چاپ خبر
مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد/

دستورالعمل اجرایی و شرایط جدید معرفی به استاد پیام نور

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : دانشگاه پیام نور دستورالعمل اجرایی و قوانین جدید تکدرس و معرفی به استاد دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : شرایط جدید و دستورالعمل اجرایی نحوه ارائه دروس به صورت معرفی به استاد توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور اعلام و ابلاغ شد.

این دستورالعمل بر اساس آیین نامه آموزشی دوره های کاردانی و کارشناسی و آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد، به منظور ایجاد وحدت رویه در ارائه درس، به صورت معرفی به استاد مصوب 20 تیرماه 1394 شورای آموزشی دانشگاه حسب بخشنامه شماره 3/30424/د مورخ 24 شهریوماه 1394 تهیه و تنظیم شده است و از سال تحصیلی 95-94 لازم الاجرا می باشد.

نکته 1 : پیشخوان خدمت در سیستم گلستان پیام نور برای ثبت درخواست معرفی به استاد در بازه زمانی اعلام شده در تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور (+اینجا) فعال و قابل ثبت می باشد. و در خارج از بازه زمانی اعلام شده قابل ثبت نمی باشد و غیرفعال است.

نکته 2 : بعد از ثبت درخواست خود از طریق پیشخوان خدمت حتما با کارشناس رشته خود برای تعیین زمان و نحوه برگزاری معرفی به استاد خود هماهنگ کنید.

ماده 1: دانشجوی دوره های کاردانی و کارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) که برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشد، می تواند امتحان آن دو درس را خارج از تاریخ امتحانات اعلام شده در تقویم دانشگاهی از طریق معرفی به استاد بگذراند.

ماده 2: دانشجوی دوره کارشناسی ارشد اعم از شیوه آموزشی و شیوه پژوهشی، که برای فراغت از تحصیل تنها یک درس نظری اعم از؛ دروس باقیمانده سر فصل دوره، جبرانی کارشناسی و جبرانی میانگین داشته باشد (بجز دروس روش تحقیق و سمینار) می تواند آن درس را خارج از تاریخ امتحانات اعلام شده در تقویم دانشگاهی به صورت معرفی به استاد انتخاب و بگذراند. دانشجوی شیوه پژوهشی قبل از دفاع از پایان نامه مجاز به اخذ و گذراندن درس معرفی به استاد می باشد.

تبصره 1: ارائه دروس عملی، کارآموزی، کارورزی و پروژه به صورت معرفی به استاد در تمامی دوره های تحصیلی ممنوع می باشد.

تبصره 2: در صورتی که دانشجو درس نظری – عملی را الزاما در نیمسال آخر انتخاب و در بخش عملی آن، نمره قبولی کسب نماید و در بخش نظری نمره مردودی اخذ و یا غیبت کرده باشد، می تواند واحد نظری را به صورت معرفی به استاد (با رعایت مقررات ماده 1) اخذ و پس از کسب نمره قبولی، نمره عملی نیز ثبت شود.

تبصره 3: دانشجویان عزیزی که شرایط اعلام شده را دارند باید در زمان های مشخص شده در تقویم آموزشی برای معرفی به استاد ، درخواست خود را در سیستم گلستان از طریق پیشخوان خدمت ثبت کنند.

ماده 3: دانشجو موظف است پس از اطمینان از گذراندن کلیه دروس دوره، تقاضای خود را از طریق [پیشخوان خدمت] دانشگاه در سیستم جامع گلستان ارائه نماید. در صورت عدم احراز شرایط معرفی به استاد، مسئولیت بر عهده دانشجوی متقاضی است. آموزش مرکز یا واحد مربوط نیز، باید پس از ثبت کلیه نمرات دروس دانشجو در سامانه گلستان و بررسی کلیه سوابق تحصیلی وی و محرز شدن موضوع ماده 1 یا 2 اقدام به تایید تقاضای معرفی به استاد نماید. درغیر اینصورت دانشجو ملزم به گذراندن مجدد دروس معرفی به استاد به همراه کلیه دروس باقیمانده سرفصل مطابق آیین نامه ومقررات آموزشی در اولین نیمسال است. مسئولیت اجرای آن به عهده کارشناس آموزش مرکز یا واحد می باشد.

