چاپ خبر

نحوه گزینش و تبدیل وضعیت دانشجو در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور

اخبار پیام نور ” PNUNA.COM ” : معاون سازمان سنجش آموزش کشور نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور در مقاطع مختلف و تبدیل وضعیت از دانشپذیری به دانشجویی را تشریح کرد. / میهمان شدن، انتقال و تغییر رشته در مقطع کارشناسی ارشد ممنوع است.

به گزارش اخبار پیام نور : دکتر ابراهیم خدایی ، با اشاره به نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر کارشناسی ناپیوسته و تبدیل وضعیت، گفت: در این دوره داوطلب برای آنکه از دانش‌پذیر به دانشجو تغییر وضعیت دهد، ضمن داشتن شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو و شرایط نظام وظیفه باید تمامی شرایط لازم را نیز احراز کند.

وی با بیان اینکه دانش‌پذیر باید در پایان نیمسال دانش‌پذیری در آزمون تمامی درس‌های اختصاصی و عمومی 8 تا 14 واحد مشخص شده شرکت و حداقل نمره 10 از 20 در هر یک از مواد درسی را کسب کند، اظهار کرد: نمره کل نهایی به صورت تأثیر80 درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تأثیر 20 درصدی میانگین مدرک کاردانی است که با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده، ملاک پذیرش خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه پذیرش در دوره‌های کارشناسی ناپیوسته فراگیر دارای ظرفیت40 نفر برای هر رشته محل و به صورت پذیرش بومی است، تصریح کرد: هر داوطلب می‌تواند فقط یک رشته را حداکثر در 5 مرکز یا واحد استان محل اقامت یا اشتغال خود انتخاب کند.

وی با تاکید بر اینکه برای اعمال تاثیر معدل فوق دیپلم، معدلی که در فرم ثبت‌نام توسط داوطلب قید شده است ملاک عمل قرار خواهد گرفت و اگر مغایرتی بین معدل اعلام شده و مدارک ارائه شده به هنگام ثبت‌نام وجود داشته باشد قبولی داوطلب لغو می‌شود، خاطرنشان کرد: دانشجویانی که در دوره دانش‌پذیری نمرات زیر 10 کسب نموده و به عنوان قبول اعلام شده‌اند باید دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل با رعایت پیش‌نیاز دروس اخذ و با کسب حداقل نمره 10 بگذرانند.

.

  • نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر کارشناسی

دکتر خدایی در خصوص نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر کارشناسی و تبدیل وضعیت، گفت: داوطلب برای تبدیل وضعیت از دانش‌پذیری به دانشجو باید در پایان نیمسال دانش‌پذیری در آزمون تمامی درس‌های اختصاصی 6 تا 8 واحد مشخص شده و تمامی درس‌های عمومی 8 واحد شرکت کند و با تأثیر مثبت ضریب 15 درصد معدل کتبی دیپلم سال سوم نظام جدید آموزش متوسطه نمره کل لازم برای قبولی را کسب کند، تصریح کرد: نمره کل نهایی به صورت تأثیر 85 درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تأثیر 15 درصدی میانگین کتبی مدرک دیپلم است که با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده ملاک پذیرش خواهد بود.

وی در خصوص تاثیر سوابق تحصیلی، گفت: تأثیر مثبت معدل کتبی دیپلم سه ساله نظام جدید فقط برای رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم ومعارف اسلامی سال‌های 84 تا 88 که امتحانات آنان به صورت کتبی و سراسری برگزار شده است، اعمال خواهد شد، گفت: البته برای داوطلبان غیرمشمول احتساب سوابق تحصیلی، نمره آزمون 100 درصد ملاک پذیرش است.

وی افزود: برای اعمال تأثیر معدل دیپلم، معدلی که در فرم ثبت‌نام توسط داوطلب قید شده است ملاک عمل قرار خواهد گرفت و اگر مغایرتی بین معدل اعلام شده و مدارک ارائه شده به هنگام ثبت‌نام وجود داشته باشد قبولی داوطلب لغو و طبق مقررات با وی برخورد خواهد شد.

وی در خصوص شرایط دانش‌پذیری، گفت: دانشجویی که در دوره دانش‌پذیری نمرات زیر 10 کسب کرده و قبول اعلام شده، لازم است دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل با رعایت پیش‌نیاز دروس اخذ و با موفقیت کسب حداقل نمره 10 بگذراند.

.

  • نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد و تبدیل وضعیت

معاون سازمان سنجش با اشاره به نحوه گزینش دانشجو در دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد و تبدیل وضعیت، گفت: شرکت در آزمون‌های پایان نیم‌سال دانش‌پذیری مشتمل بر 8 تا 10 واحد درسی، کسب نمره نهایی لازم با توجه به ظرفیت پذیرش در رشته محل‌های انتخابی است.

وی با بیان اینکه نمره نهایی لازم برای قبولی براساس تأثیر 80 درصدی میانگین دروس حاصل از آزمون و تأثیر 20 درصدی میانگین مدرک کارشناسی می‌باشد که با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده ملاک پذیرش خواهد بود، اظهار کرد: میانگین مدرک کارشناسی برای دانش‌پذیرانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند حاصل میانگین معدل دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته است.

وی با اشاره به سایر ضوابط ، گفت: دانشجویی که در دوره دانشپذیری نمرات زیر 12 کسب نموده و قبول اعلام شده، لازم است دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصیل با رعایت پیش نیاز دروس اخذ و با کسب حداقل نمره 12 بگذراند.

وی با بیان اینکه مهمان شدن، انتقال، تغییر رشته و گرایش در دوره‌های کارشناسی ‌ارشد ممنوع است، اظهار کرد: تعداد کل واحدهای درسی در هر رشته تحصیلی برای اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی‌ارشد حسب رشته تحصیلی از 28 تا 32 واحد درسی است. دانشجو حسب مورد به تشخیص گروه آموزشی موظف به اخذ و گذراندن واحدهای جبرانی (حداکثر 24 واحد درسی) و واحدهای اضافی (حداکثر 8 واحد) می‌باشد.

دکتر خدایی در خاتمه تاکید کرد: نمره قبولی در هر درس که آزمون آن به صورت متمرکز برگزار می‌شود حداقل 12 از 20 است و برای اخذ مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حداقل میانگین مورد نیاز 14 از 20 می‌باشد.

گفتنی است ثبت‌نام آزمونهای فراگیر کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد از 13 دی آغاز شده و تا 17 دی ادامه خواهد داشت و ثبت‌نام آزمون فراگیر کارشناسی نیز از 20 دی آغاز می‌شود.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

12 آذر 1399 | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

20 آبان 1399 | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

16 آبان 1399 | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top