مدارک و مراحل فارغ التحصیلی دانشجویان پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دانشجویان ترم آخر جهت انجام مراحل فارغ التحصیلی به کارشناس رشته خود مراجعه کنند تا ترم آخر بودن آنها در سیستم گلستان ثبت شود / مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : لازمه ترم آخر بودن ، بررسی تعداد واحدهای گذرانده و واحدهای باقی مانده می باشد. و فارغ التصحیل به دانشجویی گفته می شود که تمام نمراتش ثبت قطعی شده باشند.

در این راستا، توصیه می شود به کارشناس رشته خود مراجعه کنید تا براساس آخرین کارتکس که فقط در اختیار کارشناس هر رشته می باشد واحدهای دانشجویان عزیز مورد بررسی قرار گیرد.

نکته 1 : ملاک،لیست ارائه دروس نیست.ملاک کارتکس یا همان لیست دروس در سیستم گلستان می باشد که برای هر رشته و هر سال ورود ممکن است متفاوت باشد.

نکته 2 : تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو ، روزی است که آخرین نمره درسی دانشجو توسط استاد به اداره آموزش دانشکده یا دانشگاه تحویل و در سیستم آموزشی ثبت می شود.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی پیام نور تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان است.

تاریخ فارغ التحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد پیام نور برای آنها که آموزش محور هستند (بدون پایان نامه) تاریخ ثبت آخرین نمره در سیستم گلستان و برای آنها که آموزشی پژوهشی هستند (با پایان نامه) تاریخ دفاع است.

توصیه ما به همه دانشجویان این است که قبل از انتخاب واحد ترم آخر به کارشناس رشته خود مراجعه و درخواست بررسی وضعیت واحدهای گذرانده شده و باقی مانده را داشته باشند تا در صورتی که واحدی را اشتباه قبلا گذرانده اند اکنون در ترم آخر فرصت جبران داشته باشند.

 

نکــــــــــــــــــــــات مهـــــــــــــــــــــم
1- دانشجویانی که تاییدیه تحصیلی در پرونده شان موجود نیست ، کپی مدرک تحصیلی پیش دانشگاهی برای دانشجویان نظام جدید و کپی مدرک تحصیلی دیپلم برای دانشجویان نظام قدیم) را به اداره پست برده واقدام به تاییدیه تحصیلی نمایند.
2- دانشجویان فارغ التحصیلی که از وام دانشجویی استفاده نموداه اند قبل از تشکیل پرونده باید وام خود را پرداخت نمایند و جهت پرداخت وام ؛ به امور دانشجویی مراجعه نمایند.دقت نمایید اگر وام صندوق رفاه گرفته اید برای قسط بندی آن بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی مراجعه کنید چرا که اگر با تاخیر مراجعه کنید مجبور هستید شهریه را با جریمه دیرکرد یکجا پرداخت کنید
3- تمامی مدارک تحصیلی اعم از (کارت دانشجویی- تاییدیه تحصیلی –مدرک تحصیلی) باید مطابق شناسنامه و کارت ملی باشد.
4- اگر در تاییدیه تحصیلی و یا مدرک تحصیلی معدل ذکر نشده باشد، باید ریزنمرات دارای معدل و مورد تایید از طرف مکان آموزشی مربوطه به همراه داشته باشد.
5- دانشجویان فارغ التحصیلی که کارت پایان خدمت ندارند در صورتی گواهی صادر می گردد که یا خدمت را به پایان رسانده باشند یا دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد باشد و با ارائه معافیت تحصیلی صادر شده در این مقطع می تواند گواهی موقت خود را دریافت کند.


در همین جا لازم می دانیم از کلیه کارشناسان رشته و کابران ارشد کلیه مراکز و واحدهای پیام نور از اینکه همکاری لازم با دانشجو را در این زمینه انجام میدهند تشکر کنیم.امید است این همکاری کارشناسان و پیگیری خود دانشجو موجب شود حتی یک نفر نیز از تعلل در این زمینه متضرر نگردد.


مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده..
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4-  اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دیپلم متوسطه برای دوره های نظام قدیم بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک دوره سه ساله دیپلم برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
8- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
9- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دیپلم متوسطه با ذکر معدل کتبی و کل برای دوره های نظام قدیم (برای تهیه رسید به ادارات پستی مراجعه نمائید).
10- در صورت نبودن تاییدیه تحصیلی در پرونده در زمان ثبت نام رسید تاییدیه دوره پیش دانشگاهی با ذکر معدل کل برای دوره های نظام جدید (برای تهیه رسید ادارات پستی مراجعه نمائید).
11- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
12- برای دانش آموختگان فراگیر که معدل در تاییدیه تحصیلی یا اصل مدرک پیش دانشگاهی درج نگردیده باشد کارنامه دوره پیش دانشگاهی تایید شده الزامی است.
13- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………….. بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
14- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
15- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
16- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد cd مدارک اسکن شده (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


 

مدارک لازم جهت انجام امور فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور:

1- تحویل 6 قطعه عکس 3 در 4 پشت نویسی شده.
2- اصل کارت دانشجویی.
3- اصل و تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت یا هر مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را مشخص نماید (دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند برگه معافیت تحصیلی آنها باید در پرونده موجود باشد اگر نبود می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و تهیه کنید).
4- اصل و تصویر یک سری از تمام صفحات شناسنامه.
5- اصل و تصویر پشت و روی کارت ملی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه.
6- اصل و تصویر اصل مدرک دوره پیش دانشگاهی برای دوره های نظام جدید (دیپلم برای نظام قدیم) بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید).
7- اصل و تصویر مدرک کارشناسی بدون مغایرت با مندرجات شناسنامه و کارت ملی (اصل مدرک برای رویت است از تحویل آن خودداری کنید) (گواهی موقت را می توانید تحویل بدهید).
8- برای دانش آموختگانی که هنگام ثبت نام از کد کارمندی استفاده کرده اند گواهی اشتغال به کار و تصویر آخرین حکم استخدامی الزامی است.
9- تهیه تمبر از بانک ملی به مبلغ 10000 ریال (هزار تومان) (برخی از مراکز ممکن است از شما درخواست واریز 10000 هزار ریال به شماره حساب کنند این کار برای تمبر است شما خودتان می توانید تمبر را از بانک های ملی تهیه و به کارشناس رشته تحویل دهید).
10- فیش پرداختی به مبلغ 60 هزار تومان بابت گواهی موقت و دانشنامه  به شماره حساب …………… بانک ملی به نام دانشگاه پیام نور.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد).
نکته مهم : به تازگی گفته می شود پس از مراجعه برای انجام مراحل فارغ التحصیلی، امور مالی دانشجویی این مبلغ را در سیستم جامع گلستان ثبت نموده و سپس دانشجو باید آن را به صورت الکترونیکی در همان سیستم گلستان پرداخت نماید.
11- فرم تسویه حساب تکمیل شده (برای تهیه این فرم به کارشناس رشته مراجعه کنید این فرم در نهایت توسط دبیرخانه مرکز شماره و تاریخ زده شود).
12- تاییدیه مربوط به اصلاح پایان نامه ( در صورتیکه پایان نامه پس از برگزاری جلسه دفاع نیاز به اصلاح دارد ) (مخصوص دانشجویان پژوهش محور).
13- تاییدیه تحصیلی مدرک کارشناسی واصل ریزنمرات کامل تایید شده آن (چنانچه در پرونده تحصیلی دانشجو موجود نمی باشد).
14- ممکن است دانشگاه از شما بخواهد CD فایل اسکن شده مدارک (عکس ، تصویر شناسنامه صفحه اول و صفحه توضیحات ، تصویر مدرک کارشناسی) را نیز تحویل بدهید. همچنین باید فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی را تکمیل و تحویل دهید.

برای دانلود نمونه فرم تسویه حساب فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور کلیک کنید

 


دانشجویان مشمول

دانشجویان (پسر) مشمول پس از قطعی شدن نمرات و اطمینان از گذراندن کلیه واحدهای تحصیلی نسبت به تهیه مدارک لازم و تکمیل پرونده نزد کارشناس محترم رشته اقدام نماید تا معافیت تحصیلی وی لغو و به اداره نظام وظیفه ناجا معرفی گردد.
بدیهی است صدور گواهینامه موقت فارغ التحصیلی دانشجویان مشمول پس از ارائه مدرک پایان خدمت یا معافیت دائم توسط دانش آموخته صورت خواهد گرفت.
 


