 12

 

* آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟

جواب : در بیشتر مراکز، سلف سرویس و وسیله ایاب و ذهاب مهیا است.

 

* آیا می توان بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و در آزمون ثبت نام کرد؟

جواب: خیر؛ شرط ورود به دوره های فراگیر مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

 

* آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟

جواب: بلی.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر است؟

جواب: بلی – البته این موضوع از در حال حاضر از طرف سازمان نظام وظیفه ممنوع اعلام شده است.

 

* آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده است؟

جواب: بلی

 

* آیا می توان همزمان در دو رشته مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟

جواب : بلی . در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در 2 رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی فراگیر پیام نور باشد.

 

* آیا برنامه های درسی و سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری است؟

جواب: بلی

 

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و یا مدرک کاردانی داده می شود؟

جواب: بلی

 

* با توجه به جدول مراکز و واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟

جواب: طبق مقررات مربوط دانشجو برای ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

 

* فرق واحد با مرکز چیست؟

جواب: از نظر نوع آموزش و عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه است.

 

* در صورتی که در جدول مربوط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهر قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن مرکز یا واحد محسوب شود؟

جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی است که در فاصله تقریبی 120 تا 160 کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز فقط نام شهرستان ها و نقاط شهری مرکز یا واحد مربوط نوشته شده است شرکت داوطلبان از مناطق همجوار بلامانع است بدیهی است دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و اقامتی می باشد.

 

* آزمایشگاه ها و کارگاه ها در دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟

جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی وجود دارد. بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.برخی از کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می شود. رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

 

* دانشجویانی که از طریق دوره های فراگیر وارد می شوند با دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند چه تفاوتی دارند؟

جواب : هر دو گروه برای ورود به دانشگاه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش می شوند و از معافیت نظام وظیفه، برخوردارند. برنامه های درسی هر دو گروه مشابه بوده لیکن پذیرفته شدگان فراگیر یک نیمسال تحصیلی جلوتر بوده و واحدهای نیمسال اول تحصیلی را در دوره دانشپذیری گذرانده و در امتحانات ورودی نمره لازم را کسب نمده اند. اعتبار مدارک فارغ التحصیلان هر دو گروه برای ادامه تحصیل و اشتغال یکسان است.

 

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟

جواب: دانشگاه برای توسعه ظرفیت و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، علاوه بر ارائه آن رشته در مرکز یا واحد خود، با استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی نسبت به ارائه آن رشته اقدام کرده است آموزش در این واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه ند

 

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می شود؟

جواب: برای کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و کلید سوالات اعلام می شود.

 

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه است؟

جواب:تستی؛ تشریحی و تستی؛ تشریحی

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت است؟

جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای لازم برخوردار است ضوابط جدید پیش بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

 

این لیست به مرور زمان بروز می شود.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : SM - در تاریخ : 6 شهریور 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سوالم این بود که در یکی از دروس تهایی میش دانشگاهی مردود شدم و نتونستم شهریور ماه امتحان بدم مجبورم دی ماه امتحان بدم
  با این شرایط اگه من دانشگاه پیام نور قبول بشم چطوری باید ثبت نام کنم؟
  اگه دی ماه قبول بشم هیچ مشکلی برای ثبت نام درردانشگاه ندارم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر. باید در پذیرش دوره بعدی که بهمن 95 می باشد مجددا شرکت کنید

 2. نویسنده دیدگاه : خزاعلی - در تاریخ : 7 شهریور 1395

  خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی هستم
  70 واحد هم پاس کردم
  بخوام انصراف بدم و مدرک فوق دیپلمم رو بگیرم باید معدل در طول ترم های بالای 12 داشته باشم یا معدل کل ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 شهریور 1395 :

  سلام
  معدل کل باید بالای 12 باشد

 3. نویسنده دیدگاه : milad - در تاریخ : 9 شهریور 1395

  عرض سلام و خسته نباشی..من چند واحدم از کارشناسی مونده و حالا در پیام نور ارشد واحد لواسانات قبول شدم ایا امکان رزرو یک ترم در دانشگاه مذکور هست تا واحد های باقی مانده را اتمام و در دانشگاه جدید ارشد بخونم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 9 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر امکانش نیست

 4. نویسنده دیدگاه : امین - در تاریخ : 10 شهریور 1395

  سلام من کاردنی الکترونیک دارم ، می تونم تو رشته مترجمی زبان انگلیسی کاردانی به کارشناسی شرکت کنم ؟؟؟
  و اینکه اگه امکانش هست می خواستم ببینم هنوز امکان ثبت نام برای ورودی مهر ماه هست یا نه .

