چاپ خبر
پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی /

آغاز ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 دانشگاه پیام نور / دانلود دفترچه راهنما

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 در رشته محل‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی آغاز شد / دانلود رایگان دفترچه راهنمای ثبت نام (شرایط ثبت نام – رشته ها و…)

 

 

تمدید مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 

 


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : بر اساس ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب 10 شهریور 92 مجلس شواری اسلامی و مصوبه اولین جلسه شواری سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 6 آذرماه 92 و در راستای اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها ، پذیرش برای حدود 60% ظرفیت دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود . لذا پذیرش در تعدادی از کد رشته محل های دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد.

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال می‌باشد، با مراجعه به سایت سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 106.000 (یکصدوشش هزار) ریال به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

 

خرید کارت اعتباری ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 (پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی) دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعیکلیک کنید

 

لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما (دفترچه راهنما از طریق سایت سازمان قابل دسترسی است) و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش‌ آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته (150 رشته محل) برای گزینش و ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی اقدام نمایند.

 

دریافت دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال 1393 – کلیک کنید

 

اصلاحیه دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری و بدون آزمون سال 1393 – (اضافه شدن برخی کدرشته محل های تحصیلی به پذیرش بدون آزمون) – کلیک کنید

 

ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهر سال 93 (علاقه مندانی که در آزمون سراسری سال 93 ثبت نام نکرده اند)کلیک کنید

 

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 93 ثبت نام کرده اند (داوطلبانی که یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند و یا در جلسه آزمون سراسری غایب بوده اند) برای کد رشته مجل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلیکلیک کنید

 

 


 

بر اساس مصوبه دومین جلسه شواری سنجش و پذیرش دانشجو ، نوع پذیرش (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی دانشجویانی که در این کد رشته ها پذیرفته می شوند ، درج نخواهد شد.

 

پذیرش بدون آزمون سال 93 پیام نور در این رشته محل ها برای مهرماه سال ۹۳ براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

 

جدول شهریه دانشجویان ورودی مهرماه سال 93 دانشگاه پیام نور برای کلیه مراکز و واحدها – کلیک کنید

 

کلیه داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در ثبت‌ نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی توصیه می شود ابتدا نسبت به مطالعه دفترچه راهنمای این آزمون مبادرت کرده و سپس در صورت واجد شرایط بودن از 15 مردادماه 93 لغایت 25 مردادماه 93 به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب‌ رشته اقدام و با واریز مبلغ 106.000 (یکصدوشش هزار) به عنوان وجه ثبت نام و انتخاب‌ رشته برای یک گروه آزمایشی از طریق کارت های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال باشد نسبت به دریافت شماره پرونده و رمز ورود اقدام و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب‌ رشته ابتدا نسبت به تکمیل پیش نویس تقاضانامه و انتخاب‌رشته مبادرت نموده و پس از بررسی های لازم و اطمینان از صحت اطلاعات مربوط حد‌اکثر تا ساعت 24 روز چهارشنبه 22 مردادماه 93 به سایت سازمان مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب‌رشته الکترونیکی اقدام نمایند.

تذکرمهم: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1393 ثبت نام نموده اند لاکن درجلسه آزمون غائب بوده و یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند نیازی به ثبت نام مجدد در این مرحله را ندارند. ومی توانند انتخاب رشته نمایند مگر اینکه متقاضی انتخاب رشته درگروه یا گروههای آزمایشی علاوه برگروه آزمایشی ثبت نامی خود باشند.توضیحات لازم دراین خصوص در دفترچه راهنمای مذکور قرار دارد.

کلیه متقاضیان فارغ‌ از اینکه در جلسه آزمون سراسری سال 1393 (در تیرماه 1393) شرکت کرده اند (حاضر یا غایب در آزمون) و یا شرکت نکرده اند ، می‌توانند نسبت به انتخاب کد رشته‌های مذکور اقدام کنند.

 

 

نکتـــه مهـــم در مورد تحصیل همزمان:

دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، می توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله ثبت نام و شرکت نمایند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.
تبصره: دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، برای ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله لازم است شرایط مندرج در بند سه (3) تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی در دفترچه راهنما را داشته باشند.

بند سه (3) تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی : معافیت تحصیل برای هر مقطع فقط یکبار صادر می شود. بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند. همچنین فارغ التحصیلان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته و نیز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی نیستند (به استثنای رشته هایی که با تأیید وزارتین علوم و بهداشت فاقد مقطع ناپیوسته بالاتر می باشند).

