مدارک و مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دانشجویان ترم آخر جهت انجام مراحل فارغ التحصیلی به کارشناس رشته خود مراجعه کنند تا ترم آخر بودن آنها در سیستم گلستان ثبت شود / مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : لازمه ترم آخر بودن ، بررسی تعداد واحدهای گذرانده و واحدهای باقی مانده می باشد. و فارغ التصحیل به دانشجویی گفته می شود که تمام نمراتش ثبت قطعی شده باشند.

در این راستا، توصیه می شود به کارشناس رشته خود مراجعه کنید تا براساس آخرین کارتکس که فقط در اختیار کارشناس هر رشته می باشد واحدهای دانشجویان عزیز مورد بررسی قرار گیرد.

نکته 1 : ملاک،لیست ارائه دروس نیست.ملاک کارتکس یا همان لیست دروس در سیستم گلستان می باشد که برای هر رشته و هر سال ورود ممکن است متفاوت باشد.

نکته 2 : تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو ، روزی است که آخرین نمره درسی دانشجو توسط استاد به اداره آموزش دانشکده یا دانشگاه تحویل و در سیستم آموزشی ثبت می شود.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی پیام نور تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان است.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور برای آنها که آموزش محور هستند (بدون پایان نامه) تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان و برای آنها که آموزشی پژوهشی هستند (با پایان نامه) تاریخ دفاع است.

توصیه ما به همه دانشجویان این است که قبل از انتخاب واحد ترم آخر به کارشناس رشته خود مراجعه و درخواست بررسی وضعیت واحدهای گذرانده شده و باقی مانده را داشته باشند تا در صورتی که واحدی را اشتباه قبلا گذرانده اند اکنون در ترم آخر فرصت جبران داشته باشند.

 

نکــــــــــــــــــــــات مهـــــــــــــــــــــم
1- دانشجویانی که تاییدیه تحصیلی در پرونده شان موجود نیست ، کپی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی برای دانشجویان نظام جدید و کپی مدرک تحصیلی دیپلم برای دانشجویان نظام قدیم) را به اداره پست برده واقدام به تاییدیه تحصیلی نمایند.
2- دانشجویان فارغ التحصیلی که از وام دانشجویی استفاده نموداه اند قبل از تشکیل پرونده باید وام خود را پرداخت نمایند و جهت پرداخت وام ؛ به امور دانشجویی مراجعه نمایند.دقت نمایید اگر وام صندوق رفاه گرفته اید برای قسط بندی آن بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مراجعه کنید چرا که اگر با تاخیر مراجعه کنید مجبور هستید شهریه را با جریمه دیرکرد یکجا پرداخت کنید
3- تمامی مدارک تحصیلی اعم از (کارت دانشجویی- تاییدیه تحصیلی –مدرک تحصیلی) باید مطابق شناسنامه و کارت ملی باشد.
4- اگر در تاییدیه تحصیلی و یا مدرک تحصیلی معدل ذکر نشده باشد، باید ریزنمرات دارای معدل و مورد تایید از طرف مکان آموزشی مربوطه به همراه داشته باشد.
5- دانشجویان فارغ التحصیلی که کارت پایان خدمت ندارند در صورتی گواهی صادر می گردد که یا خدمت را به پایان رسانده باشند یا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد و با ارائه معافیت تحصیلی صادر شده در این مقطع می تواند گواهی موقت خود را دریافت کند.


در همین جا لازم می دانیم از کلیه کارشناسان رشته و کابران ارشد کلیه مراکز و واحدهای پیام نور از اینکه همکاری لازم با دانشجو را در این زمینه انجام میدهند تشکر کنیم.امید است این همکاری کارشناسان و پیگیری خود دانشجو موجب شود حتی یک نفر نیز از تعلل در این زمینه متضرر نگردد.


مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده..
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4-  اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دیپلم متوسطه برای دوره های نظام قدیم بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک دوره سه ساله دیپلم برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
8- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
9- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دیپلم متوسطه با ذکر معدل کتبی و کل برای دوره های نظام قدیم (برای تهیه رسید به ادارات پستی مراجعه نمائید).
10- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دوره پیش دانشگاهی با ذکر معدل کل برای دوره های نظام جدید (برای تهیه رسید ادارات پستی مراجعه نمائید).
11- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
12- برای دانش آموختگان فراگیر که معدل در تاییدیه تحصیلی یا اصل مدرک پیش دانشگاهی درج نگردیده باشد کارنامه دوره پیش دانشگاهی تایید شده الزامی است.
13- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………….. بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
14- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
15- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
16- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد cd مدارک اسکن شده (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


 

مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده.
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4- اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید (دیپلم برای نظام قدیم) بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک کارشناسی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید) (گواهی موقت را می توانید تحویل بدهید).
8- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
9- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را از بانک های ملی تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
10- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………… بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
11- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
12- تاییدیه مربوط به اصلاح پایان نامه ( در صورتیکه پایان نامه پس از برگزاری جلسه دفاع نیاز به اصلاح دارد ) (مخصوص دانشجویان پژوهش محور).
13- تاییدیه تحصیلی مدرک کارشناسی واصل ریزنمرات کامل تایید شده آن (چنانچه در پرونده تحصیلی دانشجو موجود نمی باشد).
14- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد CD فایل اسکن شده مدارک (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک کارشناسی) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


دانشجویان مشمول

دانشجویان (پسر) مشمول پس از قطعی شدن نمرات و اطمینان از گذراندن کلیه واحدهای تحصیلی نسبت به تهیه مدارک لازم و تکمیل پرونده نزد کارشناس محترم رشته اقدام نماید تا معافیت تحصیلی وی لغو و به اداره نظام وظیفه ناجا معرفی گردد.
بدیهی است صدور گواهینامه موقت فارغ التحصیلی دانشجویان مشمول پس از ارائه مدرک پایان خدمت یا معافیت دائم توسط دانش آموخته صورت خواهد گرفت.
 


دانشجویان کارشناسی ارشد

دانشجویانی که بلافاصله پس از گذراندن واحدهای تحصیلی مقطع کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد راه می یابند ، به ویژه دانشجویان مشمول لازم است جهت تسریع در بررسی پرونده فارغ التحصیلی به کارشناس رشته مربوطه مراجعه و راه یابی به مقطع ارشد را اطلاع و نسبت به تکمیل پرونده فارغ التحصیلی خود اقدام نمایند.


ترجمه مدرک تحصیلی

دانشجویانی که متقاضی ترجمه مدرک تحصیلی خود می باشند لازم است که تقاضای کتبی خود را به این اداره تحویل نمایند.
پس از وصول تقاضای دانش آموخته ریزنمرات ، کارنامه کلی ، فرم تحصیلی ، فرم تسویه حساب و گواهی تحصیلی (دانشنامه) وی به ستاد استان ارسال تا پس از بررسی به سازمان مرکزی دانشگاه و دارالترجمه ارسال گردد.


صدور تائیدیه تحصیلی

پس از وصول استعلام های ادارات و ارگانهای دولتی یا خصوصی به این اداره ، درخواست بررسی و لازم است دانش آموخته مبلغ  ….. ریال به حساب ………… واریز و اصل فیش را به این اداره تحویل نماید. بدیهی است پس از بررسی تائیدیه همراه با سایر مدارک لازم به ستاد دانشگاه پیام نور استان ارسال تا از طریق ستاد محترم استان به اداره یا شرکت مربوطه ارسال گردد.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد)

 

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ///////// - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  دوفیش پرداختی طبق بند١٣یعنی دوتا١٢٠٠تومن به همون شماره بریزیم ودوتافیش تحویل بدیم
  مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  بله

 2. نویسنده دیدگاه : دانشجو ارشد - در تاریخ : 3 تیر 1393

  با سلام
  من حدود یه ماه پیش درخواست تغییر روش از آموزش به پژوهش کرده بودم الان وقته امتحاناته وکسی پاسخگو نیس
  میخواستم بدونم ایا میشه جور دیگه ای فهمید که درخواستم قبول شده یا نه؟
  در سربرگ اطلاعات جامع نوشته مقطع تحصیلی :کارشناسی ارشد اموزشی پژوهشی رسمی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  اگر نوشته شده آموزشی پژوهشی رسمی یعنی بله موافقت شده و الان شما آموزش و پژوهش محور هستید.