راهنمای تصویری ثبت درخواست معرفی به استاد از طریق پیشخوان خدمت سیستم گلستان – کلیک کنید

 

ماده 4: آموزش مرکز یا واحد باید حداکثر ظرف مدت ده روز کاری بررسی های اولیه را انجام و در صورت احراز شرایط، دانشجو را با هماهنگی مدیر رشته و معاون مرکز/واحد مربوط، به استاد واجد شرایط معرفی نماید. نمره درس نیز باید حداکثر ظرف مدت 10 روز توسط استاد درس به آموزش اعلام گردد. کلیه امور مربوط به معرفی به استاد طبق تقویم آموزشی دانشگاه باید حداکثر در مدت 20 روز کاری به اتمام رسیده و نمره در سامانه گلستان ثبت شود.

ماده 5: استاد درس مربوط موظف است در تاریخ اعلام شده و به طور رسمی با نظارت آموزشی مرکز یا واحد نسبت به برگزاری امتحان درس معرفی به استاد (بصورت کتبی) اقدام و نمره و برگه امتحان دانشجو را به اداره امتحانات مرکز و واحد تحویل دهد. دانشجو نیز موظف است طبق برنامه ای که آموزش یا استاد مشخص می کند نسبت به شرکت در جلسه امتحان اقدام نماید.

ماده 6: چنانچه دانشجو در امتحان درس معرفی به استاد غیبت نماید یا نمره قبولی کسب نکند، غیبت یا نمره مردودی در سامانه گلستان درج و در سوابق تحصیلی وی ثبت خواهد شد. در این شرایط دانشجو می تواند به اخذ مجدد درس به صورت معرفی به استاد و پرداخت شهریه مجدد اقدام نماید، این گونه دانشجویان تا زمانی که مشکل سنوات یا مشمولیت نظام وظیفه نداشته باشند، امکان اخذ درس، بصورت معرفی به استاد مجدد با پرداخت شهریه مربوط را دارند.

ماده 7: دانشجوی معرفی به استاد، ملزم به پرداخت شهریه ثابت و شهریه متغیر برابر مصوبات دانشگاه می باشد.

ماده 8: شرایط انتخاب استاد برای اخذ امتحان معرفی به استاد به شرح زیر است:

1- عنوان درس با رشته تحصیلی استاد مطابقت داشته باشد.

2- استاد ترجیحا از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور مرکز/واحد یا سایر مرکز همجوار انتخاب شود. در صورت عدم دسترسی به عضو علمی پیام نور، به ترتیب اعضای علمی سایر موسسات آموزشی و پژوهشی و سپس مدرسان مدعو با مدرک دکتری تخصصی در اولویت قرار گیرند.

3- در دروس معارف اسلامی باید از مدرسان دارای صلاحیت مورد تایید نمایندگی نهاد رهبری استفاده شود.

ماده 9: به ازای هر دانشجو معرفی به استاد، دو ساعت حق التدریس به استاد حائز شرایط ماده 8، پرداخت می شود. هر عضو علمی در هر نیمسال تحصیلی حداکثر می تواند تا 48 ساعت (معادل 3 واحد نظری) و در دوره تابستان تا 16 ساعت ( 1 واحد نظری) درس معرفی به استاد اخذ و حق التدریس مربوط را دریافت نماید. هر گونه پرداخت خارج از سقف تعیین شده ممنوع می باشد. دفتر برنامه ریزی آموزشی سازمان مرکزی باید شرایط اعمال این ماده را به صورت مکانیزه در سامانه گلستان در اسرع وقت فراهم کند تا حق التدریس مربوط از طریق سامانه گلستان محاسبه و پرداخت شود. تا اجرایی شدن این مهم در سامانه گلستان هر گونه پرداخت در این خصوص، در چارچوب این دستورالعمل محاسبه و از اعتبارات استان قابل پرداخت می باشد.

