چاپ خبر

مصاحبه اختصاصی پیام نورنا با معاونت دانشگاه پیام نور مرکز ورامین

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : طی فعالیتهای مفید دانشگاه پیام نور واحد ورامین و اطلاع رسانی روابط عمومی این دانشگاه ، مصاحبه ای اختصاصی با معاونت محترم این مرکز انجام گرفت.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : با سلام و احترام خدمت معاونت محترم دانشگاه پیام نور مرکز ورامین. از اینکه وقت گرانبهای خود را به پایگاه خبری دانشجویان پیام نور اختصاص دادید کمال تشکر را داریم.  

پیام نورنا – کمی از خودتان بگویید و خودتان را معرفی کنید ؟

بابایی – اینجانب رحمت اله بابایی استخر سری عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان تهران اهل مازندران شهرستان سواد کوه در سال 1349 در روستای استخر سر شهر پل سفید متولد شدم.

معاونت دانشگاه پیام نور مرکز ورامین

پیام نورنا – در چه سالی وارد دانشگاه شدید ، در چه رشته ای به تحصیل پرداختید و تا چه مقطعی پیش رفتید ؟

بابایی – در سال 1370 وارد دانشگاه شدم و در رشته حقوق اسلامی مشغول به تحصیل شدم. از سال 74 لغایت 89 تا مقطع دکترا در رشته حقوق ادامه تحصیل دادم. 

پیام نورنا – تا قبل از اینکه به سمت معاونت دانشگاه پیام نور ورامین منصوب شوید در چه پست های دیگری مشغول به فعالیت بودید؟

بابایی – دارای سوابق اجرایی متعدد بوده که ارتباطی با حوزه دانشگاه نداشته ولی در حوزه دانشگاه از سوابق خود می توانم به ریاست دانشگاه پیام نور شریف آباد تهران و نماینده شورای فرهنگی مراکز  و واحدهای استان تهران و عضو کمیته جرم شناسی شرق کشور  اشاره کنم. 

پیام نورنا – به نظر شما برخوردتان در این مسولیت با دیگران چگونه بوده است؟

بابایی – برخورد بسیار متعادل همراه با رافت و رحمت در جهت پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه بر مبنای دانشجو سالاری حسب فرمایشات مقام معظم رهبری 

پیام نورنا – به نظر شما فلسفه تاسیس دانشگاه پیام نور چیست؟

بابایی – جذب دانشجوی بومی در سطح استان ، شهرستان ،بخش و شهر و اجرای آموزش نیمه حضوری که  نظامی آموزشی است که، با بهره گیری از فناوری آموزشی، استفاده از کتابهای درسی خودآموز و دانشجو محوری در یادگیری، که  ضرورت حضور دانشجو در کلاسهای درسی را کاهش میدهد.  و در واقع، در این نوع آموزش عملاٌ می توان کلاسهای تدریس را به کلاسهای مرور درس و رفع اشکال گروهی و فردی تبدیل کرد. مزایای این نظام آموزشی عبارت است از دانشجو محوری، امکان مطالعه مستقل، پوشش فراگیر،  ارائه دروس در وقت کمتر از لحاظ حضور ضروری دانشجو و  در نتیجه، کاهش هزینه ها و وابستگی کمتر به الزامات آموزشی نسبت به روشهای مرسوم،  و در عین حال، اثربخشی آموزش. یکی از ارکان توسعه علمی کشور گسترش آموزش است که رشد اجتماعی و شکوفایی استعدادها را به همراه دارد و زمینه ‏ساز خلاقیتهای انسانی است. آموزشهای متعارف و جاری به تنهایی برای برقراری این رکن مهم کافی نیست. توجه به روشهای جدید آموزشی و اجرای  برنامه‏ هایی از قبیل آموزش نیمه حضوری آموزش باز و از راه دور و آموزش مجازی  برای دستیابی به هدفهای توسعه بسیار ضروری است. 

پیام نورنا –  حساسیت های مختلفی روی دانشگاه پیام نور وجود دارد. نظر شما در مورد تاثیر دانشگاه پیام نور روی مسائل فرهنگی شهر چگونه است و نظر مردم را چگونه ارزیابی می کنید؟

بابایی- دانشگاه پیام نور با توجه به اینکه در بخش و شهرهای مختلف کشور تاسیس شده است در سیمای فرهنگی شهر تاثیر بسیار جدی و مطلوبی را گذاشته است به طوری که حضور دانشجویان موجبات انتقال فرهنگ ، آداب و سنن مختلفی را به ارمغان داشته است. و به نظر می رسد که خانواده های ایرانی که در خانواده دانشگاه پیام نور دارای دانشجو می باشد رضایتمندی خاصی به دانشگاه دارند علی الخصوص در پرداخت هزینه و شهریه اندک دانشگاه پیام نور و همچنین از باب توانایی و بار علمی دانشجویان خود راضی می باشند. 