ضمناً آن عده از دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، پس از انصراف مجدداً نمی توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند و باید طبق مقررات به خدمت وظیفه عمومی اعزام شوند.
(تبصره 1): دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یکسال سپری نشده باشد. مضافاً مشروط به اینکه قبلاً (از تاریخ 22 آبان ماه 90 به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند ، می توانند ثبت نام کنند.
(تبصره 2): افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی یا پذیرش در دانشگاه می باشد، لازم است برابر ضوابط مربوط نسبت به تمدید موعد اعزام خود اقدام نمایند. در غیر ابنصورت به دلیل ورود به غیبت شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد. در ضمن افرادی که در موعد اعزام (مندرج در برگ آماده به خدمت) به خدمت اعزام می شوند در صورت پذیرش در مقطع کارشناسی و بالاتر، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.
– کارکنان وظیفه (سربازان در حال خدمت) بدون غیبت اولیه به شرطی که در مقطع کارشناسی و بالاتر پذیرفته شوند مشکلی جهت ثبت نام ندارند.

 

 

نکــــــــــــات مهــــــــــــــم :

1- دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه 93 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

2- دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

3- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم )، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک کاردانی می باشند ) بایستی معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کتبی واقعی و معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نام، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می گردد.

تبصره 1: داوطلبان دیپلمه نظام قدیم و نظام جدید بایستی معدل کل و معدل کتبی دیپلم متوسطه خود را عیناً در بندهای 11 و 12 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.
تبصره 2: داوطلبان دیپلمه فنی و حرفه ای و یا کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی در دیپلم، بایستی معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بندهای 11 و 12 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج نمایند.

4-انتقال و تغییر رشته از رشته محل های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی به رشته محل هایی که پذیرش آنها با نمرات آزمون سراسری صورت می گیرد، ممنوع است. لذا توصیه می شود که دقت و توجه کافی در انتخاب کدرشته محل های تحصیلی و اولویت بندی آنها بعمل آورند.

5- داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1393 مجاز به انتخاب رشته نشده اند و یا غایب جلسه آزمون بوده اند، منحصراً مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی به روش پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی می باشند و در صورت درج کدرشته محل های رشته هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد، اجازه تأیید و ادامه مراحل انتخاب رشته اینترنتی به آنان داده نخواهد شد و می بایست در همان مرحله نسبت به حذف کدرشته های مربوط، از اولوی تهای انتخابی خود اقدام نموده و سپس مراحل بعدی را ادامه دهند.

تبصره: داوطلبان مشمول بند فوق: 1- بر حسب اینکه در یک گروه آزمایشی و یا چند گروه آزمایشی در آزمون سراسری سال 1393 ثبت نام نموده اند، می توانند رشته های مربوط به گروه یا گروه های آزمایشی که در آن ثبت نام نموده اند را انتخاب نمایند. 2- چنانچه قبلاً فقط در یک یا دو گروه آزمایشی ثبت نام نموده اند و علاقمند به انتخاب رشته از سایر گروه های آزمایشی می باشند می بایست ابتدا هزینه اعلام علاقمندی برای گروه های آزمایشی مربوط یعنی مبلغ 106.000 ریال ( به ازای هر گروه آزمایشی) را از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

6- داوطلبانی که قبلاً در یکی از گروه های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبا ن های خارجی) در آزمون سراسری سال 1393 ثبت نام نموده اند، در صورت تمایل در این مرحله می توانند با پرداخت هزینه مربوط (برای هر یک از گروه های آزمایشی 106.000 ریال) ، منحصرا از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب بصورت الکترونیکی ، نسبت به انتخاب رشته ازگروه یا گرو ههای آزمایشی مورد نظر اقدام نمایند.

* نکته مهم: لازم به تأکید است که در روش پذیرش با سوابق تحصیلی، هر داوطلب می تواند متقاضی یک گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) و دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی باشد. بدیهی است یک داوطلب نمی تواند همزمان متقاضی دو گروه آزمایشی از گروه های آزمایشی اصلی یعنی گرو ههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی باشد.