ماده 10 : در صورت کسر ساعت موظف تدریس در نیمسال اول و دوم، در هر نیم سال تحصیلی حداکثر 3 واحد معادل می تواند بدون پرداخت حق الزحمه به عنوان واحد معادل در سامانه گلستان، برای عضو علمی ثبت و لحاظ گردد. مرجع تایید این بخش رییس استان و پس از بررسی و اعمال آن در سامانه گلستان از طریق مدیریت برنامه ریزی آموزشی سازمان مرکزی می باشد.

این دستورالعمل در شورای آموزشی دانشگاه مورخ 20 تیرماه 1394 بررسی و به تصویب رسید و از ابتدای سال تحصیلی 95-94 لازم الاجرا است.

 مطالب مرتبط :
Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : zac - در تاریخ : 29 بهمن 1394

  سلام بنده این ترم 22 واحد دارم و ترم احر محسوب میشم میخواسم بدونم که میشه من 19 واحد این ترم بردارم و 3 واحد باقی مونده رو تابستون ب صورت معرفی ب استاد بگذرونم؟ی سوال دیگم داشتم این بود که من این ترم نیاز دارم که خطای پسش نیاز درسا برام برداشته بشه اگه بخوام تابستون معرفی به استاد بگیرم درسی و باز هم این خطاهای پیش نیاز برام برداشته میشه یا نه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 30 بهمن 1394 :

  سلام
  بله می توانید. البته رعایت پیش نیازها در این صورت برای شما الزامی می شود برای ان 19 واحد

 2. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 13 اسفند 1394

  سلام خسته نباشید.دانشگا ب من گفته معرفی ب استاد فقط2درس نظری داشته باشی 2تاکتاب میتونی فقط واحدش مهم نیس فقط/2تا برداری.درسته؟؟؟
  یعنی من کلا 11واحدم ک4واحدپروژه و1واحد کاروزی دارم ک عملین.فقط6واحد نظری دارم چکارکنم جورکنم معرفی ب استادبگیرم چون معدلمم کمتراز18بهم24تانمیدن ک تابستان بتونم معرفی ب استاد بگیرم تموم کنم،نظرشماراهی نیس؟؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 14 اسفند 1394 :

  سلام
  دوست عزیز چرا خودتون رو اذیت میکنید!!
  برای معرفی به استاد فقط و فقط باید حداکثر 2 درس نظری برای فارغ التحصیلی داشته باشید و تمام نمرات دیگر شما ثبت قطعی شده باشند همین
  غیر از این باشد نمی توانید معرفی به استاد بگیرید

 3. نویسنده دیدگاه : amir - در تاریخ : 19 خرداد 1395

  سلام من ورودی سال نود هستم و از معافیت تحصیلی استفاده میکنم که این ترم تموم میشه و یه درس یک واحدی تربیت بدنی و یک درس اختیاری و یک درس امار برام باقی مونده که روی هم پنج واحد میشن میخواستم ببینم تابستون میتونم ورزش و یه درس اختیاریو به صورت ودخوان پاس کنم بعد برای همین تابستون برای درس امار معرفی به ایتاد بگیرم؟چون سنوات تحصیلیم این ترم تموم میشه و درس امار هم خیلی سخته و به جز معرفی به استاد نمیشه پاسش کرد

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 خرداد 1395 :

  سلام
  اگر ارائه بشه بله می توانید.
  شرایط معرفی به استاد رو مطالعه کنید اگر شرایطش رو داشته باشید می توانید.

 4. نویسنده دیدگاه : ساسان اندیمشکی - در تاریخ : 19 خرداد 1395

  باسلام
  اینجانب دانشجوی ارشد ریاضی شیوه آموزش محور هستم و فقط یکی از دروس جبرانی ام برای فارغ التحصیلی باقی مانده ..
  می تونم به رغم ارایه شدن در ترم تابستان این درس را معرفی به استاد بگیرم….؟؟؟؟
  ممنون وسپاسگزارم
  ساسان اندیمشکی

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 19 خرداد 1395 :

