چاپ خبر
اختصاصي پيام نورنا /

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور باید بدانند!

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : پاسخگویی به برخی از سوالات متداول دانشجویان دانشگاه پیام نور و برخی قوانینی که هر دانشجوی پیام نور باید بداند.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : پاسخگویی به سوالات دواطلبان ورود به دانشگاه پیام نور :

* دانشگاه پیام نور معتبر و مورد تایید وزارت علوم است

دغدغه بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور و شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور است ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و دارای مدرک معتبر است ، دانشگاه پیام نور را حتی می توان گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد دارای اعتبار بالایی می باشد و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک این دانشگاه مورد تایید بسیاری از دانشگاه های جهان است.

براساس اعلام و رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که اواخر سال ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته است. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در اواخر سال ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و علوم پزشکی تهران کسب کرد.

 

* دانشگاه پیام نور دانشگاه غیر حضوری نیست

دانشگاه پیام نور دانشگاه نیمه حضوری یا غیر حضوری نیست ! در سال های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های بیشتر و مجازی شدن کلاس ها حرکت کرده است.بهتر بخواهیم بگوییم نه مثل دانشگاه های معمولی کلاس همیشه برگزار میشود نه مثل نیمه حضوری کلاس گاهی تا سالی می باشد یک چیزی مابین این دو !
نکته : کلاس های بیشتر به این معنی نیست که همیشه کلاس وجود دارد !

 

* حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری است

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد چرا اختیاری اجباری ؟ دلیل این موضوع که میگویم اختیاری اجباری این است که:حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند(خلاصه این جمله هر جور مایل هستید!) اما اجباری بودن آن برای دروس عملی و آزمایشگاه می باشد حضور در کلاس این واحدها اجباری می باشد یعنی شما الزاما و حتما باید واحدهای عملی و آزمایشگاه ها را در کلاس درس حاضر شوید

 

* دانشگاه پیام نور جمعه ها تعطیل است!

البته این موضوع قطعی نیست ! چون ممکن است تغییراتی هم داشته باشد ولی در مجموع این است که کلاس های پیام نور در سایر روزهای هفته نیز تشکیل میشود پس اگر فکر می کنید فقط پنج شنبه و جمعه ها کلاس تشکیل میشود سخت در اشتباه هستید !
برخلاف آنچه که برخی افراد می گویند:کلاس های درس دانشگاه پیام نور پنج شنبه و جمعه می باشد باید بگوییم کاملا اشتباه می گویند ! اولا پنج شنبه و جمعه ها معمولا تایم اداری دانشگاه پیام نور تعطیل است البته استثنا هم وجود ! جمعه ها که کلاس تشکیل نمیشود ! باز هم استثنا وجود دارد.پنج شنبه ها یک خط در میان در مراکز کلاس تشکیل میشود.

 

* دانشگاه پیام نور خوابگاه ندارد !

پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی می باشد اگر چه برخلاف آنچه در نکته اول یادآور شدیم گفته میشود بدلیل نیمه حضوری بودن خوابگاه ندارد !ولی در هر صورت خوابگاه ندارد که ما فکر می کنیم بومی بودن پذیرش مهمترین دلیل آن در حال حاضر است بومی بودن یعنی اینکه پذیرش در مقطع کارشناسی غالبا براساس بومی می باشد یعنی اینکه شما از استان تهران نمی توانید بروید استان اصفهان پیام نور در مقطع کارشناسی پیام نور درس بخوانید.براساس اعلام سازمان سنجش ۷۰ درصد پذیرش از متقاضیان همان شهرستان و ۳۰ درصد از متقاضیان شهرستان های اطراف می باشد.
نکته : پذیرش در ارشد بومی نیست

 

* تحصیل در پیام نور کتاب محور است!

بر خلاف آنچه گفته می شود دانشجو محور یا استاد محور یا هر چیز دیگری باید بگوییم عقیده نویسنده این مطلب بر این است که دانشگاه پیام نور کتاب محور است.یعنی اینکه دانشگاه اول ترم لیست منابع را منتشر می کند که برای هر درس کتابی معرفی شده است و خود دانشجو باید مطالعه کند و کتاب معرفی شده به عنوان منبع را آزمون بدهد در این مسیر با توجه به نوع درس و پیام نور آن شهر ممکن است کلاس گروهی نیز تشکیل شود و اساتید تدرس کنند.
نکته : کلیه دروس عملی و آزمایشگاه ها، کلاس گروهی برای آن تشکیل می شود.

