مدارک و مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دانشجویان ترم آخر جهت انجام مراحل فارغ التحصیلی به کارشناس رشته خود مراجعه کنند تا ترم آخر بودن آنها در سیستم گلستان ثبت شود / مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : لازمه ترم آخر بودن ، بررسی تعداد واحدهای گذرانده و واحدهای باقی مانده می باشد. و فارغ التصحیل به دانشجویی گفته می شود که تمام نمراتش ثبت قطعی شده باشند.

در این راستا، توصیه می شود به کارشناس رشته خود مراجعه کنید تا براساس آخرین کارتکس که فقط در اختیار کارشناس هر رشته می باشد واحدهای دانشجویان عزیز مورد بررسی قرار گیرد.

نکته 1 : ملاک،لیست ارائه دروس نیست.ملاک کارتکس یا همان لیست دروس در سیستم گلستان می باشد که برای هر رشته و هر سال ورود ممکن است متفاوت باشد.

نکته 2 : تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو ، روزی است که آخرین نمره درسی دانشجو توسط استاد به اداره آموزش دانشکده یا دانشگاه تحویل و در سیستم آموزشی ثبت می شود.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی پیام نور تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان است.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور برای آنها که آموزش محور هستند (بدون پایان نامه) تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان و برای آنها که آموزشی پژوهشی هستند (با پایان نامه) تاریخ دفاع است.

توصیه ما به همه دانشجویان این است که قبل از انتخاب واحد ترم آخر به کارشناس رشته خود مراجعه و درخواست بررسی وضعیت واحدهای گذرانده شده و باقی مانده را داشته باشند تا در صورتی که واحدی را اشتباه قبلا گذرانده اند اکنون در ترم آخر فرصت جبران داشته باشند.

 

نکــــــــــــــــــــــات مهـــــــــــــــــــــم
1- دانشجویانی که تاییدیه تحصیلی در پرونده شان موجود نیست ، کپی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی برای دانشجویان نظام جدید و کپی مدرک تحصیلی دیپلم برای دانشجویان نظام قدیم) را به اداره پست برده واقدام به تاییدیه تحصیلی نمایند.
2- دانشجویان فارغ التحصیلی که از وام دانشجویی استفاده نموداه اند قبل از تشکیل پرونده باید وام خود را پرداخت نمایند و جهت پرداخت وام ؛ به امور دانشجویی مراجعه نمایند.دقت نمایید اگر وام صندوق رفاه گرفته اید برای قسط بندی آن بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مراجعه کنید چرا که اگر با تاخیر مراجعه کنید مجبور هستید شهریه را با جریمه دیرکرد یکجا پرداخت کنید
3- تمامی مدارک تحصیلی اعم از (کارت دانشجویی- تاییدیه تحصیلی –مدرک تحصیلی) باید مطابق شناسنامه و کارت ملی باشد.
4- اگر در تاییدیه تحصیلی و یا مدرک تحصیلی معدل ذکر نشده باشد، باید ریزنمرات دارای معدل و مورد تایید از طرف مکان آموزشی مربوطه به همراه داشته باشد.
5- دانشجویان فارغ التحصیلی که کارت پایان خدمت ندارند در صورتی گواهی صادر می گردد که یا خدمت را به پایان رسانده باشند یا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد و با ارائه معافیت تحصیلی صادر شده در این مقطع می تواند گواهی موقت خود را دریافت کند.


در همین جا لازم می دانیم از کلیه کارشناسان رشته و کابران ارشد کلیه مراکز و واحدهای پیام نور از اینکه همکاری لازم با دانشجو را در این زمینه انجام میدهند تشکر کنیم.امید است این همکاری کارشناسان و پیگیری خود دانشجو موجب شود حتی یک نفر نیز از تعلل در این زمینه متضرر نگردد.


مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده..
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4-  اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دیپلم متوسطه برای دوره های نظام قدیم بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک دوره سه ساله دیپلم برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
8- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
9- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دیپلم متوسطه با ذکر معدل کتبی و کل برای دوره های نظام قدیم (برای تهیه رسید به ادارات پستی مراجعه نمائید).
10- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دوره پیش دانشگاهی با ذکر معدل کل برای دوره های نظام جدید (برای تهیه رسید ادارات پستی مراجعه نمائید).
11- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
12- برای دانش آموختگان فراگیر که معدل در تاییدیه تحصیلی یا اصل مدرک پیش دانشگاهی درج نگردیده باشد کارنامه دوره پیش دانشگاهی تایید شده الزامی است.
13- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………….. بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
14- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
15- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
16- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد cd مدارک اسکن شده (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


 

مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده.
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4- اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید (دیپلم برای نظام قدیم) بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک کارشناسی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید) (گواهی موقت را می توانید تحویل بدهید).
8- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
9- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را از بانک های ملی تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
10- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………… بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
11- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
12- تاییدیه مربوط به اصلاح پایان نامه ( در صورتیکه پایان نامه پس از برگزاری جلسه دفاع نیاز به اصلاح دارد ) (مخصوص دانشجویان پژوهش محور).
13- تاییدیه تحصیلی مدرک کارشناسی واصل ریزنمرات کامل تایید شده آن (چنانچه در پرونده تحصیلی دانشجو موجود نمی باشد).
14- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد CD فایل اسکن شده مدارک (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک کارشناسی) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


دانشجویان مشمول

دانشجویان (پسر) مشمول پس از قطعی شدن نمرات و اطمینان از گذراندن کلیه واحدهای تحصیلی نسبت به تهیه مدارک لازم و تکمیل پرونده نزد کارشناس محترم رشته اقدام نماید تا معافیت تحصیلی وی لغو و به اداره نظام وظیفه ناجا معرفی گردد.
بدیهی است صدور گواهینامه موقت فارغ التحصیلی دانشجویان مشمول پس از ارائه مدرک پایان خدمت یا معافیت دائم توسط دانش آموخته صورت خواهد گرفت.
 


دانشجویان کارشناسی ارشد

دانشجویانی که بلافاصله پس از گذراندن واحدهای تحصیلی مقطع کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد راه می یابند ، به ویژه دانشجویان مشمول لازم است جهت تسریع در بررسی پرونده فارغ التحصیلی به کارشناس رشته مربوطه مراجعه و راه یابی به مقطع ارشد را اطلاع و نسبت به تکمیل پرونده فارغ التحصیلی خود اقدام نمایند.


ترجمه مدرک تحصیلی

دانشجویانی که متقاضی ترجمه مدرک تحصیلی خود می باشند لازم است که تقاضای کتبی خود را به این اداره تحویل نمایند.
پس از وصول تقاضای دانش آموخته ریزنمرات ، کارنامه کلی ، فرم تحصیلی ، فرم تسویه حساب و گواهی تحصیلی (دانشنامه) وی به ستاد استان ارسال تا پس از بررسی به سازمان مرکزی دانشگاه و دارالترجمه ارسال گردد.


صدور تائیدیه تحصیلی

پس از وصول استعلام های ادارات و ارگانهای دولتی یا خصوصی به این اداره ، درخواست بررسی و لازم است دانش آموخته مبلغ  ….. ریال به حساب ………… واریز و اصل فیش را به این اداره تحویل نماید. بدیهی است پس از بررسی تائیدیه همراه با سایر مدارک لازم به ستاد دانشگاه پیام نور استان ارسال تا از طریق ستاد محترم استان به اداره یا شرکت مربوطه ارسال گردد.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد)

 

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 10 شهریور 1395

  سلام
  اگر پیش دانشگاهی نداشته باشی (فقط مدرک دیپلم داشته باشی ) برای فارغ التحصیلی حتما باید دوره پیش دانشگاهی رو بگذرونیم؟ ترم آخری هم هستم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 10 شهریور 1395 :

  اگر پیش دانشگاهی نداشته باشید که نمی توانید در پیام نور ثبت نام کنید. اگر با مدرک کاردانی شرکت کرده اید مشکلی ندارد و نیازی نیست

 2. نویسنده دیدگاه : رضا موسوی - در تاریخ : 10 شهریور 1395

  سلام.
  ارشد دانشگاه خواجه نصیر قبول شدم و برای ثبت نام ارشد ، ازم مدرک کارشناسی ، یا گواهی موقت میخوان.
  ولی دانشگاه پیام نور که رفتم بهم گفتن تا پایان خدمت نیاری ، بهت مدرک موقت نمیدیم !!!!
  الان برای ثبت نام ارشد که بصورت اینترنتیه ، باید مدرکمو اسکن کنم و تو سامانه دانشگاه ثبت کنم ، ولی هیچ مدرکی دستم نیست !