  سلام
  در صورت داشتن شرایط معرفی به استاد بله می توانید

 5. نویسنده دیدگاه : قربانی - در تاریخ : 20 خرداد 1395

  سلام و خسته نباشید
  بنده دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری هستم … 3 واحد درس پیشرفته 2 رو میخوام تابستون به صورت معرفی به استاد بگیرم . حالا میخوام بدونم میشه یا ن؟ و اگه میشه شهریش چطور حساب میشه…. وآیا با گرفتن ترم تابستون متفاوته ؟ مسئله دوم اینکه برای مقطع کارشناسی دروس جبران معدل وجود نداره ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 خرداد 1395 :

  سلام
  دوست عزیز شرایط معرفی به استاد رو مطالعه کنید اگر شرایطش رو داشته باشید می توانید.
  شهریه در ترم تابستان به صورت نصف می باشد

 6. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 20 خرداد 1395

  سلام
  آیا دانشجوی مهمان میتونه دروس باقیمانده را به صورت معرفی بااستادبگذرونه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 20 خرداد 1395 :

  سلام
  معرفی به استاد رو باید در مرکز خودتان بگذرانید مگر اینکه مهمان دائم باشید

 7. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 20 خرداد 1395

  سلام.یه سوال داشتم.درسته اواخر تابستان هم یه مهلت دیگه برای معرفی به استاد هست؟؟؟اگه هست وقتی که معرفی به استاد گرفتیم امکانش هست تا قبل از رسیدن مهرماه نمرات ثبت بشه و کارهای فارغ التحصیلی را انجام داد؟
  یه سوال دیگه هم داشتم.درمرود درسی که واحد عملی داره و عملیش رو مثلا همین ترم یه نمره ای گرفتیم ولی خب تئوری نمرش کم شده و این درسو پاس نکردیم،حالا با این حال میشه اون واحد نظریشو معرفی به استاد گرفت؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 خرداد 1395 :

  سلام
  بله در شهریورماه معرفی به استاد هست.
  بستگی به مرکزتان دارد که نمرات رو ثبت کند یا خیر
  بله می شود.

 8. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 20 خرداد 1395

  سلام من فقط دو واحد از درس نظری دارم ک فارغ التحصیل بشم.بقیه رو پاس کردم.امتحانم ۲۵خرداد هستش.اگر نتونم قبول بشم این درس رو عایا میتونم حداکثر تا ۱۰تیرماه نمره قبولی بگیرم.ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 خرداد 1395 :

  سلام
  اگر نظری باشند می توانید در بازه معرفی به استاد اخذش کنید.

 9. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 21 خرداد 1395

  سلام جبرانی میانگین یعنی چه و از چه کتبی است

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 21 خرداد 1395 :

  سلام
  برای کسانی هست که در زمان فارغ التحصیلی معدل کل انها در کارشناسی زیر 12 و در ارشد زیر 14 می باشد.
  دروسی که گذرانده اند و نمراتش در کارشناسی بین 10 تا 11.99 و در ارشد بین 12 تا 13.99 می باشد رو دوباره میدن تا بگذرانند

 10. نویسنده دیدگاه : اسماعیل - در تاریخ : 24 خرداد 1395

  سلام
  ممنون از زحماتتون
  سوال اول اینکه آیا برای معرفی به استاد شهریه تعلق میگیره؟اگه میگیره چطوری هست؟مثلا شهریه ثابت کامل هست یا مثل ترم تابستان نصفه است؟
  سوال دوم اینکه دو درس که یکی پیش نیاز دیگری هست میتوان در یک ترم برداشت؟لازم به ذکر هس که ترم آخر هست و دو مورد اینطوری دارم برای یک ترم.درواقع چهار درس
  سوال سوم اینکه اگر 26 واحد بماند و معدل هم الف نباشد باتوجه به اینکه 2 واحد را بخوام معرفی استاد بگیرم آیا ترم آخر محسوب میشوب و میتونم 24 واحد بردارم و دو واحد هم معرفی به استاد؟
  خیلی ممنون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 24 خرداد 1395 :

  سلام
  بله تعلق میگیرد.
  شهریه در نیمسال ها به صورت کامل هم ثابت و هم متغییر. و در ترم تابستان به صورت نصف هم ثابت و هم متغییر
  اگر ترم اخر باشید بله می توامید.
  ترم اخری محسوب نمی شوید و باید بر اساس معدلتون انتخاب واحد کنید و معرفی به استاد هم نمی توانید.