 

دریافت دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال 1393 – کلیک کنید

 

اصلاحیه دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری و بدون آزمون سال 1393 – (اضافه شدن برخی کدرشته محل های تحصیلی به پذیرش بدون آزمون) – کلیک کنید

 

ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مهر سال 93 (علاقه مندانی که در آزمون سراسری سال 93 ثبت نام نکرده اند)کلیک کنید

 

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 93 ثبت نام کرده اند (داوطلبانی که یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند و یا در جلسه آزمون سراسری غایب بوده اند) برای کد رشته مجل های صرفا بر اساس سوابق تحصیلیکلیک کنید

 


در همین زمینه بخوانید:

پاسخگویی به برخی از سوالات داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور باید بدانند!

 نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : hooman - در تاریخ : 20 مرداد 1393

  سلام پشتیبان عزیز میشه خیلی سریع جواب منو بدین ، من میخوام فقط پیام نور ثبت نام کنم و ازمون سراسری هم شرکت نکردم کدوم کارتو الان باید بخرم اگه میشه لینک مستقیم برام بذارین.تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 مرداد 1393 :

  سلام
  کارت مربوط به بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی رو باید خریداری کنید

 2. نویسنده دیدگاه : zohre - در تاریخ : 20 مرداد 1393

  سلام من اشتباها کارت مربوط به استعدادهای درخشان رو خریدم.ولی باید مربوط به سوابق تحصیلی رو میخریدم راهنماییم کنید حالا چیکار کنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 مرداد 1393 :

  سلام
  کاری نمی توانید بکنید و باید مجددا کارت مربوط به سوابق تحصیلی رو خریداری کنید

 3. نویسنده دیدگاه : zohre - در تاریخ : 20 مرداد 1393

  الان مبلغی که دادم ازبین زفته؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  بله دیگه متاسفانه!! باید با دقت بیشتری خرید میکردید.

 4. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 20 مرداد 1393

  سلام این چندمین بار سوالم رو می‌پرسم خواهش میکنم جواب بدید من سال پیش در رشته صنایع پیام نور بدون آزمون قبول شدم و در حال ادامه هستم کنکور هم شرکت کردم اگه تو یه رشته ی دیگه تو دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی قبول شم و میتونم هر دو رشته رو باهم ادامه بدم خواهشا راهنمایی کنید بخدا سرچم کردم چیزی متوجه نشدم با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  دوست عزیز لطفا در خبر بالا ، قسمت مربوط به (نکتـــه مهـــم در مورد تحصیل همزمان) را مطالعه فرمایید ، کامل توضیح داده شده است.

 5. نویسنده دیدگاه : ندا - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام خسته نباشید
  من می خوام در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم . اما کنکور سراسری شرکت نکردم و میخوام به طور فراگیر شرکت کنم.
  اما نمیدونم کی بایدثبت نام کنم یا چه جوری؟
  خواهش میکنم منو راهنمایی کن

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سبلام
  دوست عزیز پذیرش فراگیر کارشناسی حذف شده است.
  شما باید طبق خبر بالا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور شرکت کنید که به بدون آزمون هست.

 6. نویسنده دیدگاه : shila - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام. ببخشید من میخوام رشته ی زبان انگلیسی پیام نور بر اساس سوابق تحصیلی رو انتخاب کنم ولی هرچی میگردم تو سایت سازمان سنجش کارت با شماره سریال 12 رقمی که مربووط به این رشته باشه پیدا نمیکنم و یک کارت بین کارتهای دیگه هست که نوشته گروه علایق پیام نور و غیر انتفاعی که خریدم ولی متاسفانه 9 رقمیه! الانم نمیتونم ثبت ناممو تکمیل کنم لطفا راهنماییم کنید نگرانم که نتونم ثبت نام کنم و مهلت تموم بشه.

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  دوست عزیز شما باید از کارت اعتباری مربوط به سوابق تحصیلی 12 رقمی یکی خرید کنید و ثبت نام کنید

 7. نویسنده دیدگاه : shila - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام . من چند سال قبل انصراف از تحصیل دادم الان باید گزینه ی انصرافی رو انتخاب کنم ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  اگر انصراف داده اید بله!! البته گزینه ها را با دقت مطالعه کنید

