چاپ خبر
اولین نشست خبری رییس هیات موسس دانشگاه آزاد برگزار شد؛

«ولایتی»،«سیدحسن خمینی» و «جاسبی» عضو هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد شدند

پیام نورنا : حاضرین در دومین اجلاس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی که روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد، بر اساس بند 2 ماده 10 اساسنامه اصلاحی دانشگاه آزاد تشکیل شد، سه نفر از نمایندگان هیات موسس در هیات امنا را تایید مجدد کردند.

به گزارش پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – بر این اساس «دکتر علی اکبر ولایتی»، «حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی» و «دکتر عبدالله جاسبی» سه نماینده تایید شده هیات موسس در هیات امنا خواهند بود. همچنین دکتر علی اکبر ولایتی رییس هیات موسس دانشگاه آزاد به اتفاق آراء برای جایگزینی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در هیات امنا انتخاب و معرفی شد.

دکتر علی اکبر ولایتی نیز اولین نشست خبری خود را روز پنجشنبه هفته گذشته و در خلال برگزاری دومین اجلاس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار کرد و در این نشست بر ضرورت شفاف سازی مالی در دانشگاه آزاد تاکید کرد و گفت: دانشگاه آزاد هیچ هزینه‌ای جز هزینه‌های پژوهشی، آموزشی و خدماتی ندارد بنابراین باید از لحاظ مالی وضعیت این دانشگاه شفاف شود.

وی با تاکید بر اینکه تکلیف رئیس هیات امنا تا هفته آینده مشخص می‌شود اظهار کرد: براساس برنامه‌ای که وجود دارد، تا هفته آینده جلسه‌ای تشکیل خواهیم داد که با مشورت اعضای هیات امنا، رئیس هیات امنا مشخص و دو نفر از اعضای هیات موسس که فوت کردند برای آنها جایگزین تعیین می‌شود.

دکتر ولایتی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه آزاد ملک شخصی هیچ فردی نیست بلکه متعلق به ملت ایران است بنابراین سعی می‌کنیم تمامی اهداف و سیاست‌های خود را در جهت ارتقای این دانشگاه به کار ببریم.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین خاطر نشان کرد: تمامی کارهای مالی و محاسباتی در دانشگاه آزاد از جمله مراکز، واحدها، استان‌ها و شهرستان‌ها باید شفاف باشند و نقطه ابهامی در این زمینه وجود نداشته باشد. در واقع ما هیچ هزینه‌ای به جز آنچه در آموزش و پژوهش صرف می‌شود و همچنین هزینه‌هایی که برای اساتید و کارکنان و کسانی که در امور تاسیسات کار می‌کنند در دانشگاه آزاد نداریم، بنابراین تا جایی که لازم است باید از لحاظ مالی صرفه جویی کرده و از هزینه‌های غیرضروری جلوگیری کرد.

دکتر ولایتی همچنین یادی از زحمات و فعالیت‌های آیت الله هاشمی رفسنجانی در تاسیس و همچنین رشد و پیشرفت دانشگاه آزاد کرد و افزود: ایشان اساسی‌ترین نقش را در تاسیس و پیشرفت این دانشگاه ایفا کردند. امید این بود که حضرت آیت الله هاشمی سال‌های طولانی بتوانند خدماتی که در حوزه‌های مختلف به خصوص عرصه علم و فرهنگ ایفا کرده بودند را ادامه دهند. امیدواریم ما قدردان زحمات ایشان و سایر افرادی باشیم که برای رشد و پیشرفت دانشگاه آزاد تلاش کرده‌اند.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد در ادامه تاکید کرد: یکی از مهمترین نقش‌های دانشگاه باید حرکت و پیشرفت در جهت توسعه علم و دانش باشد. امروزه ما با صندلی‌های خالی در دانشگاه‌های کشور و دانشگاه آزاد مواجه هستیم. باید به سمتی حرکت کرد تا کسانی که طالب آموزش و تحصیل هستند بدون هیچ محدودیتی بتوانند در این عرصه قدم بگذارند.

وی همچنین مردم ایران را علم دوست و طرفدار دانش معرفی کرد و گفت: شرایط در جامعه ما به گونه‌ای است که هر کسی با هر شغلی که دارد و هر زحمت و مرارتی که هزینه‌های زندگی خود را تامین می‌کند اما مایل هستند فرزندان خود تحصیلات عالی داشته باشند. چنین نگرشی در کشورهای دیگر وجود ندارد. بنابراین دانشگاه آزاد با این هدف تاسیس شد که بتواند عرصه را برای علم آموزی و دانش خواهی ایرانیان فراهم کند و نیازهای فکری آنها در این زمینه را پاسخ بدهد.