  خواهشا راهنماییم کنید . مهلت ثبت نام اینترنتیش تا آخر همین هفتست فقط !

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 شهریور 1395 :

  سلام
  از دانشگاهی که قبول شدید یک نامه بگیرید و به دانشگاه پیام نور تحویل دهید

 3. نویسنده دیدگاه : ناصر - در تاریخ : 11 شهریور 1395

  سلام
  دانشجوی ترم آخر ارشدم. برای تحویل ریز نمرات کارشناسی حتماً باید از دانشگاه نامه داشته باشیم؟از دانشگاه گفتند که حتماً باید نامه بیارید و الا ریز نمرات رو تحویل نمیدیم.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 شهریور 1395 :

  سلام
  بله باید نامه داشته باشید

 4. نویسنده دیدگاه : مینا - در تاریخ : 11 شهریور 1395

  پشتیبان ما که مدرک موقت داریم تاییدیم که داریم .دانش نامه دیگه چیه من سه سال دیگه هفت سال سابقه وبیمم تکمیل میشه بقیه پس چیه این چه قانونیه ترو خدا راهنمایی کنید.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 شهریور 1395 :

  چرا می توانند و مشکلی ندارد

 5. نویسنده دیدگاه : parisa - در تاریخ : 11 شهریور 1395

  سلامبرای فارغ تحصیلی که مراجعه کردم 8 واحدی که توی فراگیر گذراندم توی سیستم نیست ممکنه مجبور شم اون 8 واحد باز بگیرم از طرفی ارشد قبول شدم باید تا 17 مدارکو ببرم نگرانم هنوز مدرکمو نگرفتم اون 8 واحد تو ازمون فراگیر گذراندم لطفا راهنماییکنید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 شهریور 1395 :

  سلام
  از مرکزتان پیگیری کنید تا نمرات دانشپذیری برایتان ثبت کنند

 6. نویسنده دیدگاه : 1 - در تاریخ : 12 شهریور 1395

  سلام. در سیستم گلستان آخرین وضعیت منو زده فارغ التحصیل 31 تیر و تاریخ نامه مجوز رو زده 2شهریور . این یعنی مدرک موقت من آمادست؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 12 شهریور 1395 :

  سلام
  از مرکزتان باید پیگیری کنید. احتمال زیاد بله صادر شده

 7. نویسنده دیدگاه : لیلا اسدی - در تاریخ : 13 شهریور 1395

  سلام
  لطفا شماره بازرسی تهران رو بزارین، من با واحد فارغ التحصیلان تهران غرب تماس گرفتم و اعلام کردم که چرا مدت زیادیه که رشته مدیریت اجرایی مدرک موقت براش صادر نمیشه؟
  متاسفانه پاسخگو نیستند!

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 شهریور 1395 :

  تهران ،مینی سیتی، بلوار ارتش، اول شهرک نفت ، خیابابن نخل، سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، دفتر نظارت و ارزیابی
  شماره تماس : 22455116-021
  تلفنخانه: 23322816-021

 8. نویسنده دیدگاه : مینا - در تاریخ : 13 شهریور 1395

  پشتیبان شما میگی من مشکلم با مدرک موفت حل میشه دانشگاه میگه نه باید دانش نامه بیاری سازمان بازرسی هم میگه باید بیاری تروخدا راهنماییم کنید؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 شهریور 1395 :

  اطلاعی از این موضوع نداریم. دانشنامه معمولا 3 الی 4 سال زمان میبرد تا صادر شود!