پیام نورنا – برنامه ها و راهکارهایی در جهت ارتقای سطح کیفی اعم از آموزش و پژوهش دانشگاه در نظر دارید؟

بابایی – بله،1- تقویت بسترهای آموزشی و توان علمی با بهره گیری از تکنولوژی های روز آمد ، تجهیز آزمایشگاه ها ، ساخت جایگاه های نوین. 2- نهادینه سازی روحیه رقابت پذیری در قالب برگزاری مسابقات ورزشی درون واحدی و برون واحدی. 3-افزایش و تقویت و مهمتر از آن فرهنگ سازی اندیشه و تفکر دانشجو سالاری با بهره گیری از ارتقاء سطح ارتباطات اثر بخش، ملاقات های حضوری و رو در رو ، افزایش سطح رفاه دانشجویان.  4-نگاه ویژه به سطح حجاب دانشگاه که تدوین راهکار مناسب فرهنگی در قالب اصل امر به معروف و نهی از منکر است. 5-افزایش نرم چند رسانه ای ، تکثر و تعدد منابع و ماخذ کتابخانه، توسعه کمی و کیفی  رسانه های نوشتاری و الکترونیکی و افزایش سطح فضای فیزیکی جهت تحقق این برنامه ها. 6-آشنایی و بررسی مشکلات دانشجویان و اساتید و حضور در کلاسهای آموزشی دانشگاه به طور هفتگی  و پاسخگویی جدی در رفع مشکلات دانشگاه. 7- توجه وی‍ژه در برگزاری اردوهای علمی و پژوهشی در جهت پیشبرد اهداف علمی و تجربی دانشگاه.  8- تقویت جایگاه پژوهش و افزونی محورهای پژوهشی و… 

پیام نورنا – قبل از اینکه وارد دانشگاه شوید چه اهدافی داشتید و الان که مدتی از حضور شما در دانشگاه می‌گذرد فکر می کنید چقدر به اهدافتان رسیده اید؟

بابایی – مهمترین هدفم قبل از ورود به دانشگاه سامان دهی همکاران آموزشی دانشگاه در جهت رفع مشکلات آنان و ایجاد فضای همدلی و همبستگی بین همکاران و ایجاد انگیزه بیشتر در وجودشان در جهت ارتقای سطح آموزشی ، علمی و پژوهشی دانشگاه و فراهم نمودن فضای بسیار مناسب در جهت رفع مشکلات دانشجویان و به روز کردن پاسخگویی به دانشجویان عزیز در حداقل زمان ممکن است که به لطف خدا در هر دو زمینه احساس می کنم موفقیت بسیار چشمگیری داشته ایم به طوری که احساسم بر این است که همکارانی بسیار مهربان و دلسوز دارم که در محیطی مصفا، هدفی جز ارتقاء سطح علمی ، آموزشی و فرهنگی و از آن مهمتر هدفی جز خدمت گذاری و پاسخگویی صادقانه به دانشجویان نداریم. 

پیام نورنا – بهترین و لذت بخشترین کاری که برای دانشجویان این مرکز انجام داده اید؟

بابایی – لذت بخش ترین لحظات زندگیم زمانی است که در بین دانشجویان حضور دارم و قلم در دسته گرفته و با تمام عشق و افتخار در جهت رفع مشکلات دانشجویان در کمترین زمان اقدام می نمایم.شور و تبسم و رضایت بخشی دانشجویان در این زمان برای من بزرگ ترین لذت است. 

معاونت دانشگاه پیام نور مرکز ورامین

پیام نورنا – نظر شما در مورد سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور ؟

بابایی – تحصیل در دانشگاه پیام نور مبتنی بر نظام آموزشی باز و از راه دور است با توجه به افزایش روزافزون داوطلبان ورود به دانشگاه، فضای رقابتی شدید حاکم بر کنکور، ظرفیت محدود پذیرش دانشجو و نیاز مبرم جامعه به دانش‌آموختگان، برای اولین بار طرح پذیرش دانشجو را براساس روش های نوین آموزش از راه دور پایه‌ریزی نمود. یکی از ارکان توسعه علمی کشور گسترش آموزش است که رشد اجتماعی و شکوفایی استعدادها را به همراه دارد و زمینه‏ساز خلاقیتهای انسانی است. آموزشهای متعارف و جاری به تنهایی برای برقراری این رکن مهم کافی نیست. توجه به روشهای جدید آموزشی و اجرای  برنامه‏هایی از قبیل آموزش نیمه حضوری آموزش باز و از راه دور و آموزش مجازی  برای دستیابی به هدفهای توسعه بسیار ضروری است. این سیستم نظام آموزشی مجازی بوده که بیشتر در جهت کمک به کسانی که دارای شغل می باشند تاسیس گردیده است و در مقیاس با دانشگاه های دیگر کشور این ادعا را دارم که دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور از نظر توان و بار علمی دارای لیاقت های بسیار بالایی می باشند و تلاش بعضی از اشخاص علم نما که با ایرادات غیر منطقی و اخلاقی خود در جهت حفظ منافع خود به تخریب  این دانشگاه اسلامی می پردازند بی تاثیر بوده چرا  که تمامی تلاش مسئولین دانشگاه پیام نور در جهت ایجاد یک دانشگاه اسلامی با پرورش دانشجویان با اندیشه های اسلامی  است و این را از افتخارات خود می دانیم که با تمامی وجود و با تمام امکانات موجود در جهت پرورش نسل جوان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می نمایم. 