 3. نویسنده دیدگاه : sanaz - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  امسال دانشگاه اسامی استعداد های درخشان برای ادامه تخصیل در مقاطع بالاتر را اعلام نمی کند؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  فعلا که اسامی اعلام نشده. ولی چرا احتمالا اعلام خواهد کرد

 4. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام کارتکس همون گزارش شمار100؟ درس اخلاق وانیشه رو تو نیمسال اول 91.92پاس کردم و تو کارتکس تایید شده وکارشناس هم میگه مشکلی نداره موقع فارق التحصیلی به مشکل نمیخورم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  بله. اگر کارشناس رشتتون میگه پس مشکلی نداره

 5. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  بنده بعد از سه سال زحمت به شما عزیزان ، امروز آخرین امتحانم را نیز با موفقیت پشت سر گذاشتم .
  بابت تمام زحماتی که در این مدت متحمل شدید و به تمام سوالات با صبر و شکیبایی پاسخ و بهترین راهنما برایمان بودید بسیار ممنون و سپاسگزارم و از خداوند متعال برایتان آرزوی موفقیت و سرافرازی دارم .
  برای بقیه دوستان دانشجو هم آرزوی موفقیت دارم .

 6. نویسنده دیدگاه : سوسن - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  من کارت دانشجویی ام را گم کرده ام بنظرتون باید چیکار کنم؟؟؟؟؟ و چی میشه؟؟؟؟ الانم منتظرم استادم نمره پروژه رو بده ثبت بشه بعد ماه رمضون برای فارغ التحصیلی اقدام کنم.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  باید سریعا به مرکزتان اطلاع دهید و برای صدر کارت المثنی اقدام کنید

 7. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  ببخشید من یک سئوال داشتم دیروز امتحان آشنایی با دفاع مقدس داشتم اما نرفتم امروز که نگاه کردم دیدم جلوش ننوشته غیبت در امتحان و وضعیت نامشخص نوشته.
  میخواستم بدونم به مشکل برنمیخورم یعنی ممکنه یادشون رفته ثبت کنند غیبت در امتحان؟
  مسئله ای نداره؟
  مرسی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد و غیبت ثبت می شود نگران نباشید.

 8. نویسنده دیدگاه : الهه - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  انشالله دوستانی که فارغ التحصیل میشن موفق باشن واین موفقیت شامل ماهم بشه
  تاچند ترم مهلت داریم واحدها رو پاس کنیم و اگه چقدرطول بکشه اخراج میشیم؟
  ممنون

 9. نویسنده دیدگاه : خشایار - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  من 12 خرداد امتحان آمار و احنمال مهندسی رشته مهندسی صنایع دادم 2 روز بعد نمره تستی آمد اما تا امروز استاد نمره تشریحی را وارد نکرده اما الان که رفتم نمره ام را ببینم دیدم که نمره تستی و پاسخنامه ام از سایت گلستان حذف شده. برای دوستانم هم همین طور است.
  این یعنی چی؟؟
  یعنی اسن درس حذف شده به خاطراینکه استاد نمره را وارد نکرده؟؟
  خیلی استرس دارم
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  خیر احتمالا مشکلی در کلید سوال بوده به همین دلیل در حال اصلاح کلید سوال هستند. نگران نباشید عادی هست

 10. نویسنده دیدگاه : سارا - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام …خسته نباشید من فقط 2 تا از درسام میمونه واسه معرفی به استاد تابستون …ودرحال حاضر معدل کلم 11/16 است اگر اون 2 درس رو نمره کامل بگیرم معدل کلم میاد بالای 12 ؟

