چاپ خبر

ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم ۹۱-۹۰ دانشگاه پیام نور / نکات بسیار مهم انتخاب واحد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 91-90 دانشگاه پیام نور از 11 بهمن ماه لغایت 20 بهمن ماه 1390 ادامه خواهد داشت / نکات بسیار مهم انتخاب واحد

توجه        توجه

دانشجویان عزیز ، لطفا” با دقت انتخاب واحد کنید – به محض انتخاب واحد ، منوهای سایت به دلیل بدهی شهریه غیر فعال می شود . پس در انتخاب واحد خود دقت کنید


به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : انتخاب واحد نیمسال دوم 91-90 دانشگاه پیام نور از روز  ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۰ آغاز و تا ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۰ از طریق سایت گلستان به نشانی http://reg.pnu.ac.ir انجام خواهد شد.

با مراجعه به سایت گلستان پیام نور می توانید از تاریخ و ساعت دقیق مراجعه خود به سایت گلستان برای انتخاب واحد مطلع شوید.

مدت زمان انتخاب واحد برای هر دانشجو 72 ساعت می باشد


توجه : ممکن از در زمان ورود به قسمت انتخاب واحد با خطای زیر مواجه شوید:

حداقل واحد قابل اخذ در ترم رعایت نشده است

دلیل این خطا این است که باید حداقل ۵ واحد انتخاب کنید. در هر صورت به خطای نمایش داده شده توجهی نکنید و در همان حال چند دقیقه صبر کنید تا لیست دروس انتخاب واحد برایتان نمایش داده شود و انتخاب واحد خود را انجام دهید.

ویا ممکن است با خطای زیر مواجه شوید :

سر ترم شما در ترم جاری تولید نشده است

این خطا نیز به دلیل ثبت نکردن سرترم رشته شما در سایت گلستان  توسط مرکز می باشد که برای رفع این مشکل باید با مرکز خود تماس و یا به انجا مراجعه کنید تا مشکل شما را رفع نمایند.


۱- انتخاب واحد بر اساس نوبت دهی در سایت گلستان انجام خواهد شد،لذا توصیه می شود دانشجویان در روز اول انتخاب واحد(11 بهمن ماه 1390) با ورود به سایت گلستان از زمان دقیق انتخاب واحد خود مطلع شوند.

۲- تاریخ حذف و اضافه 6 اسفند ماه 1390 لغایت 11 اسفند ماه 1390 خواهد بود.

۳- به دانشجویان توصیه می شود قبل از انتخاب دروس خود،ابتدا از سر فصل دروس رشته خود و نیز منابع درسی آگاهی کامل حاصل نمایند.( موکدا به دانشجویان توصیه می شود چنانچه کتابهای درسی خود را از دانشجویان ترمهای قبل تهیه می کنند حتما آنها را با وضعیت منابع درسی رشته خود تطبیق دهند.)


لیست ارائه دروس  و جدول منابع درسی تمامی مقاطع پیام نور سال تحصیلی 91-90 دانشگاه پیام نور

۴-مسئولیت عدم رعایت پیشنیاز و سقف واحد حتی در صورتی که سیستم به دانشجو اخطار ندهد به عهده دانشجو می باشد و دانشجویان موظف به رعایت آن هستند.و دانشجویان ملزم به رعایت این بند می باشند. (پیش نیاز ها و هم نیاز ها در قسمت لیست ارائه دروس ذکر شده اند)

*دانشجویان ترم آخر بشرط فراغت از تحصیل می توانند بدون رعایت پیش نیاز ها و هم نیاز ها انتخاب واحد نمایند.

۵- دانشجویانی که سنوات تحصیلی آنان به پایان رسیده حق انتخاب واحد ندارند و برای تعیین تکلیف خود به کارشناس رشته مراجعه نمایند.

۶- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که از معافیت  تحصیلی استفاده می نمایند حداکثر ۱۲ نیمسال و برای بقیه ۲۰ نیمسال می باشد.

۷- با توجه به تغییرات پیش آمده در دروس عمومی،دانشجویان قبل از انتخاب دروس عمومی لیست و شرایط این دروس را از قسمت زیر دقیقا مطالعه نمایند.

اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجو باید بگذراند

۸- حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم جدید بر اساس معدل ترم قبل شما می باشد. (با توجه به معدل ترم قبل خود بر اساس جدول زیر انتخاب واحد کنید)

معدل ترمی حداکثر واحد قابل انتخاب
زیر ۱۲ حداکثر ۱۲ واحد
بین ۱۲ تا ۱۷ حداکثر ۲۰ واحد
بالای ۱۷ حداکثر ۲۴ واحد
پایگاه خبری دانشجویان پیام نور :: PNUNA.COM

* دانشجویان عزیز ملاک انتخاب واحد شما معدل ترمی نیمسال اول 91-90 می باشد.

* با توجه به قطعی نبودن نمرات در زمان انتخاب واحد معدل معیار اعلام شده، معدل واقعی دانشجو نمی باشد لذا دانشجو موظف است در زمان حذف و اضافه مجدداً به سایت گلستان مراجعه و با توجه به معدل معیار جدید انتخاب واحد خود را بررسی نماید.

* دانشجویانی که به هر دلیل ( اعم از مرخصی تحصیلی – عدم حضور در کل امتحانات ترم قبل و … ) فاقد معدل ترم قبل می باشند , انتخاب واحد خود را  بر اساس معدل آخرین ترم تحصیلی خود انجام دهند.

* دانشجویان ترم اخر بشرط فراغت از تحصیل اگر معدل ترمی شان مشروط و کمتر از ۱۲ باشد به شرطی می توانند بیشتر از ۱۲ واحد انتخاب کنند که معدل کلشان از ۱۲ بیشتر باشد.


راهنمای تصویری انتخاب واحد دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

برای انتخاب واحد باید به طریقه زیر عمل کرد:

– به سایت http://reg.pnu.ac.ir بروید ( توجه داشته باشید دسترسی به سایت انتخاب واحد گلستان فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر – مرورگر اصلی ویندوز – امکان پذیر می باشد)

– پس از مشاهده صفحه ورود به سیستم نام و کلمه عبور خود را به صورت زیر وارد نمایید:

* نام عبور : ۹ رقم اول شماره دانشجویی
* کلمه عبور : شماره شناسنامه
تذکر : در صورت عدم ثبت شماره شناسنامه کلمه عبور برابر نام عبور خواهد بود.

1-نحوه اطلاع از تاریخ دقیق ثبت انتخاب واحد:

کلیه دانشجویان گرامی می توانند برای اطلاع از زمان  دقیق ثبت نام خود پس از ورود به پروفایل خود در سیستم گلستان , با کلیک برروی گزینه ( ثبت نام >عملیات ثبت نام >ثبت نام اصلی ) از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوند در صورتیکه زمان ثبت نام دانشجو فرا نرسیده باشد پس از ورود دانشجو به فرم ثبت نام زمان ثبت نام به صورت خطا به دانشجو اعلام می گردد.

۲-نحوه ثبت نام:

دانشجو می توانید پس ازورود به سیستم با طی مسیر زیر نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نماید:

ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی

الف) انتخاب درس از جدول پایین فرم :
در این جدول لیست دروس ارائه شده توسط مرکز با توجه به رشته دانشجو نمایش می یابد.برای انتخاب یک درس کافی است برروی درس در جدول پایین فرم کلیک کنید تا درس به جدول بالای فرم منتقل وانتخاب شود .

ب) بررسی وضعیت دروس انتخابی:
برای بررسی وضعیت دروس انتخابی می توانید از کلید« بررسی تغییرات» در پایین فرم استفاده کنید.در صورت وجود هر گونه خطا در درخواست دانشجو نظیر تداخل امتحانی و نظایرآن هیچ کدام از دروس قابل ثبت نخواهد بود.

ت) ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات»
ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات»پس از انتخاب و بررسی دروس می توانید نسبت به ثبت دروس در دست ثبت نام با کلیک بر روی کلید اعمال تغییرات اقدام نمایید.

ج) رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز
رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز براساس  برنامه ۹ ترمه رشته مربوطه الزامی و عدم رعایت در این موارد موجب حذف درس از انتهای برگه انتخاب واحد وحتی در زمان فراغت از تحصیل خواهد شد.