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 10 شهریور 1395 :

  سلام
  اگر منظورتان پیام نور هست که پیام نور کاردانی به کارشناسی ندارد

 5. نویسنده دیدگاه : mehdi - در تاریخ : 11 شهریور 1395

  با سلام لطفاً راهنمائی بفرمائید آیا دانشگاه پیام نور دوره دکتری رشته حقوق جزا و جرمشناسی دارد یا خیر؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 شهریور 1395 :

  سلام
  تا جایی اطلاع داریم خیر ندارد

 6. نویسنده دیدگاه : mahshid - در تاریخ : 13 شهریور 1395

  سلام
  ببخشید من کارشناسی ارشد پیام نور تهران شرق قبول شدم مخواستم بدونم معمولا کلاس ها
  1.از چه زمانی شروع میشه برای مقطع ارشد؟
  2.معمولا کلاس ها چند روز در هفته می باشد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 شهریور 1395 :

  سلام
  1- ثبت نام اولیه غیرحضوری می باشد و از 20 تا 25 شهریورماه انجام می شود
  2- هر ترم و در هر مرکزی متفاوت است

 7. نویسنده دیدگاه : سارا - در تاریخ : 14 شهریور 1395

  لطفا راهنمایی کنید برای ارشد بیوتکنولوژی آزاد خوبه یا پیام نور؟ مرسی

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1395 :

  هر کدام از دانشگاه ها ویژگی های خاص خودش رو داره

 8. نویسنده دیدگاه : Mrr - در تاریخ : 14 شهریور 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده در انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور انتخاب کردم حالا احتمالا یک درس از پیش دانشگاهیم پاس نشه با توجه به اینکه بنده معافیت تحصیلیم تا 30 دی ماهه میتونم یه ترم رزرو کنم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر نمی توانید

 9. نویسنده دیدگاه : marjan - در تاریخ : 14 شهریور 1395

  سلام،من امسال کنکور دادم و انتخاب رشته کردم ولی سه تا از درس های پیش دانشگاهیمو افتادم.میخاستم بدونم میشه این درس هارو تو دانشگاه واحدشو بگیرم و پاس کنم؟اصلا همچین چیزی ممکنه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر نمی توانید

 10. نویسنده دیدگاه : مهشید - در تاریخ : 14 شهریور 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید
  1.کلاس های پیام نور ارشدمثل بقیه دانشگاه ها دو روز در هفته برگزار میشه؟
  2.حدودی شهریه معماری ارشد پیام نور؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1395 :

  سلام
  1- خیر. در هر مرکز و در هر ترمی متفاوت است
  2- شهریه به خیلی چیزها بستگی دارد

 11. نویسنده دیدگاه : Mrr - در تاریخ : 15 شهریور 1395

  با عرض سلام دانشگاه پیام نور تو دی ماه ثبت نام داره؟؟؟زمانش کیه؟؟؟تا قبل از 30 دی ماه میتونم ثبت نام کنم؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 15 شهریور 1395 :

  سلام
  ثبت نام دوره بعدی برای بهمن 95 می باشد که باید زمان ثبت نام از طرف سازمان سنجش اعلام شود

 12. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 22 شهریور 1395

  سلام و خسته نباشید خدمت شما من الان انتخاب واحد دارم فقط اگر میشه پاسخ بدید چون چون ضروریه من از دوستان شنیدم ظاهرا پیام نور از ترم بعد فقط دروس مربوط به همون ترم رو اراءه میده ینی اگر ترم 6 هستیم فقط دروس ترم زوج امکان ارائه دارند میخواستم بدونم درست هستش یا خیر؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 22 شهریور 1395 :

  سلام
  احتمالا به همین صورت باشد.