 11. نویسنده دیدگاه : علی - در تاریخ : 27 خرداد 1395

  سلام با توجه به اینکه من 2 واحد درس خودخوان و 2 واحد تخصصی دارم در مقطع کارشناسی ارشد آیا میتونم معرفی به استاد بگیرم یا نه؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 27 خرداد 1395 :

  سلام
  دوست عزیز معرفی به استاد ربطی به خودخوان و تخصصی بودن درس ندارد. همین که حداکثر 2 درس تئوری برای فارغ التحصیلی داشته باشید می توانید معرفی به استاد بگیرید

 12. نویسنده دیدگاه : احمدزاده - در تاریخ : 2 تیر 1395

  سلام
  میزان شهریه برای معرفی به استاد چجوری هست؟ ینی شهریه ثابت رو واریز کنی بعد شهریه متغیر اون دروس یا نصف شهریه متغیر اون دروس؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 2 تیر 1395 :

  سلام
  بله صورت کامل می باشد

 13. نویسنده دیدگاه : ادبیات زبان انگلیسی مشهد - در تاریخ : 5 تیر 1395

  با سلام و خسته نباشید
  من ترم اخر هستم و یک درس 2 واحدی فوق العاده سختم را افتادم که تصمیم دارم به صورت معرفی به استاد بردارم
  سوال من اینه که آیا دانشجو دخالتی در انتخاب استاد داره ؟ یا حداقل میتونه از مدیر گروه بخاد که معرفی به استاد مورد نظرش بشه ؟
  سوال دیگرم اینه که امتحان را استاد مورد نظر مثلا مثل امتحانات میان ترم خودش سوال طرح میکنه و تصحیح میکنه ؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 5 تیر 1395 :

  سلام
  بستگی به مرکزتان دارد که اجازه بدهد خودتان انتخاب کنید یا خودشان انتخاب کنند.
  بله

 14. نویسنده دیدگاه : رحیم - در تاریخ : 9 تیر 1395

  با سلام.
  من وقتی برای معرفی به استاد به دانشگاه پیام نور تبریز مراجعه کردم به من گفتند که امتحان در شهریور گرفته خواهد شد و شما استاد رو نخواهی شناخت و اینکه اگر درس در ترم تابستان ارائه شود نمی توانید آن را بردارید و به صورت معرفی به استاد ثبت کنید.لطفا به مسئول امتحانات این دانشگاه شرایط و دستورالعمل معرفی به استاد را بفرمایید.من که نتوانستم به ایشان مطلب را بفهمانم.

 15. نویسنده دیدگاه : saeed - در تاریخ : 11 تیر 1395

  سلام
  بنده دو ترم پیش دروس سمینار ۱ و ۲ رو برداشتم
  اون طور که شنیدم دروس عملی تا دو ترم می تونن ادامه داسته باشن
  ترم اول که نمره ای براشون ثبت نشد
  ترم دوم هم که همین ترمی بود که گذشت بازهم نمره ثبت نشد
  حالا سوال بنده اینه که استاد تا آخر تابستون مهلت داره برای ثبت نمره یا خیر؟
  و سوال بعدی اینکه معدل من زیر ۱۴ هستش و حتی اگه سمینارهارو هم با بهترین نمره پاس کنم بازم نمره م به حد نصاب نمیرسه
  حالا من با این وجود الان میتونم یه درس جبرانی هم بردارم یا حتما باید نمره سمینار ها تایید بشه؟
  ممنون از لطفتون

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 11 تیر 1395 :

  سلام
  تا زمانی که سایت برای ثبت نمره استاد باز باشد استاد می تواند نمره را ثبت کند
  باید نمرهاتون ثبت شود و بعد از موافقت مرکزتان می توانید دروس جبران معدل اخذ کنید.