 8. نویسنده دیدگاه : مونا - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام
  توى روزهاى اول ثبت نام معدل زیر ١٠ثبت نمى شد و وارد کردن معدل کل هم اجبارى نبود
  ولى الان بهم گفتن که با معدل زیر ١٠هم ثبت نام انجام میشه و معدل کل هم اجبارى شده،آیا همینطوره؟
  ممنون میشم جواب بدین پشتیبان عزیز چون من کارت اعتبارى خرید کردم ولى اون موقع دیدم معدل زیر ١٠نمیشه وارد کرد و رو دستم موند
  یعنى الان میتونم ثبت نام کنم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  اطلاعی ندارم!!
  اگر کارت اعتباری دارید که ضرری ندارد ثبت نام کنید شاید درست شده بود

 9. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام توی یکی از کادرهای بالا داخل پرانتز به رنگ قرمز نوشتید:
  (علاقه مندانی که در آزمون سراسری سال 92 ثبت نام نکرده اند) – کلیک کنید.
  اشتباهی ننوشتید سال 92؟ فکر کنم باید می نوشتید 93!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  سپاس از شما – بله اصلاح شد

 10. نویسنده دیدگاه : سحر - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام دیپلم برق هم میتونه شرکت کنه توبدون آزمون؟این رشته پیش دانشگاهی نداره امامدرک کاردانی فک کنم باشه،میشه شرکت کردپیام نور؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  در صورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) بله می توانید

 11. نویسنده دیدگاه : shila - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  من کارت 12 رقمی گروه اصلی رو گرفتم اون مشکلی نداره ولی کارت گروه زبان خارجی رو گرفتم به جای 12 رقم 9 رقمی هست الانم ثبت نامم تکمیل نمیشه تو قسمت راهنمای ثبت نام نوشته که کارت مربوط به زبان وهنر 3500 تومنه ولی مبلغ کارت مربوطه 5800 تومن هست تو قسمت خرید والان چجوریه یعنی من اشتباه میکنم! میشه راهنمایی کنید کدوم قسمت هست کارت علایق پیام نور!

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  دوست عزیز اون مربوط به علایق مال کنکو سراسری بوده!!! با سازمان سنجش تماس بگیرید.

 12. نویسنده دیدگاه : داود - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  باسلام ببخشید می خواستم ببینم دوره کارشناسی ناپیوسته هم پیام نور دارد یا نه ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  خیر ندارد . باید در کارشناسی پیوسته شرکت کنید

 13. نویسنده دیدگاه : طلا - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام پشتیبان عزیز خیلی ممنون میشم جواب منو بدین من از انتخاب رشته ی مجازی گزینه2استفاده کردم و در دانشگاه پیام نور قبول شدم الان خیلی استرس دارم اخه رتبم زیاد جالب نیست میترسم دانشگاه قبولم نکنه ینی امکان داره پیام نور قبولم نکنه و گزینه2 اشتباه کرده باشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  دوست عزیز اطلاعی در این زمینه نداریم. با سازان سنجش تماس بگیرید

 14. نویسنده دیدگاه : parisa - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام پشتیبان
  اینکه نمره ی یه درس هنوز تایید نشده عادیه؟ یا باید برم دانشگاه اعلام کنم؟؟؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  اگر فقط تایید نشده است عادیه. تایید نمرات دست خود مراکز می باشد.

 15. نویسنده دیدگاه : سارا - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  با سلام واحترام من دیبلم حسابداری هستم چرا نمی توانم در بیام نور ثبت نام کنم لطفا کمکم کنید؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  داشتن مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی الزامی می باشد.

 16. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  با سلام و ارادت
  میخواستم بپرسم پذیرش بدون آزمون برای پیام نور به شرایطی بستگی داره؟ مثلا معدل کتبی دیپلم زیر 10 چقدر شانس داره پذیرش بشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  بر اساس سوابق تحصیلی معدل دیپلم شما می باشد

 17. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام… ببخشید من هیلی سوال میپرسم . من از سراسری هم زبان قبول شدم هم تجربی… انتخاب رشته کردم هم مترجمی زبان هم روانشناسی میخواستم بدون الان اگه هردوتاشو دانشگاه پیام نور قبولم کنه میتونم هردوتاشو برم یا فقط زبان یا روانشناسی؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  فقط یک رشته می توانید تحصیل کنید!!

 18. نویسنده دیدگاه : عبداله - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام خسته نباشید
  یک سوال داشتم من یک امتحان 31تیر تستی داشتم وتازه متوجه شدم یک سوال پاسخ داده بودم زده برام بدون پاسخ درصورتی منکه یادمه گزینه صحیح پر کرده بودم. ایا میشه پیگیری کنم ؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  از مسئول امتحانات مرکزتان پیگیری کنید شاید بتوانند کاری کنند چون هنوز نمرات از سازمان مرکزی تایید نشده اند!!