 

* سوالات امتحانات پیام نور فقط تستی نیست!

اگر چه بسیاری از دروس دانشگاه پیام نور در حال حاضر آزمون آن به صورت تستی برگزار میشود.ولی هستند دروسی که آزمون پایانی آن به صورت تمام تشریحی یا ترکیبی از تستی و تشریحی برگزار میشوند .هر ترم ممکن است نوع تستی و تشریحی بودن امتحانات تغییر کند ملاک لیست منابع منتشر شده در همان سال می باشد.

 

* تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان نیست!

دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه های کشور می باشد که تحصیل در آن رایگان نیست و برای تحصیل در آن شما ملزم به پرداخت شهریه هستید.

 

* ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد؟

تمامی افرادی که در پیام نور موفق به اخذ مدرک می شوند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند و هیچ مشکلی از این بابت و منعی برای انها وجود ندارد.

 

* سیستم گلستان دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده است در واقع یک سایت اینترنتی با آدرس http://reg.pnu.ac.ir می باشد که کلیه اطلاعات دانشجو در آن قرار دارد ، از قبیل نمرات ، معدل و …

عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و حذف و اضافه می باشد پس این یعنی اینکه انتخاب و حذف و اضافه غیر حضوری و اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می شود.
از دیگر موارد مهم استفاده سیستم گلستان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات منتشر می شود و مشاهده نمرات و میان ترم است.

سیستم گلستن فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر قابل دسترس می باشد.

 

* لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب:لیستی که برای دانشجویان کارشناسی به صورت 9 ترمه و برای دانشجویان ارشد 3 تا 5 ترمه ارائه می شود در واقع همان واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل باید بگذراند.در واقع یک برنامه ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه برای دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده است و به دانشجو می گوید که بهتر است در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند.

نکته مهم در این لیست پیش نیاز همنیاز های مشخص شده برای هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یعنی حتما باید رعایت کنید یک نکته دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به شما گفته نشود این است که برنامه ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت میگیرد یعنی به این صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما نیاز نیست براساس آن دروس را پاس کنید بلکه شما فقط و حتما باید پیش نیازها را رعایت کنید.
از نکات قابل ذکر دیگر اینکه این لیست ممکن است شامل تغییراتی شود و باید هر ترم لیست ارائه دروس را به صورت بروز شده دریافت کنید.

آخرین لیست ارائه دروس را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور

 

* لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن روبرو می باشد لیست منابع درسی می باشد. در این لیست دقیقا مشخص شده است که برای هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را باید مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در این لیست نوشته شده است (پس اگر استاد شما منبع دیگری اعلام کرد یا گفت این فصل را نیاز نیست مطالعه کنید توصیه می کنیم به حرف وی گوش ندهید و ملاک شما برای مطالعه آخرین لیست منابع باشد)
اما یک نکته مهم درباره این لیست نوع امتحان هر درس است ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع مشخص شده است پس ملاک امتحان پایانی اینکه از چه کتابی و چه فصل هایی و تستی یا تشریحی بودن آن در لیست منابع مشخص شده است.
لیست منابع نیز ممکن است هر نیمسال تحصیلی شامل تغییرات و یا اصلاحیه هایی باشد!

آخرین لیست منابع را می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

دانلود جدول و لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور

 

* کارشناس رشته کیست؟

جواب: کلیه امور مربوط به دوران تحصیل خود را باید از طریق کارشناس رشته پیگیری کنید ، کارشناس رشته در واقع یکی از کارمندهای پیام نور است که به سیستم گلستان دسترسی بیشتری نسبت به شما دارد. مثلا وقتی که رمز عبور خود در سیستم گلستان را فراموش کرده اید، یا اینکه از انتخاب واحد خود جا مانده اید یا اگر گواهی اشتغال به تحصیل می خواهید باید به او مراجعه کنید.

همچنین کاردکس هر رشته را نیز کارشناس آن رشته در اختیار دارد.