 16. نویسنده دیدگاه : ali - در تاریخ : 13 تیر 1395

  سلام
  تعداد واحد های باقیمانده من 10تاست میخاستم بپرسم چطور می توانم واحد هارو در ترم تابستان ومعرفی به استاد بردارم که تا قبل از شروع ترم مهر فارغ التحصیل بشم؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 13 تیر 1395 :

  سلام
  باید 8 واحد رو در ترم تابستان بگذرانید و بعد از ثبت قطعی شدن نمرات این 8 واحد در بازه زمانی معرفی به استاد شهریورماه می توانید 2 واحد دیگر رو معرفی به استاد کنید

 17. نویسنده دیدگاه : D - در تاریخ : 1 شهریور 1395

  سلام، من سه واحد باقیمانده از مقطع کارشناسی دارم، یک واحد آن عملی است (کارتحقیقی2)آیا راهی هست من معرفی به استاد بگیرم؟؟؟؟؟؟؟ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 1 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر راهی نیست

 18. نویسنده دیدگاه : جاوید - در تاریخ : 3 شهریور 1395

  سلام.
  آیا من میتونم اگه نمراتم ثبت قطعی بشه و پاس کنم و فقط 2 درس نظری که یکی 4 واحد و یکی 3 واحد که جمعا 7 واحد باشه روومعرفی به استاد بگیرم؟رشته ام هم حسابداری هست. خیلی واجبه لطفا جواب بدین.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 3 شهریور 1395 :

  سلام
  بله می توانید

 19. نویسنده دیدگاه : سید - در تاریخ : 7 شهریور 1395

  سلام بنده دانشجوی ارشدم بامعدل13.61 تمام دروسم را پاس کردم ازکارشناس پرسیدم گفت بایک درس شما نمیتوانید معرفی به استاد بگیرید تو را بخدا کاری بکنید که ما دانشجویان ارشدم بتوانیم دو درس جهت معرفی به استاد بگیریم بخدا خسته شدم تورا بخدا کاری بکنید که من و امثال من راحت بشیم

 20. نویسنده دیدگاه : سید - در تاریخ : 8 شهریور 1395

  سلام بنده دوبار درخواست کردم ولی پشتیبان جوابمو نداد ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 شهریور 1395 :

  سلام
  دوست عزیز چه جواب بدیم!! قانون رو که نمیتونیم تغییر بدیم!

 21. نویسنده دیدگاه : سید - در تاریخ : 8 شهریور 1395

  قانون دودرس معرفی به استاد دانشجویان ارشد ایا اعلام میشود یانه

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 8 شهریور 1395 :

  خیر

 22. نویسنده دیدگاه : احمدزاده - در تاریخ : 11 شهریور 1395

  سلام.بنده دو درس دارم که می توانم معرفی به استاد کنم وقصد دارم این کار را بکنم.الان در سیستم گلستان مبلغ شهریه ثابت جهت ثبت نام نیمسال اول درج شده است.آیا باید این شهریه ثابت را بپردازم؟یا نصف آن را بپردازم؟ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 11 شهریور 1395 :

  سلام
  بله شهریه ثابت کامل دیافت می شود حتی برای معرفی به استاد

 23. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 18 شهریور 1395

  سلام درسی که عملی -نظری است مسئول آموزش بهمان گفت که اگر قسمت عملیش را نمره بیاورید قسمت نظریش میتوانید معرفی به استاد بگیرید حالا سوالم این است که حتما این درس را باید واحئ عملیش در نیمسال آخر نمره بیاوریم یا اینکه طبق گفته مسئول اموزش فرقی نمی کند در کدام نیمسال درس را در قسمت عملیش نمره اورده باشید تا بتوانید واحد نظریش در نیمسال اخر معر فی به استاد بگیرید ممنونم.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 19 شهریور 1395 :

  سلام
  اگر واحد عملی و نظری از هم جدا باشند بله می توانید واحد عملی رو مثلا ترم قبلش اخذ کنید و واحد نظری رو بذارید برای معرفی به استاد
  ولی اگر از هم جدا نیستند امکان معرفی به استاد ندارد.