 9. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 13 شهریور 1395

  سلام منظور از تصویر مدرک یعنی فتوکپی مدرک؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 شهریور 1395 :

  سلام
  بله

 10. نویسنده دیدگاه : حسن - در تاریخ : 14 شهریور 1395

  سلام.
  1-در قسمت اطلاعات دانشجو زده فارغ التحصیل موقت این مطلب یعنی چه؟
  2-آیا برای گرفتن گواهی موقت باید منتظر باشیم تا بر اساس اطلاع رسانی دانشگاه در قسمت اطلاعیع های فارغ التحصیلی اعلام شود که مدرک آماده است بعد مراجعه کنیم برای دریافت یا راه دیگری هم وجود دارد؟
  3-بعد از زدن فارغ التحصیل موقت معمولا” چند روزه گواهی موقت باید صادر شود؟
  3-در مورد بی ادبی ها و نا اخلاقی های بعضی از کارکنان و عدم وجدان کاریشان به کدام شماره مطالب را محرمانه فکس کنیم تا در جهت تکریم ارباب رجوع تاثیر گذار باشد؟
  با تشکر و آرزوی توفیق شما از خداوند متعال

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1395 :

  سلام
  1- یعنی مدرک موقت دارید.
  2- تماس بگیرید و از اداره فارغ التحصیلی مرکزتان پیگیری کنید
  3- بستگی به حجم کاری مرکزتان و مرکز استانی شما دارد
  4- با بازرسی مرکز استانی خود تماس بگیرید و اعلام کنید.

 11. نویسنده دیدگاه : مهدی - در تاریخ : 14 شهریور 1395

  سلام
  نمیدونم کجا باید سوالمو بپرسم ببخشید
  این طرم طرمه اخرمه
  طرم قبل مشروط شدم
  سقف انتخاب واحد رو زده 14
  1)مگه بخاطره این که طرم اخرمه نباید بهم 24 واحد بدن؟
  2)درس های توی لیست همه تکراری (پاس شده)یا معدل تکراری ان.
  بخاطر همین نمیتونم به کف ثبت نام برسم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 14 شهریور 1395 :

  سلام
  باید به کارشناس رشتتون مراجعه کنید تامجوزش رو در سایت برایتان صادر کنند

 12. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 15 شهریور 1395

  سلام و خسته نباشید .میخواهم مدارکم رو برای استرالیا ترجمه کنم .باید چه کار کنم؟مدرک پیام نور چقدر معتبر هستش؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 15 شهریور 1395 :

  سلام
  با اداره فارغ التحصیلی سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور تماس بگیرید

 13. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 16 شهریور 1395

  سلام. من ارشد قبول شدم. دانشگاه ارشدم مدرک موقت میخواد و تا 2 3 ماه دیگه صادر نمیشه. خودم اگه برم تهران به دلیل فاصله ی زیاد با شهرمون، سخته که برای یه مدرک موقت برگردم. راهی هست که پدرم مدرک موقت و ریزنمرات رو بگیره ازشون؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 16 شهریور 1395 :

  سلام
  باید پدرتون وکالت محضری داشته باشه از شما در این صورت میتونه

 14. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 16 شهریور 1395

  سلام سپاس فراوان از پشتیبان
  خیلی آقایی
  ی سوال داشتم من مدرک موقت نگرفتم برا ثبت نام ارشد گفتن بیارم بررسی پروندم لنگ تاییدیه پیش دانشگاهیمه اونم فردا دیه نهایت میرسه دانشگاه به نظرتون اگه بیفتم دنبال بقیه کاراش و فرم تسویه و شصت تومن اینا رو بریزم ب حساب و یه روزه انجام بدم میتونن تا سه شنبه مدرک موقتمو بدن بهم؟اگه اصرار کنم بهشون ‎:(‎

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 16 شهریور 1395 :

  سلام
  دوست عزیز مدرک موقت کم کمش 2 ماه زمان میبره تا صادر بشه. باید ارسال بشه به مرکز استانی. باز مرکز استانی کلی بررسی میکنه و …

 15. نویسنده دیدگاه : مینا - در تاریخ : 17 شهریور 1395

  ببخشید یک بار سوالم رو براتون فرستادم دوباره میفرستم من مدرک کارشناسیم موقت وهفت سال تعهد دارم وتا این تعهد هفت ساله لغو نشه مدرک دانش نامه نمیدند این قانون دانشگاهای با آموزش رایگانه از طرفی پیام نور مدرک ارشد منو حتی موقتم رو بدون دانش نامه کارشناسی نمیده میگه اینم قانون ما هست حالا من موندم بدبختیم با کجا تماس بگیرم مشکلم حل میشه خواهشا راهنمایی کنید شدیدا به مدرکم نیاز دارم.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 شهریور 1395 :