 

* برنامه کلاسی دانشگاه باید از کجا دریافت شود؟

جواب: شاید برایتان سوال شود که از برنامه کلاسی خود چگونه باید مطلع شوید پاسخ این سوال شما را نمی شود به طور دقیق داد اما معمولا:

1- یا اینکه در سیستم گلستان برای هر درسی برنامه تشکیل کلاس آن را تعریف می کنند که شما در هنگام انتخاب واحد می توانید از آن مطلع شوید.

2-یا اینکه در سایت واحد و یا مرکزی که قبول شده اید ارائه می شود.

3- و یا اینکه مجبور هستید حضوری به دانشگاه مراجعه کنید که در تابلو های اعلانات نصب می شود.

 

* نحوه محاسبه نمره در دانشگاه پیام نور چگونه است؟

جواب: دانشجویان عزیز و اساتید دقت فرمایید فرمایید:

برگزاری امتحان میان ترم برای کلیه دروس غیر خودخوان الزامی می باشد.

8 نمره از 20 نمره به میان ترم تعلق می گیرد. و نمره پایان ترم بر اساس 12 نمره برگزار می شود.

اطلاعات بیشتر را در لینک زیر مطالعه کنید:

طریقه محاسبه نمرات میان ترم ، پایان ترم و نمره عملی دروس در دانشگاه پیام نور

 

* آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است؟

جواب: بلی

 

* آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

جواب: خیر

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند

 

* آیا حضور در کلاس های درسی الزامی است؟

جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از 6 نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

 

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می شود؟

جواب: تلاش بر آن بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و جمعه تشکیل شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می شود و جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!

 

* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر است؟

جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی این دانشگاه همانند مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر است و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است.

مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده می باشد.

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ همانند دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟

جواب: خیر؛ فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.

 

* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر است؟

جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.

 

* آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی است؟

جواب: بلی مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

 

* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟

جواب: بلی؛ هم در داخل و هم در خارج کشور.

 

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرید؟

جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم پزشکی، دانشجو ندارد.

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟

جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس نسبت به دانشگاه های دیگر (به غیر ار دانشگاه های سراسری روزانه) کمتر است.

 

* آیا کسانی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟

جواب: دانشجویان پس از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی و تطبیق است.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟

جواب: بلی

 

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی مشکلات و رفع اشکال دانشجویان است؟

جواب: بلی؛ به علت این که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده است دانشجو بدون نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟

جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک این دانشگاه همه ارگان ها در صورت نیاز، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، در تمامی رشته ها دایر است؟

جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

 

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور چه نمره ای است؟

جواب : در مقطع کارشناسی نمره 10 و در مقطع کارشناسی ارشد نمره 12

 

* آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟

جواب : در بیشتر مراکز، سلف سرویس و وسیله ایاب و ذهاب مهیا است.

 

* آیا می توان بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و در آزمون ثبت نام کرد؟

جواب: خیر؛ شرط ورود به دوره های فراگیر مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

 

* آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟

جواب: بلی.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر است؟

جواب: بلی – البته این موضوع از در حال حاضر از طرف سازمان نظام وظیفه ممنوع اعلام شده است.

 

* آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده است؟

جواب: بلی

 

* آیا می توان همزمان در دو رشته مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟

جواب : بلی . در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در 2 رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی فراگیر پیام نور باشد.

 

* آیا برنامه های درسی و سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری است؟

جواب: بلی

 

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و یا مدرک کاردانی داده می شود؟

جواب: بلی

 

* با توجه به جدول مراکز و واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟

جواب: طبق مقررات مربوط دانشجو برای ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

 

* فرق واحد با مرکز چیست؟

جواب: از نظر نوع آموزش و عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه است.

 

* در صورتی که در جدول مربوط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهر قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن مرکز یا واحد محسوب شود؟

جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی است که در فاصله تقریبی 120 تا 160 کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز فقط نام شهرستان ها و نقاط شهری مرکز یا واحد مربوط نوشته شده است شرکت داوطلبان از مناطق همجوار بلامانع است بدیهی است دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و اقامتی می باشد.