 13. نویسنده دیدگاه : علیرضا - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  با سلام. بالا در توضیحات قید شده که در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در 2 رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی فراگیر پیام نور باشد.من در حال حاضر دانشجوی فراگیر پیام نور هستم و در یک رشته فراگیر دیگه هم ثبت نام کرده ام. اگه اسمم جزو پذیرفته شده ها باشد نمیتونم همزمان در این دو رشته فراگیر تحصیل کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  دوست عزیز کارشناسی فراگیر حذف شده و می توایند یک رشته رو از طریق ازمون سراسری و یا بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی بخوانید

 14. نویسنده دیدگاه : سرومیلی - در تاریخ : 29 شهریور 1395

  سلام ببخشیدشهریه شیمی کاربردی چه قده من ورودی امسالم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  سلام
  شهریه به خیلی چیزها بستگی دارد دوست عزیز

 15. نویسنده دیدگاه : فواد حمزه - در تاریخ : 30 شهریور 1395

  من مکانیک پیام نور قبول شدم ولی نمیدونم بمونم سال دیگه کنکور بدم یا برم پیام نور مکانیک بخونم . کیفیت تدریس چجوریه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  دوست عزیز تصمیم گیری با خود شماست

 16. نویسنده دیدگاه : نگين - در تاریخ : 30 شهریور 1395

  سلام میشه جواب بدین ک دانشگاه پیام نور همیشه با تغیر رشته موافقت میکنه؟در چه شرایطی قبول نمیکنه اگه همه شرایط رو داشته باشیم یعنی معدل بالا و ١٢واحد پاس کردن ؟یعنی

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  سلام
  باید حتما شرایط تغییر رشته رو داشته باشید. شرایط تغییر رشته هم در همین سایت هست جستجو و مطالعه کنید

 17. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 30 شهریور 1395

  سلام یک سوال داشتم ببخشید در مورد امتحان گرفتن هست می گند یک امتحان استاد می گیره و یک امتحان مرکز می گیره اره

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر!!! کلا یک امتحان هست دیگه

 18. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : 30 شهریور 1395

  سلام من تو رشته ی صنایع قبول شدم ثبت نام از کی شروع میشه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری و از طریق سایت گلستان پیام نور انجام خواهد شد. به زودی زمان و نحوه ثبت نام از طریق صفحه اصلی همین سایت (پیام نورنا : PNUNA.COM) اطلاع رسانی خواهد شد.
  در خبرنامه ایمیلی و یا کانال تلگرام سایت عضو شوید تا جدیدترین خبرها برای شما ارسال شود.

 19. نویسنده دیدگاه : علیرضا - در تاریخ : 30 شهریور 1395

  سلام ممنون از پاسخ گوییتون فردا 31 شهریور میتونم کارشناسی پیام نور ثبت نام حضوری و قطعی کنم یا هنوز زمان ثبت نام اعلام نشده؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 31 شهریور 1395 :

  ثبت نام اولیه پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور به صورت غیرحضوری و از طریق سایت گلستان پیام نور انجام خواهد شد. به زودی زمان و نحوه ثبت نام از طریق صفحه اصلی همین سایت (پیام نورنا : PNUNA.COM) اطلاع رسانی خواهد شد.
  در خبرنامه ایمیلی و یا کانال تلگرام سایت عضو شوید تا جدیدترین خبرها برای شما ارسال شود.

 20. نویسنده دیدگاه : اجمد - در تاریخ : 1 مهر 1395

  با سلام بنده رشته کارشناسیم روان شناسی عمومی بود و حال مشغول ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی هستم و تمام دروس جبرانی این رشته را در کارشناسی گذرانده ام . آیا باز هم باید این دروس را بگذرانم؟ با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 مهر 1395 :

  سلام
  باید درخواست تطبیق واحد بدید تا در صورتی که شرایط تطبیق واحد رو داشت برایتان تطبیق دهند