  اگه نمیاد چی میشه ؟ میشه لطفا در این مورد توضیح کامل بدین چون هر کس یه چیزی میگه ….باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  مشخص نیست و معدل شا بستگی به تعداد واحد و نمرات سایر درس شما دارد.
  اگر بالای 12 نیاد به شما دروس اضافی داده می شود تا معدل کل خود را بالای 12 برسانید

 11. نویسنده دیدگاه : جهان - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام و قدردانی فراوان از شما که واقعاً کلام قادر به قدردانی از زحماتی که برای همنوع خود می کشید نیست،در هر حال ممنون
  اما سوال من:
  چنانچه نیمسال دوم که پشت سر گذاشتیم ترم آخرمان بوده باشد و تمام نمرات تا به امروز که سوم تیر ماه هست،وارد شده باشد وپرونده نیز از هر حیث کامل باشد(تآییدیه تحصیلی، عدم بدهی،….) آیا می توان مثلاً از روز شنبه ،هفتم تیر برای گرفتن مدرک اقدام کرد و تجربتاً از لحاظ زمانی گرفتن مدرک از دانشگاه پیام نور تهران چقدر طول می کشه؟
  ممنونم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  تاریخ فارغ الحصیلی شما دقیقا زمانی ثبت می شود که آخرین نمره شما در سیستم ثبت شده باشد. برای کارهای فارغ التحصیلیتون هم اگر در این زمان مسئولین دانشگاه در پست های خود مستقر باشند می توانید در غیر اینصورت باید صبر کنید تا مسئولین در پست های خود مستقر شوند.
  مشخص نیست و بستگی به حجم کاری مرکزتان و مرکز استانی دارد. ولی معمولا بین 2 الی 4 ماه

 12. نویسنده دیدگاه : کامران - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام .میخواهم درسی را اعتراض بنویسم و متن اعتراض را نوشتم ولی نزدیک به نیم ساعت هستش که گزینه صبر کنید میاد و هیچ کاری انجام نمیشه.بنظر شما باید چکار کنم.ایا اعتراضم ثبت میشه یا لینک اعتراض را برای خوشکلی گذاشتن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 3 تیر 1393 :

  سلام
  ساعاتی دیگر مراجعه کنید و مجددا سعی کنید. احتمالا سایت مشکل دارد.

 13. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  خیلی ممنون از اینکه لطف کردید و این پست رو گذاشتید.
  و از اینکه تو این چند سال همیشه به سوالاتمون پاسخ دادید و بخشنامه ها و قوانین رو خیلی سریع اعلام کردید،از صمیم قلب ازتون متشکرم و آرزوی موفقیت براتون می کنم.

 14. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام. خواستم بپرسم که من درس پروژه و کارآموزی رو تا اوایل شهریور تحویل بدم. در صورتی که ارشد قبول بشم، میتونم مدرکم رو تا زمان ثبت نام برای ورودی ارشد تحویل بگیرم؟؟مشکلی پیش نمیاد؟/

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  صدور مدرک معمولا 2 تا 4 ماه زمان میبرد. پس بهتر است سریعتر تحویل دهید

 15. نویسنده دیدگاه : Navid - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام
  من این ترم ترم آخری بودم ودو درس کار آموزی و پروژه رو هم گرفتم ولی چون دو نیمسال فرصت هست من هنوز کاری نکردم .
  -می خواستم ببینم اگه من تا آخر تیر تحویل ندم ، سایت بسته خواهد شد و بعد برای ثبت نمرات شهریور دوباره باز می شه ؟
  -من باید بعد از ثبت نمرات این دو درس برای فارق التحصیلی به دانشگاه مراجعه کنم و الان مراجعه ای لازم نیست ؟

  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  – مشخص نیست اصلا و بستگی به سازمان مرکزی دارد
  – بله بعد از ثبت نمرات این دو درس باید برای کارهای فارغ التحصیلی اقدام کنید.

