چاپ خبر

صرفه‌جویی ماهانه 600 میلیون تومان با اجرای طرح “تجمیع 1 ” در دانشگاه آزاد

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رییس دانشگاه آزاد به اجرای طرح تجمیع 1 و 2 در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: در طرح تجمیع یک، 472 واحد دانشگاه آزاد اسلامی به 395 عدد رسیده است که 77 واحد یا مرکز منحل و یا ادغام شده اند. همچنین ساختمان های مستقر در پاسداران در سازمان مرکزی تجمیع شدند که این امر ماهانه 600 میلیون تومان صرفه جویی به همراه داشت.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – رییس دانشگاه آزاد در جلسه شورای راهبردی معاونت امور مجلس که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی از معاونین دانشگاه برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری مستمر این جلسه افزایش همفکری، همدلی و همزبانی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای بهبود امور و رسیدن به استانداردهای آموزشی است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به قانون 630 شورای عالی انقلاب فرهنگی ،افزود: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بررسی امور اداری،پژوهشی و آموزشی مربوط به دانشگاه ها به دیوان عدالت اداری فرستاده نمی شود و در کمیسیون دانشگاه ها بررسی می شود.

وی با بیان اینکه انتصابات در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ارزیابی عملکرد مدیران صورت می گیرد، گفت: اکثر مدیران در دانشگاه آزاد اسلامی تثبیت شده اند و کلیه انتصابات تنها براساس ارزیابی عملکرد افراد است.

تشکیل شورای داوری در دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر میرزاده همچنین با اشاره به تشکیل شورای داوری در دانشگاه آزاد اسلامی ، افزود: وظیفه شورای داوری ، بررسی و رسیدگی به تخلفات و گزارشات راجع به مدیران است و در نهایت براساس رای این شورا تصمیم گیری می شود.

وی، دانشگاه آزاد اسلامی را بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی دانست و گفت: بیش از 40 درصد از بار آموزش عالی کشور به عهده این دانشگاه است و شایسته نیست که با دانشگاه آزاد برخورد شخصی و سیاسی شود زیرا ما معتقدیم که هر بخش خصوصی که باری از دوش دولت بردارد باید مورد حمایت قرار گیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: تا کنون 26 هزار متقاضی عضو هیات علمی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شده اند و در نظر داریم تا پایان سال 96، 20 هزار عضو هیات علمی جذب کنیم که این اقدامات گام بزرگی در راستای اشتغال زایی نیز به حساب می آید.

توسعه تحصیلات تکمیلی گامی در راستای پاسخگویی به نیاز جامعه است

میرزاده با بیان اینکه توسعه تحصیلات تکمیلی گامی در راستای پاسخگویی به نیاز اجتماعی کشور است، گفت: از340 هزار نفری که در کنکور دکتری شرکت کرده اند تنها 8 درصد آنان جذب دانشگاه های کشور شده اند که سهم دانشگاه آزاد اسلامی در این میان 4 درصد است و همچنین از یک میلیون و 50 هزار نفر شرکت کننده در کنکور کارشناسی ارشد، 27 درصد در کل دانشگاه های آزاد و دولتی جذب شده اند که 14 درصد آن سهم دانشگاه آزاد اسلامی و 13 درصد سهم دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی است.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم به تقاضای ادامه تحصیل افراد در کشور پاسخ دهیم متقاضیان از کشور خارج می شوند که این امر نه تنها موجب خروج ارز و آبادی دانشگاه های درجه 2 و 3 کشورهای دیگر می شود بلکه تبعات فرهنگی بسیاری نیز به همراه دارد.

رییس بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به توسعه تحصیلات تکمیلی در شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: بسیاری از دانشگاه های خوب کشورهای پیشرفته در شهرهای کوچک وجود دارند و بسیاری از آنها غیردولتی بوده و یا از طریق خیریه و امور کارآفرینی اداره می شوند.

برای یک میلیون و 700 هزار دانشجوی موجود افزایش شهریه ثابت نداشتیم

وی با بیان اینکه لازمه ارتقا درجه علمی کشور، تولید علم است، گفت: خوشبختانه در سال 93 توانستیم وابستگی به شهریه را 9 درصد کاهش دهیم و امیدواریم تا پایان سال 94 این کاهش را به 16 درصد برسانیم که این امر موجب شد تا برای یک میلیون و 700 هزار دانشجوی موجود افزایش شهریه ثابت نداشته باشیم.