 21. نویسنده دیدگاه : masud - در تاریخ : 1 مهر 1395

  سلام من مهندسی برق پیام نور گرگان قبول شدم ولی دوس دارم حسابداری شهر خودم گنبد کاووس برم ایا این اماکان وجود داره این کارو بکنم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 مهر 1395 :

  سلام
  می توانید مهمان بگیرید

 22. نویسنده دیدگاه : مرتضی - در تاریخ : 3 مهر 1395

  سلام عزیز میخواستم ببینم من امسال قبول شدم دانشگاه پیام نور میتونم ترم اول و دوم رو مرخصی بگیرم که یک سال دیگه کنکور بدم؟ و از چه سایتی باید مرخصی بگیرم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 مهر 1395 :

  سلام
  بله می توانید. بعد از ثبت نام قطعی در سیتستم گلستان، به جای اینکه انتخاب واحد کنید میتونید در سیستم مرخصی ثبت کنید

 23. نویسنده دیدگاه : فايزه - در تاریخ : 3 مهر 1395

  سلام.من ورودی٩۵-٩۶هستم و در دانشگاه پیام نور مرکز ماوند رشته حسابداری قبول شدم.محل کار وزندگی همسرم درشهر تهران میباشد.ایامن میتوانم انتقالی بگیرم به تهران؟؟بعد از چند ترم؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 مهر 1395 :

  سلام
  در پیام نور انتقالی نداریم. فقط می توانید مهمان موقت و یا دائم بگیرید.

 24. نویسنده دیدگاه : مرتضی - در تاریخ : 3 مهر 1395

  مرسی از جوابت .
  مرخصی بگیرم دیگه لازم هست آخر ترم برم امتحان بدم یا کلاسی برم یا نه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 مهر 1395 :

  مرخصی بگیرید خیر دیگه نیاز ندارد

 25. نویسنده دیدگاه : فايزه - در تاریخ : 3 مهر 1395

  باسلام.ایا اولین ترم کارشناسی را هم میشود مهمان شد؟؟؟با مهمان شدن امتحانات را در دانشگاهی که قبول شدم باید بدم؟؟؟؟
  ممنونم از پاسخ گوییتون.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 مهر 1395 :

  سلام
  احتمالا اگر فعال شود بتوانید
  خیر اگر مهمان شوید کل ترم مهمان هستید یعنی شامل امتحانات هم می شود

 26. نویسنده دیدگاه : parva - در تاریخ : 3 مهر 1395

  سلام من رشتم تجربی بوده و الان روانشناسی واحد پرند قبول شدم.این الآن گرایش بالینی هستش یا عمومی؟ چون تو دفترچه هم ننوشته بود.
  و اینکه اگر من دو واحد پیام نور بگذرونم کنکور 96 سراسری قبولشم تطبیق و معادل سازی میشه کرد واحد ها رو؟ دانشگاه سراسری قبول میکنه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  سلام
  گرایش ندارد
  دروسی که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند می توانید تطبیق دهید

 27. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 مهر 1395

  سلام ، رشته زیست شناسی پیام نور قبول شدم و میخواهم کنکور سال بعد را بدهم ، اگر ثبت نام کنم و دانشکاه بروم میتوانم کنکور سال بعد را بدهم ؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  سلام
  بله می توانید

 28. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 مهر 1395

  سلام ثبت نام در سایت گلستان به صورت مرخصی چطور لست؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  سلام
  در زمان انتخاب واحد از منوی مرخصی ، مرخصی خودتون رو ثبت میکنید

 29. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 مهر 1395

  سلام اخرین مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور کی هست؟؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  سلام
  پذیرش تمام شده!

 30. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 3 مهر 1395

  با سلام شهریه رشته زیست شناسی پیام نور چقدره؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  سلام
  شهریه به خیلی چیزها بستگی دارد

 31. نویسنده دیدگاه : محمود - در تاریخ : 4 مهر 1395

  با سلام کد پستی واحد ایوانکی ؟ برای تاییدیه دیپلم جایی پیدا نکردم .باتشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  سلام
  با مرکز مورد نظر تماس بگیرید