 16. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 3 تیر 1393

  بنده فارف التحصیل کارشناسی ارشدم .کارشناسی رشته ی حقوق پیام نوررادارم تموم میکنم برای فارغ تحصیلی نیازی به مدرک دیپلم هست؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  اگر در حال اخذ مدرک کارشناسی هستید بله مدرک دیپلم لازم است

 17. نویسنده دیدگاه : maziyar - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام من توی دروس عمومی مشکل دارم و نمی دونم چه چیزهای را باید پاس کنم که توی یک شاخه نباشند ؟؟؟؟ رشته مترجمی ورودی 88
  میشه کمکم کنید

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  قبل از ارسال نظر جستجو کنید:
  اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجویان پیام نور باید بگذراند

 18. نویسنده دیدگاه : ali - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام – اگه ترم ما قبل ترم آخر مشروط شده باشم آیا می تونم ترم آخر 16 واحد بردارم و تموم کنم؟ با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  خیر اگر مشروط شده باشید حداکثر 14 واحد می توانید در ترم بعد اخذ کنید.حتی اگر ترم آخر باشید

 19. نویسنده دیدگاه : امید - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام اگه ترم اخر باشیم و همه درس ها رو پاس کنیم و فقط یک درس بماند آیا راهی هست همین ترم مشکل نمره این یک درس حل بشه ؟ با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  خیر. باید برای ترم دیگر معرفی به استاد بگیرید

 20. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 3 تیر 1393

  سلام : خرداد ماه امسال آخرین ترمم است معدل کلم 94/13 می شود می توانم مجددا با امتحان دروسی که نمره 10 گرفته ام معدلم 14 شود. با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  اگر ارشد باشید بله. اگر کارشناسی هستید خیر

 21. نویسنده دیدگاه : behzad - در تاریخ : 4 تیر 1393

  با سلام و خسته نباشید
  من جهت اطلاع از مدارک لازم برای انجام امور فارغ التحصیلی به دانشگاه ورامین مراجعه کردم
  اونجا اعلام کردن باید 2 تا فیش 1200 تومنی رو به حساب …….. بانک ملی بریزیم ولی الام دیدم که شما یه شماره حساب دیگه رو اعلام کردین.کدوم درسته؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  شما به همان شماره حسابی که مرکزتان اعلام کرده واریز کنید

 22. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام
  ببخشید این شماره حساب رو که گذاشتید برای تمام استانها هست؟
  دیروز تو اینترنت سرچ می کردم دیدم پیام نور شیراز شماره حساب …… بانک ملی گذاشته بود.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  شماره حساب رو از مرکزتان دریافت کنید.

 23. نویسنده دیدگاه : ارشد - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام پشتیبان
  سوالم مربوط به این قسمت نیست ولی تو رو خدا جوابم بدید. من ترم اول ارشدم و نمره هام اعلام شدند یکی از دروسم 12 و 15 صدم (15/12) شدم آیا پاس شدم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  در ارشد نمره قبولی 12 می باشد. پس قبول هستید

 24. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 4 تیر 1393

  باسلام ،بنده این ترم آخر بودم و واقعا در این مدت از سایت شما هم به لحاظ اطلاع رسانی پیام نور و هم جهت نمونه سوالاتی که از آزمونهای سنوات قبل در سایت در اختیار دانشجویان قرار دادید تشکر می کنم ان شاء الله که در راه پیشرفت و تعالی علم و دانش در کشور عزیزمان موفق و سربلند باشید . با تشکر

 25. نویسنده دیدگاه : علي - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام – آیا می شود در ترم آخر تربیت بدنی 1 و 2 را با هم انتخاب کرد ؟ با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  بله