د) انتخاب دروس باید بر اساس کد درس ،رشته و گروه مربوطه انجام شود واخذ درسی خارج از این موارد قابل پذیرش نخواهد بود.

تذکرات:

توجه۱:عدم کلیک بر روی گزینه «اعمال تغییرات » به منزله حذف انتخاب واحد است.

توجه۲:وجود خطا برای یک یا چند درس مانع ثبت سایر دروس است. بنابراین لازم است در صورت وجود خطا دروس خطا دار را حذف و سایر دروس را ثبت کنند.

مراحل۳٫۲٫۱ به طور متوالی و چندین بار برای هر دانشجو قابل انجام است،بنابراین به دانشجویان گرامی پیشنهاد می گردد ابتدا نسبت به ثبت دروس بدون اشکال خود اقدام نموده و سپس وضعیت سایر دروس خود را مشخص کنند.

۳-مشاهده نتیجه ثبت نام و وضعیت شهریه:

برای مشاهده نتیجه ثبت نام و وضعیت مالی میتوانید پس از ورود به سیستم و با کلیک بر روی گزینه ( ثبت نام>گزارشهای ثبت نام>ثبت نام >گزارش۱۰۱ ) نسبت به مشاهده نتیجه ثبت نام و وضعیت مالی خود اقدام نمایید.

۴-نحوه درخواست مرخصی:

برای ثبت نام مرخصی می توانید پس از ورود به سیستم با کلیک بر روی گزینه ( آموزش > دانشجو> درخواستها >تقاضای مرخصی تحصیلی برای یک ترم) صفحه مربوطه راباز کنید.در این صفحه در قسمت عملیات،محل«توضیح» به طور مختصر علت مرخصی را اعلام فرمایید.سپس دکمه«بررسی تغییرات»را از پایین صفحه کلیک فرمایید.و درصورت عدم مشکل دکمه«اعمال تغییرات »را کلیک فرمایید

۵-نحوه مهمان شدن:

برای مهمان شدن در مرکز لازم است ابتدا به مرکز / واحد مبدا مراجعه نمایید تا کارمند مربوطه در صورت موافقت نسبت به صدور مجوز اقدام نمایند .پس از ثبت درخواست مهمانی توسط واحد مبدا،این درخواست توسط واحد مقصد قابل مشاهده و تائید است.تنها پس از تائید واحد مقصد امکان ثبت نام دانشجو در محل جدید وجود دارد. ( خود دانشجو باید بعد از پر کردن فرم مهمان در مرکز نیز درخواست خود را دوباره در سایت گلستان ثبت نماید)

۶- نحوه پرداخت شهریه:

کلیه دانشجویان مکلفند با استفاده از اطلاعات گزارش۱۰۱ نسبت به واریز وجه ثبت نام از طریق شعب بانک صادرات اقدام نمایند.


تقویم تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 91-90 توسط یکی از بازدیدکنندگان عزیز به صورت فایل وررد و زیبا برای استفاده شما دوستان طراحی شده که می توانید از لینک زیر دریافت کنید . (با تشکر از Erfan S-S-P عزیز )

دریافت تقویم تحصیلی نیمسال دوم 91-90 دانشگاه پیام نور

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

صفحات نظرات :
 1. نویسنده دیدگاه : elham - در تاریخ : 20 بهمن 1390

  باسلام.میخواستم منویه راهنمایی بکنید.اینکه اگرکسی 24واحدازکل واحدهاش مونده باشه میتونه دراین ترم به عنوان ترم اخرتمام این 24واحدروبدون رعایت پیش نیازوهم نیاز برداره؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 20 بهمن 1390 :

  سلام
  اگر معدل کلش بالای 12 باشد بله می تواند بدون رعایت پیش نیاز و …. تا سقف 24 واحد اخذ کند

 2. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  من با اینکه پایان ثبتنام رو زدم هزار بار تازه روز بعدش هم راحت باز حذف اضافه ش کردم تو گزارش 101هم انتخاب واحد با موفقیت انجام شده بود این گلستان دیونه ست نترسید راحت هرکاری خواستی بکنید گزینه هاش الکی هستن برا کلاس گذاشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  نمره ریاضی من شد 4.43 ایا برای محاسبه معدل همین نمره ملاک است چون با این نمره مشروط میشوم شنیدم که نمره زیر 7 را در معدل گیری 7 محاسبه می کنند