دانشجویان کارشناسی ارشد

دانشجویانی که بلافاصله پس از گذراندن واحدهای تحصیلی مقطع کارشناسی به مقطع کارشناسی ارشد راه می یابند ، به ویژه دانشجویان مشمول لازم است جهت تسریع در بررسی پرونده فارغ التحصیلی به کارشناس رشته مربوطه مراجعه و راه یابی به مقطع ارشد را اطلاع و نسبت به تکمیل پرونده فارغ التحصیلی خود اقدام نمایند.


ترجمه مدرک تحصیلی

دانشجویانی که متقاضی ترجمه مدرک تحصیلی خود می باشند لازم است که تقاضای کتبی خود را به این اداره تحویل نمایند.
پس از وصول تقاضای دانش آموخته ریزنمرات ، کارنامه کلی ، فرم تحصیلی ، فرم تسویه حساب و گواهی تحصیلی (دانشنامه) وی به ستاد استان ارسال تا پس از بررسی به سازمان مرکزی دانشگاه و دارالترجمه ارسال گردد.


صدور تائیدیه تحصیلی

پس از وصول استعلام های ادارات و ارگانهای دولتی یا خصوصی به این اداره ، درخواست بررسی و لازم است دانش آموخته مبلغ  ….. ریال به حساب ………… واریز و اصل فیش را به این اداره تحویل نماید. بدیهی است پس از بررسی تائیدیه همراه با سایر مدارک لازم به ستاد دانشگاه پیام نور استان ارسال تا از طریق ستاد محترم استان به اداره یا شرکت مربوطه ارسال گردد.(حتما قبل از واریز وجه شماره حساب ها رو از مرکزتان مجددا استعلام بگیرید – احتمال تغییر در شماره حساب ها وجود دارد)

 

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : شیما - در تاریخ : 5 مهر 1395

  خسته نباشید
  گرفتن گواهی موقت الزامیست؟یا می تونم منتظر بمونم تا اصل گواهیم بیاد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  سلام
  بله باید بگیرید

 2. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 5 مهر 1395

  سلام پشتیبان زمانی که فارغ تحصیل می شوی دانشگاه برای نظام وظیفه نامه می زند بعد مدرک موقت را میدهد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  سلام
  نامه که نمیزنه ولی زمانی که مدرک شما صادر شود معافیت تحصیلی شما را باطل میکند

 3. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 5 مهر 1395

  بخشید زیاد سوال می کنم دانشگاه باطل می کند

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  بعد از فارغ التحصیلی بله

 4. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 5 مهر 1395

  سلام پشتیبان تو خدا این سوالمو جواب بدهید دارم سکته می کنم من سال 92 رشته مدیرت دانشگاه شمال قبول شدم اما چون راهم دور بود در همان سال تکمیل ظرفیت شرکت کردم و رشته دیگر در دانشگاه شهر خودم قبول شدم من از دانشگاه شمال از رشته اول انصراف دادم ولی مدارک انصرافی به من نداند و هر کاری کردم به من بدهند ندادند و گفتنند همون معافیت تحصیلی کافیه هستش و دیگر نمی خواهد معافیت تحصیلی جدید بگیری من الان ترم 7 هستم و با همون معافیت تحصیلی قدیم درس می خونم و ترم بعد درسم تمام می شود تو خدا بگید من چیکار کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  سلام
  از پلیس + 10 وضعیت نظام وظیفتون رو استعلام کنید و ببیند به چه صورت هست

 5. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 5 مهر 1395

  پشتیبان استعلام کردم و گفتنند همون معافیت قدیمی هستش

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 5 مهر 1395 :

  پس مشکلی ندارد اگر حذف نکردن

 6. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 6 مهر 1395

  سلام پشتیبان بخشید زیاد سوال می کنم ولی به خدا دیروز خیلی تحت فشار بودم و دو عدد قرص اعصباب خوردم سوال اخرم از شما اینه امروز دوباره رفتم پلیس+10 گفتنند همون معافیت قدیمی دانشگاه شمال سال 92 هستش ایا من الان کرج درسم میخونم اخر برای فارغ تحصیلی مشکل پیش نمی ایید؟ دانشگاه شمال به من گفته بود دیگر نمی خواهد معافیت تحصیلی بگیری الان همون معافیت تحصیلی برای شمال هستش اخر برای فارغ تحصیلی مشکلی پیش نمی ایید؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 مهر 1395 :

  سلام
  اگر معافیت تحصیلی قبلی شما باطل نشده مشکلی ندارد

 7. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 6 مهر 1395

  خیر امروز پلیس +10 گفته باطل نشده و همون معافیت قدیمی هستش یک دنیا منونم از شما همکاران زحمت کشتان اجرتان با اباعبدالله

