چاپ خبر

اعتراض داوطلبان به نتایج آزمون ارشد پزشکی

پیام نورنا : در پی انتشار کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، صبح امروز جمعی از داوطلبان با تجمع در مقابل مرکز سنجش آموزش پزشکی به این نتایج اعتراض کردند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – معصومه سپهوند یکی از داوطلبان معترض به نتایج آزمون کارشناسی ارشد پزشکی افزود: من داوطلب رشته “علوم آزمایشگاهی1” هستم اولویت من در این آزمون رشته ژنتیک بود یعنی دروس تخصصی مربوط به ژنتیک را خوانده بودم. طبق محاسبه کلید اولیه در رشته ژنتیک 70 درصد تست درست زده بودم ولی شیمی آلی که درس تخصصی من نبود را بی پاسخ گذاشتم. تقریبا بر اساس کلید اولیه تمامی درصدهای تخصصی من بالای 70 بود وانتظار کسب رتبه تک رقمی در رشته ژنتیک را داشتم اما با مشاهد کارنامه اولیه که دیروز منتشر شد، کاملا شگفت زده شدم.زیرا در کارنامه علمی رشته ژنتیک که رشته انتخابی من بود رتبه 319 اما در رشته بیوشیمی رتبه یک را کسب کردم و این کاملا مغایر با درصدهای اعلامی در کلید اولیه است.

این دانشجوی معترض خاطرنشان کرد: درصد دروس در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال جابجا شده است، یعنی درصد درس ژنتیک من که 70 بود صفر  و درصد درس شیمی آلی که باید صفر می‌بود، 70 اعلام شده است. در واقع بر اساس محاسبه کلید اولیه، سایر درصدهای اعلامی نیز واقعی نیستند.

سپهوند همچنین تاکید کرد:‌ مورد اعتراض من به نتایج آزمون کارشناسی ارشد کاملا مشخص است. تقریبا تمامی رشته‌ها و رتبه‌ها  در کارنامه اولیه جابجا شده اند . کسی که باید رتبه بالای 100 می‌آورد رتبه‌های تک رقمی و کسی که باید رتبه‌های تک رقمی یا دو رقمی را کسب می‌کرد، رتبه‌های بالای 200  و یا حتی بیشتر را کسب کرده است.

این دانشجوی معترض ادامه داد: متاسفانه این تنها مشکل رشته من نیست بلکه داوطلبان رشته‌های دیگر نیز با چنین شوکی مواجه هستند  و من سال دوم است که در این آزمون شرکت کرده‌ام یکسال تمام در رشته‌ی ژنتیک درس خوانده بودم تا رتبه تک رقمی کسب کنم ولی الان رتبه من در این رشته مغایر با درصدهایی اعلامی، یعنی 319 شده است.

به گفته وی، وقتی کلید اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی منتشر شد این کلید اولیه نیز اشکالات زیادی داشت یعنی پاسخ سوالات طبق منابع اعلام شده درست بودند. اما  آنچه در کلید اولیه منتشر شد مغایر با منابع است. اگر چه ما اعتراض کردیم که کلید نهایی این آزمون نیز منتشر شود اما برخلاف تصور و قول‌هایی که داده بودند کلید نهایی این آزمون نیز  اعلام نشد.

سپهوند همچنین تاکید کرد: در درس «علوم آزمایشگاهی1 » کلید الف و ب متفاوت است یعنی دقیقا یک سوال یکسان و یک گزینه یکسان جواب متفاوت دارد. متاسفانه به این اشکال بزرگ هم وقتی اعتراض کردیم رسیدگی نشد و ما  نمی‌دانیم بر اساس چه کلیدی این درصدها اعلام شده است. بنابراین مهمترین خواسته داوطلبان این است که کلید نهایی این آزمون منتشر شود.

این دانشجوی معترض به زمان انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد نیز اعتراض کرد و افزود: متاسفانه فرصت دو روزه انتخاب رشته موجب ناحق شدن خواسته به جای دانشجویان معترض خواهد شد و دانشجویانی که برخلاف حق خود رتبه‌های تک رقمی یا دو رقمی را کسب کردند شانس انتخاب رشته را به دست می‌آورند و ما از مسؤلان می خواهیم تا زمان مشخص شدن اعتراضات دانشجویان، سایت انتخاب رشته غیر فعال شود.