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  بله محاسبه می شود.
  قبلا” به اینصورت بود ولی این قانون خیلی وقت هست برداشته شده

 4. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  با سلام
  من نتونستم انتخاب واحد کنم مشه در حذف واضافه انتخاب واحد کنم؟ ممنون

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  سلام
  مشخص نیست. ولی احتمالا” این کار میسر هست
  در ضمن صبور باشید احتمال تمدید انتخاب واحد زیاد است

 5. نویسنده دیدگاه : jj - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  سلام.آیا با فشردن دکمه پایان ثبت نام در حذف و اضافه می توان درسی را حذف یا اضافه کرد؟با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  سلام
  بله می توانید مشکلی ندارد

 6. نویسنده دیدگاه : حمید - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  سلام
  یکی پیدا نمیشه جواب منو بده؟؟؟
  تو حذف واضافه میشه انتخاب واحد کرد؟؟؟؟ من زمان انتخاب واحد رو از دست دادم

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  سلام
  دوست عزیز تا وقتی به خودتان زحمت ندهید و چندتا نظر بالاتر را نخوانید خیر کسی پیدا نمی شود به شما جواب دهد.

 7. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  اگر دانشجویی در مهلت مقرر نیمسال دوم 90-91 دانشگاه پیام نورانتخاب واحد نکرده باشد آیا در زمان حذف واضافه می تواند انتخاب واحد نماید؟ لطفا جواب رو بگذارید روی سایت . متشکرم .

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  مشخص نیست. باید صبر کنید تا حذف و اضافه. احتمالا” این امکان وجود داشته باشد

 8. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  سلام
  از این که خیلی سریع سوالات دانشجویان رو جواب میدید واونا رو از نگرانی در میارید سپاسگزارم .
  فقط یک سوال : این پاسخ ها جواب های کارشناسی کارشناسان است یا جواب دانشگاه پیام نور؟
  از زحمات وخدمات فوق العادهای که به دانشجویان پیام نور در این سایت ارائه میفرمایید سپاسگزاریم .
  خدا خیرتون بده…

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  سلام
  برخی جوابها بر اساس قوانین دانشگاه می باشد و برخی دیگر نیز از مسئولین پیام نور پاسخ داده می شود.

 9. نویسنده دیدگاه : نازنین - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  منم با اقای محسن واقعا موافقم مثلا قرار بود بعد ازاینکه پایان ثبتنامو بزنیم دیگه کاری نتونیم کنیم ولی الان هرکاری بخوایم میتونیم کنیم بااین قوانینشون فقط میخوان مارو بترسونن ولی ممنون که این شهامتو بمنم دادید ازهمه ممنون وبخصوص این دوست عزیز چون من خیلی استرس داشتم ولی وقتی نظر ایشونو خوندم کاملا ریلکس شدم اروزی موفقیت براتون دارم

 10. نویسنده دیدگاه : لیلا - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  سلام.
  زمان انتخاب واحده منو روز 21ام سایت اعلام کرده بود ولی امروز که خواستم انتخاب واحدمو انجام بدمنوشته بود که زمان انتخاب واحد تموم شده. حالا من باید چیکار کنم خواهشا زود جواب بدین مرسی

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  سلام
  دوست عزیز انتخاب واحد تا 20 بوده و اینکه شما میگید 21 برای شما زده کمی حرفهای شما شک برانگیز است.

  صبر کنید تا تعطیلی ها تمام شود به احتمال زیاد انتخاب واحد تمدید خواهد شد .
  و اینکه احتمال زیاد در حذف و اضافه هم می توانید انتخاب واحد کنید