 26. نویسنده دیدگاه : alireza - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام
  پشتیبان محترم بنده در حال فارغ التحصیلی هستم از من 3 تا فیش 12000 ریال بانک ملی و یک 10000ریال بانک ملت خواستن یعنی هرجایی برا خودش یه قانونی داره؟؟؟استان خراسان رضوی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  هر شماره حسابی مرکزتان داد به همان شماره واریز کنید.
  اون 1000 تومان دلیلش مشخص نیست!!! از مرکزتان سوال کنید ببینید اون 1000 تومان مربوط به چی هست

 27. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 4 تیر 1393

  باسلام دانشجوی ارشدهستم.این ترم نمرات درسهام بالای 12 است اماازنظرمعدل کل پایین تراز14 است.به نظرشما چه مشکلی برام پیش میاد؟لطفا راهنماییم کنید. باتشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  این ترم مشروط هستید و برای ترم آینده حداکثر 12 واحد می توانید انتخاب واحد کنید

 28. نویسنده دیدگاه : h - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام
  لال که نیستید وقتی کسی ازتون تشکر کرده ، لااقل جوابش را بدید تا شخص متوجه بشه که نظرش رو خودندید یا نه . یا براتون سخته جواب تشکر دادن رو .

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  دوست عزیز آقای رضای گل نه به اون تشکرتون و نه به این توهیناتون. به قول خودتون اگر 3 سال با سایت ما آشنا باشید میتونید که روزی هزاران نظر ارسال میشه و ما وقت کافی برای پاسخگویی نداریم. نظرات که تایید میشوند شک نکنید که مطالعه و خوانده می شوند!!!
  با این حال ممنون از لطف شما!!

 29. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام ببخشید اگه کارشناسی بالای 14ترم طول بکشه معادل لیسانس میدن؟خواهشا توضیح بدین؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلامپ
  خیر تا زمانی که سنوات داشته باشید می توانید تحصیل کنید و بهتون مدرک اصلی هم داده می شود. ولی سنواتتان تمام شود از دانشگاه اخراج خواهید شد

 30. نویسنده دیدگاه : امیر - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام.دوتا سوال دارم که اگه جواب بدید یه دنیا ممنونتون میشم.
  1-من با 11 واحد دیگه فارغ تحصیل میشم..آیا میشه من این 11 واحد رو تابستون بردارم و تابستون تموم درسم بشه؟
  2-منظور از تکدرس و معرفی به استاد چیه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  1- خیر نمی توانید. حداکثر واحد قابل اخذ در ترم تابستان 8 واحد درسی می باشد
  2- در همین سایت جستجو کنید.

 31. نویسنده دیدگاه : میثم - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلا و خسته نباشید.
  شهریه ترم تابستان چطوری محاسبه میشه؟(ثابت و متغییر)؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 4 تیر 1393 :

  سلام
  هر دو نصف می باشد

 32. نویسنده دیدگاه : حامد - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم غیر از مطلب فوق…حقیقتش من امروز امتحان زبان خارجه داشتم اونوقت یکی از دوستای نزدیکم اومد التماس کرد که نتونستم بخونم که ازم خواست جوابهای ازمونو واسش اس ام اس کنم منم کردم ولی از بخت بد ما لو رفتیم افتادیم تو چاه خودمون..میخواستم ببینم چی میشه حکم این عمل قبیح ما چیه؟؟؟؟یکی از استادهامون گفت که اگه میخواستن حالتونو بگیرن ازتون تعهد میگرفتنو صورت جلسه میکردن که نکردن تو را خدا بگید چی میشه؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  اگر صورت جلسه نکردن پس احتمالا مشکلی نباشد.ولی به هر حال باید صبر کنید شاید هم صورت جلسه شده باشد!!