  اطلاعی در این مورد نداریم.با اداره فارغ التحصیلی سازمان مرکزی پیام نور تماس بگیرید

 16. نویسنده دیدگاه : مینا - در تاریخ : 17 شهریور 1395

  شمارشو میتونید بدین

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 شهریور 1395 :

  ۲۲۴۵۵۴۲۶

 17. نویسنده دیدگاه : هانا - در تاریخ : 18 شهریور 1395

  سلام . من ورودى یال ٨۴ دانشگاه پیام نور شهریار بودم اما بعد از سه سال دیگه دانشگاه اصلاً نرفتم. و اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهى هم دست دانشگاه مانده است. لطفاً بگویید الان از کجا باید اصل مدارکم را پس بگیرم، با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 18 شهریور 1395 :

  سلام
  به مرکزتان مراجعه کنید و انصراف دهید و تقاضای دریافت مدارکتون رو بکنید

 18. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 21 شهریور 1395

  سلام
  وقتتون بخیر
  دانشجوی مهمان کارشناسی حقوق بودم امروز از دانشگاه محل تحصیلم تسویه حساب گرفتم
  و باید به مرکز اصلی جهت ادامه امور فارغ التحصیلی مراجعه نمایدم
  قصد دارم ازمون وکالت امسال را شرکت کنم مهلت ثبت نام تا 22 مهر است و حتما باید گواهی فارغ التحصیلی رو اسکن و جزء مدارک ثبت نامی ارسال کنم
  نگران صادر نشدن مدرک موقت تحصیلی ام هست
  ایا مشخصه چقدر زمان می برد تا صادر شود
  و اصلا ایا نیاز به دانشنامه فارغ التحصیلی است یا صرفا یه نامه مبنی بر فارغ التحصیلی کافی است ؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 21 شهریور 1395 :

  سلام
  بعید هست تا اون زمان مدرک موقت شما صادر شود و معمولا 2 الی 4 ماه زمان میبرد.

 19. نویسنده دیدگاه : یه نفر 1313 - در تاریخ : 22 شهریور 1395

  با سلام
  من 10 ترمه فارغ التحصیل شدم
  می خواستم بپرسم چقدر مهلت دارم تا دفترچه اعزام به خدمت بفرستم.بدون اینکه غیبت و اضافی بزنن؟؟

  با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 22 شهریور 1395 :

  سلام
  تا 1 سال

 20. نویسنده دیدگاه : سپیده - در تاریخ : 23 شهریور 1395

  سلام.ممنون میشم جوابه سواله منو بدید.من امسال سال اخرمه.وقتی که میریم برای ثبت نام و انتخاب واحد برخی از دروس رو نمیشه باهم برداشت چون زمان امتحان باهمه..اگر ما ترمه اخر باشیم.و دروسی که بر میداریم با هم زمان امتحاناشون بیفتن چی میشه..راهه حلی هست؟؟میخوام امسال فارغ التحصبل شم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1395 :

  سلام
  اگر ترم اخر هستید به کارشناس رشتتون مراجعه کنید تا مجوز ترم اخری رو در سیتسم برای شما صادر کنند تا مشکلی جهت اخذ دروس نداشته باشید

 21. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 23 شهریور 1395

  باسلام ، توی سایت گلستان تاریخ مجوز فارغ التحصیلی رو زده 95/6/15 این بدین معنی هست که مدرک موقت من صادر شده؟؟؟ با دانشگاه تماس گرفتم ، پاسخگو نیستن.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 شهریور 1395 :

  سلام
  بله
  مدرک شما احتمالا در مرکز استانی صادر شده و زمان میبره تا به مرکز اصلیتون برسه

 22. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 24 شهریور 1395

  سلام. بنده باید تا پیش از امتحنات ترم جدید95/10/19 مدرک موقتم را به دانشگاخ قبولی ارشدم تحویل دهم. با توجه به اینکه یک ماه است تسویه کرده ام به نظرتان تا آن موقع مدرکم صادر مشود؟ و اینکه آن موقع خودم شهرستان نیستم. امکان دارد پدرم با مدارک شناسایی کامل مدرکم را تحویل بگیرد چون ثبت وکالت محضری 50 تا 75 تومن هزینه دارد و این مقدار هزینه برای یکبار معقولانه نیست. سپاس

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1395 :

  سلام
  احتمالا صادر شود تا اون موقع
  اگر وکالت محضری از شما داشته باشند بله می توانند.