 8. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 6 مهر 1395

  پشتیبان جان بخشید یک دنیا معزرت سوال اخرم اینه که ایا دانشگاه کرج در زمان فارغ تحصیلی می تواند معافیت تحصیلی منو باطل کند در عوضی که معافیت تحصیلی من برای شمال هستش؟ با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 مهر 1395 :

  احتمالا بتوانند

 9. نویسنده دیدگاه : ۱۲۳ - در تاریخ : 7 مهر 1395

  سلام وقت بخیر ببخشید من وقتی فارغ التحصیل بشم تو مدرکم میزنه که مثلا دو ترم مشروط شدم یا مشخص نمیشه تو مدرک ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1395 :

  سلام
  خیر مشخص نمی شود

 10. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 7 مهر 1395

  سلام ایا در پیام نور دانشجویانی که بدون گرفتن مدرکی انصراف بدهند هست یعنی حتی کاردانی هم نگیرند و اینکه ایا کارت دانشجویی و ریز نمرات میتونند داشته باشند یا نه ایا به درد جایی اینها میخوره یا نه باید مراجعه کرد یا دانشگاه خودش میگه بریم مدارک رو تحویل بگیریم ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 مهر 1395 :

  سلام
  بهتره مراجعه کنید و انصراف دهید و مدارکتون رو بگیرید

 11. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 8 مهر 1395

  اگه خیلی دیر مراجعه کنم زود نتونم ایا مشکلی ایجاد میشه یا از طرف مرکز اعتراض میکنند بهم چون کارت دانشجوییم هم دست اوناست هنوز الان ۳ سالی میشه چون مدارک نیازم نیست اصلا

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 مهر 1395 :

  سلام
  بهتر است زودتر مراجعه کنید

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 9 مهر 1395

  سلام ببخشید کسانی که انصراف میدن بعد چند سال دیگه تو سایت گلستان نیستند یا باز با کارنامه تو سایت هستند فقط سرترم ندارند ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 9 مهر 1395 :

  سلام
  معمولا سایت گلستان برایشان باز هست و فقط سرترم ندارند

 13. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 11 مهر 1395

  سلام پشتیبان امروز رفتم پلیس +10 گفتم ایا معافیت تحصیلیم ایا ثبت هستش گفتنند چیزی برای ما تو سیستم نیامده بعد گفتم اخرین وظعیت تحصیلیم را بگید گفتنند زده معافیت تحصیلی ایا مشکلی نیست با تشکر

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 مهر 1395 :

  سلام
  خیر مشکلی نیست

 14. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 11 مهر 1395

  سلام پشتیبان بخشید دوباره سوال می کنم امروز رفتم پلیس +10 گفت معافیت تحصیلت چیزی ثبت نشده بعد گفتم اخرین وضعیت نظام وظیفه بگید گفتنند زده معافیت تحصیلی ولی در سازمان نطام وطیفه رفته بود معافیت تحصیلم زده بود حالا اخرین وضعیت من نظام وظیفه من زده معافیت تحصیلی سوالم اینه در سیستم پلیس +10 معافیت تحصیلی نشان نمی دهد ولی اخرین وظعیت تحصیلی من زده معافیت تحصیلی؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 مهر 1395 :

  سلام
  مشکلی ندارد دوست عزیز

 15. نویسنده دیدگاه : هانیه - در تاریخ : 12 مهر 1395

  سلام یک سوال داشتم..من جدیدالورود دانشگاه پیام نور هستم در مقطع کارشناسی
  وقتی ب دانشگاه رفتم اصل مدرک پیش دانشگاهی و اصل مدرک دیپلم و اصل ریزنمرات پیش دانشگاهی و دیپلم رو از من گرفتن و من هرچی مخالفت کردم گفتن بما گفتن اصل رو بگیرین..آیا حقیقت داره؟ اگ مدارک من گم بشه من چیکار میتونم بکنم آخه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 12 مهر 1395 :

  سلام
  بله اصل گرفته می شود و در پرونده شما خواهد بود.
  نگران نباشید گم نمی شود

 16. نویسنده دیدگاه : محبوبه - در تاریخ : 13 مهر 1395

  سلام خسته نباشین ببخشید من مدرک موقت کارشناسیم گم شده میخواستم بدونم برا گرفتن مدرک اصل مشکل دارم باید موقت رو داشته باشم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 مهر 1395 :