 11. نویسنده دیدگاه : حسین - در تاریخ : 21 بهمن 1390

  با سلام و عرض تبریک فرا رسیدن22 بهمن ماه:با عنایت به نزدیک شدن زمان اعلام نتایج آزمون فراگیر دی ماه 90چند سوال از حضور محترمتان داشتم1:در مورد شیوه آموزش محور مجازی اولا دوستان در نظرات خود اعلام کرده اند که کدهای 90یا99 مربوط به انتخاب مجازی برای آنها باز شده است با توجه به اعلام انتخاب رشته محل در مقطع ارشد براساس اولویت انتخابی لکن شخصی اولویت اولش که شیوه مجازی بوده قبول نشده و اولویت بعدی که شیوه آموزش محور یا پژوهش محور است قبول شده باشد احتمال باز شدن کدهای مجازی برای وی نیز وجو ددارد؟2:بعنوان مثال شخصی ارشد حسابداری قشم قبول شده باشد و هنگام انتخاب واحد کد مجازی واحد بهشهر نیز برای وی ارائه گردیده باشد برای آزمون باید به واحد بهشهر عزیمت کند یا همان واحد قشم نیز می تواند آزمون پایان ترم خود را بدهد؟3:نحوه دادن نمره میانترم در شیوه مجازی چگونه می باشد؟4:نحوه ارائه دروس چگونه است آیا بصورت خودخوان می باشد یا بصورت عادی؟؟باتشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 21 بهمن 1390 :

  سلام
  1- بله
  2- احتمالا” برای آزمون های مجازی باید به همان مرکزی مراجعه کرد که درس مورد نظر را از آن واحد انتخاب کرده اید.
  3 و 4 – هم به صورت خوادخوان و هم به صورت عادی ارائه می شود. برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به :
  http://lms.pnu.ac.ir/

 12. نویسنده دیدگاه : ناشناس - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  سلام علیکم ببخشید دروسی که تاییدنهایی شدن قبول شدی رفت مرکز هم تایید کرد حالا چه همزمان پیشنیاز رو رعایت نکرده باشی ولی مرکز تایید زده باشه یعنی مشکلی دیگه نیست حله ؟؟؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  سلام
  الان مشکلی نمی گیرند. بعد هنگام فارغ التحصیلی که دروس شما را چک می کنند میبینن مثلا” پیش نیاز یک درس رو رعایت نکردن و اون درس رو حذف می کنند و بعد به خاطر همان یک درس مجبور هستید یک ترم دیگر بخوانید.

 13. نویسنده دیدگاه : محسن - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  ممنون نازنین خانم باید از پشتیبان تشکر کنی که جرات اینکارا رو به ما داده!آدم تا خطر نکنه تجربه پیدا نمیکنه.من از اول که پیام نور اومدم چشم به این گلستان خورد گفتم سایتش عجیبه و عجیبش هم میکنیم چیزا جالبی داره بعضی گزینه هاش نگاش کنی ترسناکه بزنی روش بعد که بزنی تازه متوجه میشی برا کلاس گذاشتن نمونه ش همون پایان ثبتنام!با تشکر از همه دوستان بخصوص برا پشتیبان.

 14. نویسنده دیدگاه : روزبه - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  سلام یکی از دوستای من مهلت انتخاب واحدش بیت و یکم بود . از دیروز میره تو سایت نوشته اخرین مهلت ثبت نام بیستم بوده . یعنی چی اینا الان چیکار باس کنه ؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  سلام
  صبر باشید. احتمالا” فردا مهلت تمدید خواهد شد و احتمال زیاد هم در حذف و اضافه امکان انتخاب واحد می باشد

 15. نویسنده دیدگاه : مریم - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  با سلام و خسته نباشید خدمت پشتیبان محترم
  با توجه به اینکه تمرات تایید شده و جلوی اونها قبول نوشته شده پس ایا زمانی که نمرات میانترم باز شدبا وارد کردن نمرات میانترم احتمال تغییر در انها وجود داره؟
  با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  سلام
  بله. چون از طرف مرکز تایید شده امکان باز کردن نمرات به درخواست استاد وجود دارد

 16. نویسنده دیدگاه : kamal - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  با سلام وخسته نباشید میشود در ترم تابستان از دروس پایه نیز برداشت؟یا فقط دروس عمومی را باید برداریم؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  سلام
  دروسی که در تابستان ارائه می شوند هنوز مشخص نیست.

 17. نویسنده دیدگاه : ابراهیم - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  سلام
  زمان تشکیل کلاس اکثر واحدها مشخص نیست.تا کی معلوم میشه؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  سلام
  این واحدها و مراکز هستند که برای تشکیل کلاسها تصمیم گیری می کنند

 18. نویسنده دیدگاه : ابراهیم - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  اگه میشه جواب منو سریع بدید من که ثبت نام نکردم چیکار کنم؟ میشه مرخصی رد کنم؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  صبر کنید احتمال تمدید شدن انتخاب واحد فردا هست. در ضمن احتمال زیاد در حذف و اضافه هم امکان انتخاب واحد وجود دارد.