 

* آزمایشگاه ها و کارگاه ها در دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟

جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی وجود دارد. بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.برخی از کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می شود. رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

 

* دانشجویانی که از طریق دوره های فراگیر وارد می شوند با دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند چه تفاوتی دارند؟

جواب : هر دو گروه برای ورود به دانشگاه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور پذیرش می شوند و از معافیت نظام وظیفه، برخوردارند. برنامه های درسی هر دو گروه مشابه بوده لیکن پذیرفته شدگان فراگیر یک نیمسال تحصیلی جلوتر بوده و واحدهای نیمسال اول تحصیلی را در دوره دانشپذیری گذرانده و در امتحانات ورودی نمره لازم را کسب نمده اند. اعتبار مدارک فارغ التحصیلان هر دو گروه برای ادامه تحصیل و اشتغال یکسان است.

 

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟

جواب: دانشگاه برای توسعه ظرفیت و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، علاوه بر ارائه آن رشته در مرکز یا واحد خود، با استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی نسبت به ارائه آن رشته اقدام کرده است آموزش در این واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه ند

 

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می شود؟

جواب: برای کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و کلید سوالات اعلام می شود.

 

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه است؟

جواب:تستی؛ تشریحی و تستی؛ تشریحی

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت است؟

جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای لازم برخوردار است ضوابط جدید پیش بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

 

این لیست به مرور زمان بروز می شود.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : سارا - در تاریخ : 2 شهریور 1396

  سلام من ثبت نام غیر حضوری انجام دادم کدرهگیری هم گرفتم قدم بعدی چیه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 2 شهریور 1396 :

  سلام
  قدم بعدی این هست که صبر کنید تا سازمان سنجش نتایج رو اعلام کند

 2. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 4 شهریور 1396

  سلام درمقطع کارشناسی میشه سه ترم مرخصی گرفت ؟فعلادوترم مرخصی گرفتم میخوام کنکورسال بعدشرکت کنم اماسهمیه مرخصیم تموم شده راهی نداره؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 شهریور 1396 :

  سلام
  اگر از معافیت تحصیلی استفاده می کنید خیر نمی شود

 3. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 13 شهریور 1396

  سلام وقتتون به خیر
  ممکنه بگید قانون حذف نمرات ردی مربوط به ورودی های سال 90 هم میشه؟؟ آموزش دانشگاه به من گفتن مربوط به ورودی 94- 93 به بعد هست ،، لطفا اگر ممکنه راهنماییم کنید.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 شهریور 1396 :

  سلام
  شامل تمام ورودی ها می شود

 4. نویسنده دیدگاه : صابر - در تاریخ : 14 شهریور 1396

  لطفا بگید که ثبت نام ورودی های جدید حضوری است یا اینترنتی .در ضمن یک نفر بزارید دانشگاه تهران شرق تلفن جواب بده

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1396 :

  سلام
  ثبت نام به صورت غیرحضوری از طریق سیستم گلستان انجام می شود
  نحوه چگونگی ثبت نام از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد

 5. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 16 شهریور 1396

  سلام من دوترم مرخصی گرفتم حالامیخوام انصراف بدم تاکی وقت دارم انصراف بدم که مشکل نظام وظیفه پیش نیاد

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 شهریور 1396 :

  سلام
  هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است

 6. نویسنده دیدگاه : آزاده - در تاریخ : 17 شهریور 1396

  خسته نباشین
  لطفا ب سوالم‌جواب بدین
  توقسمته تکمیل و تاییداطلاعات شخصی دانشجوزده
  معدل پیش داشگاهی ومعدل دیپلم
  منظوره این معدل
  معدل کتبی نهاییه یا معدل کله؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 شهریور 1396 :

  سلام
  معدل کل

 7. نویسنده دیدگاه : آیدا - در تاریخ : 23 شهریور 1396

  سلام
  وقت بخیر
  من کارشناسی روانشناسی پیام نور از طریق کنکور سراسری قبول شدم
  البته کارشناسی حقوق هم دارم و ۹۴ فارغ التحصیل شدم
  ایا میتوانم همزمان که روانشناسی میخونم
  ارشد فراگیر امتحان بدم برای روانشناسی بالینی کودک و نوجوان و درصورت قبول شدن برم ؟
  ممنون از پاسخ شما ??