 24. نویسنده دیدگاه : زهرا - در تاریخ : 19 شهریور 1395

  سلام واحد عملی ونظریش از هم جدا است ولی دقیق میخوام بدونم من اگر مثلا در ترم دوم این درس را بگیرم و واحد عملیش نمره فبولی را کسب کنم میتونم شش ترم بعدش یعنی در اخر معرفی به استاد بگیرم واحد نظریش را یا اینکه باید حتما واحد عملیش را درنیمال اخری که بعدش معرفی به استاد میگیرم پاس کرده باشم ممنونم.

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 19 شهریور 1395 :

  سلام
  بله می توانید مشکلی ندارد

 25. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 22 شهریور 1395

  سلام خسته نباشید من دانشجو ی ترم 6 هستم و 25 واحد دارم معدلم هم 18 هستم دو واحد عملی دارم که پیش نیاز هم هستن می تونم باهم بردارم ودو واحد معرفی به استاد بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 22 شهریور 1395 :

  سلام
  خیر نمی توانید و رعایت پیش نیازها الزامی می باشد

 26. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 7 مهر 1395

  باسلام اگر۱۰واحددیگرمانده باشدو۸واحددرترم تابستان اخذشود.ایا۲واحددیگشو درهمان ترم تابستان میتونم معرفی به استادبگیرم؟ممنون

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 7 مهر 1395 :

  سلام
  بعد از ثبت نهایی نمرات ان 8 واحد و در بازه زمانی معرفی به استاد بله می توانید

 27. نویسنده دیدگاه : نیلوفر میرک - در تاریخ : 8 آبان 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید . بنده دانشجوی رشته مهندسی صنایع هستم . ۱۱ واحد درسی برای ترم آخر که نیمسال دوم ۹۵-۹۶ هست باقیمانده . نمیتوانم از معرفی به استاد استفاده کنم ؟؟؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 9 آبان 1395 :

  سلام
  دوست عزیز شرایط معرفی به استاد ذکر شده مطالعه کنید!

 28. نویسنده دیدگاه : شهاب - در تاریخ : 23 آذر 1395

  سلام. می خواستم ببینم تاریخ فارغ التحصیل شدن و ارائه ی مدرک فارغ التحصیلی در ترمی که معرفی به استاد گرفتم همان آخرین ترم ثبت می شود یا ترمی که در آن معرفی به استاد برداشتم ؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 24 آذر 1395 :

  سلام
  هر تاریخی که اخرین نمره شما در سیستم ثبت قطعی شود

 29. نویسنده دیدگاه : حیدری - در تاریخ : 25 دی 1395

  با سلام و تشکر از راهنمایی
  اینجانب ارشد مدیریت ورزشی یک درس تئوری بازاریابی 2 واحد و پایان نامه را در نیمسال دوم 96- 95 دارم.
  1 – آیا می توان این درس را به صورت معرفی به استاد اخذ نمایم و بعد در پایان اردیبهشت از پایان نامه دفاع کنم؟

  2 – در خصوص شهریه فقط باید یک شهریه ثابت و متغیر پرداخت کنم؟

  پاسخ دپارتمان پشتیبانی در تاريخ 25 دی 1395 :

  سلام
  دوست عزیز شرایط معرفی به استاد در خبر بالا هست مطالعه فرمایید!

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوندخبر های ویژه دانشگاه پیام نور

27 دی 1395 | کد خبر : 49199

بخشنامه/

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

لیست دروس ریزشی نیمسال اول 96-95 پیام نور + تاریخ آزمون مجدد

پیام نورنا: با عنایت به ریزشی بودن و خارج از منبع بودن امتحانات برخی از دروس در نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور , آزمون مجدد برای این دروس برگزار خواهد شد / لیست دروس آزمون مجدد

26 دی 1395 | کد خبر : 48371

کارشناسی و کارشناسی ارشد/

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : تاریخ آخرین مهلت ثبت نمرات میان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه

24 دی 1395 | کد خبر : 48216

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

تاریخ آخرین مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته نیمسال دوم 96-95 پیام نور

پیام نورنا : مهلت ثبت درخواست مهمان و تغییر رشته دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال دوم 96-95 آغاز شد.