در ادامه محمدرضا طهماسبی داوطلب رشته «علوم آزمایشگاهی2 »، گفت: در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال رتبه یک ایمونولوژی میانگین درصد آن 32 بود و من تقریبا با همان درصد به جز این که درصد زبان بالایی نیز زده بودم رتبه 300 را کسب کردم.

وی در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در این آزمون 3 سوال درس ایمونولوژی با ضریب 6 طبق کتاب منبع جواب آن با آنچه که اعلام شده بود متفاوت است. در واقع بر اساس منابع جواب گزینه 4  است اما در کارنامه منتشر شده گزینه 2 اعلام شده و این مشکل برای بسیاری از سوالات نیز وجود داشت.

طهماسبی همچنین اضافه کرد: رتبه های اعلام شده در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال کاملا ناعادلانه است. یعنی دوست من درحالی که درصدهای او پایین تر از درصد من بوده رتبه بهتر از من را کسب کرده است. بنابراین خواسته دانشجویان این است که چرا در آزمون امسال رتبه‌های اعلامی مغایر درصدهای کسب شده و  پاسخ سؤالات برخی دروس نیز با آنچه در منابع معرفی ذکر شده، متفاوت است.

در ادامه یک دانشجو معترض رشته پرستاری نیز گفت: امسال برای اولین بار در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کردم متاسفانه دیروز وقتی رتبه‌های این آزمون اعلام شد با شوک عجیبی مواجه شدم چرا که درصدهای من در آزمون بهتر بوده اما رتبه‌ای که کسب کردم 621  است.

وی در ادامه تصریح کرد: وقتی رتبه خودم را با رتبه دانشجوی سال گذشته و همچنین درصدهای محاسبه شده در کلید اولیه‌ مقایسه می‌کنم به این نتیجه می‌رسم که باید رتبه زیر 100 را کسب می‌کردم.  اما نتیجه اعلام شده کاملا متفاوت بود. خواسته من رسیدگی به اعتراض دانشجویان است چرا که بی توجهی به این اعتراضات ظلم بزرگی در حق کسانی که یک سال سرمایه مادی و معنوی خود را صرف این آزمون کردند، محسوب می شود.

این دانشجوی معترض همچنین تاکید کرد: متاسفانه مسؤلین سنجش دقیقا روزهای انتخاب رشته را به تعطیلات آخر هفته موکول کرده‌اند که جای هیچ اعتراضی برای دانشجویان نباشد. بنابراین باید تا زمان رسیدگی به خواسته‌های حق دانشجویان سایت انتخاب رشته غیر فعال شود.

در ادامه مینا قدیمی دانشجوی رشته پرستاری و یکی از معترضان آزمون ارشد پزشکی گفت:‌سال اولی است که در آزمون شرکت می‌کنم رتبه من در رشته داخلی جراحی 570 اعلام شده است در صورتی که دانشجویان  سال گذشته با درصدی که من در این آزمون کسب کرده‌ام، رتبه زیر 50 را به دست آورده‌اند.من نیز انتظار داشتم  رتبه زیر 100 را کسب می کردم.

این نماینده داوطلبان معترض رشته پرستاری تصریح کرد: متاسفانه مسؤلان هیچ توجهی به اعتراضات دانشجویان ندارند و تنها من به عنوان نماینده دانشجویان معترض رشته پرستاری، موفق شدم اعتراض خود را با پر کردن چند فرم به مسؤلان اعلام کنم.

وی تاکید کرد: مسئولان باید کلید نهایی آزمون را در سایت سنجش منتشر کنند تا ما دانشجویان بدانیم رتبه‌های اعلام شده بر چه اساسی محاسبه شده است.

در ادامه گلنوش محبوب یکی از دانشجویان معترض گفت: در رشته بیوشیمی بالینی شرکت کرده بودم. اما درصد درس شیمی که درس اصلی من است صفر شده است. در صورتی که بر اساس کلید اولیه که اعلام کرده بودند باید درصد 62 را  کسب می‌کردم.