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1396 :

  سلام
  از نظر پیام نور مشکلی ندارید و می توانید

 8. نویسنده دیدگاه : سرور - در تاریخ : 24 شهریور 1396

  سلام
  ببخشید یه سوال داشتم درسته که میگن امتحانات پایان ترم پیام نور همشون کشوری هستن؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1396 :

  سلام
  بله

 9. نویسنده دیدگاه : Sogand - در تاریخ : 25 شهریور 1396

  شهریه دانشگاه پیام نور رشته علوم انسانی چقدره؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1396 :

  شهریه به خیلی مسائل مرتبط هست

 10. نویسنده دیدگاه : مهسا - در تاریخ : 25 شهریور 1396

  سلام .ثبت نام و انخاب واحد وپذیرفتگان ورودی 96از کی شروع میشه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1396 :

  سلام
  هنوز مشخص نیست
  از طریق همین سایت اعلام می شود

 11. نویسنده دیدگاه : parisa - در تاریخ : 26 شهریور 1396

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید یعنی ورودی های 96لازم نیست برای ثبت نام ب دانشگاه مراجعه کنن؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1396 :

  سلام
  ثبت نام اولیه به صورت اینترنتی و غیرحضوری می باشد.

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 26 شهریور 1396

  سلام و وقت بخیر
  برای ثبت نام در داشگاه پیام نور باید اینترنتی باشه یا حضوری؟
  چون دانشگاهی که قبول شدم تو سایتش چیزی ننوشته

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1396 :

  سلام
  ثبت نام اولیه غیرحضوری و اینترنتی می باشد

 13. نویسنده دیدگاه : tina - در تاریخ : 26 شهریور 1396

  سلام ببخشید اگه پیش دانشگاهی قبول نشده باشیم میشه بهمن ثبت نام کنیم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1396 :

  سلام
  احتمالا بشود. باید صبر کنید تا بخشنامه ان ابلاغ شود

 14. نویسنده دیدگاه : sara - در تاریخ : 27 شهریور 1396

  آیا پوشش چادر در دانشگاهپیام نور واحد دزفول اجباری است؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 27 شهریور 1396 :

  خیر

 15. نویسنده دیدگاه : m - در تاریخ : 28 شهریور 1396

  سلام. من انصراف دادم باز دوباره ثبت نام کردم آیا دوباره باید برگه معافیت تحصیلی از پلیس+۱۰ بگیرم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1396 :

  سلام
  خود دانشگاه برای شما انجام میدهد

 16. نویسنده دیدگاه : Milad - در تاریخ : 28 شهریور 1396

  سلام.خسته نباشید.من قبول شدم ولی ی ک درس افتاده دارم از پیش دانشگاهی،آیا میتونم دی ماه که پاس کردم از بهمن برم یا باید کلا قید رفتن به دانشگاه بزنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1396 :

  سلام
  باید صبر کنید تا بخشنامه مربوطه صادر شود.

 17. نویسنده دیدگاه : raja danish - در تاریخ : 1 مهر 1396

  سلام خسته نباشید من برای ثبت نام انترنتی تو سایت مشخص شده مراجعه کردم ولی سایتو باز نمیشه وقت ثبت نام هم داره میگذره لطفا راهنماییم کنید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 مهر 1396 :

  سلام
  دوست عزیز فقط از طریق اینترنت اکسپلورر باید باز کنید

 18. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 7 مهر 1396

  سلام ببخشید من میخوام تغییررشته بدم ولی نمی دونم چیکارکنم میشه زود راهنماییم کنید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1396 :

  سلام
  شرایط تغییر رشته در همین سایت هست جستجو و مطالعه کنید

 19. نویسنده دیدگاه : دیانا - در تاریخ : 7 مهر 1396

  سلام
  من رشته روانشناسی پیام نور قبول شدم ایا بدون انصراف در بهمن ماه می توانم در کنکور ۹۷ شرکت کنم؟
  سوال دومم وقتی توی سایت گلستان انتخاب واحد کردم گزینه “پایان ثبت نام”وجود نداره ایا انتخاب واحد انجام شده ؟اگه نشده اشکال از کجاست؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1396 :

  سلام
  بله می توانید
  همان “اعمال تغییرات” رو که بزنید کفایت می کند

 20. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 10 مهر 1396

  من از ثبت نام جا ماندم چکار کنم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 مهر 1396 :

  مهلت تمام شده و باید صبر کنید تا ثبت نام دوره بعدی

 21. نویسنده دیدگاه : Zhila - در تاریخ : 12 مهر 1396

  سلام من حقوق قبول شدم غیرحضوری ثبت نام کردم اما یه درس از پیش دانشگاهیم و پاس نکردم چیکار کنم؟؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 مهر 1396 :