میرزاده ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی 11 میلیون متر مربع فضای آموزشی و 170 مسجد را با حمایت و پول مردم ساخته است.

موید حسینی صدر نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در سخنانی ضمن تشکر از برگزاری این جلسه که نشان از وقت گذاشتن و اهمیت دادن به مجلس است، به ارائه رشته های مورد نیاز در هر منطقه اشاره کرد .

وی خواستار تشکیل کمیته ای در هر حوزه به منظور بررسی نیازهای هر منطقه شد تا براساس آن رشته ها ارائه شوند.

مدیریت منابع در دانشگاه آزاد اسلامی با اجرای طرح تجمیع 2

در ادامه دکتر شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، نیز ضمن تشکر از مدیریت منابع در دانشگاه آزاد اسلامی با اجرای طرح تجمیع 2 ، گفت: این کار بسیار بزرگی بود که انجام و موجب شد تشکیلات کوچکتر و چابکتر شوند.

وی ادامه داد: باید در سطح آموزش عالی به آمایش سرزمینی هم توجه شود زیرا این موضوع باعث می شود نیاز مناطق برطرف شود.

تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه فردی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شده است که خود سابقه های مدیریتی از جمله استانداری، معاون رئیس جمهور و… را داراست، گفت: دانشگاه آزاد باید با مراکز مختلف مجلس نظیر کمیسیون ها، مرکز پژوهش ها و… همکاری بیشتری را داشته باشد زیرا این همکاری باعث می شود خیلی از مسائل و مشکلات مرتفع شود.

وی افزود: همچنین با این کار دانشگاه آزاد اسلامی می تواند از مشاوره نمایندگان استفاده و فرصت مطالعه را در اختیار آنان قرار دهد.

بزرگداشت 2500 تن از مفاخر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی

در ادامه دکتر طه هاشمی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی، گزارشی از عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه ارائه کرد .

وی در ادامه با اشاره به تجمیع های صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حوزه دانشجویی به دلیل بومی شدن با بخش قابل توجهی از خوابگاه های بلا استفاده روبرو هستیم که از آن ها در شرکت گردشگری وتوریسم استفاده خواهیم کرد.

به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ،طه هاشمی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در معاونت فرهنگی، گفت: در حوزه فرهنگی بیش از 300طرح فرهنگی ماندگار در حال انجام و 400 طرح در دست مطالعه است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ آزاد اسلامی با دسته بندی طرح های فرهنگی ماندگار در سه دسته ، گفت: به لحاظ فیزیکی ،ساخت مساجد، یادمان شهدا و … در دست اجرا قرار گرفته است و به لحاظ نهادسازی نیز یکی از موارد ارزیابی مدیران، توجه به برنامه های فوق برنامه و فرهنگی است که با جهت گیری هایی که انجام شده است فعالیت های سیاسی دانشجویان هم با اقدامات فرهنگی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی، 500 کانون قرآن و عترت فعالیت می کنند، افزود: در بیش از 300 واحد دانشگاهی بیش از 2500 شخصیت و مفاخر کشور در چهار سطح محلی، منطقه ای، ملی و بین المللی معرفی شده اند. همچنین در بحث سبک زندگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تا کنون 19 همایش برگزارشده است.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 شهریور 1399 | کد خبر : 67702

لینک ثبت نام + دانلود رایگان دفترچه ثبت نام/

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

پیام نورنا : آغاز ثبت نام در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور در آبان ماه سال 1399 / برگزاری آزمون در جمعه 9 آبان ماه 99

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

13 شهریور 1399 | کد خبر : 67556

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

پیام نورنا : کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد / لینک مشاهده نتایج اولیه

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67278

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67276

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

پیام نورنا: شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1400-1399 افزایش پیدا کرد. این افزایش نسبت به سال پیش 15 درصد می باشد.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب٫ترجمه مقاله٫ترجمه تخصصی
٫ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» دانلود مقاله تحقیق و پژوهش های دانشجویی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top