 32. نویسنده دیدگاه : Sami - در تاریخ : 5 مهر 1395

  سلام من ورودی 95 هستم میخوام برای کنکور سال بعد شرکت کنم،میخوام ببینم اگه انصراف ندم و مرخصی بگیرم بعد اگه کنکور قبول بشم مشکلی پیش نمیاد؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد

 33. نویسنده دیدگاه : Sami - در تاریخ : 5 مهر 1395

  ببخشید واس نظام وظیفه چیکار کنیم،چون ثبت نام خیلی دیره!!مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  خیر مشکلی پیش نخواهد آمد

 34. نویسنده دیدگاه : فايزه - در تاریخ : 5 مهر 1395

  سلام.ببخشید چرا سوال منو حذف میکنین و ج نمیدین؟؟؟؟چند باره که ازتون میپرسم…واسه مهمان دایم شدن چقدر به شهریه اضافه میشه؟؟؟به شهریه ثابت اضافه میشه یا کل شهریه هر ترم؟؟؟
  ممنون میشم اگر پاسخ بدین…

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  سلام
  دوست عزیز ما یک موضوعی رو نمیتونیم 100 بار توضیح بدیم!! یک جستجو بکنید در سایت!!
  تغییر در شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه پیام نور + بخشنامه – کلیک کنید

 35. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 5 مهر 1395

  سلام خسته نباشید لطفا جواب بدید چند دفعه اس دارم میپرسم پاک میکنید من….ورودی امسالم اما تجدید دارم باید چیکارکنم ثبت نام کنم نکنم لطفاجوابمو بدین

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 مهر 1395 :

  سلام
  دوست عزیز بارها اعلام شده نمی توانید ثبت نام کنید و باید صبر کنید تا ببینید در این رابطه بخشنامه ای صادر می شود یا خیر

 36. نویسنده دیدگاه : شهریار - در تاریخ : 6 مهر 1395

  با عرض سلام
  برای مرخصی گرفتن باید بهانه ی خاصی آورد یا فقط بگیم برای کنکور 96 کفایت میکنه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 مهر 1395 :

  سلام
  نیاز نیست هیچ توضیحی بدید

 37. نویسنده دیدگاه : Morad - در تاریخ : 7 مهر 1395

  سلام
  خواهش
  جواب بدین
  آقا مدرسه اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به ما نمیده با گواهی موقت با ثبت نام موافقت میشود؟
  دانشگاه آزاد هستم اول انصراف بدم یا بعدا میتونم بعد ثبت نام در دانشگاه پیام نور وتاییدیه ثبت نام انصراف بدم؟
  ممنون اگه جواب بدین و به همین دلیل که تا حالا نتوستم ثبت نام غیر حضوری انجام بدم فقط میشه سریع جواب بدین.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 مهر 1395 :

  سلام
  بله با مدرک موقت می توانید ثبت نام کنید
  بعدا هم میتونید انصراف دهید مشکلی ندارد

 38. نویسنده دیدگاه : Yehaneh - در تاریخ : 8 مهر 1395

  با سلام
  ببخشید از کدوم بخش سایت دانشگاه باید متوجه بشم که مدارک ثبت نام غیر حضوری تایید شده تا برای ثبت نام حضوری برم
  همینطور تاریخ ثبت نام حضوری کی هست
  با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 مهر 1395 :

  سلام
  باید مراجعه حضوری داشته باشید تا خود دانشگاه ثبت نام غیرحضوری شما را تایید کند.
  ثبت نام حضوری همین الان هست

 39. نویسنده دیدگاه : امير - در تاریخ : 8 مهر 1395

  سلام.من ورودی 93هستم الآن تو بعضیا جاها برای کرفتن درس نوشته مخصوص ورودی تا 93و بعضی جاها نوشته 94 وبعد ان,فرقشون جیه?

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 مهر 1395 :

  سلام
  لیست ارائه دروس برای ورودی های مختلف، متفاوت است و باید بر اساس ورودیتون عمل کنید

 40. نویسنده دیدگاه : وحید - در تاریخ : 9 مهر 1395

  سلام از کجا باید فهمید گرایش روانشناسی پیام نور چیه؟از همون کارشناسی فرق داره گرایش با از فوق به بعد

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 9 مهر 1395 :

  سلام
  گرایش ندارد

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top