  سلام
  نمی توانید ثبت نام کنید و باید صبر کنید تا بخشنامه در این مورد ابلاغ شود

 22. نویسنده دیدگاه : faeze - در تاریخ : 15 مهر 1396

  سلام من ورودی جدید هستم. 10 واحد برداشتم ولی تو قسمت نام اساتید مشخص نشده که استادم کیه به همین دلیل نمیتونم برنامه کلاسی دریافت کنم لطفا راهنمایی کنید. واینکه حداقل واحد قابل اخذ 10 واحد هست؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 15 مهر 1396 :

  سلام
  از اداره برنامه ریزی سازمان مرکزی پیگیری کنید

 23. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 15 مهر 1396

  سلام با دیپلم فنی یا کاردانش میشه فراگیر کارشناسی پیام نور شرکت کرد

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 15 مهر 1396 :

  سلام
  خیر باید حتما پیش دانشگاهی دشته باشید.

 24. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 8 آبان 1396

  سلام مدرک موقت و اصل پیش دانشگاهیمو گم کردم برا قبت نام باید چیکار کنم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 آبان 1396 :

  سلام
  باید حتما داشته باشید. به اموزشی و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 25. نویسنده دیدگاه : جعفری - در تاریخ : 26 آبان 1396

  سلام مرسی از مطالب خوب و پاسخ گویی شما که خیلی با حوصله و دقیق هستید ، سواله من اینه ایا دانشگاه پیام نور به معدل بالاها ی هر ترم در شهریه تخفیف میده؟ مثلا کسانی تو کلاس معدل بالایی دارند

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 آبان 1396 :

  سلام
  اگر معدل اول در استان باشید معمولا مراکز استانی تخفیفی میزنند.

 26. نویسنده دیدگاه : Kgava - در تاریخ : 27 آبان 1396

  سلام ببخشید من امسال دانشگاه فرهنگیان قبول شدم شهر دیگه،میتونم در کنارش یه رشته پیام نور تو شهر خودم بخونم از بهمن ماه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 آبان 1396 :

  سلام
  از نظر پیام نور مشکلی ندارد

 27. نویسنده دیدگاه : لیلا - در تاریخ : 13 آذر 1396

  سلام
  اگر در مقطع ارشد ترم چهارم فقط پایان نامه را داشته باشیم شهریه ثابت نصف می شود؟کارشناس رشته گفتند چنین چیزی وجود نداره.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 15 آذر 1396 :

  سلام
  خیر نصف نمی شود و کامل هست

 28. نویسنده دیدگاه : Nahal - در تاریخ : 2 دی 1396

  سلام، ببخشید من دانشگاه پیام نور رشته مترجمی زبان انگلیسی پذیرفته شده بودم ثبت نام غیر حضوری انجام دادم ولی پشیمان شدم ثبت نام حضوری انجام ندادم. آیا میتونم کنکور سراسری 97 شرکت کنم؟ لطفا پاسخ بدید
  آیا باید انصراف میدادم از دانشگاه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 2 دی 1396 :

  سلام
  بله می توانید.

 29. نویسنده دیدگاه : Said - در تاریخ : 11 فروردین 1397

  من درسال 89 از دانشگاه فنی حرفه ای انصراف دادم دوباره میشه ادامه بدهم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 12 فروردین 1397 :

  باید به دانشگاهتون درخواست بدید تا ببینید موافقت می کنند یا خیر.

 30. نویسنده دیدگاه : بهداد - در تاریخ : 20 اردیبهشت 1397

  با سلام
  میشه کارشناسی با آزمون در دانشگاه پیام نورخوند و همزمان دکتری در دانشگاه خارج پیام نور

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 اردیبهشت 1397 :

  سلام. از نظر پیام نور مشکلی ندارد

 31. نویسنده دیدگاه : hana - در تاریخ : 15 مرداد 1397

  سلام هرترم چقدرطول می کشه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 16 مرداد 1397 :

  سلام
  حدود 3 تا 4 ماه

 32. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 21 مرداد 1397

  سلام من برای ترم بهمن ۹۷ثبت نام کردم میشه به جاش مهر ۹۷بیام یا دوباره باید ترم مهر ثبت نام کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 مرداد 1397 :

  سلام
  باید مجددا ثبت نام کنید

 33. نویسنده دیدگاه : س - در تاریخ : 25 شهریور 1397

  سلام
  ببخشید من یه درس پیش دانشگاهیم پاس نکردم مونده .چطوری باید تو داناه ثبت نام کنم.؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1397 :

  سلام
  امکان پذیر نمی باشد.