 23. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 24 شهریور 1395

  سلام
  بنده بیش از یک سال است که در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده ام .
  در سیستم گلستان در قسمت پیشخوان مراجعه کردم و دیدم که امکان تقاضای ارسال دانشنامه هست
  میخواستم بدانم اگر از این طریق تقاضا بدهم ، دانشنامه بنده زودتر آماده و ارسال میشه یا خیر ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 شهریور 1395 :

  سلام
  فعلا این گزینه کارایی نداره

 24. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 25 شهریور 1395

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی شدم وتسویه حساب کامل از دانشگاه گرفتم میهمان دایم بودم الان مراجعه کنم به دانشگاه قبولی ام مدرک موقتم رو برای شرکت در ازمون وکالت لازم دارم اگه حضوری به مرکز استان مراجعه کنم امکان داره زودتر صادر بشه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر باید از مرکز مبداتان مدرکتان را تحویل بگیرید

 25. نویسنده دیدگاه : مسعود زبردست - در تاریخ : 27 شهریور 1395

  سلام،تشکر از مطالب کاملتون/ دوهفته پیش آخرین نمره ام وارد شد وولژ پرونده ناقص بودو تاییدیه لیسانس از دانشگاه لیسانس برای دانشگاه ارشدم ارسال شده است،ولی هنوز در سیستم فارغ التحصیل نزده ودارای شهریه ثابت زده!,
  ۱آیا باید همچنان منتظر باشم یا شهریه ثابت را واریز کنم؟
  ۲ کارشناس گفت عجله نکن وبرای کارهات اقدام کن،این یعنی چه؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 27 شهریور 1395 :

  سلام
  1- خیر اگر فارغ التحصیل شده اید نیاز نیست پرداخت کنید
  2- کارهاتون رو انجام بدید و نیازی نیست شهریه پرداخت کنید

 26. نویسنده دیدگاه : پوریا - در تاریخ : 27 شهریور 1395

  سلام، من دانشجوی کارشناسی بودم، درس پروژه که عملی هست رو من نیسمال دوم امسال برداشتم و نمرشو استادم هفته پیش وارد کرد و دو روز بعد سیستم تایید کرد، امروز که برای تسویه رفتن دانشگاه برگه ای دادن که بدم پلیس+10، روی اون نوشته تاریخ اتمام 13 تیر 95، کفتم بهشون باید تاریخ اتمام هفته پیش بود که اخرین نمرم وارد سیستم و تایید شده اما گفتن چون نیمسال دوم برداشتی بعد از اتمام اخرین امتحان تئوری زمان فارغ التحصیلیت حساب میشه!!
  این قانون جدید هست یا اشتباهی رخ داده؟ اگه باید اصلاح شه باید کدوم قسمت برم بگم، قسمت دانش آموختگی و نظام وظیفه دانشگاه که اصلا پاسخ نمیدن.
  چون پسرم حتما میدونید که چقدر این موضوع برام مهمه، امسال میخوام برای ارشد ازمون بدم و کنکور ما دو مرحله ای هست و دقیقا همون حول و حوش 13 تیر مرحله دومه، الان اما با این حساب باید اون موقع سرباز باشم، من عمدا برای این موقع نگه داشته بودم این درس عملی رو.
  ممنون میشم راهنماییم کنید…
  مرسی

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 27 شهریور 1395 :

  سلام
  تاریخ فارغ التحصیلی رو خود سیستم بر اساس تنظیماتی که شده ثبت و مشخص میکند

 27. نویسنده دیدگاه : پوریا - در تاریخ : 27 شهریور 1395

  ممنوناز پاسختون به سوال.
  من خودم از سیستم میتونم نگاه کنم که کدوم قسمت نوشته چک کنم؟
  من احساس کردم که اونجا دستی وارد کردن تاریخو و شاید در مردک امروزو زمان فارغ الحیلی بزنن… اما فعلا این کاغذ برای من خیلی مهمه.
  چون چندجا هم دیدم که نوشتن زمان ثبت و تایید اخرین نمره، از چند نفر هم که ترم پیش یا سال پیش فارغ التحصیل شدند پرسیدم گفتن روز ثبت اخرین نمره بوده تاریخ فارغ التحصیلیشون…