  سلام
  معمولا باید مدرک موقت باشه. باز هم می تونید این موضوع رو از امور فارف التحصیلی مرکزتان پیگیر ی کنید

 17. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 13 مهر 1395

  سلام پشتیبان عزداری شما قبول باشد ایا امکان داره لینک منابع نیمسال اول 95-96 را بزارید با تشکر

 18. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 17 مهر 1395

  سلام
  من حدود ١۵سال است که فارغ التحصیل شده ام ولی هنوز مدرکی دریافت نکرده ام
  لطفا کمکم کنید چه اقداماتی باید انجام دهم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 مهر 1395 :

  سلام
  به مرکز قبولی خود مراجعه کنید برای دریافغت مدرک

 19. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 17 مهر 1395

  سلام
  مرکز قبولی من در ١۵سال پیش دانشگاه پیام نور در سعادت آباد تهران بود لطفا آدرس فعلی را لطف کنید
  رشته روانشناسی

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 17 مهر 1395 :

  سلام
  اطلاعی نداریم. از مرکز استانیتون سوال کنید

 20. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 18 مهر 1395

  سلام ۵ ساله انصراف دادم سر ترم ندارم بخوام بدونم موافقت شده یا نه راهش چیه خود مرکز اطلاع میدن یا نه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 18 مهر 1395 :

  سلام
  دیگه بعد از 1 ماه موافقت میشه دوست عزیز

 21. نویسنده دیدگاه : حسینی - در تاریخ : 19 مهر 1395

  سلام
  من هنوز کارت ملی نگرفتم چون دیر اقدام کردم آیا موقع ثبت نام حضوری و ارایه مدارک و تشکیل پرونده مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 19 مهر 1395 :

  سلام
  رسیدی که بهتون دادن برای دریافت کارت ملی رو همراه خود داشته باشید مشکلی ندارد

 22. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 22 مهر 1395

  سلام.خسته نباشید

  من دانشنامه ی دانشجوهای دانشگاه آزاد را دیدم.
  یک جلد چرمی هستش که داخلش یک ورق کاغذ هستش!
  ازشون پرسیدم چقدر صدورش طول کشید؟
  بهم گفتند چند ساعت فقط! 😐

  مگه دانشنامه ی پیام نور چیه و چجوریه که واسه صدورش 3-4 سال زمان میبره؟!

  مگه یه تیکه کاغذ چقدر وقت میخواد که اینقدر دانشجوهارو اذیت میکنن؟

  تازه توی آزاد هیچ پولی هم ازشون نگرفته بودند که پیام نور60هزار تومن گرفت!

  چرم پوست آهو هستش و طلاکاری شده اخه مگه؟ 😀

 23. نویسنده دیدگاه : هادی - در تاریخ : 23 مهر 1395

  سلام

  بنده سال تحصیل 81-82 دیپلم و سال بعد ان پیش دانشگاهی گرفتم.و دارای گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی هستم اما اصل مدرک رو ندارم. ودارم کارهای فارغ التحصیلی انجام میدم ایا گواهی موقت دیپلم و پیش دانشگاهی کفایت نمیکند ایا باید برم دبیرستانم اصل مدرک را بگیرم ؟

  ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 23 مهر 1395 :

  سلام
  دانشگاه به شما نامه ای میدهد که شما با مدارک موقت و نامه دانشگاه به مدرسه خود مراجعه میکنید و مدرسه هم اصل مدارک مربوطه رو به شما میده

 24. نویسنده دیدگاه : hadi - در تاریخ : 23 مهر 1395

  سلام من سه فرم تسویه حساب کارشناسی از کارشناس رشتم گرفتم ایا منطورتون همینه؟

  در ضمن با کارت معافیت نمیشه اصل مدرک را گرفت؟

  در فرم تسویه حساب کارشناسی باید چند امضا بگیرم تربیت بدنی وکمیته انضباطی و صندوف رفاه دانشجویی . کارت غذا .لطف میکنی بگی مسولین این امور چه سمتی دارن؟ منظورم اینکه مثلا برای کمیته انضباطی باید پیش کی برم؟

  سوال اخر الان 10 ساله گذشته اگر مدارکم گم شده باشه باید چکار کنم؟

  دست شما درد نکنه.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 مهر 1395 :

  سلام
  بله
  چرا می شود
  از کارشناس رشتتون سوال کنید به شما خواهند گفت. در هر مرکزی متفاوت است.
  گم نمی شود نگران نباشید

 25. نویسنده دیدگاه : فرخ - در تاریخ : 24 مهر 1395

  سلام من هنوز اخرین نمرم ثبت قطعی نشده میتونم از الان اقدام کنم برایه تاییدیه تحصیلی؟یا حتما باید صبرکنم نمرم ثبت قطعی بشه؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 مهر 1395 :

  سلام
  باید صبر کنید تا نمراتتان ثبت قطعی شود.

