چاپ خبر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:

قصد حذف هیچ کارمندی از دانشگاه را نداریم /عدم اجازه فعالیت حزبی در دانشگاه

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا) : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: به هیچ قیمتی اجازه فعالیت حزب خاصی را در دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : فارس – قیصری صبح امروز در همایش تجلیل از خبرنگاران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار اظهار داشت: دنیای امروز عصر ارتباطات و رقابت‌های رسانه‌ای است که در این میان خبرنگاران نقش کلیدی داشته و هوشمندانه، خلاقانه و هنرمندانه به تهیه خبر پرداخته و آن را به طور دقیق به جامعه ارائه می‌دهند.

قیصری با بیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه صاحبان اندیشه، منادیان آگاهی و مروج حقیقت‌جویی و حقیقت‌گویی هستند، ادامه داد: به حقیقت می‌توان گفت خبرنگاران سفیران آگاهی، امید و زبان گویا و چشم بینای جامعه هستند.

وی با تأکید بر اینکه این قشر سهم ویژه‌ای در روشنگری جامعه دارند، بیان کرد: این روشنگری، آگاهی بالای جامعه و تمام پیشرفت‌های نظام و کشور در عرصه‌های مختلف مرهون تلاش‌های خبرنگاران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه روشنگری، انتقاد منصفانه در راستای اهداف نظام از اخلاق رسانه است، تصریح کرد: خبرنگاری رسالت خطیری است زیرا با اقشار مختلف جامعه مدام ارتباط مستقیم دارد.

وی بر طرح تجمیع الحاق مراکز تحقیقات استان بوشهر تأکید کرد و اضافه کرد: این کار جلوی موازی‌کاری‌ها را گرفته و مدیریت انسانی و مالی در پی داشته و کمک‌های خوب مالی به واحد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دارد.

قیصری با بیان اینکه در این راستا دانشگاه آزاد چابک‌سازی و کوچک‌سازی و سازمان مرکزی 44 پست کوچک‌تر شد، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با این حرکت می‌تواند در تجاری‌سازی، ارتباط دانشگاه با صنعت، طرح حرکت شفا، توسعه گردشگری آزاد رشد کند.

وی بر حرکت به سمت پژوهش‌محوری دانشگاه کارآفرین تأکید کرد و یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برای این کار برنامه 10 ساله دارد و سعی داریم با رویکرد مدیریت جدید در استان بوشهر این سیاست‌های کلان را پیاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 29 هزار و 368 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که 13 هزار نفر آن در واحد بوشهر هستند، عنوان داشت: 11 هزار و 729 نفر از دانشجویان این دانشگاه فعال هستند.

قیصری با بیان اینکه این دانشگاه در بوشهر 373 هیئت علمی تمام وقت و 873 حق‌التدریس دارد، ادامه داد: این دانشگاه 70 هزار مترمربع مساحت، 37 جلد کتاب چاپ شده، 6 جلد کتاب در دست تألیف، 29 اختراع، 225 طرح دانشگاهی و 5 نشریه علمی دارد.

وی با اشاره به امکانات مجهز ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، گفت: این دانشگاه دارای 17 رأس اسب از نژادهای عرب و ایرانی و استادیوم بزرگ و قوی ورزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به دیگر اهداف و برنامه‌های این دانشگاه، افزود: از دیگر کارهای اساسی دانشگاه آزاد توسعه جهشی دانشگاه تکمیلی در حدود 50 رشته تحصیلات تکمیلی است که از اهداف و برنامه‌ها و اولویت‌ها بوده است.

قیصری با بیان اینکه ما 8 دوره دکترای دایر، 42 رشته کارشناسی ارشد، 23 رشته دیگر در رشته‌های کارشناسی ارشد مصوب شده، اظهار کرد: در این 23 رشته در مهرماه ورودی گرفته می‌شود که افتخاری بزرگ برای دانشگاه بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه در مهرماه در 27 رشته دانشجو پذیرفته می‌شود که 23 رشته دیگر نیز در حال تصویب است، خاطرنشان کرد: با این کار دانشگاه آزاد بوشهر متحول خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه دانشگاه بوشهر در راستای استانی شدن بومی‌سازی می‌شود و برای این کار یک سازمان مرکزی در استان بوشهر ایجاد خواهد شد، اضافه کرد: حرکت ما به سمت و سوی کیفی‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است.

قیصری با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد بوشهر در حال حاضر رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی ندارد، تصریح کرد: پیگیر هستیم در مهرماه سال آینده چند رشته پیراپزشکی بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه در 10 سال آینده 50 دانشگاه دانش‌بنیان در عالی‌شهر ایجاد می‌کنیم، یادآور شد: در 5 سال آینده 10 شرکت و در 10 سال آینده 40 شرکت دیگر در این شهر برپا می‌شود که این کار خود باعث درآمدسازی و اقتصادی استان بوشهر و دانشگاه آزاد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تأکید بر اینکه این را می‌پذیریم و حق است که برخی از اساتید دانشگاه آزاد سطح کیفی پایینی دارند، عنوان داشت: در حال حاضر 270 استاد حق‌التدریس حذف شده و می‌خواهیم این مورد را به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه مزیت دانشگاه آزاد این است که اساتید آن هم دولتی هستند و هم دانشگاه آزاد اما دانشگاه دولتی اینطور نیست، ادامه داد: قصد داریم در 5 سال آینده 100 هیئت علمی جذب کنیم و اولویت هم جذب هیئت علمی نخبه است.

قیصری با تأکید بر اینکه اگر نظام ارزشیابی در استان اجرا شود به سمت کیفی‌سازی پیش خواهیم رفت، گفت: تا به حال در دانشگاه آزاد بوشهر 35 هزار دانشنامه صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه برای 10 سال آینده دانشگاه آزاد برنامه‌ریزی کرده‌ایم، افزود: با توجه به رشد جمعیت و کمبود دانشجو امیدواریم و پیش‌بینی می‌شود در 10 سال آینده دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر 4 هزار دانشجو داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تأکید بر اینکه در این دانشگاه به هیچ وجه ریزش کارمند نداریم، اظهار داشت: قصد حذف هیچ کارمندی در هیچ جای استان نیست، همانطور که در سطح کشور نیز هیچ کارمندی حذف نخواهد شد و تمام سعی ما بر این است از این افراد در قسمت‌های مورد نیاز استفاده کنیم.

قیصری با بیان اینکه در دانشگاه آزاد روی برنامه‌های فرهنگی خیلی خوب کار شده، خاطرنشان کرد: ستاد اعتکاف دانشگاه آزاد با ثبت‌نام 300 دانشجوی خواهر و برادر و حضور 230 نفر دانشجو در ستاد اعتکاف در بوشهر بی‌نظیر عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه برگزار نشدن کلاس‌های درس در وقت نماز 100 درصد اجرایی شده است، تصریح کرد: در تعویض ساعت‌ها در نیمه دوم سال در برخی موارد مجبور به برگزاری کلاس‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تأکید بر اینکه بودجه برنامه‌های فرهنگی 10 برابر رشد و نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است، گفت: دقت شده که این برنامه‌ها هم از لحاظ کیفی و هم کمی برگزار شود.

قیصری با تأکید بر اینکه به هیچ قیمتی نمی‌گذاریم حزب خاصی بتواند و اقدام به فعالیت‌های سیاسی وارد دانشگاه آزاد شود، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی جای روشنگری برای همه احزاب است و تمام سعی ما بر این است که دانشگاهی حفظ شویم و سیاسی کار نیستیم.

 

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top