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 27 شهریور 1395 :

  خیر نمی شود تا زمانی که مرکز استانی در سیستم ثبت کند و مدرک موقت شما صادر شود

 28. نویسنده دیدگاه : ارشد دولتی - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  سلام و خسته نباشید،من به نمره ام اعتراض کرده ام ولی استاد جواب نداده وفکر کنم به همین خاطر سامانه فارغ التحصیلی برایم نزده،در ضمن بخش نامه جدید قفل شدن نمرات را در بیستم مهرماه اعلام کرده
  ۱_ وقتی استاد جواب اعتراض به نمره را نداده چه کنم؟؟
  ۲- آیا بخش نامه دکتر فراهانی شامل من نیز میشود تا استاد. نمره ام را تغییر دهد چون گفت سامانه قفل شده

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  دوست عزیز تا زمانی که کارهای فارغ التحصیلی رو انجام ندهید و مدرک شما صادر نشود در سیستم چیزی برای فارغ التحصیلی نمیزند!

 29. نویسنده دیدگاه : متعجب - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  سلام
  می خواستم بدانم از چه زمانی این مبلغ 60000 تومن شده؟
  آیا ممکنه دو نفر که با هم فارغ التحصیل شدن یکی با دو تا فیش 1200 تومنی کارش راه بیفته یکی باید 60000 تومن واریز کنه؟
  ( ما بهمن 94 فارغ التحصیل شدیم. آنهایی که قبل از عید رفتن دنبال تهیه مدارکشون، بهشون گفتن دوتا فیش 1200 بیارین. من بعد عید رفتم بهم گفت 60000 تومن بیار.)
  منظورم اینه که این افزایش مبلغ از چه زمانی اجرایی شده؟؟ می خوام بدونم آیا بخاطر تاخیرم ضرر کردم یا نه از دوستام هم دوباره همین قدر میگیرن؟؟
  خواهش میکنم اگر می دونین جواب بدین . با تشکر از زحمات بی دریغتان.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  بله از همه که مدرکشون رو هنوز نگرفتن این مبلغ گرفته می شود. حتی شاید از انهایی که دانشنامه خودشون رو هم دریافت نکردن شاید اخذ شود

 30. نویسنده دیدگاه : میلاد - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  سلام،مرداد۹۵ فارغ التحصیل شدم،همیشه قبلن که میخواستم دفترچه تأمین اجتماعی رو تمدید کنم دانشگاه یه برگه بهم میداد برا تمدید دفترچه،آخرین بارم که گرفتم دفترچه رو تا۳۱شهریور۹۵تمدید کردن که چند روز دیگه اعتبارش تموم میشه؛آیا چون هنوز سربازی نرفتم و درسمم تموم شده بازم دانشگاه برگه ای برا تمدید دوباره دفترچه تأمین اجتماعی بهم میده؟؟؟یا نه؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر نمی شود. چون باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرید و چون تمام کرده اید دانشگاه دیگه به شما گواهی نمیده.

 31. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  سلام
  من نیمسال اول سال گذشته درسم تمام شد ولی کارورزی و ک دو ترم براش وقت داشتیم و بهار و تابستان گذروندم و یک ماه پیش نمره ش ثبت شد.در حال حاضر ک وارد گلستان میشم هیچ آپشنی غیر از ارزشیابی و سیستم وجود نداره ومن نمیتونم وضعیت نمره و فارغ التحصیلیمو مشاهده کنم!میخواستم بدونم ک چرا سیستم بهم وضعیتم و نمیگه و آیا علتش این نیست ک من دیر اقدام کردم واسه کار فارغ التحصیلی.درضمن بدهی ام ندارم.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  دوست عزیز نظرسنجی رو تکمیل کنید و “پایان نظرسنجی” رو بزنید تا منوهای سایت برایتان فعال شوند

 32. نویسنده دیدگاه : رویا مفاخری - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  سلام وقت بخیر سوالی داشتم
  من مدرک موقت کارشناسی ام رو که از پیام نور گرفتم گم کردم برای صدور المثنی یا مدرک اصلی به کجا مراجعه کنم؟
  پیشاپیش سپاسگزارم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  فکر نمیکنیم المثنی صادر شود!! از امور فارغ التحصیلی مرکزتان پیگیری کنید