 26. نویسنده دیدگاه : sara-asadi - در تاریخ : 29 مهر 1395

  سلام
  من این ترم ترم اخرهستم 16واحدم مونده…چون بدهی شهریه داشتم و نتونستم پرداخت کنم..این ترم نمیشه برم دانشگا وظاهرااا دیگه مهلت انتخاب واحد تموم شه وتمدید نمیشه یااینکه گزینه پرداخت شهریه ثابت باز نمیشه…بنظرتون اگه بدون مرخصی این 1 ترم رو نرم ب منزله انصراف نیست؟؟؟
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 مهر 1395 :

  سلام
  به منزله انصراف که نیست ولی بهتره که مرخصی ثبت شود

 27. نویسنده دیدگاه : Naseri - در تاریخ : 29 مهر 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید از دانشگاه ریز نمرات دوره کارشناسی رو ازم خواستند و گفتند که باید دانشگاهی که مدرک کارشناسی رو گرفتی برامون بفرسته که خودمون از طریق اتوماسیون اداری ازشون درخواست میکنیم. حالا هم از دانشگاه بهم زنگ زدند که باید سی هزار تومان رو جهت دریافت ریز نمرات باید به حساب دانشگاه پیام نور واریز کنم. آیا همچین چیزی صحت داره و باید پول واریز کنم. اگه آره به چه شماره حسابی؟
  ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 30 مهر 1395 :

  سلام
  اطلاعی از این موضوع نداریم متاسفانه!

 28. نویسنده دیدگاه : سارا جلالی فر - در تاریخ : 1 آبان 1395

  سلام.من دوره کارشناسیمو تو دانشگاه آزاد تموم کزدمو برای گرفتن ریز نمرات ب دانشگاه پیام نور ک کاردانیمو اونجا گرفتم رفتم اما هنوزم ک هنوزه بعد گذشت یک ماه جوابی ب دانشگاه مقصدم نرفته.در جریان هستین ک چقد طول میکشه تا ریز نمراتم بیاد؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 آبان 1395 :

  سلام
  اینو باید از مرکزتان پیگیری کنید

 29. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 1 آبان 1395

  سلام میشه بگید دانشجوی نظام قدیم با نظام جدید چه تفاوتی داره؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 2 آبان 1395 :

  سلام
  دانشجوی نظام قدیم و جدید نداریم دوست عزیز!!
  دیپلم نظام قدیم و جدید داریم که مربوط به مدرک پیش دانشگاهی هست

 30. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 1 آبان 1395

  اگر کسی در زمان ثبت نام تأییدیه تحصیلی رو گرفته باشه باید در زمان فارغ التحصیلی هم تأییدیه تحصیلی بگیره؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 2 آبان 1395 :

  خیر فقط یکبار نیاز هست

 31. نویسنده دیدگاه : اکرم - در تاریخ : 3 آبان 1395

  سلام من حدوا ده سال پیش ترم اول از دانشگاه پیام نور بوئین زهرا ترک تحصیل کردم چگونه میتونم مدارکم روپس بگیرم ممنون اگه راهنمایی کنید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 آبان 1395 :

  سلام
  به مرکز مورد نظر مراجعه کنید و درخواست انصراف بدید

 32. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 5 آبان 1395

  با سلام برای انجام کارهای فارغ التحصیلی به دانشگاه مراجعه کردم . کارشناس میگه فرم تطبیق واحد معادل سازی شده ام در پرونده ام نیست . ولی نمره ام دو ساله پیش در سیستم گلستان ثبت شده .ظاهرا گمش کردند. باید چکازکنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 آبان 1395 :