 33. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام
  ضمن عرض معذرت و تشکر مجدد
  با توجه به اینکه سایتها معمولا در پاسخ به تشکر ها جملات کوتاه و از قبل آماده شده ای مثلا” : ما هم براتون آرزوی موفقیت داریم ، یا چیزهایی مثل این را تایپ می کنند ، تا اینکه هم حق احترام متقابل رعایت شده باشد و هم مخاطب مطمئن شود که نظرش مطالعه شده . بنده هم ناراحت شدم ولی با وجود واقعا” ازتون معذرت خواهی میکنم و براتون آرزوی موفقیت دارم . می بوسمتان

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  مشکلی نیست و شاید حق با شما باشد. به هر حال سپاس فراوان از شما دوست عزیز و آرزوی موفقت برای شما

 34. نویسنده دیدگاه : نوید - در تاریخ : 4 تیر 1393

  سلام من باحساب و کتاب خودم اگه تابستان 8 واحد پاس کنم ترم مهر ترم آخرمه حالا برای مشخص شدن وضعیتم باید به کارشناس رشته مراجعه کنم که چه واحدهایی برام مونده یانه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  بعد از ترم تابستان بهتره به کارشناس رشتتون مراجعه داشته باشید

 35. نویسنده دیدگاه : علي - در تاریخ : 5 تیر 1393

  سلام
  اگه در ترم آخر دانشگاه درسی رو ارائه نده ، تکلیف دانشجو چیه ؟ یعنی باید اون درسشو ترم بعد بگذرونه ؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  اگر حداکثر فقط 2 درس برای فارغ التحصیلی داشته باشید می توانید معرفی به استاد بگیرید. اگر بیشتر از 2 درس داشته باشید بله باید برای نیمسال بعدی بگیرید

 36. نویسنده دیدگاه : رضا مجیدی - در تاریخ : 5 تیر 1393

  سلام وعرض ادب خدمت همه شما پشتیبانان عزیز ببخشید سوالم رو سرچ کردم اما مطلب مشخصی نبود به هرحال ببخشید اگه سوالم رو تو قسمت خودش مطرح نکردم…طرح ضیافت اندیشه امسال برای دانشجویان برگزارمیشه؟4واحد معارف پاس میشه؟ من با نهاد رهبری استان تهران حرف زدم گفتن90درصد برای دانشجویان برگزارنمیشه ودانشگاه پیام نور اصلا همگاری خوبی نداره

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  اعلام شده که برگزار می شود ولی فعلا که خبری نیست و اصلا مشخص نیست که برگزار خواهد شد یا خیر
  باید منتظر ابلاغ دستوالعمل ترم تابستان باشید

 37. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : 5 تیر 1393

  سلام لطفا مراحل اخذ واحد پایان نامه رو از اول تا انتها بنویسید.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  مراحل طولانی دارد که در این قسمت نمی شود گفت. ولی در کل به کارشناس رشتتون مراجعه کنید و بعد از هماهنگی با ایشون واحد پایان نامه رو در انتخاب واحد اخذ کنید

 38. نویسنده دیدگاه : پشتیبان - در تاریخ : 5 تیر 1393

  سلام
  اگر ارائه شده بود که در تابستان می تواند اخذ کنید. در غیر اینصورت بله می تواند معرفی به استاد بگیرد.
  درهمان زمان انتخاب واحد برای معرفی به استاد مراجعه داشته باشد

 39. نویسنده دیدگاه : رضا مجیدی - در تاریخ : 5 تیر 1393

  سلام معذرت میخوام دستورالعمل تابستان چه زمانی رو سایت قرارمیگیره؟ فکر میکنم اگه زمانش رو بگید خیلی از بچها از سر درگمی درمیان وخیلی از سوالات تکراری درگذشته واینده پاسخ داده میشه!!!!!! همیشه قدردان پاسخ های بی چشمداشتتون هستیم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  مشخص نیست.خودمون هم پیگیر هستیم و خیلی عجیب هست که تا الان ابلاغ نشده است!!

 40. نویسنده دیدگاه : مهرداد - در تاریخ : 5 تیر 1393

  باسلام
  مدرک کارشناسی ام را از پیام نور گرفتم.آیا برای فارغ تحصیلی برای ارشد پیام نور نیاز به مراجعه به اداره پست و اقدام جهت تاییدیه تحصیلی برای گرفتن مدرک ارشدم هست یا خیر؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1393 :

  سلام
  خیر تایدیه تحصیلی برای کارشناسی می باشد

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top