تقدم پژوهش بر آموزش در دانشگاه آزاد

دکتر ولایتی تاکید کرد: هیچ دین و مذهب دیگری الهی و غیر الهی به اندازه دین اسلام برای علم و دانش ‌آموزی تاکید نکرده است. مقام معظم رهبری نیز به دلیل عنایتی که برای دانشگاه آزاد به طور خاص و دانش آموزان به طور عام دارند حکم ریاست هیات موسس این دانشگاه را به بنده داده‌اند که نشان از حکمت ، حساسیت و افق دید خاص ایشان در خصوص دانشگاه آزاد و پیشرفت این دانشگاه دارد. در واقع من اطلاعی از این حکم رهبری نداشتم. اما بعد از این که به من ابلاغ شد و با توجه به این که من مطیع فرامین ایشان هستم، این مسئولیت را برعهده گرفتم.

رییس هیات موسس دانشگاه آزاد ادامه‌ داد: مقام معظم رهبری سال‌ها است که به دنبال پیشرفت علم و اقتصاد دانش بنیان در کشور است. امیدواریم که بتوانیم در دانشگاه آزاد این خواسته ایشان را محقق کنیم. البته افراد زیادی در این دانشگاه برای پیشرفت علم تلاش کرده‌اند و تا کسی به فعالیت‌های این دانشگاه آگاه نباشد نمی داند برای تاسیس و پیشرفت آن چه اقداماتی صورت گرفته است. امیدواریم که بتوانیم اهداف رهبری در این دانشگاه را پیاده کنیم.

به گفته دکتر ولایتی دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت‌های زیادی دارد.  ما امیدواریم با کمک افرادی که در این دانشگاه زحمت کشیده اند و زحمت می کشند بتوانیم این دانشگاه را به قله اوج برسانیم. هم چنان که همه دانشگاه های صاحب نام دنیا نظیر دانشگاه کمبریج و هاروارد که غیر دولتی هستند این دانشگاه نیز بتواند همانند این دانشگاه‌ها شناخته شده در عرصه علم و دانش جهانی شناخته شود.

تبعیت از سیاست‌های کلی رهبری مهم‌ترین برنامه دانشگاه آزاد

وی در ادامه پیروی از سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری را یکی از برنامه‌های آتی دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت‌: رهبری در سیاست های کلی بر روی علم و فناوری و اخیرا اقتصاد دانش بنیان تاکید زیادی داشتند و دارند. زمانی که آیت الله هاشمی در قید حیات بودند وقت و فرصت زیادی برای دانشگاه آزاد می گذاشتند و علت این که در فاصله نزدیکی از فوت ایشان حکم انتصاب جانشینی وی در دانشگاه آزاد اسلامی از سوی رهبری صادر شد به این دلیل بود که رهبری نمی خواستند خللی و وقفه‌ای در مسیر حرکت و پیشرفت این دانشگاه ایجاد شود.

رییس هیات موسس دانشگاه آزاد یادآور شد: با استفاده از ظرفیت و امکانات عظیم دانشگاه آزاد اسلامی می‌توان در عرصه پژوهش ، علم و فناوری حرف اول را زد و برای این کار باید بتوانیم پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه را راه‌اندازی کنیم تا در اقتصاد دانش بنیان که فرموده مقام معظم رهبری است، به اهداف خود برسیم و این کار تنها با همکاری تمامی خانواده‌ دانشگاه آزاد ، اساتید و فرهیختگان و از جمله مردم امکان پذیر است.

دکتر ولایتی با تاکید بر این که امر پژوهش باید مقدم بر آموزش در دانشگاه آزاد باشد، خاطر نشان کرد: اگر چه آموزش و پژوهش دو هدف مهم دانشگاه آزاد است، اما به نظر من پژوهش و البته پژوهش‌های کاربردی باید مقدم بر فعالیت‌های دانشگاه آزاد باشد و افراد باید دستاوردهای پژوهشی خود را در این دانشگاه آموزش بدهند. دانشجویان پی اج دی در رسانه‌های خود به پژوهش‌های کاربردی دست یابند.

دانشگاه آزاد ملک شخصی هیچ کس نیست

دکتر ولایتی همچنین تاکید کرد: دانشگاه آزاد ملک شخصی هیچ کس نیست. ما خدمتگزار مردم هستیم، تمام هزینه‌های دانشگاه آزاد توسط مردم و بیت المال تامین شده است و ما باید خدمتگزار این مردم باشیم.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص برنامه‌های آتی این دانشگاه نیز خاطرنشان کرد: برنامه‌های دانشگاه‌ آزاد اسلامی بر اساس سیاست‌های رهبری یعنی توسعه و ارتقای اقتصاد دانش بنیان حرکت خواهد کرد و جزئیات برنامه‌های آتی این دانشگاه بعد از جلسه‌ای که با هیات امنا و مسئولین این دانشگاه برگزار خواهیم کرد اعلام می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه رشته‌های دانشگاه آزاد بر اساس اولویت‌های جامعه دایر خواهد شد گفت: نزدیک به 90 درصد کسانی که می‌خواهند وارد دانشگاه آزاد شوند نیازی به گذراندن کنکور ندارند، اما برای اینکه ظرفیت‌های خالی این دانشگاه تکمیل شود تلاش خواهیم کرد رشته‌هایی در این دانشگاه تدریس شود که در دانشگاه‌های دیگر کمتر به آن توجه شده و جامعه نیز به این رشته‌ها بیشتر نیاز دارد.

رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد در پایان بر لزوم توجه به علوم انسانی در دانشگاه تاکید کرد و گفت: در حوزه علوم سیاسی و تجربی موفقیت‌های خوبی در کشور ما صورت گرفته و مقالات بسیاری در این زمینه در عرصه جهانی منتشر شده است اما متاسفانه در حوزه علوم انسانی کمبودهایی احساس می‌شود به طوریکه مباحثی که از این علوم در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود بیشتر یافته‌ها و مباحث سایر کشورهای دنیا است. بنابراین لازم است دانشگاه آزاد برای تقویت علوم انسانی و انجام پژوهش‌های علمی در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهد.

Share داغ کن - کلوب دات کام 
کلید واژه ها :

نظرات کاربران

  • نظراتی که به پیشرفت و تعمیق بحث کمک می کنند در مدت کوتاهی پس از دریافت به نظر دیگر بینندگان می رسد .
  • نظرات حاوی الفاظ رکیک، توهین، شماره تلفن و موبایل، آدرس ایمیل، عقاید سیاسی، نام بردن از مسئولین و امثالهم تایید نمی شود.
  • از نوشتن دیدگاهایتان با حروف فینگلیش جدا" خودداری کنید .
  • پاسخ های پشتیبان های سایت به رنگ سبز نمایش داده می شود . مسئولیت نظرات دیگران بر عهده ما نمی باشد.
  • قبل از ارسال هر گونه سوال ، در جستجوگر پيشرفته سايت ، سوال خود را جستجو كنيد . سوالات تكراري پاسخ داده نمي شوند و حذف مي شوند

محدودیت زمانی - کد مورد نظر رو دوباره لود کنید  • قوانين و آيين نامه هاي دانشگاه پيام نور
  • راهنما و آموزش هاي تصويري براي دانشجويان

خبر های ویژه دانشگاه پیام نور

۱۲ آذر ۱۳۹۹ | کد خبر : 69173

جزییات ، شرایط و لینک ثبت نام /

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

تمدید مهلت ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد بهمن 99 (نوبت 21) پیام نور / دفترچه ثبت نام

پیام نورنا : ثبت نام داوطلبان آزمون دوره های فراگیر کارشناسی ارشد نوبت بیست و یکم سال 1399 دانشگاه پیام نور از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور تمدید شد / دانلود دفترچه ثبت نام + لینک ثبت نام

۲۰ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68676

به دلیل وجود ویروس کرونا/

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

اعلام نحوه برگزاری امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا: دستورالعمل اجرایی ارزشیابی امتحانات پایان نیمسال اول دانشگاه پیام نور سال تحصیلی 1400-1399 اعلام شد / شرایط جدید به دلیل وجود ویروس کرونا

۱۶ آبان ۱۳۹۹ | کد خبر : 68513

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : برنامه امتحانات نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از طریق سایت پیام نورنا برای دانشجویان تهیه و قابل دریافت شد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67659

شرایط و نکات بسیار مهم /

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

آغاز مهلت ثبت و آزمون معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

سایت پیام نورنا : طبق تقویم آموزشی مهلت ثبت انتخاب و ثبت نمره معرفی به استاد نیمسال اول 1400-1399 پیام نور از 16 شهریور ماه 99 آغاز شده است.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67302

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور

پیام نورنا : لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول 1400-1399 پیام نور برای دانلود قرار داده شده است/ این لیست به صورت خودکار آپدیت می شود.

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | کد خبر : 67290

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 دانشگاه پیام نور / تاریخ انتخاب واحد و مهمان

پیام نورنا :تقویم آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 برای کلیه مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور اعلام گردید / مهمترین تاریخ های آموزشی و دانشگاهی دانشگاه پیام نور

۲۸ آذر ۱۳۹۸ | کد خبر : 65827

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه / تمامی رشته ها

پیام نورنا: دانلود نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی / برای تمامی رشته های دانشگاه پیام نور

ابزارهای سایت

ارتباط تلفنی: فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات
ارتباط با ما
شماره های اعلام شده فقط جهت ارتباط مراکز پیام نور و سفارش تبلیغات می باشد و به هیچ عنوان جوابگوی سوالات آموزشی شما نیست

تبلیغات متنی

» تبليغات متني شما در پيام نورنا
با بازديد مناســـب و بــازدهي عالي
» بهبود سطح دانشجویان پیام نور
کمک به دانشجویان پیام نور برای رفع مشکلات خود
گپ و گفتگو - خاطرات دانشجویی - دانستنی های پیام نوری و ...
» ترجمه کتاب،ترجمه مقاله، ترجمه تخصصی
ترجمه فوری کلیه زبان ها در دارالترجمه رسمی پارسیس
» اقدام پژوهی
» گزارش تخصصی
» کارشناسی ارشد بدون کنکور
» رشته های فراگیر پیام نور
» نمونه سوالات دانشگاه پیام نور
به همراه پاسخــــــــنامه
شامل آزمون نیمسال های مختلف دانشگاه پیام نور
تفکیک شده به صورت رشتـــــــــــه ای

Goto Top