 19. نویسنده دیدگاه : 12 - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام
  میشه لطف کنید و بگید طبق این جوابی که سازمان سنجش به من داده منظورش چیه؟
  من پرسیدم :«من با دیپلم تجربی در آزمون سراسری تجربی امسال مجاز شدم.میخوام انتخاب رشته ی با آزمونم رو از گروه تجربی و بدون آزمونم رو از گروه انسانی انجام بدم.امکانش هست یا نه؟
  جواب سایت:
  با سلام قابل توجه داوطلبان گرامی: کلیه اولویتهای انتخابی باید در یک فرم وارد شوند حال چه قصد انتخاب رشته در دو گروه را داشته باشید و چه بیشتر.فرم انتخاب رشته دیگری وجود ندارد بنابراین در صورت انتخاب رشته و دریافت کدرهگیری از انتخاب رشته جدید خود داری نموده و از منوی سمت راست سایت انتخاب رشته با ورود به لینک ویرایش انتخاب رشته می توانید اولویتهای انتخابی خود را تغییر داده و اصلاح نمایید. سریال ثبت گروه ازمایشی جدید در سامانه انتخاب رشته ازمون سراسری 93(سریال 10 رقمی) : این سریال مربوط به کلیه داوطلبانی است که قصد انتخاب رشته از سایر گروههای ازمایشی به صورت پذیرش از طریق سوابق تحصیلی بجز گروهی که در آن ثبت نام نموده اند را دارند. بعنوان مثال داوطلبی در آزمون گروه ریاضی شرکت کرده و قصد انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از گروه انسانی را دارد.لازم به ذکر است داوطلبی که مثلا در آزمون ریاضی شرکت کرده نمی تواند از دفترچه سایر گروهها به صورت با آزمون انتخاب رشته نماید این برای همه داوطلبان صدق می کند. داوطلبی هم که در آزمون سراسری شرکت نکرده و مثلا در گروه انسانی ثبت نام نموده می تواند همانند داوطلبی که در یک گروه ازمایشی با آزمون شرکت کرده کارت پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سایر گروهها را خریداری و اطلاعات آن را در فرم انتخاب رشته ثبت نموده و سپس کدرشته محلهای مورد علاقه خود را انتخاب نماید. سریال ثبت‌نام پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی ازمون سراسری مرداد ماه سال 1393(سریال 12 رقمی) مربوط به داوطلبانی است که در آزمون سراسری ثبت نام ننموده اند و برای اولین بار و برای انتخاب رشته بر اساس پذیرش از طریق سوابق تحصیلی اقدام می نمایند. این دسته از داوطلبان نیز می توانند همانند داوطلبان شرکت کننده در ازمون پس از ثبت نام در یکی از گروههای ازمایشی کارت سریال 10 رقمی سایر گروهها را نیز خریداری نموده و از سایر گروهها نیز انتخاب رشته نمایند. توجه: داوطلبلان کاملا دقت نمایند که اطلاعات کارتهای خریداری شده اضافه را باید در فرم انتخاب رشته نمایند چه کارت علاقه مندی های پیام نور و غیرانتفاعی و چه کارت تربیت معلم و فرهنگیان و چه کارتهای انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی از سایر گروهها تذکر خیلی مهم: اطلاعات شماره سریال هر کارت را در قسمت مربوط به همان کارت وارد نمایید بعنوان مثال داوطلبی که کارت علاقه مندیهای پیام نور و غیرانتفاعی را خریداری نموده نباید سریال کارت خود را در قسمت اضافه نمودن گروه ازمایشی جدید وارد نماید در آن صورت سیستم به صورت خودکار به وی اعلام خطا می نماید. با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 مرداد 1393 :

  سلام
  تا جایی که در بالا توضیح داده شده است همانی هست که ما گفتیم. یعنی اگر در آزمون سراسری شرکت کرده اید و مجاز نشده اید و یا غیبت کرده اید و یا کلا در آزمون سراسری شرکت نکرده اید می توانید از ثبت نام بدون آزمون بر اساس سوابق تحصیلی استفاده کنید.