 34. نویسنده دیدگاه : سارینا - در تاریخ : 26 شهریور 1397

  سلام ثبت نام وردی چدید دانشگاه پیام نور حضوری هست یا غیر حضوری؟؟
  نحوه ی ثبت نام چطوره ؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 26 شهریور 1397 :

  سلام
  ثبت نام اولیه غیرحضوری می باشد. به صفحه اصلی همین سایت مراجعه کنید توضیحات اعلام شده است

 35. نویسنده دیدگاه : مهناز - در تاریخ : 6 مهر 1397

  سلام.من رشته مهندسی شهرسازی مشهد قبول شدم.اما بدلیل اینکه هزینه خابگاه و رفتو آمد برام زیاده آیا میشه مشهد ثبت نام کنم.امتحانامو در دانشگاه پیام‌نور شهر خودم بدم؟و کلاسا حداقل ماه یدفه برم فقط

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1397 :

  سلام
  در مهمان اضطراری می توانید محل ازمونتون رو تغییر دهید
  در مورد کلاسهای دقت کنید که حضور در کلاسهای عملی و دروس بدون منبع الزامی می باشد و در سایر کلاسهای اختیاری

 36. نویسنده دیدگاه : HCH - در تاریخ : 6 مهر 1397

  سلام
  من کنکور پیام نور قبول شدم
  امکانش هست به جای مهر بهمن برم؟
  اگه امکانش هست یکم توضیح بدید
  ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1397 :

  سلام
  باید صبر کنید ببیند بخشنامه ای در این مورد صادر می شود یا نه. در هر صورت اگر هم صادر نشد می توانید در بدون آزمون بهمن ماه شرکت کنید.

 37. نویسنده دیدگاه : negar - در تاریخ : 7 مهر 1397

  تورو خدا مشخص کنید ما برنامه کلاسی هامونو از کجا باید بگیریم. دانشگاه پاسخگو نیست . توی اینترنت هم هیچ جوابی برای سوال من نیست. 5 روز تمام دارم میگردم و به جوابی نمیرسم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1397 :

  از سایت زیر می توانید دریافت کنید:
  http://sahba.pnuna.com

 38. نویسنده دیدگاه : پوریا - در تاریخ : 15 مهر 1397

  سلام ببخشید یه سوال داشتم فرق کتاب دانشگاه پیام نور با کتاب همون رشته در دانشگاه دولتی چیه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 16 مهر 1397 :

  سلام
  سرفصل ها یکی هستند ولی خوب قطعا مطالب متفاوت هستند.

 39. نویسنده دیدگاه : ارش - در تاریخ : 25 مهر 1397

  سلام خسته نباشید. دانشجوی ارشد فراگیر هستم. بخاطر مشکلات مالی نمیتونم درسموادامه بدم و تقریبا نصف واحدهامو پاس کردم
  آیا میتونم مدرکی جهت واحدهای پاس شدم بگیرم؟
  آیا با این مدرک میتونم دوباره یکی دوسال دیگه باز همین رشتمو بعد از قبولی ادامه بدم.؟منظورم اینه که این واحدهام محسوب میشن یا نه؟
  خیلی ممنون میشم جواب بدین. خ خ ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 مهر 1397 :

  سلام
  فقط به شما می توانند گواهی واحدهای گذرانده شده بدهند.
  بعد از قبولی مجدد می توانید واحدهایی که گذرانده اید رو تطبیق دهید

 40. نویسنده دیدگاه : ebrahim - در تاریخ : 28 مهر 1397

  سلام برای امتحانات پایان ترم نمونه سوالات سال قبل یا کتاب طلایی خوبه یا باز باید کتاب خوانده شود؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 مهر 1397 :

  سلام
  نمونه سوالات پایان ترم بسیار مفید هستند. می توانید از لینک زیر جدیدترین نمونه سوالات رو دریافت کنید:
  http://bank.pnuna.com

  ولی حتما باید منبع مورد نظر هم مطالعه شود.

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top