 19. نویسنده دیدگاه : مسعود - در تاریخ : 22 بهمن 1390

  با سلام دانشجوی ارشد رشته ادبیات هستم دروس افتاده را همین ترم بردارم یا به ترم های بعدی موکول کنم

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 22 بهمن 1390 :

  سلام
  هم می توانید دروس افتاده را اخذ کنید هم دروس دیگر را البته به شرط رعایت پیش نیاز

 20. نویسنده دیدگاه : سمیه - در تاریخ : 23 بهمن 1390

  سلام
  من این ترم از انتخاب واحد جا ماندم و متاسفانه زمانی که وارد سایت شدم زمان ثبت نام من به پایان رسیده بود.
  حال چه کار کنم؟
  یعنی این ترم حذف می شوم؟
  چه راهی وجود دارد؟
  کمکم کنید خواهش می کنم.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 23 بهمن 1390 :

  سلام
  دوست عزیز هم اکنون انتخاب واحد باز است و می توانید انتخاب واحد کنید. به سایت گلستان جهت انتخاب واحد مراجعه کنید

 21. نویسنده دیدگاه : محمد - در تاریخ : 23 بهمن 1390

  سلام.ببخشید من رشته کامپیوتر نرم افزارم.تو سایت گلستان رو تربیت بدنی 2 کلیک میکنم مینویسه برای نظام شما فاقد پیشنیاز است یعنی میشه بگیرمش؟؟تربیت 1 پاس نکردم.سرچ کردم نبود

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 23 بهمن 1390 :

  سلام
  بهتر است لیست ارائه دروس را دریافت کنید و از روس لیست ارائه دروس انتخاب واحد کنید

 22. نویسنده دیدگاه : maryam - در تاریخ : 23 بهمن 1390

  باسلام
  قانون مشمول 5-0-00-00-00-3111-3111 یعنی چی؟
  من ورودی 85 هستم نمره درسهائی که افتادم در معدل تاثیر دارد؟
  من درس مالیه عمومی را انتخاب کردم و لی در برگه ثبت نام خودخوان درج شده است کد درس 01-090-18-12 من ترم قبل هم همین مشکل را داشتم من نمیخوام این درس را بصورت خود خوان بردارم باید چیکارکنم کد دیگری نیست ؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 23 بهمن 1390 :

  سلام
  مربوط میشه به اینکه از معافیت تحصیلی استفاده می کنید یا خیر.
  خیر.
  به مرکزتان مراجعه کنید.مرکزتان خودخوان یا عادی بودن دروس را تعیین میکند

 23. نویسنده دیدگاه : Bita - در تاریخ : 23 بهمن 1390

  سلام
  من 2 ترم نتونستم بیام دانشگاه البته شهریه را تمام و کمال پرداخت کردم. الان برای این دو ترم گذشته چه کاری می توانم انجام دهم؟
  می توانم مرخصی رد کنم؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 23 بهمن 1390 :

  سلام
  اگر شهریه را پرداخت کرده اید که برایتان مرخصی رد شده. اگر شهریه ثابت این 2 ترم را پرداخت نکرده اید باید به مرکزتان مراجعه کنید تا برای شما تصمیم گیری کنند

 24. نویسنده دیدگاه : سمیه - در تاریخ : 23 بهمن 1390

  سلام
  من امروز ازتون سوال کرده بودم که از ثبت نام جا مانده ام و شما فرموده بودید الان می تونم ثبت نام کنم.
  اما وارد سایت و گزینه ثبت نام که شدم پیغام خطای زیر را نشان می دهد:
  وضعیت فعلی شما غیر فعال است. امکان ثبت نام برای شما وجود ندارد
  من نمی توانم ثبت نام کنم؟؟؟
  🙁

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 23 بهمن 1390 :

  سلام
  به مرکزتان مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند و مشکل را برطرف کنند. کاری از دست شما بر نمی آید

 25. نویسنده دیدگاه : اسعد - در تاریخ : 24 بهمن 1390

  باسلام من تازگی پول واریز کردم چه مدت طول میکشد تا آن را ثبت کنند وسایت انتخاب واحد باز شود

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 24 بهمن 1390 :

  سلام
  از زمان واریز شهریه بین 48 تا 72 ساعت کاری زمان خواهد برد

 26. نویسنده دیدگاه : سیامک - در تاریخ : 24 بهمن 1390

  با سلام
  4 ترم مشروطی ایا اخراج میشود

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 24 بهمن 1390 :

  سلام
  خیر. پیام نور اخراجی به دلیل مشروطی فعلا” ندارد.