پیام نورنا – اگر قرار باشد از یک نفر در رابطه با مسائل و مشکلات دانشگاه قدردانی کنید از چه کسی تشکر می کنید؟

بابایی – از جناب آقای دکتر ابراهیم پور ریاست محترم دانشگاه پیام نور استان تهران تقدیر می نمایم چرا که وی مردی است با قامتی کوتاه و روحی بلند با اندیشه ای استوار که با اراده آهنین خود توانسته است در طلایی ترین دوران مدیریت کشوری گامی ارزشمند در زیر ساخت های اداری ، سازمانی و علمی در سطح دانشگاه پیام نور استان تهران بردارد و از بدو ورود خود در استان تهران تحولات بسیار ارزشمند و چشم گیری را در فراهم نمودن امکانات و تجهیزات علمی ، آموزشی و آزمایشگاهی و بویژه در مسائل فرهنگی و حفظ ارزشهای اسلامی ، اخلاقی و ارزشهای ولایی در دانشگاه پیام نور پدید آورده است. همچنین از زحمات بیدریغ ریاست محترم دانشگاه پیام نور مرکز ورامین جناب آقای دکتر امیرخانی که خود از نیروهای بسیار ارزشی و توانمند دانشگاهی می باشند تقدیر و تشکر می نمایم که با حضور اندیشمندانه خود درجهت رفع مشکلات این مرکز دانشگاهی صادقانه تلاش می نمایند. 

پیام نورنا – در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

بابایی – در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین و دست اندرکاران پایگاه وزین خبری دانشجویان پیام نور که این فرصت را به بنده دادید. اینجانب ضمن تاکید به آیه شریفه قران کریم تقدم تزکیه بر تعلیم توجه کلیه اساتید و همکاران و دانشجویان را به رعایت اخلاق و نجابت و پاکی در مجموعه دانشگاه جلب می نمایم و برنامه اصلی خود را توجه ویژه به آرمانهای نظام و انقلاب و امام راحل و ولایت فقیه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و روحیه بسیجی گری و حفظ ارزشهای جهادی در محیط مقدس دانشگاه می دانم و پیشبرد اهداف متناسب و متعارف نظام الهی و حفظ کرامت انسانی در راستای عمل به واقعیتها و اصول ارزشی نظام اسلامی از درگاه ایزد متعال مسئلت می نمایم و همگان را توصیه به اهتمام  به نگرش ارزشی مقام رهبری در دو مقوله وجود دانشگاه اسلامی و پرورش دانشجویان با اندیشه های اسلامی می نمایم. 

با تشکر فراوان از مدیر روابط عمومی مرکز ورامین آقای رسول سلطانی فرید جهت به وجود آوردن زمینه ی مصاحبه.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : قادری - در تاریخ : 28 بهمن 1390

  این مصاحبه بود یا رپرتاز آگهی…….حداقل برید کار رسانه ای رو حرفه ای تر یاد بگیرید.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 29 اسفند 1390 :

  چشم 🙂 ببخشید شما رو آزرده خاطر کردیم

 2. نویسنده دیدگاه : دانشجو - در تاریخ : 13 آبان 1391

  با اونجایی که میگه شهریه اندک مخالفم
  شاید منظورش سال 1370 که ایشون
  درسشون رو شروع کردن بود
  چون الان شهریه پیام نور با غیر انتفاعی
  برابری میکنه

 3. نویسنده دیدگاه : امين جعفري - در تاریخ : 25 فروردین 1392

  با سلام و عرض خسته نباشید یه سوال دارم کمترین واحد که میشه در یک ترم برداشت چندتا است؟

  پاسخ پشتیبان در تاريخ 25 فروردین 1392 :

  سلام
  اگر از معافیت تحصیلی استفاده می کنید 12 واحد و اگر از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنید 5 واحد

 4. نویسنده دیدگاه : س - در تاریخ : 20 آبان 1394

  استاد بابایی واقعا استاد بزرگوار و دانشجو دوستی هستن…
  افتخار میکنم که در کلاسهای ایشون حضور داشتم

 • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
 • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
 • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
 • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
 • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top