23 دی 1395 | کد خبر : 48791

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

زمان ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 پیام نور / زمان های ضروری

سایت پیام نورنا : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم 96-95 دانشگاه پیام نور از 30 دی ماه آغاز خواهد شد / زمان های ضروری نیمسال دوم 96-95

20 دی 1395 | کد خبر : 48857

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

زمان برگزاری امتحانات لغو شده سه شنبه 21 دی ماه 95 پیام نور

پیام نورنا : زمان جدید برگزاری امتحان دروس سه شنبه 21 دی ماه 95 که در پی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی لغو شده بود توسط مرکز آزمون دانشگاه پیام نور اعلام شد.

8 دی 1395 | کد خبر : 48345

طرح اختصاصی پیام نورنا /

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیگیری ویژه اعتراض به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 توسط پیام نورنا

پیام نورنا : اعتراضات شما به امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور از طریق سایت پیام نورنا به صورت ویژه پیگیری خواهد شد / اعتراضات خود را ثبت کنید

3 دی 1395 | کد خبر : 48140

خواندن این مطلب به تمام دانشجویان توصیه می شود

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

نکات مهم و لازم الاجرا در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور این نکات مهم را باید توجه داشته باشید.

30 آذر 1395 | کد خبر : 47961

اختصاصی پیام نورنا/

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

لیست امتحانات کتاب باز (open book) در نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست عناوین دروسی که بخشی از سوالات یا تمامی آزمون پایان ترم آن درس به صورت کتاب باز در امتحانات نیمسال اول 96-95 دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

28 آذر 1395 | کد خبر : 47831

آموزش تصویری دریافت کارت ورود به جلسه

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد

پیام نورنا : کارت ورود به جلسه امتحانات نیمسال اول 96-95 پیام نور فعال شد / به همراه داشتن کارت آزمون ( گزارش 428) و کارت دانشجویی الزامی می باشد / گزارش 428 سیستم گستان پیام نور

11 شهریور 1395 | کد خبر : 41885

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 96-95 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
»بهبود رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل
» مشاوره و انجام پایان نامه کارشناسی،ارشد و دکتری
موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،سایت پایان نامه
درخواست پایان نامه،پایان نامه دکتری،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد
انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر،برق،معماری،عمران
مکانیک،شیمی،حقوق،مدیریت،روانشناسی،حسابداری،صنایع،دامپزشکی...
» مشاور پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد،انجام پایان نامه دکتری
مشاوره پایان نامه،انجام پایان نامه کارشناسی ارشد،پایان نامه
موسسه مشاوران تهران
» موسسه پایان نامه ، سفارش پایان نامه ، پایان نامه ارشد
پایان نامه دکتری ، تهیه پایان نامه ، موسسات پایان نامه
انجام پایان نامه ، انجام پایان نامه ارشد ، انجام پایان نامه دکتری
» موسسه پایان نامه،سفارش پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
انجام پایان نامه،پایان نامه،پایان نامه ارشد،تهیه پایان نامه
مشاوره پایان نامه،موسسات پایان نامه،مشاور پایان نامه
» پایان نامه،انجام پایان نامه،انجام پایان نامه ارشد
سفارش پایان نامه،تهیه پایان نامه،سایت پایان نامه
مشاوره پایان نامه،مشاور پایان نامه،پایان نامه ارشد
» مشاوره و انجام پایان نامه | مشاوره و انجام رساله
مشاوره و انجام پایان نامه ارشد | تبدیل پایان نامه به کتاب
» انجام مقاله ISI و ISC | پذیرش مقاله ISI و ISC
چاپ مقاله ISI و ISC | ویرایش مقاله ISI و ISC
» خرید شارژ مستقیم رایتل ایرانسل همراه اول و اتوشارژ
» دانلود نمونه سوالات استخدامی و ارائه آخرین اخبار استخدامی کشور
» خرید اینترنتی کتاب
» ارایه دهنده خدمات ترجمه تخصصی به 32 زبان
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top