 27. نویسنده دیدگاه : مرسا کاملا افسرده - در تاریخ : 24 بهمن 1390

  سلام خدمت پشتیبان عزیز
  من ترم دوم هستم ترم اول رومشروط شدم یعنی 9واحد افتادم
  تاحلاهم دراین مدت زمان تحصیل هیچ درسی رونیفتاده بودم بنابراین اصلا نمیدونم دروس ریزشی یعنی چی وچراتوگلستان نوشته درخواست امتحان مشروطین.دروس ریزشی.تک درس؟
  توروخداواسم توضیح بدین وراهنماییم کنین
  یه دنیاممنون اززحمات بی پایان شما

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 24 بهمن 1390 :

  سلام
  دروس ریزشی دروسی هستند که بیش از 70 درصد دانشجویان کل کشور در ان درس نمره مردودی آورده باشند.
  مسیر “درخواست امتحان مشروطین.دروس ریزشی.تک درس ” این مسیر بررای ثبت نام درس تکدرس – دروس ریزشی و دروسی که خارج از منبع طراحی شده اند می باشد.
  دروس خارج از منبع اعلام شده ولی هنوز دروس ریزشی اعلام نشده.

 28. نویسنده دیدگاه : رئیسی - در تاریخ : 24 بهمن 1390

  سلام
  چرا به اعتراض درمورد سوالات درس جغرافیای خاک ها رشته جغرافیای شهری که خارج ازمنبع طرح شده بود رسیدگی نشد؟

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 24 بهمن 1390 :

  سلام
  حتما” اعترض مورد نظر تایید نشده

 29. نویسنده دیدگاه : asaad - در تاریخ : 25 بهمن 1390

  باسلام ما میتوانیم با مجازی ها واحد درسی برداریم واگر امکان دارد درمورد مجازی ونحوه کلاس وامتحانش راهنمایی فرمایید بازم متشکرم

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 25 بهمن 1390 :

  سلام
  اگر ارشد هستید بله.
  برای اطلاعات بیشتر در مورد مجازی مراجعه کنید به :
  http://lms.pnu.ac.ir/

 30. نویسنده دیدگاه : سحر - در تاریخ : 25 بهمن 1390

  سلام
  خسته نباشید.من ترم آخرم.تقریبا هرترم نسبت به ترم ورودیه خودم شاگرد اول بودم.حتی دو ترم در کل دانشگاه بالاترین معدل را داشتم.ولی هیچ وقت تخفیف شهریه به من تعلق نگرفته.چند بار هم با آموزش دانشگاه مطرح کردم ولی گفتند بخشنامه ای در این خصوص ندارند.واقعا این ترم در پرداخت شهریه کم اوردم.راهی هست من این ترم تخفیف شهریه داشته باشم.لطفا جواب بدید.ممنون

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 25 بهمن 1390 :

  سلام
  در خصوص دانشجویان رتبه اول کشوری مشمول ارائه تسهیلات و تخفیف شهریه ، با توجه به این که  مطابق آخرین آیین نامه مربوط ، رتبه کشوری ملاک عمل است، بنابراین  نیازی به مکاتبه و اعلام از سوی مرکز استانی نمی باشد و بر اساس آیین نامه مذکور ، بعد از پایان هر نیمسال تحصیلی ، دانشجویان رتبه اول 2 نیمسال گذشته،برای بهره مندی از تسهیلات مذکور به مدیریت مالی معرفی می شوند .