 33. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  سلام
  صدور دانشنامه در کل چقدر زمان میبره و اینکه ما ارشد قبول شدیم دانشگاه آزاد از ما سفته گرفته بابت اصل مدرک و من فیش شصت تومنی رو واریز نکردم در واقع اون موقع هنوز ابلاغ نشده بود برای ما دانشنامه صادر میشه بهمن 94فارغ التحصیل شدم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  سلام
  معمولا 2 الی 3 سال
  احتمالا بله

 34. نویسنده دیدگاه : محمدرضا - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  با سلام من تازه فارغ التحصیل شدم و بجای خدمت سربازی میخام در نظام استخدام بشم ولی اینجور که شما میگید برای گرفتن مدرک موقت باید کارت پایان خدمت یا معافیت داشته باشم از طرفی هم ارگان مربوطه فعلا کپی مدرک رو میخان تا ببینن شرایط استخدام رو دارم یا نه الان من باید چیکار کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 29 شهریور 1395 :

  سلام
  از ارگان مورد نظر اگر نامه بگیرید احتمالا مدرک رو بهتون بدن

 35. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 28 شهریور 1395

  ببخشید اون وقت مدرک دانشنامه رو بهمون می دهند یا دردسر داره اخذش؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 28 شهریور 1395 :

  بله میدهند

 36. نویسنده دیدگاه : شیدا - در تاریخ : 29 شهریور 1395

  سلام من ورودی ۸۶بودم ومهر۹۱ فارغ التحصیل شدم گواهی موقتم اومد ولی هنوز مدرک اصلیم نیومده. باید تحویل دانشگاهم بدم برای مدرک ارشدم و فارغ التحصیلیم لطفا راهنماییم کنید چطور باید پیگیری کنم و چرا هنوز مدرک من نیومده؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 29 شهریور 1395 :

  سلام
  از امور فارغ التحصیلی مرکزتان باید پیگیری کنید

 37. نویسنده دیدگاه : مریم مختاری فرد - در تاریخ : 29 شهریور 1395

  سلام ببخشید میخوستم بدونم باید چند واحد پاس کنیم تا لیسانس

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  سلام
  مراجعه کنید به لیست ارائه دروس رشتتون

 38. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 29 شهریور 1395

  سلام
  چند سوال داشتم و ممنونم که پاسخ می دهید
  1- تاریخ دقیق فارغ التحصیلی که در دانشنامه و گواهی موقت درج می شود چه زمانی است ؟
  2-ایا صرف تحویل مدارک به دایره فارغ التحصیلان و تشکیل پرونده – تا پایان شهریور به اداره فارغ التحصیلان نشانه فارغ التحصیلی در نیمه اول سال است
  یا چنانچه مدارک یعد از شهریور تحویل شود و امورات مربوط به فارع التحصیلی در مهر انجام شود ، دانشجو فارغ التحصیل نیمه دوم است????
  3- ایا همینکه مدارک تحویلی جهت فارغ التحصیلی کامل و تأیید شد توسط دایره فارغ التحصیلان دانشگاه محل تحصیل ، دانشگاه مریوطه می تواند نامه ای دال مبنی بر فارغ التحصیلی صادر کند؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 شهریور 1395 :

  سلام
  1- زمانی که اخرین نمره شما ثبت قطعی شود
  2- بستگی دارد زمان فارغ التحصیلی شما چه موقع در سیستم ثبت شود
  3- خیر

 39. نویسنده دیدگاه : zahra - در تاریخ : 3 مهر 1395

  اگر با اخذ بیش از هشت واحد در ترم تابستان فارغالتحصیل شویم امکان اخذ بیش اژ هشت واحد هست؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 مهر 1395 :

  خیر

 40. نویسنده دیدگاه : نسیم - در تاریخ : 4 مهر 1395

  من حدود دو سال پیش تمام واحدامو پاس کردم ولی هنوز مدارکمو برای کارای فارغ التحصیلی به دانشگاه نبردم ،به نظر شما مشکلی ایجاد نمیشه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 4 مهر 1395 :

  بهتر است هرچه سریعتر این کارو انجام دهید

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top