  سلام
  از بایگانی پیگیری کنید. باید مرکزتان پاسخگو باشد

 33. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 5 آبان 1395

  با سلام و عرض ادب بنده در ترم خرداد تعداد باقی مانده واحدها را گذراندم و حتی ترم آخر بودن من هم در سیستم ثبت گردید بعد از پایان امتحانات تا سپری کردن ثبت نمرات و تعطیلی دانشگاه در ایام تابستان و همچنین مهلت قانونی ترم من تا پایان شهریور بود الان اگر بخواهم به دانشگاه بروم و مدارک فارغ التحصیلی بدم به نظر شما مشکلی پیش می آید یا خیر الان وضعیت من در سیستم گلستان به چه صورت است فارغ التحصیلی یا در حال فارغ التحصیلی است ممنون می شوم جوابی از شما دریافت کنم با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 6 آبان 1395 :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد. تا مدرک شما صادر نشود فارغ التحصیل نام نمیگیرید

 34. نویسنده دیدگاه : علیزاده - در تاریخ : 6 آبان 1395

  باسلام و ادب
  از ثبت آخرین نمره قطعی در سیستم و با فرض تکمیل مدارک لازم فارغ التحصیلی تا صدور مدرک چقدر زمان میبره؟ از اونجایی که به مدرک نیاز مبرم و اضطراری دارم این زمان برای من مهمه لطفا” جهت تسریع راهنماییم کنید، ضمن اینکه نیمسال جاری ترم آخر بنده هست، اگر لازم میدونید از الان اقدام کنم راهنماییم کنید.
  ممنون.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 آبان 1395 :

  سلام
  بستگی به حجم کاری مرکزتان و مرکز استانی شما دارد

 35. نویسنده دیدگاه : الهام - در تاریخ : 7 آبان 1395

  سلام ببخشید من زمانی که برای کنکور ارشد ثبت نام کردم سال کارشناسی بودم وتنها و11 واحدم مونده بود برای ثبت نام کنکورم ماخرین معدلمو وارد کردم الان که دانشگاه ارشد قبول شدم ودانشجو شدم چه باید بکنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 آبان 1395 :

  سلام
  اگر فرم معدل دانشجوی ترم اخری رو همان زمان در دانشگاهتون پر کردید و دانشگاه تایید کرده مشکلی ندارد

 36. نویسنده دیدگاه : هدی - در تاریخ : 8 آبان 1395

  سلام
  من ورودی ارشد93 هستم و تازه میخام برای کارای فارغ التحصیلی اقدام کنم کارشناس رشته ام میگه حذف نمره ردی در معدل کل شامل شما نمیشه آیا درسته؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 آبان 1395 :

  سلام
  دست مرکزتان نیست و خود سیستم در صورت داشتن شرایط نمرات ردی رو حذف میکنه

 37. نویسنده دیدگاه : آرش - در تاریخ : 8 آبان 1395

  سلام
  من به تازگی در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم
  به مدرک نیاز دارم اما میگن یکسال دیگه بهتون مدرک میدیم

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 آبان 1395 :

  سلام
  مدرک موقت رو که بهتون میدن. ولی مدرک اصلی و یا دانشنامه معمولا 2 الی 3 سالی زمان میبرد

 38. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 9 آبان 1395

  سلام یه سوال داشتم.تاریخ و سال در مدرک تحصیلی براساس کدوم برگه انجام میشه آخه من فکرمیکنم تو فرم تسویه حساب سال فراغت از تحصیل رو اشتباه زدم آیا در مدرکم اشتباه وارد میشه یا خوده مسئول دقیق وارد میکنه؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 10 آبان 1395 :

  سلام
  بله درج می شود. تفاوتی ندارد اونها بر اساس سیستم تاریخ فراغت از تحصیل رو میزنن

 39. نویسنده دیدگاه : farzad - در تاریخ : 10 آبان 1395

  سلام
  من یه ماهه با مرکز شمیرانات تسویه کردم ولی گواهینامه موقت من هنوز آماده نیست چقدر طول میکشه تا گواهینامه موقت صادر بشه؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 آبان 1395 :

  سلام
  بستگی به حجم کاری مرکزتان و مرکز استانی شما دارد

 40. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 13 آبان 1395

  سلام من تمام واحد های کارشناسی مکانیک رو گذروندم الان میخام اقدام کنم برای کارای فارغ‌التحصیلی ولی سوالم اینجاست ک سال دوم تغییر رشته دادم کارت دانشجویی جدید نگرفتم همون کارت دانشجویی رشته ی قبلی دارم ینی احتمال داره الان با مشکل مواجه بشم؟
  ممنون با تشکر از شما

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 13 آبان 1395 :

  سلام
  خیر مشکلی ندارد

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top