وی افزود: با میانگین درصد  64 در این آزمون، رتبه 112 امسال را کسب کرده‌ام. این در حالیست که دانشجوی سال گذشته با همین میانگین رتبه 15 را کسب کرده بود.

در ادامه یک دانشجوی معترض که مایل نیست نامش منتشر شود گفت: قرار بود نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، 31 خرداد ماه جاری اعلام شود اما به دلیل تغییر مکان این نتایج دیروز با 8 روز تاخیر دیروز اعلام شد و  وقتی کارنامه ها را منتشر کردند  با تغییر عجیب کارنامه ها مواجه شدیم، به طوری که درصد دروس جابجا شده بود.

این دانشجوی معترض در پایان گفت: داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی یک سال زندگی خود را صرف این آزمون کرده اند و وزارت بهداشت باید به اعتراضات دانشجویان که در حقشان اجحاف شده است رسیدگی کند.

در پایان این تجمع دانشجویان معترض بیانیه‌ای را صادر کردند متن این بیانیه به شرح زیر است:

«شگفتی داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت از رتبه‌های غیر واقعی با درصدهای نادرست !!!

نظر به این که پس از انتشار کارنامه اولیه در بعضی از رشته‌های امتحانی مانند گروه علوم آزمایشگاهی که شامل رشته‌های ژنتیک، بیوشیمی بالینی و بیوتکنولوژی شاهد اشتباهات باور نکردنی در اعلام نتایج درصدها بوده‌ایم لذا خواستار بررسی تمامی کارنامه‌ها را داریم.

مثلا بعضی از داوطلبان در یک درس هیچ سوالی را پاسخ نداده‌اند اما درصدی که نهایتا در کارنامه خود می‌بیند بین از پنجاه درصد می‌باشد و یا درسی که با اطمینان بیش از پنجاه درصد زده‌اند درصد آن را صفر دیده‌اند. به راستی نتیجه زحمات شبانه‌روزی دانشجویانی که عمر یک ساله خود را صرف دستیابی به رشته مورد علاقه خود کرده‌اند چه می‌شود؟!

ضمنا فارغ از درصدهای غیر واقعی شاهد رتبه‌بندی‌های غیر معقول و نسنجیده نیز بوده‌ایم و در آخر تمام مشکلات فوق از عدم توجه به اعتراض دانشجویان به کلید اولیه و اعلام نکردن کلید نهایی از همه غلط‌های موجود در کلید اولیه می‌باشد.

قبلا از رسیدگی و توجه شما به دردنامه دانشجویان نهایت تشکر و امتنان از همکاری شما را داریم.»

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

22 شهریور 1399 | کد خبر : 67702

لینک ثبت نام + دانلود رایگان دفترچه ثبت نام/

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

آغاز ثبت نام هشتمین آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی آبان ماه سال 99

پیام نورنا : آغاز ثبت نام در هشتمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاههای اجرایی کشور در آبان ماه سال 1399 / برگزاری آزمون در جمعه 9 آبان ماه 99

19 شهریور 1399 | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

13 شهریور 1399 | کد خبر : 67556

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 99 اعلام شد / لینک مشاهده نتایج

پیام نورنا : کارنامه و نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد / لینک مشاهده نتایج اولیه

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67278

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

آغاز انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور / تعداد واحد قابل اخذ

پیام نورنا : از هم اکنون می توانید برای ثبت نام و انتخاب واحد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور اقدام کنید / نکاتی بسیار مهم جهت سهولت در انتخاب واحد دانشجویان / اطلاعیه در مورد تعداد واحد قابل اخذ

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67276

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

افزایش 15 درصدی شهریه دانشگاه پیام نور در سال 99

پیام نورنا: شهریه دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی 1400-1399 افزایش پیدا کرد. این افزایش نسبت به سال پیش 15 درصد می باشد.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

10 شهریور 1399 | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

28 آذر 1398 | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب٫ترجمه مقاله٫ترجمه تخصصی
٫ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» دانلود مقاله تحقیق و پژوهش های دانشجویی
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top