 31. نویسنده دیدگاه : سینا - در تاریخ : 26 بهمن 1390

  سلام
  با تشکر از سایت بسیار عالی و بروزتان و فعال برای پاسخ به
  سوالات ما دانشجویان . من یکی از درسوم رو سیستم گلستان 9.33 زده و فقط به خاطر یک سوال رد شدم آیا راهی وجود دارد که این درس رو قبول شوم؟
  با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 26 بهمن 1390 :

  سلام
  متاسفانه خیر راهی ندارد

 32. نویسنده دیدگاه : عليرضا رضايي - در تاریخ : 27 بهمن 1390

  با سلام خدمت شما و تشکر از زحمات شما
  اینجانب دو ترم پیش چون 17 واحد تا فارغ التحصیلی داشتم با مجوز ترم آخری آموزش کل واحدها ی مانده بدون رعایت پیش نیاز انتخاب و و به غیر از دو درس بقیه را پاس نمودم

  1-آیا با توجه به اینکه با افتادن 2 درس ترم آخری بودن بنده کنسل شد واحدهایی که بدون رعایت پیش نیاز در آن ترم (با مجوز)پاس نموده ام موقع فارغ التحصیلی به مشکل بر می خورد؟
  2-ایا راه میانبری (معرفی به استاد ویا …)جهت خلاصی از این 2 درس وجود دارد؟ با تشکر

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 27 بهمن 1390 :

  سلام
  1- خیر
  2- خیر. اگر یک درس بود میشد به صورت تکدرس اخذ کرد. ولی چون بیشتر از یک درس هست در صورتی می توانید به صورت معرفی به استاد اخذ کنید که از دروس مربوط 3 بار نمره مردودی کسب کرده باشید

 33. نویسنده دیدگاه : ana - در تاریخ : 27 بهمن 1390

  سلام.خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون.

  سایت پیام نور همدان 2 هفته است که باز نمیشد اما الان 2 روزه که اصلا آدرسی ازش نیست.با دانشگاه تماس گرفتم قرار بود دیروز درست بشه ولی بازم نشد. به نظرتون برای برنامه کلاسی برم دانشگاه بهم برنامه میدن یا بازم تماس بگیرم؟ممنونم.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 27 بهمن 1390 :

  سلام
  بله اگر مراجعه کنید احتمال زیاد برنامه را به شما میدهیند. ولی بازم بستگی به مسئولین مرکزتان دارد

 34. نویسنده دیدگاه : نازلی - در تاریخ : 27 بهمن 1390

  سلام وخسته نباشید.
  پشتیبان گرامی خواستم از حضور محترمتون سوال کنم که حداکثر طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیام نور چند ترمه؟
  قبلا چندین بار این سوال رو تو همین قسمت ازتون پرسیدم ولی جوابی دریافت نکردم،ممنون میشم جوابمو بدید.

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 27 بهمن 1390 :

  سلام
  حداکثر سنوات تحصیلی برای کارشناسی ارشد 3 سال می باشد

 35. نویسنده دیدگاه : سحر - در تاریخ : 27 بهمن 1390

  سلام
  ممنون از جوابتون
  شرمنده متوجه نشدم،منظور شما از رتبه کشوری اینه که در کل کشور رتبه اول کسب کنیم یا در دانشگاه؟چون من در دانشگاه خودم رتبه اول شدم.
  باز از این همه صبر به خرج دادن شما برای جواب دادن به سوالهای ما ممنون

  پاسخ پشتيبان در تاريخ 27 بهمن 1390 :

  سلام
  جوری که اعلام شده کشوری می باشد

امکان نظر دادن نیست - نظرات این خبر توسط پشتیبان غیر فعال می باشد


 • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
 • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 شهریور 1399 | کد خبر : 67702

لینک ثبت نام + دانلود رایگان دفترچه ثبت نام/

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

پیام نورنا : آغاز ثبت نام در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور در آبان ماه سال 1399 / برگزاری آزمون در جمعه 9 آبان ماه 99

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

13 شهریور 1399 | کد خبر : 67556

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

پیام نورنا : کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد / لینک مشاهده نتایج اولیه

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67278

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67276

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

پیام نورنا: شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1400-1399 افزایش پیدا کرد. این افزایش نسبت به سال پیش 15 درصد می باشد.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب٫ترجمه مقاله٫ترجمه تخصصی
٫ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» دانلود مقاله تحقیق و پژوهش های دانشجویی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top