 20. نویسنده دیدگاه : fatemeh - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  با سلام
  من مدرک لیسانس دارم و می خواهم یک رشته ی دیگر در دانشگاه پیام نور بخوانم که برخی از دروس آن با رشته ی قبلی من مشترک (دروس عمومی و اختصاصی) است آیا این درس ها را باید بخوانم یا تطبیق داده می شود اگه امکان دارد سریع پاسخ دهید
  با تشکر

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  بعد از قبولی در پیام نور ، دروسی که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشند می توانید تطبیق دهید. شرایط تطبیق واحد هم در همین سایت موجود است جستجو کنید

 21. نویسنده دیدگاه : اکرم - در تاریخ : 21 مرداد 1393

  سلام.برنامه امتحانات رو قبل از امتحانات تابستون قرار میدین؟(برنامه امتحانات ترم آینده منظورمه)

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 مرداد 1393 :

  سلام
  اگر منظورتان نیمسال بعدی هست مشخص نیست هر زمانی که تاریخ ها کمی قطعی شدند.

 22. نویسنده دیدگاه : رضا - در تاریخ : 22 مرداد 1393

  سلام
  خواهش میکنم جوابمو فقط با یک آره یا نه ساده بدید من متن بالا رو هم خوندم ولی چیزی متوجه نشدم من دانشجوی صنایع پیام نور البته بدون کنکور هستم من اگه تو یه دانشگاه دیگه میتونم یه رشته دیگه با کنکور یا بدون کنکور رو کنار همین رشته بخونم چون شنیدم میشه و الان شک دارم تو رو خدا جواب بدید انتخاب رشته داره تموم میشه باز ازتون عذرخواهی میکنم

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 مرداد 1393 :

  سلام
  ما فقط در مورد دانشگاه پیام نور اطلاع داریم که فعلا خبر نمی شود. در مورد شرایط سایر دانشگاه ها اطلاعی نداریم

 23. نویسنده دیدگاه : سلام - در تاریخ : 22 مرداد 1393

  لام.خواهش میکنم به این سوالم حتما امروز جواب بدید.چون آخرین روز انتخاب رشته است. من تجربی شرکت کردم و آزمون دادم اما میخوام رشته های بدون آزمون -پذیرش با سوابق تحصیلی مربوط به رشته ریاضی کارت تهیه وانتخاب رشته کنم/دیپلم من ریاضی هست.
  اصلا در این مورد تو دفترچه ها توضیح ندادن…فقط گفتن تو آزمون ۹۳ ثبت نام و شرکت نکرده باشه… یعنی چون تجربی شرکت کردم نمیشه کارت تهیه کنم وبدون آزمون ریاضی رو انتخاب رشته کنم؟یا میشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 مرداد 1393 :

  سلام
  چیزی که در دفترچه اعلام شده این هست که یا در آزمون سراسری ثبت نام کرده باشید: یا مجاز به انتخاب رشته نشده باشید و یا در آزمون سراسری غیبت کرده باشید!!
  و یا کلا در آزمون سراسری شرکت نکرده باشید. در این صورت می توانید در بدون آزمون شرکت کنید.

 24. نویسنده دیدگاه : mona - در تاریخ : 22 مرداد 1393

  سلام…کسی که مدرک کاردانی داره و در این پذیرش شرکت کنه باید 4 سال تحصیل کنه و مدرک لیسانس بگیره یا 2 سال میشه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 مرداد 1393 :

  سلام
  این کارشناسی پیوسته هست.
  حالا شما اگر مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید و مدرک کاردانی هم داشته باشید ، دروس مربوط به کاردانی شما که شرایط تطبیق واحد رو دارند می توانید تطبیق دهید و تحصیل شما کوتاهتر می شود.ولی اگر مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید همان 4 سال هست

 25. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 22 مرداد 1393

  پشتیبان عزیز تو را خدا جواب بدید اخه فقط چند ساعت وقت است ایا ثبت نام با کارت 12 رقمی برای پذیرش بدون ازمون درست است

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 22 مرداد 1393 :

  بله درست است

 26. نویسنده دیدگاه : پشتیبان - در تاریخ : 22 مرداد 1393

  برای ادامه بحث و گفتگو در مورد این موضوع مراجعه کنید به :

  تمدید مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون مهر سال 93 دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

امکان نظر دادن نیست - نظرات این خبر توسط پشتیبان غیر فعال می باشد


خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

26 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

3 دی 1395 | کد خبر : 48140

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

30 آذر 1395 | کد خبر : 47961

اختصاصی پیام نورنا/

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

28 آذر 1395 | کد خبر : 47831

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top